Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
190.824.961 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 727 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Julio VALDEÓN BARUQUE, Manuel TUŃÓN DE LARA, Antonio DOMINGUEZ ORTIZ - Historia Hiszpanii
Artur Patek, Jan Rydel, Janusz J. Węc (red.) - Najnowsza Historia Świata tom 4 1995-2007
Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Propaganda jest matką wydarzeń.
Komentarze do strony Wielkość i dramat Donbasu

Dodaj swój komentarz…
Brzostowski   2 na 12
Nie byłoby problemów na wschodzie Ukrainy, gdyby Władimir nie mącił. Sama, widoczna odrębność wschodniej i zachodniej ukrainy, nie wywołałaby przelewu krwi.
Autor: Brzostowski  Dodano: 08-02-2015
Reklama
Rafał Poniecki - Na początku był Majdan ...   4 na 8
„Przewóz opon samochodowych, które potem palili rebelianci, był oczywiście dobrze zorganizowany. Wybudowanie w ciągu kilku godzin takiej ilości barykad, a potem całymi dniami podtrzymywanie na nich ognia – coś takiego jest możliwe tylko przy udziale sprawnej logistyki i przy dostawach tysięcy starych opon samochodowych. Trudno sobie wyobrazić, że wszystko to nie było przez kogoś zawczasu zaplanowane”
Chyba jednak Putin za tym nie stał?
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 09-02-2015
Arminius - separatyzm - RP   5 na 9
"Chyba jednak Putin za tym nie stał"?
Za tym nie. Bo trudno zakładać, żeby organizował Majdan. Natomiast stał i stoi za rewoltą w Donbasie, ktorą należy postrzegać w kontekście jego wcześniejszej akcji na Krymie. Bez wsparcia Rosji (ciężki sprzet wojskowy, 12-14 tysięcy rosyjskiego wojska w Donbasie) odrębność Donbasu nie wyrodziłaby się w krwawy konflikt. Przypominają się analogie z 18 wieku (hajdamaczyzna, Konfederacja Barska), kiedy to Rosja wykorzystując mniejszości religijne interweniowała - także zbrojnie - w sprawy Rzeczpospolitej.
 
Na marginesie, ciekawe jak wygląda donbaski przemysł węglowy w ujęciu opłacalności ekonomicznej, w porównaniu do - np. węglowego zagłębia na Śląsku.
Autor: Arminius  Dodano: 09-02-2015
Brzostowski - Poniecki   2 na 6
Owszem, najpierw był majdan i Putin za nim nie stał. Tylko, że majdan nie był konfliktem wschodu ukrainy z zachodem ukrainy, ale zachodu ukrainy z władzą.

Bez "wsparcia" Rosji, Ukraina sama by sobie poradziła z problemami. Nie są to takie problemy aby doprowadzić do wojny domowej. Znalazł się jednak "inspirator" i sprowokował.

Rosja zaczyna już robić to samo na Łotwie i Litwie, zaczyna "inspirować" ludność rosyjską, szczuć przeciwko Litwinom Polaków, itp... Stare, dobre metody... od lat te same.

Putin jest inteligentny i cyniczny do granic możliwości.
Autor: Brzostowski  Dodano: 09-02-2015
Rafał Poniecki - @Brzostowski   2 na 10
Nie wiem, jakim sposobem Ukraina sama by sobie poradziła z problemami, skoro nie poradziła sobie przy wydatnej pomocy Zachodu, głównie USA. zygumntbialas.n(*)915,jak-to-bylo-z-tym-majdanem
No, chyba że korzystając z zasobów najbogatszych Ukraińców: pl.wikipedia.or(*)C5%84c%C3%B3w_magazynu_Forbes. Już ich widzę w kolejce gotowych finansować program ratowania Ukrainy. He, he, he.
A już zupełnie nie rozumiem działań, a raczej gestów polskich polityków i polskiego rządu. Jakakolwiek pomoc zwolennikom Stiopy B. jest idiotyzmem, podobnie jak wypinanie się na Putina jest głupotą. Jedyną uzasadniona akcją była by pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie. Głównie w formie ułatwiania im ucieczki z tego piekła. Reszta to nie nasz cyrk i nie nasze małpy.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 10-02-2015
Wojciech Siarkiewicz - do Rafała Ponieckiego   4 na 4
Masz oczywiście rację. Polityka polska w sprawie Ukrainy będzie w przyszłości omawiana w książkach do historii w rozdziale pod tytułem "Szaleńcza i samobójcza polityka wschodnia Polski w pierwszej ćwierci XXI wieku".
Mózg się lasuje...
Autor: Wojciech Siarkiewicz  Dodano: 10-02-2015
Arminius - Banderowska Ukraina   9 na 9
"A już zupełnie nie rozumiem działań, a raczej gestów polskich polityków i polskiego rządu. Jakakolwiek pomoc zwolennikom Stiopy B. jest idiotyzmem, podobnie jak wypinanie się na Putina jest głupotą".
 
Niestety, to nasz cyrk i nasze małpy, bo tuż za naszą granicą są. Działania tych wszystkich którzy wspierają Ukrainę są jak najbardziej zrozumiałe. Bo lepiej jest mieć - przy najgorszym scenariuszu wydarzeń - banderowską Ukrainę na granicy, niż putinowską Rosję. Z prostego względu. Banderowska Ukraina będzie słabsza i będzie łatwiej z nią znaleźć modus vivendi niż z imperialną putinowską Rosją. A przecież ta Ukraina nie musi być banderowska. W tej chwili nie jest. Twierdzenia typu "wypinanie się na Putina jest głupotą", przypominają trochę opinie tuż sprzed wybuchu II wojny typu "Hitler nie jest Prusakiem, jest austriackim katolikiem i nas nie zaatakuje".

Autor: Arminius  Dodano: 10-02-2015
Celecrin - Banderowska Ukraina   2 na 10
Zamiast cytowac prorosyjskich agentow jak robi to Poniecki trzeba pojsc po rozum do glowy, albo lepiej przemyslec to na 'chlopski rozum', zadajac sobie proste pytanie:
Co dobrego Rosja kiedykolwiek zrobila dla Polski?
Jaki interes mamy w popieraniu rosyjskiego punktu widzenia?
Z Rosja nam NIGDY nie bylo po drodze, natomiast z Ukraina tak. Jesli ktos zna choc odrobine historie i choc odrobine czuje czym byla RON, zrozumie o co mi chodzi. Czuje na sposob rozumny, nie 'narodowy'.
No tak zaraz bedzie Bandera.
Tylko problem polega na tym, ze w Rosji nadal stoja pomniki Stalina, a koles zabil wiecej Polakow niz banderowcy. Toz sam Katyn wraz z innymi obozami to ponad 20 tysiecy Polakow. Ilu zdechlo w gulagach?
Tak sie fatalnie zlorzylo, ze Bandera walczyl o niepodleglosc Ukrainy z pomoca Hitlera, trudno. Polacy tez nie byli swieci.
Uwazam, nie zapominajac o pomordowanych na Wolyniu, ze krzykliwe domaganie sie od Ukrainy uznania i potepienia mordow na Polakach nie jest we wlasciwej kolejce.
Niech Ukraina wpierw uzyska prawdziwa niepodleglosc, niech zostanie naszym przyjacielem, potem usiadzmy i porozmawiajmy JAK RODZINA, ktora jestesmy od STULECI.
Autor: Celecrin  Dodano: 10-02-2015
Brzostowski   2 na 6
Putin będzie parł na maksa, przecież to oczywiste. Za kilka miesięcy, po tym, jak teraz oszuka Zachód i zgodzi się na tzw "rozejm" znajdzie nowy pretekst i rozpocznie normalną wojnę. A jeśli nie będzie rozejmu to wojna będzie już za miesiąc.

To jest nasz cyrk i nasze małpy.
Autor: Brzostowski  Dodano: 10-02-2015
abrakadabra1 - @Celecrin,Brzostowski  -3 na 13
A co nam dobrego zrobiła Ukraina?Od XVII w. to nic dobrego, ciągłe wojny, powstania, rzezie w czasie II wojny.Teraz pchamy forsę do tego mega skorumpowanego, niestabilnego kraju, który nie potrafi się rządzić samodzielnie.Dobrze, że Rosja tam robi porządek z tą banderowsko-upowską hołotą, a durni Polacy im pomagają.To jest działanie wbrew Polsce, własny rząd działa przeciw nam, kiedyś ta faszystowska banda poderżnie nam gardła za nasze pieniądze.Nie rozumiem, co takiego jest w tej nędznej Ukrainie, że Polacy tak ich popierają.Interes dla nas żaden.Rosja jest cierpliwa, ale jak nam kiedyś przypier... pięścią w łeb to się nie pozbieramy.Od 60 lat jedyną gwarancją pokoju i stabilizacji w naszym regionie jest silna Rosja(czy ZSRR kiedyś).Bez niej to już dawno by była III wojna św w Europie.Ale jak Polaczki i USAmani będą dalej podpalać beczkę z prochem, to może niedługo wybuchnie.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 11-02-2015
abrakadabra1  -2 na 8
To jest jakiś samobójczy obłęd w Europie, a jedynym trzeźwym państwem jest Rosja.Wszyscy ubóstwiają ukraiński nacjonalizm, jedynie Rosja go zwalcza.Za to Polska, największa jego ofiara, pomaga swoim niedawnym katom OUN-UPA.Nasi żołnierze nawet tam walczą w mundurach ukraińskich.To jest szalone.I 200 milionów euro pożyczki dla Ukrainy- a dla potrzebujących Polaków nie ma.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 11-02-2015
Arminius - zweryfikujmy   5 na 7
"To jest jakiś samobójczy obłęd w Europie, a jedynym trzeźwym państwem jest Rosja".
Ciekawe, że do tego "jedynego trzeźwego" państwa nikt nie emigruje spragniony ową "trzeźwością". Nawet Grecy, także ci z Cypru, wolą jednak emigrować do tych paskudnych Niemiec, a nie Rosji. Ciekawe czemu?
"Za to Polska, największa jego ofiara pomaga swoim niedawnym katom ..",  Cokolwiek sądzić o konflikcie polsko ukraińskim i polskich ofiarach ukraińskiego nacjonalizmu - nie ulega jednakże wątpliwości, że były one ogromnie większe z powodu działań i polityki Rosji/Związku Sowieckiego oraz Niemiec. Z konstrukcji Pana wypowiedzi wynikałoby, iż to Ukrainie ów niechlubny prymat należałoby przypisać. W chwili obecnej kaci z UPA/OUN już nie żyją - a ci co walczą na wschodzie Ukrainy z "trzeźwym państwem" w większości wypadków nie mają z nimi wiele wspólnego.
"Nasi żołnierze nawet tam walczą w mundurach ukraińskich". To jest poważne oskarżenie, jeżeli rozmawiamy o żołnierzach polskich".  Proszę je zweryfikować, podając link do zdjęcia, artykułu, źródła informacji.
Autor: Arminius  Dodano: 11-02-2015
Anna Salman - @abrakadabra1, Rafał Poniecki  0 na 8
Nie wiem, czy jest jakikolwiek sens dyskutować ze smakoszami "mięsnego dania - rzeź wołyńska" (szczegóły imprezy można znaleźć w internecie) chyba że ktoś walczy o ujemne punkty.
A jeśli chodzi o ów samobójczy obłęd w Europie to mimo cenzury w polskich mediach przedzierają się tu i ówdzie informacje, że klimat wobec tej historii nie jest tak jednoznacznie przychylny. Do niedawna wymachiwano tylko Orbanem - oszołomem, ale przecież Czechy, Słowacja, Hiszpania,a ostatnio Grecja prezentują stanowisko zdecydowanie inne, niż polskie władze. Kilka państw się po prostu nie angażuje, o tym też się milczy.
Ukraina sobie nie poradzi z problemami, które sama stworzyła, bo ... nie chce sobie poradzić, "co widać, słychać i czuć". Zrzucanie bomb kasetowych na ludność cywilną kojarzy się raczej z czystkami etnicznymi, czy religijnymi, a nie chęcią debaty i utrzymania jedności kraju.
Faktycznie - nie nasze małpy, nie nasz cyrk, ale pieniądze już jak najbardziej tak.
Autor: Anna Salman  Dodano: 11-02-2015
jacek.placek - @abrakadabra1   3 na 3
A co robiła Polska w XVII w.?
Była potęgą, Rzeczpospolitą Obojga Narodów. I parła we wszystkich kierunkach, jak czołg. Podbijała i narzucała prawo.
Chłopstwo na Ukrainie nazywała pogardliwie czernią i traktowała jak niewolników.
Kozactwo wykorzystywała w konfliktach z Turcja i Rosją, często odwracając się od niego, gdy już było niepotrzebne. A szkoda, bo mało co nie powstała Rzeczpospolita Trojga Narodów.

W tym momencie, jeśli jesteś Polakiem, to powinieneś uderzyć się w pierś.

Po I WŚ też nie byliśmy kryształowi. Kolonizacja Wołynia w latach 20. W latach XXX znów coś się poprawiało, ale potem znowu represje, przymusowe konwersje na katolicyzm, Bereza Kartuska dla wybrańców...

Zawsze byliśmy tymi grzecznymi, niewinnymi?
Nikt Ci nie każe zapomnieć o tym, co było. Człowiek mądry powinien pamiętać. Ale staraj się zrozumieć i wybaczyć.
Bo chyba nie chcesz mścić się na wnukach zbrodniarzy?
Autor: jacek.placek  Dodano: 11-02-2015
Arminius - kłamliwa insynuacja - Anna S.   5 na 9
"Nie wiem, czy jest jakikolwiek sens dyskutować ze smakoszami "mięsnego dania - rzeź wołyńska" (szczegóły imprezy można znaleźć w internecie) chyba że..." Takim wpisem Pani otwarcie stwierdza. iż ci co popierają Ukrainę w jej walce z obecną  Rosją odczuwali/odczuwają jakąś perwersyjną satysfakcję, czy wręcz sadystyczną rozkosz z powodu śmierci Polaków na Wołyniu w czasie II wojny.
To podła, kłamliwa i bardzo agresywna w swej istocie insynuacja. Jeżeli Pani nie rozumie, iż można popierać obecną Ukrainę, mając krytyczny stosunek do polityki OUN na Wołyniu w czasie II wojny - to świadczy to albo o Pani niezwykle wąskich horyzontach myślowych albo o tym, iż klasyfikuje się Pani - poprzez upowszechnianie takich absurdalnych tez - jako rosyjski agent wpływu. Albo o jednym i drugim.
"to mimo cenzury w polskich mediach przedzierają się tu i ówdzie informacje.." . W polskich mediach nie ma żadnej cenzury w tym względzie. Z ich doniesien bardzo często wynika, iż Europa nie ma jednolitego i stanowczego stosunku do wojny na Ukrainie.
"Zrzucanie bomb kasetowych na ludność cywilną .."  Problem w tym że zrzucają je także ci co zestrzelili malezyjski samolot. Ale o tym Pani ani piśnie.
Autor: Arminius  Dodano: 11-02-2015
Anna Salman - @jacek.placek - dialog z historią   2 na 8
Jak widać najłatwiej wybacza się jednak cudze krzywdy. Nie miałam rodziny na Kresach. Jeśli abrakadabra1 miał i ma bolesne doświadczenia, to jego sprawa, czy i kiedy wybaczy.
Historia Polski jest, z dzisiejszej perspektywy, w wielu momentach odrażająca i warta rozliczenia, jednak problem w tym, że nikt się nad nią, ani z tej, ani z tamtej strony nie pochylił. A przemilczanie jest w tym przypadku najgorszym grzechem.
A z tego wynikają daleko idące konsekwencje - dzisiejsi Ukraińcy (przynajmniej ta część najbardziej widoczna w polskich mediach) odwołują się wprost do spuścizny ideowej tamtych czasów, a był to ewidentny przykład ludobójstwa. W niemieckich urzędach nie wiszą swastyki, Rosjanie nie serwują potraw typu "mord katyński", a Polacy płonących omletów pod nazwą "Jedwabne".
Wiek XVII? Przypominam, że najpierw zniewolono i upodlono chłopów na terenie Polski, a potem dopiero przyszedł czas na Kresy, przy dużym udziale tamtejszej, spolonizowanej magnaterii. Jeśli więc już się rozliczać, to z okresu feudalizmu w ogóle. Późniejsze szykany miały często charakter wyznaniowy, więc znowu - czy nie działa u nas nadal instytucja religijna, która powinna poczuwać się do winy?
Autor: Anna Salman  Dodano: 11-02-2015
Arminius - co serwują Rosjanie   7 na 9
A z tego wynikają daleko idące konsekwencje - dzisiejsi Ukraińcy (przynajmniej ta część najbardziej widoczna w polskich mediach) odwołują się wprost do spuścizny ideowej tamtych czasów, a był to ewidentny przykład ludobójstwa. W niemieckich urzędach nie wiszą swastyki, Rosjanie nie serwują potraw typu "mord katyński", a Polacy płonących omletów pod nazwą "Jedwabne".
Ukraińcy dzisiejsi, zmagający się z rosyjską agresją nie odwołują się do spuścizny mordów wołyńskich. Odwołują się do antysowieckiej i antyrosyjskiej tradycji kozackiej (Mazepa), Szewczenki, Strzelców Siczowych, Ukraińskiej Republiki Ludowej ( Kruty - ukraińskie Termopile) oraz UPA. Nie serwują też - jakby to mogło wynikać z Pani enuncjacji - potraw typu "befsztyk z polskiego dziecka". Natomiast - co jest wielce znamienne - Rosjanie serwują im ( i całej społeczności europejskiej) politykę, działania i postawy sensu stricto stalinowskie co do swej genezy i charakteru, tak jakby nie nastąpił upływ kilkudziesięciu lat.


Autor: Arminius  Dodano: 11-02-2015
jacek.placek - @Anna Salman   5 na 5
"Jak widać najłatwiej wybacza się jednak cudze krzywdy."

Napisałem na końcu: "wybaczamy, ale nie zapominamy". Uważam to za zdrowe podejście.
W praktycznie każdej rodzinie ktoś wycierpiał od Niemców lub Rosjan w czasie wojny. Także w mojej. Czy mam z tego powodu wieszać psy na dzisiejszych Niemcach lub Rosjanach? A co oni winni za tamte czasy?

Powoływanie się na Wołyń w kontekście tego, co dzisiaj dzieje się na Ukrainie, jest nie na miejscu. Służyć to będzie tylko skłócaniu Polaków z Ukraińcami (i prawdopodobnie samych Polaków), i przyda się tylko Putinowi. A patrząc na jego wczorajszą i obecna politykę, to nie chcę z nim trzymać. I nie uważam tego za "samobójczy obłęd", ale raczej za instynkt samozachowawczy.
Autor: jacek.placek  Dodano: 11-02-2015
Anna Salman   1 na 3
Przez nieuwagę przeczytałam komentarz Arminiusa, więc skoro tak, to żeby nie być gołosłowną :
www.kresy.pl/wy(*)appeningu-w-kijowie-video-foto
Autor: Anna Salman  Dodano: 11-02-2015
Anna Salman - @jacek.placek   3 na 7
"Ale staraj się zrozumieć i wybaczyć." - ta to szło, a nie "wybaczamy, ale nie zapomnimy".
I nikt nie "wiesza psów" na Ukraińcach za zbrodnie ich przodków, jedynie za gloryfikację takich zachowań oraz szyderstwo z ofiar.
Poza tym mieszanie się w ich wojnę domową to naprawdę nie polski interes, a cierpi na tym nasza gospodarka, nie wspominając już o wizerunku Polski na scenie międzynarodowej.
Byliśmy słabi - stajemy się żałośni.
Autor: Anna Salman  Dodano: 11-02-2015
jacek.placek - @Anna Salman   2 na 6
"Ale staraj się zrozumieć i wybaczyć." - ta to szło, a nie...
Możliwe, że gdzieś tak szło, ale ja tej książki nie czytałem. Czytałem za to coś podobnego:
Człowiek głupi wybacza i zapomina,
człowiek mściwy pamięta i nie wybacza,
człowiek mądry wybacza, ale pamięta.

"jedynie za gloryfikację takich zachowań oraz szyderstwo z ofiar".
Zgadzam się. Ale czy takie chore zachowanie jest u wszystkich Ukraińców? Nie byłem nigdy na Ukrainie, ale nie sądzę, by wszyscy Ukraińcy byli tak głupi i w ten sposób się zachowywali. Zapewne chodzi o mały odsetek narodowców.

"Poza tym mieszanie się w ich wojnę domową to naprawdę nie polski interes,"
To nie wojna domowa i jak najbardziej polski interes. Tak długo, jak Putin z kumplami jest u władzy. Cała obecna rosyjska polityka jest taka, że jest się czego obawiać.
Poza tym to mieszanie to nie było wysyłanie polskiego wojska na Ukrainę, polskiej artylerii, polskich wyrzutni rakiet i polskiej amunicji. Na razie są naciski, by Putin tego nie robił i by na Ukrainie zapanował pokój.

Tak na marginesie, to od 2004r. największym świętem narodowym Rosji jest Dzień Jedności Narodowej. Bo nic tak nie zbliża narodu, jak wspólny wróg (choćby urojony), czyli Polacy według niektórych Rosjan.
Autor: jacek.placek  Dodano: 11-02-2015
jacek.placek - @Anna Salman  0 na 2
Jeden z przykładów rosyjskiej polityki:
wiadomosci.gaze(*)ja_w_Polsce__Nasze_czolgi.html

Czy to nie jest chore?
Autor: jacek.placek  Dodano: 11-02-2015
Anna Salman - @jacek.placek   1 na 5
Nie wiem, co czytałeś, ale napisałeś coś zgoła innego - cytowałam poprzedni komentarz. Jeżeli jesteś niewiarygodny nawet w tej kwestii ...

Co do mojego osądu Ukraińców - nie oskarżam i nigdy nie oskarżałam całego narodu (też ginęli w pogromach). Chodzi mi o stanowisko, jakie prezentują polskie elity wobec tych wydarzeń. Jedną stronę konfliktu się oskarża o wszystko, a drugą wybiela, między innymi przemilczając takie incydenty. Ambasador Rosji w Polsce ląduje na dywaniku u ministra spraw zagranicznych za byle g ..., a gdzie nota polskiego MSZ w sprawie owego happeningu w Kijowie.
Rosyjscy politycy z nas drwią? Tak, bo sobie na to pozwalamy, albo chwaląc się robieniem łaski Amerykanom, albo taką postawą, jak wobec ukraińskich narodowców.
Jakieś twarde dowody na ową nienawiść Rosjan do Polaków? Może odezwa podobna do tej, którą kiedyś wystosował Bandera do swoich (zabijajcie wszystkich Polaków pomiędzy 16, a 60 rokiem życia), czy jedynie silne przekonanie po obejrzeniu "debaty" w TVN24?

A na koniec - módlmy się za zdrowie i długie życie Putina, bo to gość super zrównoważony. Czytałam o jego potencjalnym następcy ... Za jego kadencji będziemy się mogli przekonać, czym jest naprawdę rosyjski szowinizm.
Autor: Anna Salman  Dodano: 11-02-2015
abrakadabra1  -1 na 7
Dobrze wiem co Polacy wyprawiali 300 lat w Ukrainie.Bandytyzm.A tamci nam nawzajem.Polacy i Ukraińcy nie mogą żyć razem.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 11-02-2015
jacek.placek - @Anna Salman   2 na 2
Pisałem wcześniej:

"Nikt Ci nie każe zapomnieć o tym, co było. Człowiek mądry powinien pamiętać. Ale staraj się zrozumieć i wybaczyć. ",
potem nawiązując do wcześniejszego wpisu:
"Napisałem na końcu: "wybaczamy, ale nie zapominamy".
a na koniec wspomniałem z pamięci to, co kiedyś przeczytałem:
"Człowiek głupi wybacza i zapomina,
człowiek mściwy pamięta i nie wybacza,
człowiek mądry wybacza, ale pamięta. "
Moim zdaniem to jedna i  ta sama myśl.

"Jeżeli jesteś niewiarygodny nawet w tej kwestii"
Wiec zakończmy dialog bez żalów, OK?
Autor: jacek.placek  Dodano: 11-02-2015
Arminius - abrakadabra1-ponowna prośba   6 na 6
"Dobrze wiem co Polacy wyprawiali 300 lat w Ukrainie.Bandytyzm.A tamci nam nawzajem.Polacy i Ukraińcy nie mogą żyć razem".

W jednym ze swoich poprzednich postów napisał Pan:
"Nasi żołnierze nawet tam walczą w mundurach ukraińskich.To jest szalone". Poprosiłem wówczas Pana o weryfikację tego stanowczego stwierdzenia. O źródło tej informacji. I nadal proszę. Bierze Pan chyba odpowiedzialność za słowa które Pan wypowiada?
Autor: Arminius  Dodano: 11-02-2015
Arminius - twardy dowód - Anna S.   6 na 6
"Jakieś twarde dowody na ową nienawiść Rosjan do Polaków? Może odezwa podobna do tej, którą kiedyś wystosował Bandera do swoich (zabijajcie wszystkich Polaków pomiędzy 16, a 60 rokiem życia), czy jedynie silne przekonanie po obejrzeniu "debaty" w TVN24"?

To zacznijmy po kolei. Od twardego dowodu na to, iż Bandera wydał taką odezwę. Ma to być - jak to Pani ujmuje - twardy dowód w postaci źródła historycznego. Nie rzucone na wiatr słowa tego czy innego polityka. Tymczasem, czekając na ów twardy dowód, podsyłam link do biografii Bandery w wikipedii, w której słowa nie znalazłem na temat owej odezwy.


pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
Autor: Arminius  Dodano: 11-02-2015
abrakadabra1  0 na 2
Mieszkańcy tych terenów twierdzą, że "ukraińscy żołnierze" rozmawiają po polsku i angielsku, a nie po ukraińsku.Kilka wywiadów pokazywała nasza TV.Raz dwaj "żołnierze ukr." przypadkowo złapani w kadr mówili po polsku, dopiero jak zorientowali się , że są w TV, przestali rozmawiać.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 12-02-2015
abrakadabra1  0 na 12
Jak pisze p. Anna Salman na szczęście nie wszystkich opętało.Węgry, Grecja, Hiszpania nie wtrącają się w to bagno.I dobrze.Za to Polaczki z pianą na mordzie szarpią się na łańcuchu i dostają delirium ze wściekłości.To chory kraj.Całujemy d... naszym dawnym katom- Niemcom i Ukraińcom, a chcemy zamordować Rosję, która nas przed tymi katami uratowała i wyzwoliła.Oni nie przynieśli demokracji, ale uratowali nam życie.Ocalili przed niechybną zagładą.NIE MOŻECIE TEGO ZROZUMIEĆ.Od 89 roku Rosja nam absolutnie nie zagraża, a my sami ściągniemy sobie tragedię na łeb.I ŻADEN ZACHÓD NAM NIE POMOŻE.
Przeczytałem ten link o Banderze.No nie wiem kim i czym się p.Arminius zachwyca...(znałem to już wcześniej, może nie tak szczegółowo).
Autor: abrakadabra1  Dodano: 12-02-2015
Arminius - Polacy - abrakadabra1   5 na 5
"Mieszkańcy tych terenów twierdzą, że "ukraińscy żołnierze" rozmawiają po polsku i angielsku, a nie po ukraińsku.Kilka wywiadów pokazywała nasza TV.Raz dwaj "żołnierze ukr." przypadkowo złapani w kadr mówili po polsku, dopiero jak zorientowali się , że są w TV, przestali rozmawiać".
 
Nie podał Pan linków do źródeł owych informacji. Ale nawet jeżeli założymy, iż są one prawdziwe, to przecież z nich wogóle nie wynika, iż na wschodzie Ukrainy walczą "nasi żołnierze", czyli polscy żołnierze - jak Pan uprzednio napisał. Z nich wynika, iż być może na Ukrainie walczą polscy ochotnicy - najemnicy albo, iż walczą tam Polacy - obywatele Ukrainy. Warto dodać w tym kontekście, iż władze organizacji Polaków an Ukrainie oraz struktury kościoła rzymsko - katolickiego na Ukrainie jednoznacznie i stanowczo opowiedziały się za polityką władz kijowskich w toczącym się konflikcie.

Autor: Arminius  Dodano: 12-02-2015
rysiek - @abrakadabra1   5 na 7
Opuściłeś część informacji, mówiącą o ciągle lądujących w Warszawie samolotach z setkami zwłok polskich żołnierzy, którzy walczyli po stronie Ukraińskiej. Niedopatrzenie?
Autor: rysiek  Dodano: 12-02-2015
zulus_ - akcja-reakcja   2 na 2
Ukraińcy przeszło 20 lat pracowali na swój upadek.
Autor: zulus_  Dodano: 12-02-2015
Rafał Poniecki - Racjonalista jak reszta Polski   1 na 3
"Polacy: najbardziej rusofobiczny naród świata? Świat nie ufa Rosji, a najbardziej – Polska"
natemat.pl/1331(*)iata-dlaczego-nie-lubimy-rosji
No i wszystko jasne. Wystarczy powiedzieć, że się nie boję Putina i z mety dostaję łatkę rusofila czy zwolennika Putina. Nawet gdybym wcześniej Władimira Władimirowicza określił mianem mutherfucker'a.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 12-02-2015
Anna Salman - @Arminius   2 na 2
Zwracam honor. powiedział ktoś inny:
"Cytat, który Zeman przypisał Banderze,
zdaniem polskiego historyka Władysława Filara należy do pierwszego
przywódcy UPA Dmytra Klaczkiwskiego, którzy użył tego sformułowania w
czerwcu 1943 roku w tajnej dyrektywie skierowanej do swych jednostek:
„Musimy podjąć wielkie kroki celem likwidacji polskiego elementu. Wraz z
odejściem Niemców trzeba będzie wykorzystać ten moment do likwidacji
całej męskiej populacji w wieku od 16 do 60 lat,“  - zacytował historyk
fragment dyrektywy, której tekst ma się  znajdować w aktach śledczych
archiwum SBU ( Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) dla  rejonu wołyńskiego."
Źródło - Studium Wschodnie, UW
Autor: Anna Salman  Dodano: 12-02-2015
kobieta - Monachium 1938   2 na 2
Ukraina coraz bardziej przypomina Monachium w 1939 roku. Rosnaca liczba historykow widzi podobienstwa pomiedzy tym, co dzieje sie obecnie na Ukrainie, a co stalo sie w Monachium w 1939 roku, kiedy mocarstwa zachodnie sprzedaly Czechoslowacje Hitlerowi.
Autor: kobieta  Dodano: 12-02-2015
Arminius - Zeman konfabulator   3 na 3
"Zwracam honor. powiedział ktoś inny:
Cytat, który Zeman przypisał Banderze,
zdaniem polskiego historyka Władysława Filara należy do pierwszego
przywódcy UPA Dmytra Klaczkiwskiego".
Otóż to. A w tym czasie gdy owe słowa były wypowiadane Bandera siedział w Sachsenhausen - co dodaje całej sprawie swoistej pikanterii zważywszy na fakt masowej i nieprzymuszonej kolaboracji narodu czeskiego z Niemcami w czasie II wojny. Zeman zrobił z siebie przysłowiowego "duda", bo nie odrobił lekcji z historii przez duże "H". Takie sytuacje trafiają się bardzo często różnym politykom i w różnych konfiguracjach - bo na temat historii Ukrainy wypowiedziano tyle kłamstw iż jest ich chyba już więcej niż prawdziwych faktów.
"
Autor: Arminius  Dodano: 12-02-2015
Brzostowski - salman, poniecki, abrakadabra   6 na 6
"Wam kury szczać prowadzać", a nie o polityce rozprawiać.
Sprowadzacie problem walki o wpływy Rosji w Europie do historycznych zarzutów (banderowcy) lub głupich ocen o braku zagrożenia ze strony Rosji lub rozważań o polskiej rosofobii.

Przez lata PRLu naród Polski próbował wyrwać się z bagna komunizmu, potem przez kilkanaście lat wydawało się, że jest już nie źle, od kilku dobrych lat widać, że Putin odbudowuje wpływy, zbroi się, przy tym kłamie i też atakuje militarnie.

Trzeba być głupcem, aby nie widzieć, że Putin odbudowuje wpływy Rosji. Nasza bierność będzie oznaczać, że godzimy się z tym. A chcemy tego? Rosja Putina jest groźna, wskazują na to fakty.

Czy to sprawa Polski? A czyja? Dlaczego Putin ma się zatrzymac na Bugu? Podajcie dwa powody?
"Wam kury szczać prowadzać..."
Autor: Brzostowski  Dodano: 12-02-2015
Arminius - abrakadabra1 - tragedia?   3 na 3
"Od 89 roku Rosja nam absolutnie nie zagraża, a my sami ściągniemy sobie tragedię na łeb.I ŻADEN ZACHÓD NAM NIE POMOŻE.
Przeczytałem ten link o Banderze.No nie wiem kim i czym się p.Arminius zachwyca...(znałem to już wcześniej, może nie tak szczegółowo)".

Ja się Banderą nie zachwycałem. Niechże się Pan powstrzyma od infantylnych pomówień. Ja tylko (i aż) twierdziłem, iż on nie jest autorem słów jemu przypisywanych.
Jeżeli Rosja nam absolutnie nie zagraża, to czymże mamy sobie sciągnąć na łeb jakąkolwiek tragedię? Co myśmy zrobili Rosji żeby ona miała nam szykować tragedię? Przecież nawet broni nie wysłaliśmy Ukrainie. Jeżeli za tę naszą nadzwyczaj powściągliwą i umiarkowaną postawę Rosja miałaby nam zaaplikować jakąś tragedię, to, to należałoby rzeczywiście zacząć ubolewać, iż w Donbasie nie ma polskich żołnierzy.
Autor: Arminius  Dodano: 12-02-2015
Rafał Poniecki - Piłsudskim to waćpan nie jest   2 na 4
Panie Brzostowski, Piłsudskim to waćpan nie jest i cytując owe szczające kury się nim nie stanie.
Ale jak sami Rosjanie mówią, "на хуй нам Польша".
Dlaczego Putin ma sie zatrzymać na Bugu? On się nie zatrzyma, on do Bugu nie dojdzie. I to nie dzieki niezwyciężonej polskiej armii, do ktorej już należało by ogłaszać pobór, bo "Jeśli chodzi o liczbę żołnierzy, znajdujemy się na 44. miejscu ze wszystkich armii świata". natemat.pl/9418(*)armii-zmiesci-sie-na-stadionie
Jeśli Sowieci nie mieli dość siły, żeby powstrzymać rozpad ZSRR, to tym bardziej teraz nie są w stanie odzyskać straconych republik.
Spodziewam się, że część wschodniej Ukrainy albo zostanie przyłączone do Rosji, albo stanie się jednostką o znacznej autonomii. Podobnie może być z Krymem. Innych podbojów nie spodziewam się.
Możecie dorysowywać Putinowi wąsik a la Adolf, ale do podobnych podbojów, tyle że w odwrotnym kierunku, nie dojdzie.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-02-2015
Brzostowski - Poniecki   3 na 3
A ja nie zamierzam stawać się Piłsudskim, po prostu cytat pasuje idealnie do pańskich wypowiedzi.

Jednak nie doczekałem się argumentu dot. zatrzymania się Putina na Bugu. Myśli Pan, że On się tam zatrzyma, bo lubi nas Polaków? A może zatrzyma się na wschodniej ukrainie, bo lubi ukraińców? Albo uzna że już dosyć? Albo zależy mu po prostu aby ludzie nie ginęli?

Pan się dalszych podobojów nie spodziewa? A spodziewał się Pan, iż Rosja zajmie Krym? Donbas?

Panie Poniecki, Putin zajmie tyle, na ile mu zachód pozwoli. Im my, Polska, będziemy mocniej krzyczeć, im Rosja będzie więcej ryzykować za każdym kilometrem, tym będzie bardziej powstrzymywana.

Putin gra jednoczesnie w wiele gier, o których Pan nie wie.

A na ch... ruskim Krym, Naddniestrze, Donbas, Abchazja ...

Niech Pan idzie te kury wyprowadzić...
Autor: Brzostowski  Dodano: 13-02-2015
Rafał Poniecki - Nie czytam w myślach Putina   3 na 5
Dotychczasowy rozwój wypadków wskazuje, że zajęcie Krymu było nie tyle zajęciem Krymu, z jego plażami, ale zabezpieczeniem rosyjskiej bazy wojskowej. Mimo podpisanego porozumienia jej nienaruszalność stawała się problematyczna. Co w analogicznej sytuacji zrobiły by USA?
Rozróby na wschodzie zapoczątkowane zostały natomiast przez Rosjan tam zamieszkujących, chyba że są dowody na to, że to były te tzw. zielone ludziki. Ale Zachód najwyraźniej też postrzega to jako konflikt wewnętrzny, bo na inwazję z zewnątrz zareagował by inaczej.
A skoro Putin zajmie tyle, na ile zachód mu pozwoli, to Polacy mogą sobie krzyczeć do woli, albo do ochrypnięcia.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-02-2015
abrakadabra1  0 na 6
Teraz widać kilkadziesiąt lat pracy propagandowej OUN-UPA. Poparcie Polaków dla ukraińskich faszystów. O to im chodziło. Proszę sobie przeczytać Roman Poliszczuk "Spowiedź Ukraińca".Gość wniknął w te struktury i napisał książkę.@Brzostowski- czyli jak ktoś nie jest antyputinowski to się nie zna na polityce i kury ma wyprowadzać.Ciekawa teoria
Autor: abrakadabra1  Dodano: 13-02-2015
Arminius - propaganda OUN?   5 na 5
"Teraz widać kilkadziesiąt lat pracy propagandowej OUN-UPA. Poparcie Polaków dla ukraińskich faszystów".
 
Na Ukrainie odbyły się niedawno wybory parlamentarne i prezydenckie. Partie prawicowe, które możnaby ewentualnie klasyfikować jako "faszystowskie" uzyskały w nich znikomą ilość głosów. To były wydarzenia weryfikujące do cna tezy rosyjskiej propagandy o faszystowskim obliczu obecnej Ukrainy. Propaganda OUN - UPA w praktyce w Polsce nie istniała , nie docierała tutaj przez te ostatnie "kilkadziesiąt lat", więc nie ma w Polsce żadnych jej "wyników". Jest natomiast trochę refleksji historycznej. Gdyby w 1919 r. Polacy i Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy nie wzięli się razem za czuby - tylko skierowali się przeciwko wylęgającemu się bolszewizmowi - nie byłoby go na Ukrainie przed wojną, z dalekosiężnymi skutkami tego faktu. Historia po to daje takie lekcje aby się z nich czegoś nauczyć na przyszłość.

Autor: Arminius  Dodano: 13-02-2015
kobieta - propaganda czy grozba   4 na 4
Rosyjska Duma ostrzego politykow w Szwecji, ze ich zla decyzja moze zagrozic mozliwosci pokoju dla 800 milj. Europejczykow.
List zostal zaadresowany do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Rady Europy, Parlamentow krajow Europy... www.aftonbladet.se/nyheter/article20309689.ab
Autor: kobieta  Dodano: 13-02-2015
Brzostowski - kobieta   3 na 5
Zrozumieć kim jest Putin, to podstawa do pojmowania jego polityki. Putin jest autokratycznym cwaniakiem, cynicznym, bystrym, odważnym, kimś kto MARZY o wielkiej Rosji, jako kraju rozgrywającego na świecie i zrobi DUŻO, aby to osiągnąć i SAM się nie zatrzyma. Użycie wojska, propagandy to dla niego żaden problem.

Straszy wszystkich, bombowce latają po Europie, tak naprawdę jednak jest dość słaby, jeszcze. Wystarczy STANOWCZOŚĆ zachodu i po wszystkim.

Zwykła ruska propaganda, na którą niestety łapią się niestety też Poniecki, abrakadabra czy inni.
Autor: Brzostowski  Dodano: 13-02-2015
Anna Salman   2 na 6
"Przez lata PRLu naród Polski
próbował wyrwać się z bagna komunizmu
",  po to by wpaść w bagno wojującego klerykalizmu.

Czy to sprawa Polski? A czyja? - chwilowo Ukrainy i niech tak zostanie. "Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało".

Dlaczego Putin ma się zatrzymac na Bugu? Podajcie dwa powody?
Najpierw proszę wyjaśnić, po co miałby iść dalej. Rozumiem nawet te ambicje zgrywania wielkiego psychologa - specjalisty od polityki, ale na razie widzę tylko czyjeś silne przekonanie, a żadnych dowodów. Osobiście nie wiem nawet, o czym myśli i marzy sąsiad zza ściany, a co dopiero przywódca największego państwa świata. Tym bardziej nie wiem o czym marzy Putin i co zrobi, a jego osoba specjalnie mi głowy nie zaprząta.
Autor: Anna Salman  Dodano: 13-02-2015
Brzostowski - Salman   3 na 7
Skoro Pani nie wie, czego chce Putin, do czego dąży i tym sobie Pani głowy nie zaprząta, to niech Pani przynajmniej wysłucha ludzi, którzy patrząc na strategiczne położenie tej części Europy, dotychczasowe działania Putina, potrafią z łatwością odczytać co się dzieje. I niech Pani nie zadaje infantylnych i naiwnych (jak dziecko) pytań: "po co miałby iść dalej". Niech Pani przeanalizuje zmiany za czasów Putina: nakłady Rosji na armię, antydemokratyczne zmiany prawa, wzmożenie propagandy wew. i zew., doktrynę militarną, życiorys Putina i jego sposób myślenia o Rosji (bliski carom i Stalinowi).

Zobaczy Pani, że Putin będzie próbował zająć CAŁĄ Ukrainę i CAŁY basen Morza Czarnego. A potem?

Nie może Pani oczekiwać dowodów, bo takich nie ma. Jest jednak umiejętność łączenia faktów.

To, do czego dąży Putin, jest dla mnie tak oczywiste, jak to że jutro będzie sobota. Wynika to z analizy faktów, a nie z rusofobii, chociaż Pani zapewne w to nie uwierzy.
Autor: Brzostowski  Dodano: 13-02-2015
A. Gregosiewicz - Anna Salaman   6 na 6
"Przez lata PRLu naród Polski
próbował wyrwać się z bagna komunizmu", po to by wpaść w bagno wojującego klerykalizmu."
Nareszcie racjonalna diagnoza. Postępactwo i sojusz PO-PSL-TVN górą.
Autor: A. Gregosiewicz  Dodano: 13-02-2015
Rafał Poniecki - @Brzostowski   2 na 4
Ło Jezu-siczku!, kury misie zeszczały, a tu jak raz, Putin ante portas. Dzwoń pan do gajowego, tzn. strażnika żyrandola, bo to on wodzem naczelnych, czy naczelnym i pewnie jeszcze śpi pod tym żyrandolem. A tu larum grają, a on się nie zrywa, za konia nie łapie, na szablę nie siada.
A tych naszych wojaków to jeszcze na Narodowym zamkną, bo jak Romek Szeremietiew mówił, że jak ich wszystkich razem zebrać, to się na stadionie zmieszczą.
Oj niedobrze, panowie, niedobrze.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 13-02-2015
Brzostowski - Poniecki   3 na 5
I tak wychodzi pańska umiejętność analizy faktów.

A tymczasem, Rosjanie działają...

wiadomosci.onet(*)ystow-juz-ma-zaproszenie/653fs
Autor: Brzostowski  Dodano: 13-02-2015
Brzostowski   2 na 6
Jestem przekonany na 90%, że porozumienie w Mińsku to ściema Putina. Już w mediach rosyjskich przygotowuje się społeczeństwo, że armia ukraińska łamie porozuiemie, a ruskie w tym czasie wprowadzaja sprzęt ciężki. Zyskał Putin dwa dni, na wprowadzenie nowych wojsk, zyska kolejne terytorium Ukrainy, obwini za to ukraińców i zachód, mimo że ten zachód jak pies przyleciał do Moskwy o pokój zadbać.

Po Mińsku-1 zyskał terytorium, po Mińsku-2, zyska nowe. Cały czas przejmuje terytorium wolnego kraju, a bystrzaki forumowe dalej wierzą Putinowi i myślą, że to sami Ukraińcy tak chcą wolności Donbasu...
Autor: Brzostowski  Dodano: 14-02-2015
Rafał Poniecki - Czy to się rozleje poza Ukrainę?   1 na 3
Pisałem już, dlaczego spodziewam się, że wojna ograniczy sie do terytorium Ukrainy. www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,9798#c122588
Nadal nie widzę, dlaczego miało by się to rozlać poza Bug. Co to wogóle miało by znaczyć? Wojnę z Polską, czy też innymi krajami na zachód od Bugu? Na jakiej lini frontu? Sam Bug to tylko południowa Polska. Szeroki front mógłby ciągnąć się od Estonii do Węgier. Na co Wołodia mógłby mieć ochotę, a na co miałby dość środków? I przy jakiej eskalacji nastąpiła by niewątpliwa reakcja Unii Europejskiej?
Jeśli w budowę "Nowej Ukrainy" USA władowały ponad 5 mld $$$, to odpuściły by to sobie nie reagując na zajmowanie kolejnych okręgów Ukrainy?
Co kraje zachodu, w szczególności UE sądzą o posunięciach Putina, skoro - jak dotychczas - nie mobilizują się do walki, a co najwyżej podejmują rozmowy?
"Bronisław Komorowski jest zdania, że jeśli pojawią się nowe okoliczności, nowe potrzeby Ukrainy Polska powinna być gotowa do wejścia jako uczestnik w tego rodzaju rozmowy. " Tak stoi na Oficjalnej stronie Prezydenta RP. Najwyraźniej do wojny się nie szykuje.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 14-02-2015
abrakadabra1  0 na 8
Żaden sąsiad Polski nie zgłasza roszczeń terytorialnych do Polski. Ani Rosja, Niemcy, Czechy, Litwa,Białoruś nie zgłaszają. JEDYNIE UKRAIŃSCY NACJONALIŚCI.Kim jest Putin? Prezydentem, który chce uratować swój kraj przed rozszarpaniem przez USA i ich żarłoczną bandę.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 14-02-2015
abrakadabra1  -1 na 7
Ten głupek Jelcyn wierzył w uczciwość Zachodu i możliwość współżycia z nimi. Niestety mylił się. Zachód od początku grał fałszywymi kartami. Jak śpiewał Wysocki "i tak eto szła nierawnaja igra". W zamian za odejście od socjalizmu Rosja miała dostać pomoc finansową. NIE DOSTAŁA. Polska miała nie wstępować do NATO.WSTĄPIŁA.O ile ZSRR a potem Rosja wywiązała się z umów, o tyle zachód od początku oszukiwał. Wszyscy się z nich nabijali. Potem rozkręciła się spirala zachodnich podbojów i wojen. Nie miał kto tego zahamować. Wreszcie Putin powiedział DOŚĆ.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 14-02-2015
Brzostowski - abrakadabra   6 na 6
Ach! Czyli to dziejowa sprawiedliwość? A kiedy dla abrakadabry, Putin stanie się już niedobry? Gdy zajmie Polskę? A może abrakadabra nie ma nic przeciwko? Zadaje takie pytanie, bo analiza wpisów wskazuje, że raczej chyba nic przeciwko byś nie miał.
Autor: Brzostowski  Dodano: 14-02-2015
Brzostowski - Poniecki   4 na 6
Powtórzę: Putin wg mnie zajmie tyle terytrium, na ile mu zachód pozwoli.

Jeśli zachód mu pozwoli to zajmie całą Polskę. A jeśli to dla Ciebie zbyt "szalona" ocena, to pomyśl, kto przypuszczał 2 lata temu, że Rosja może zająć Krym? Albo po prostu wejchać do Donbasu czołgami? Przecież już ten wariant rozważają, w razie gdyby tak się stało, będzie nawet Premier: Piskorski (http://www.polskatimes.pl/artykul/3750615,zmiana-nowa-partia-ludzi-andrzeja-leppera-zapraszaja-do-polski-przedstawicieli-noworosji,id,t.html).

I propaganda: kresy24.pl/6337(*)iki-na-litwie-kto-za-tym-stoi/

To, że zachód tego nie rozumie, a prezydent RP czy też Polski rząd nie robi paniki, to jest inna sprawa. Jednak rząd podjął w ostatnim czasie szereg działań dot. dozbrojenia, służby wojskowej, przeglądu wojsk, itd... Są to działania "ciche", ale są realizowane od czasu konfliktu na Ukrainie.

Polskie służby biorą pod uwagę realne zagrożenie ze strony Rosji, nikt jednak o tym nie mówi zbyt głośno, aby nie dawać propagandzie rosyjskiej pola do działań.
Autor: Brzostowski  Dodano: 14-02-2015
Rafał Poniecki - - Brzostowski  -1 na 5
Z tego co wyczytałem, to ta nowa patia lepperowców to tylko separatystów, i to nie wszystkich, zaprasza na swój zjazd. Jak na razie nie wygląda na to, że zechcą zaprosić Putina z całą armią.
Tak się zastanawiam, czy niekoronowany król Евросоюза, nasze Słoneczko Peru, ma coś do powiedzenia w kwestii tego, ile europejskiego tortu Władimir Władimirowicz może sobie odkroić.
No i ta ignorancja rządów państw europejskich, zwłaszcza tych zagrożonych wizytą Putina.
Ale skoro Pan twierdzi, że tajne przygotowania są w toku, to nie pozostaje jak tylko siedzieć i czekać. No bo Bul-Komorowski wie co (nie)robi.
A mnie to i tak nie dotknie, nawet jeśli putionowcy dotrą do Lizbony. W co zresztą zupełnie nie wierzę.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 14-02-2015
Anna Salman  -2 na 6
To Pan ... analizuje życiorys Putina?! Człowieku - potrzebujesz pomocy, ale nie ode mnie. Jestem tylko prostą socjolożką.
Rozumiem jednak, że owe przekonania biorą się z analizy ... daty urodzenia Putina. W takim razie ja przeanalizuję swój horoskop, to się dowiem, czy ruskie czołgi wjadą do mojego miasta, czy pojadą wygodną autostradą na Poznań.
Przeanalizowałam na razie: polskie nakłady na armię (a w zasadzie na miejsca pracy w amerykańskiej zbrojeniówce), antydemokratyczne zmiany prawa w naszym kraju, propagandę wewnętrzną (bo zewnętrzna nam nie wychodzi) oraz sposób myślenia naszych polityków - feudalny rodem z XVIII w. Też wyciągnęłam wnioski:
1) mamy problemy wewnętrzne, a nasi politycy sobie z nimi nie radzą,
2) histeria wojenna ma przykryć owe problemy, a przynajmniej złagodzić reakcje społeczne na zbędne zakupy samolotów, które nie latają, statków, które nie pływają, czy też innego sprzętu który nie działa,
3) wojna byłaby wymarzona, bo dalsze zwalanie dzisiejszej sytuacji na PRL już nie ma tej siły nośnej, a jedna choćby "ruska bombka" okazałby się winna wszystkich naszych problemów (górnictwo,  służba zdrowia, itd.).
Nie uważam Pana za rusofoba - jest bardziej adekwatne określenie.
Autor: Anna Salman  Dodano: 14-02-2015
Brzostowski - Poniecki, Salman   4 na 4
Niestety Wasze komentarze wskazują brak zainteresowania losem Polski i mizerną wiedzę na temat polityki.

Życiorysy ludzi Pan Salman, są jednym z kluczowych elementów podejmowania strategicznych decyzji. Zrozumieć przeciwnika można dzięki analizie tego co robił i kim był, to wiedza podstawowa.

Znowu ciśnie się na usta cytat z Piłsudskiego: "Wam kury szczać prowadzać..."

Wy nie rozumiecie co się dzieje, albo akceptujecie ten stan. Po komenatrzach Salman można nawet podejrzewać, że Ona się cieszy.
Autor: Brzostowski  Dodano: 14-02-2015
Miru - Pani Salman   5 na 7
Szanowna Pani, nie wiem jaki cel Pani osiąga lub ma Pani osiągnąć swoimi komentarzami ale to się powoli kupy nie trzyma. Ale żeby się nie rozwodzić to zauważę tylko żę w jednym i tym samym poście agresywnie pozoruje się Pani na prostą socjolożkę a zarazem sugeruje że zna się Pani na polityce wewnętrznej, zewnętrznej i przy okazji na polityce zbrojeniowej, jako całokształ określając że wszystko jest mizerne. Naprawdę pogratulować wiedzy socjologicznej, tyle się mówi o jakości obecnych studiów a tu proszę jakie szerokie spektrum niektóre kierunki obejmują. Chylić czoła.
Autor: Miru  Dodano: 14-02-2015
Mano - Pan Miru  0 na 4
Pan Miru chcieć pisać po polski!
Autor: Mano  Dodano: 14-02-2015
Rafał Poniecki - Brzostowski.   1 na 3
Daj se pan spokój z tymi szczającymi kurami. Lepiej pan powiedz, kiedy ten Putin zaatakuje i które kraje najedzie. Tylko proszę się nie zasłaniać mitycznym Zachodem, który ma niby na coś pozwolić. Albo Pan coś wie, albo tylko androny plecie.
I tak wydaje mi się, że bedzie pan niezmiernie zadowolony z wojny putinowo-coś-tam, bo po pierwsze będzie: a nie mówiłem?, a po drugie wygląda mi pan na zwolennika Putina, skoro tylko prorokuje jego nadejście i nic nie robi, żeby temu zapobiec.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 15-02-2015
abrakadabra1  0 na 4
Putin nie zaatakuje Polski.Po co? Prędzej Polska wywinie coś Rosji...
Autor: abrakadabra1  Dodano: 15-02-2015
abrakadabra1 - @Brzostowski   2 na 4
Rosja nam nie grozi. Od 1989 r nie słyszałem by Rosja wysuwała jakieś roszczenia terytorialne do Polski .Nie ma. Putin tu nie wejdzie.ZA TO UKRAIŃSKA PRAWICA MA ROSZCZENIE O 17 POWIATÓW WE WSCHODNIEJ POLSCE. Prędzej przyjdą oni wyrwać nam to. A wtedy będzie problem. Lubię Ukraińców, fajni ludzie są, ale nie ci od Prawego Sektora i Bandery. To swołocz, wspólny wróg Polaków i Rosjan.Na kongresie w Kanadzie władze OUN-UPA postanowiły  stworzyć V kolumnę w Polsce do szerzenia banderowskiej propagandy.Wybór padł na Michnika i "Gaz.Wyborczą".Trafili w 10.Efekty są zadziwiające.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 15-02-2015
Miru - abrakadabra   5 na 5
A czy słyszał Pan żeby Rosja wysuwała roszczenia terytorialne wobec Ukrainy w tym okresie?
Autor: Miru  Dodano: 15-02-2015
abrakadabra1 - @Miru  0 na 6
Tam jest co innego. Kwestia sporna o Krym istniała od rozpadu ZSRR.  W Ukr. żyje 10.000.000 Rosjan, zagrożonych przez nowe władze w Kijowie (na Krymie 75% ludności to Rosjanie), Putin interweniował, zanim nacjonaliści zaatakowali. Zakazali używania j. rosyjskiego, tak się zaczynają prześladowania  .Polskiego też. Nie widzę problemu-mogli by się rozpaść jak Czechy i Słowacja- nic się takiego nie stało. Wschód do Rosji, reszta tak jak jest teraz i po sprawie. Byłem tam kilka lat temu i ten konflikt był już wtedy, kwestia czasu , kiedy dojdzie do wybuchu i doszło.I kwestia Krymu jako bazy wojskowej.To nie mogło wpaść w ręce NATO . Rosja nie mogła oddać tego terenu ,kto ma Krym, ten panuje nad całym Morzem Czarnym i nie potrzebuje lotniskowców(niezatapialne lotnisko).
Autor: abrakadabra1  Dodano: 15-02-2015
Miru - abrakadabra   6 na 6
Jest w Pańskich wypowiedziach pewna manipulacja informacjami. Po pierwsze to, że jakaś organizacja wewnątrz Ukrainy wysuwa sobie jakieś roszczenia wobec Polski to nie znaczy, że jest to oficjalne stanowisko rządu ukraińskiego w tej sprawie. Natomiast Rosja (jako państwo)  wg Pana w ogóle nie wysuwa takich roszczeń - a co z organizacjami czy partiami rosyjskimi? Słyszał Pan o Żyrinowskim i jego mapie z granicą Rosji na Wiśle? Niby nie ma roszczeń, niby Rosja to nie wróg a tu proszę: członek Dumy. Kolejnym punktem jest porównanie rozpadu Czechosłowacji do tego co dzieje się obecnie na Ukrainie. Czy zauważył Pan żeby któreś tych państw po rozpadzie zostało włączone na podstawie "zgodnego z prawem referendum" do innego państwa, lub że były podejrzenia do innych państw ościennych o wspieranie "separatyzmów" na rzecz jego rozbicia? Następny absurd moim zdaniem, to usprawiedliwianie agresywnej polityki i mieszania się w sprawy suwerennego państwa (Ukrainy) przez inne państwo (Rosję) celem "uchronienia" ludności przed ich własnym rządem - bo że niby co ten rząd robi? Czystki etniczne? Prawda jest taka, że Putin po prostu chroni swoją strefę wpływów a przy okazji korzysta ze słabości państw zachodnich osiągając zdobycze terytorialne. I na tym nie poprzestanie.
Autor: Miru  Dodano: 15-02-2015
Anna Salman - @Brzostowski  0 na 6
"Po komenatrzach Salman można nawet podejrzewać, że Ona się cieszy."
I takie jest właśnie pańskie wnioskowanie panie Brzostowski. Pańskie wyobrażenia to mają być fakty. Przy tym kreujesz się pan na znawcę polityki międzynarodowej i "prawdziwego patriotę". Pan wie coś, bo ... pan to wie.
Nie chce mi się ciągnąć tej pyskówki, niepotrzebnie złamałam zasadę, że z religiantami się nie dyskutuje, bo od dzieciństwa przyzwyczajeni są do łykania i powielania "prawd objawionych".
Autor: Anna Salman  Dodano: 15-02-2015
Brzostowski - Salman   4 na 8
Co religia ma wspólnego z prowadzoną tutaj dyskusją? Widać, że skoro brakuje Pani argumentów, to bierze się Pani za argumenty absurdalne.

Ja, w sprawie Ukrainy i Putina, nie ma żadnych dowodów, bo tutaj nie można mieć dowodów, można jednak wyrobić sobie zdanie co do przyszłości na podstawie analizy faktów.

Żądając dowodów ośmiesza się Pani. Nie ma dowodów na to, że Putin zajmie Ukrainę, bo to się dopiero zdarzy, czy Pani to rozumie?
Autor: Brzostowski  Dodano: 15-02-2015
Celecrin - abrakadabra   6 na 6
W Ukr. żyje 10.000.000 Rosjan, zagrożonych przez nowe władze w Kijowie (na Krymie 75% ludności to Rosjanie), Putin interweniował, zanim nacjonaliści zaatakowali.
Kto Ci daje plusy za te 'prawdy objawione'? Mozesz napisac, bo naprawde bardzo jestem ciekaw.
Autor: Celecrin  Dodano: 15-02-2015
abrakadabra1   1 na 5
Większość Polaków łyka tą antyrosyjską i proukraińską  wersję wydarzeń i propagandę, bo nie zna historii Ukrainy i kontekstu. Skąd go znają? Z mediów, a media pokazują to w odpowiednim świetle. Jako aktywna strona konfliktu Polska jest stronnicza i rusofobiczna. Skąd ludzie mają znać prawdę, jak książek nie czytają i się tym nie interesują. Takim łatwo wmówić kłamstwa. Czasami rozmawiam z ludźmi, większość nie słyszała o rzezi wołyńskiej, za to o Katyniu wie każdy. Ciekawe, nie?Ukraińska demokracja to ciekawe zjawisko.Juszczenko wyprowadzony siłą do władzy(przegrał wybory), Janukowycz obalony przemocą- przepraszam, co to jest?To jest kraj- partner dla UE?
Autor: abrakadabra1  Dodano: 16-02-2015
Arminius - Konfabulacje   4 na 4
Jako aktywna strona konfliktu Polska jest stronnicza i rusofobiczna.
Polska nie jest aktywną stroną konfliktu. Pan nieustannie czyni takie założenie - a przecież jest to gruba nieprawda. Polska (rząd) ma określony stosunek do tego co się dzieje na Ukrainie i nie kryje się z tym - ale to dobre prawo każdego niepodległego państwa. Niech Pan wskaże na te kryteria, które Pana zdaniem czynią Polskę "aktywną" w konflikcie na wschodzie? Tylko proszę używać argumentow poważnych i weryfikowalnych, a nie typu "nasi żołnierze walczą przebrani na Ukrainie".
"Czasami rozmawiam z ludźmi, większość nie słyszała o rzezi wołyńskiej, za to o Katyniu wie każdy". Nie nie każdy. O Katyniu i innych zbrodniach sowieckich/rosyjskich mnóstwo ludzi także nie wie - około 30 %
Janukowycz obalony przemocą- przepraszam, co to jest?To jest kraj- partner dla UE?
Demokracja często zaczyna się przewrotem - rewolucją. To poniekąd normalne. Nie zawsze udaje się ją mocno usadowić w fundamentach - ale to już inna sprawa.
www.se.pl/wydar(*)zice-i-nauczyciele_134352.html  
Autor: Arminius  Dodano: 16-02-2015
abrakadabra1 - @Arminius  0 na 4
A choćby to, że bojówkarze z Majdanu zostali wyszkoleni przez polską policję w ośrodku w Legionowie.Choćby aktywne występy naszych polityków na Majdanie.Obiecane 200 milionów euro dla Ukrainy.To mało?O polskich żołnierzach walczących w ukraińskich mundurach już pisałem.Na pewno Polska wysyła im broń, to jest pewne.Ponieważ jest to broń produkcji radzieckiej , niemożliwe jest wyśledzenie źródła pochodzenia.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 16-02-2015
Arminius - punkt po punkcie   1 na 5
"..bojówkarze z Majdanu zostali wyszkoleni przez polską policję w ośrodku w Legionowie".Proszę podać źródło tej informacji. Skąd Pan to wie?
"Choćby aktywne występy naszych polityków na Majdanie". Obecność naszych polityków na Majdanie nie oznaczała "aktywnego" udziału Polski w konflikcie na wschodzie Ukrainy, gdzie ma miejsce w chwili obecnej wojna ukraińsko - rosyjska. Gdy miał miejsce Majdan, Rosja nie była jawną stroną konfliktu, stała się po agresji na Krym i wsparciu militarnym secesjonistów z Doniecka i Ługańska.

"Obiecane 200 milionów euro dla Ukrainy". Udzielenie Ukrainie tej pożyczki nie czyni nas "aktywną" stroną w konflikcie rosyjsko - ukraińskim. To normalne, iż niepodległe państwa mogą między sobą zawierać tego typu umowy. Pan zdaje się sugeruje jakieś totalne zamrożenie polskiej polityki na wschodzie, tylko po to, żeby na putinowskim obliczu nie pojawił się grymas niesmaku?

"O polskich żołnierzach walczących w ukraińskich mundurach już pisałem".Tak, pisał Pan i mimo moich kilkakrotnych monitów nie podał Pan źrodła tych rewelacyjnych informacji.

Na pewno Polska wysyła im broń, to jest pewne.Ponieważ jest to broń produkcji radzieckiej, niemożliwe jest wyśledzenie źródła pochodzenia".
A jakie to źródła informacji tak bardzo upewniają Pana, że tak właśnie jest?
Autor: Arminius  Dodano: 16-02-2015
jacek.placek - @Abrakadabra1   5 na 5
"Ponieważ jest to broń produkcji radzieckiej , niemożliwe jest wyśledzenie źródła pochodzenia. "

Broń z radomskiego Łucznika ma wybite sygnatury na korpusie karabinu lub na klindze bagnetu. 11 w owalu albo FB w trójkącie.

Wiem!
Na pewno przebili sygnatury, to jest pewne. ;)
Autor: jacek.placek  Dodano: 16-02-2015
Rafał Poniecki - Zachód nie pomoże?   1 na 3
"Ukraina nie jest w stanie wygrać wojny o wschodnią część kraju. Kijów powinien pogodzić się z utratą Doniecka, aby uratować resztę kraju i ideały rewolucji na Majdanie - pisze komentator niemieckiego tygodnika "Der Spiegel"." wiadomosci.gaze(*)si_zrezygnowac_z_Donbasu_.html
Wygląda na to, że Zachód chce zmusić Kijów do zakończenia wojny.
natemat.pl/1326(*)nie-na-jakichkolwiek-warunkach
Ale i Poroszenko chce zakończyć wojnę na jakichkolwiek warunkach. Zanosi się na to, że jednak rebelianckie okręgi oderwane zostaną od Ukrainy. Za przedłużaniem wojny (dozbrajaniem armii ukraińskiej) są USA i Polska. Czyżby Polska chciała się wyprowadzić z Europy?
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 19-02-2015
Arminius - przeprowadzka z Europy?   2 na 6
Zanosi się na to, że jednak rebelianckie okręgi oderwane zostaną od Ukrainy. Za przedłużaniem wojny (dozbrajaniem armii ukraińskiej) są USA i Polska. Czyżby Polska chciała się wyprowadzić z Europy?
 
Oderwanie się części rebelianckich okręgów niczego nie wyklaruje. Rosja będzie kontynuowała swoją politykę, mając na oku Mariupol, Cherson, Odessę..... Po tym jak drugi rozejm miński okazał się farsą - nikt już chyba nie ma wątpliwości ile warte jest słowo Putina. Mówiąć językiem bohaterów "Pulp Fiction" Putin z Merkel i Hollanda zrobił "tanie kurwy", w odróżnieniu jednak od scenariusza filmowego, nikt jak do tej pory nie potraktował go za to w adekwatny sposób. Dozbrajanie Ukrainy jest - w takiej sytuacji - konieczne, także przez Polskę - właśnie po to, aby nie wyprowadzać się - w metaforycznym sensie - z Europy - do realiów azjatyckich - w pejoratywnym znaczeniu tego słowa.

Autor: Arminius  Dodano: 19-02-2015
Brzostowski - Poniecki   2 na 8
Pan nie rozumie gry strategicznej która odbywa się na pańskich oczach, nie dziwię się, nie łatwo jest dostrzec, a tym bardziej połapać się o co chodzi lub chodzić może (bo sytuacja jest dynamiczna). Dlatego podtrzymję swoje opinie o kurach i ich spacerach.
Putin będzie szedł na Zachód dotąd dopóki koszty będą niższe od korzyści.
Ten zatem, kto postawi przed Putinem wiarygodnie wysokie koszty interwencji, ten zakończy tę wojnę. Gra odbywa się na wielu płaszczyznach: sankcji gospodarczych, politycznych i straszaka militarnego.

Jeśli obawa uzbrojenia Ukrainy przez Zachód będzie realna, to będzie ważny czynnik w negocjacjach z Rosją.
Autor: Brzostowski  Dodano: 19-02-2015
jacek.placek - @Rafał Poniecki   3 na 5
"Za przedłużaniem wojny (dozbrajaniem armii ukraińskiej) są USA i Polska."

Polski rząd twierdzi inaczej:
wiadomosci.gaze(*)sprzedazy_broni_Ukrainie_.html

Poza tym Ukraina to nie żaden zbójecki kraj jak Korea Północna. Nie ma żadnego embarga na broń. Zechcą, to kupią.


A jak się ma do przedłużania wojny rosyjski sprzęt, amunicja i dodatkowo rosyjskie wojsko? Sprzyja zakończeniu konfliktu?
To może niech tego rosyjskiego wojska będzie dużo, dużo więcej. Szybko dojdą do granicy z Polską i po sprawie.

Później można w ten sposób rozwiązać konflikty w Estonii, Łotwie i na Liwie. A jak Polsce pojawią się różnice zdań, to może i u nas?
Autor: jacek.placek  Dodano: 19-02-2015
Rafał Poniecki - @ Jacek-Placek  0 na 4
Z tego co mówi Schetyna:
"Sprawa broni wróci do rozmów i politycznej analizy, jeżeli konflikt na Ukrainie nie skończy się tak, jak byśmy chcieli - zastrzegł Schetyna. " wiadomosci.wp.p(*)9,wiadomosc.html?ticaid=1145f5 można odnieść wrażenie, że Polska jest za rozwiązaniem siłowym. Gdyby to jeszcze szło o konflikt u nas w kraju..., ale to brzmi jak groźne pobrzękiwanie szabelką. I to przez kogoś, kto jest najzwyczajniej ignorowany przez tych, którzy naprawdę się tutaj liczą.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 19-02-2015
jacek.placek - @Rafał Poniecki   2 na 4
Napisane po polsku:
"jeżeli konflikt na Ukrainie nie skończy się tak, jak byśmy chcieli - zastrzegł Schetyna".

A chcielibyśmy, żeby się skończył. Żeby zapanował pokój na Ukrainie.

Nie, żeby wojska rosyjskie parły na Krym, do Dniepru, potem do Dniestru... I dopiero się skończył. Takiego zakończenia nie chcemy.

O jakie wrażenie chodzi? Bo ja tego nie dostrzegam.

Powtarzam: Ukraina to żaden bandycki kraj. Będą chcieli kupić polską broń i będą mieni za co, to niech kupują. Nikt im nie zabrania.

Jeśli chodzi o rozwiązania siłowe, to właśnie przeczytałem o koncentracji rosyjskich wojsk w rejonie Nowoazowska.
wiadomosci.gaze(*)yjskie_czolgi_i_wyrzutnie.html

Nowa broń i nowi żołnierze z Rosji? Ciekawe, po co? Co stanie się za kilka dni?
Czy naprawdę jeszcze ktoś myśli, że Putin to gość na poziome a nie typ o mentalności bandziora?
Autor: jacek.placek  Dodano: 20-02-2015
abrakadabra1 - @jacek.placek  -2 na 2
Mam na myśli starą poradziecką broń zalegającą w magazynach polskich.Bojowników szkolili Polacy i Szwedzi.Tylko co ma do tego Szwecja???Dziwne
Autor: abrakadabra1  Dodano: 22-02-2015
abrakadabra1  0 na 4
Co mnie i nie tylko bo wiele osób wkurza to ta pomoc dla uchodźców z Donbasu.Praca, mieszkania, a dla Polaków nie ma.Mogli wyjechać na zachodnią Ukrainę, tam nie ma wojny.A u nas wyrzuca się z pracy Polaka, żeby dać Ukraińcowi.Miejsca pracy nie biorą się znikąd.Na dzieńdoibry dwupokojowe mieszkanie dostają.A Polacy?Kopa w d... i krzyż na drogę.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 22-02-2015
Miru - abrakadabra   3 na 3
Skąd Pan bierze takie rewelacje? Macie jakiś rozpisany program, w które struny uderzać na forach czy jak?
Autor: Miru  Dodano: 22-02-2015
Arminius - abrakadabra1 - bez dowodów   3 na 3
"A u nas wyrzuca się z pracy Polaka, żeby dać Ukraińcowi.Miejsca pracy nie biorą się znikąd.Na dzieńdoibry dwupokojowe mieszkanie dostają".

Stanowcze twierdzenie wymagają stanowczych dowodów. Proszę opisać te zdarzenia i podać źródła ich informacji. Bez tych czynności weryfikujących to co Pan pisze przynalezy do kategori bądź to śmieci bądź też dezinformacji uprawianej nieświadomie lub świadomie przez rosyjskich agentów wpływu lub rosyjskich agentów.
Czekamy więc na weryfikację a w międzyczasie - przy okazji - chcę Panu uświadomić, iz w latach stanu wojennego paczki żywnościowe dostarczane Polsce z Niemiec były w stanie wyzywić przez 10 dni całą populację kraju. Wbrew temu co twierdził Jerzy Urban (nomen omen również Mefistofeles propagandowej dezinformacji) - było to bardzo dużo.
Autor: Arminius  Dodano: 22-02-2015
abrakadabra1  -1 na 3
A wy macie jakieś dowody , ze tam walczą Rosjanie na wschodniej Ukrainie? Nie ma na to dowodów, to jacyś "separatyści". A są dowody, że Rosjanie strącili, Boeninga? Nie ma. A są dowody, że w blok mieszkalny trafił pocisk rosyjski, a nie ukraiński? Nie ma.o tej pomocy dla Ukraińców w Polsce trąbią codziennie media, a w mojej miejscowości zajmuje się tym Urząd Wojewódzki, dokładnie pewien urzędnik, a prywatnie mój sąsiad i znajomy. Trochę o tym wiem, jak to wygląda.Co do tej broni dla Ukr. to przypuszczenia, ale graniczące z pewnością. Może to być broń np. zdobyta w Iraku przez Polaków na armii Husajna, byle była identyczna z bronią używaną przez Ukr., a więc źródło nie do wyśledzenia. Stary numer nieoficjalnego dozbrajania. Widok naszych politycznych pajaców na pochodzie w Kijowie pod flagami UPA był powalający, ruda menda i jego piesek Komor...Ech, pochlastać się ze wstydu...Grecja się obudziła, Węgry też, Hiszpania niedługo się obudzi po wyborach, czas najwyższy.
Autor: abrakadabra1  Dodano: 23-02-2015
Arminius - Są dowody - abrakadabra1   1 na 3
A są dowody, że Rosjanie strącili, Boeninga? Nie ma
Są.
"Dziennikarskie śledztwo zostało przeprowadzone przez zespoły redakcyjne niemieckiego "Der Spiegla", holenderskiego "Algemeen Dagblad". Pomocy udzieliły międzynarodowe fora śledcze Correctiv i Bellingcat. Na bazie informacji w internecie, a także rozmów ze świadkami zrekonstruowano trasę przemarszu 53. brygady przeciwlotniczej z Rosji.
Ze zgromadzonych przez dziennikarzy danych wynika, że dysponująca rakietami przeciwlotniczymi brygada opuściła 23 czerwca miejsce zakwaterowania w Kursku. W dniu zestrzelenia samolotu, 17 lipca ub.r., jedna z mobilnych platform rakietowych tej jednostki znajdowała się dokładnie w miejscu, skąd wystrzelono rakietę - czytamy w "Spieglu".
Całość na : www.racjonalista.pl/forum.php/p,16/s,651973
Proszę przedstawić na poparcie swoich tez argumenty o podobnej wartości weryfikacyjnej. W przeciwnym wypadku opinia o pańskich tezach wyrażona w moim poprzednim wpisie nadal jest aktualna. Proszę też nie uciekać się do dowodów typu "mój znajomy powiedział mi.." bo są one kabotyńskie i do cna Pana kompromitują. Chyba że poda Pan imię, nazwisko tego człowieka, jego stanowisko i dokladne okoliczności zdarzeń.

Autor: Arminius  Dodano: 23-02-2015
Miru - abrakadabra   2 na 2
Nawet gdyby nie było dowodów, który to argument został powyżej zmiażdżony przez Pana Arminiusa, to Pan abrakadabra tutaj stawia dziesiątki tez bez żadnego pokrycia. Kolejne kontrargumenty są całkowicie ignorowane, więc może zamiast odpowiadać atakiem należałoby się jakoś ustosunkować? Zbić choćby jeden? Tylko bez stwierdzeń typu "to ukraińska i polska propaganda" bo ktoś gotów się obrazić..
Autor: Miru  Dodano: 23-02-2015
Arminius - Mamy dowody - abrakadabra1   2 na 2
"A wy macie jakieś dowody , ze tam walczą Rosjanie na wschodniej Ukrainie?"
MAMY.
"Today, Ukraine released video www.youtube.com/watch?v=Zjs5Qj0Ki20  of what it said were 10 captured Russian soldiers. The men, under interrogation, identified themselves as Russian soldiers captured on Ukrainian territory. They gave their names and military serial numbers and said they had been sent to Ukraine by their superiors after initially being told they were going on a training exercise. Everything was a lie. There were no drills here,” one of the captured Russians, Sergey A. Smirnov, told a Ukrainian interrogator. According to the New York Times, Smirnov said he and other Russians from an airborne unit in Kostroma, in central Russia, had been sent on what was described initially as a military training exercise but later turned into a mission into Ukraine". A działo się to w siepniu 2014 r. Reszta na:
www.forbes.com/(*)n-military-in-ukraine-emerges/
Na potwierdzenie swoich proszę podać dowody o podobnym potencjale weryfikacyjnym.
W przeciwnym wypadku pańskie tezy nie mogą być traktowane inaczej niż konfabulacje.
Autor: Arminius  Dodano: 23-02-2015
kobieta - cynizm Putina   3 na 3
Nastepnym celem Putina sa panstwa nadbaltyckie pisza niektore media w Szwecji. Rosji potrzebny jest korytarz do Kalingradu.
Autor: kobieta  Dodano: 23-02-2015
kobieta - tajny rosyjski plan dla Ukrainy   1 na 1
Niezalezna rosyjska Novaja Gazeta - red. Dmitrij Muratov, opublikowala dzisiaj tajny dokument jako dowod, ze Putin planowal zaanektowac Krym i czesci Ukrainy juz na poczatku 2014 r.
Autor: kobieta  Dodano: 25-02-2015

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365