Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.166.230 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Religia jest sposobem, w jaki człowiek akceptuje swoje życie jako nieuchronną porażkę.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Różności
PESA w gronie najbardziej przedsiębiorczych firm na świecie (16-02-2014)

Airbnb, Continental Resources, Splunk, Twitter, Uber oraz Pesa Bydgoszcz - to grupa firm nominowanych w kategorii przedsiębiorczość do ekonomicznej nagrody prestiżowego dziennika Financial Times.

Kandydatura Pesy w szóstej edycji konkursu, obejmującej swoim zasięgiem Europę, obie Ameryki, Bliski Wschód oraz rejon Azji i Pacyfiku jest sporym zaskoczeniem. Pesa to pierwsza firma z Europy Środkowo-Wschodniej, która została nominowana do nagrody "Boldness in business".


Nasze pociągi już nie ustępują jakością zachodnim, a są o 30 procent tańsze. PESA daje pracę 3,7 tys. osób, w rankingu największych krajowych firm znalazła się na 215. miejscu. Średnia pensja netto to ok. 3 tys. zł. Sprzątaczka czy pracownik magazynu zarabiają dużo mniej, bo poniżej 2 tys. zł. W firmie nie ma jednak popularnych w dużych korporacjach umów śmieciowych - starsi pracownicy mają etaty, młodsi umowy na czas określony.

W 2006 podpisano umowę na dostawę 15 tramwajów dla Warszawy, a później kolejno dla Łodzi, Gdańska, Bydgoszczy, Warszawy (186 tramwajów o wartości 1,5 mld zł, tzw. kontrakt stulecia), Szczecina i Częstochowy. W tym samym roku firma pozyskała pierwsze kontrakty zagraniczne w państwach UE (Koleje Włoskie). W 2009 pozyskano pierwszy zagraniczny kontrakt na dostawę tramwajów (Węgry). W 2011 PESA wygrała przetarg dla spółki České dráhy na dostawę 31 pociągów spalinowych Atribo do obsługi połączeń lokalnych o wartości ponad 300 mln zł. We wrześniu 2012 została podpisana umowa ramowa z Deutsche Bahn na dostawę pociągów spalinowych. Maksymalna wartość tego kontraktu może sięgnąć 1,2 mld euro i jest to największa umowa w historii przedsiębiorstwa. PESA jest ciągle aktywna na rynku modernizacji wagonów. 11 czerwca 2013 rozstrzygnięto na jej korzyść przetarg na modernizację 150 wagonów PKP Intercity, a dzień później podpisano stosowną umowę. 15 października 2013 pojazd typu 611M osiągnął na trasie Moskwa - Petersburg prędkość 201 km/h, co jest najwyższą prędkością spalinowego pojazdu szynowego polskiej produkcji.
Sukces PESA

Zwycięzców wyłania grono ekspertów, któremu przewodniczy Lionel Barber, redaktor Financial Times. Wśród nich jest też Lakshmi Mittal, prezes ArcelorMittal, największego na świecie producenta stali.

Konkurenci Pesy reprezentują bardzo różne branże. Airbnb to globalny system rezerwacji noclegów w prywatnych mieszkaniach, zamkach, łodziach, tipi czy igloo. Continental Resources jest jednym z 10 największych potentatów naftowych na świecie. Splunk to firma informatyczna produkująca oprogramowania analityczne do zarządzania dużą ilością danych. Uber, podobnie jak Pesa działa w branży transportowej, z tą różnicą, że nie jest producentem, ale usługodawcą świadczącym samochodowe przewozy osób. Twittera nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać - to darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania. Co ciekawe, wszystkie firmy poza Pesą i Continental Resources mają swoją siedzibę w San Francisco.

Źródło: Kurier Kolejowy

Więcej: Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (3)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26245 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365