Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
171.860.847 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7337 tekstów. Zajęłyby one 28957 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 1391 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"To, że jesteśmy krajem katolickim, nie znaczy, że nie możemy być państwem o standardzie demokratycznym z rozdziałem od Kościoła. Inaczej zostaniemy stłamszeni przez Kościół, który coraz więcej chce, chce i chce, i będzie bronił swoich przywilejów. (...) jak lewica rządzi, to Kościół najwięcej ciągnie."
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Warsztaty rozwijające pasje naukowe i kreatywne myślenie uczniów w Rzeszowie (23-03-2014)

Rozwój twórczego myślenia, pasji naukowych i odkrywczych oraz przedsiębiorczości - to niektóre z kursów, w jakich mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa i okolic. Zajęcia rozpoczną się 22 marca.

Kursy odbywać się będą w ramach Rzeszowskiej Akademii Inspiracji (RAI), która działa przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia będą bezpłatne. Może w nich wziąć udział do 150 uczniów.

"Głównym celem projektu jest pomoc dzieciom i młodzieży w rozwoju najistotniejszych kompetencji społecznych np. umiejętności pracy w grupie, kreatywnego i logicznego myślenia, twórczego podejścia do problemów" - wyjaśnił prorektor ds. nauczania rzeszowskiej uczelni, pomysłodawca RAI, dr Andrzej Rozmus.


freedigitalphotos.net

Jak podkreślił, wszystkie programy zostały opracowane z uwzględnieniem umiejętności, potrzeb i poziomu rozwoju dzieci i młodych ludzi w każdej grupie wiekowej. Po zakończeniu naboru uczestnicy zostaną podzieleni na sześć grup, z których każda liczyć będzie po 12 osób. W każdej z tych grup odbywać się będą zajęcia z różnych programów kształcenia. Będzie to: twórcze czy analityczne myślenie, rozwój pasji naukowych i odkrywczych, rozwój postaw obywatelskich czy rozwój potencjału osobistego.

Na każdy z tych programów przewidziano po 40 godzin zajęć dydaktycznych. Zajęcia potrwają co czerwca.

Warsztaty odbywać się będą w soboty, w salach dydaktycznych i laboratoriach specjalistycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Prowadzić je będą osoby doświadczone w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne. "Kładziemy nacisk na interakcję, aktywny udział uczestników w tworzeniu rzeczywistości kursów" - zaznaczyła dyrektorka RAI dr Anna Martens. Rekrutacja potrwa do 15 marca. Rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna podkreśliła, że jeżeli w tym naborze zabraknie miejsc, chętni zostaną wpisani na listę rezerwową do rekrutacji na wrzesień 2014; wtedy ma się rozpocząć kolejna edycja RAI.

Patronat nad Rzeszowską Akademią Inspiracji objął prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, a opiekę merytoryczną sprawuje "Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji".

PAP - Nauka w Polsce


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (1)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 25252 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365