Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
196.243.307 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29023 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 632 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia jest jak robaczek świętojański, potrzebuje ciemności, żeby błyszczeć"
Nowinki i ciekawostki naukowe
Językoznawstwo
Studenci z Rzeszowa bezpłatnie uczą się chińskiego w Chinach (17-10-2014)

Dziewięcioro studentów filologii angielskiej ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęło w Chinach, w ramach współpracy między uczelniami, bezpłatną naukę języka chińskiego. Zajęcia potrwają pół roku.

Studenci rzeszowskiej uczelni, którzy wyjechali do Chin, to Polacy i Ukraińcy. Biorą oni udział w intensywnym kursie nauki języka chińskiego dla obcokrajowców wraz ze studentami z innych krajów z Europy i Azji. Lekcje odbywają się w partnerskiej uczelni Ashan Normal University w prowincji Liaoning, w północno-wschodnich Chinach, w profesjonalnym Centrum Nauczania Języka Chińskiego dla Obcokrajowców. Kurs jest bezpłatny; potrwa pół roku, do końca zimowego semestru.

"Jest to aż 70 godzin tygodniowo, łącznie około 1,4 tys. godzin nauki. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani fachowcy od dydaktyki nauczania języka chińskiego dla obcokrajowców" - zaznaczyła rzeczniczka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Urszula Pasieczna.

Wyjazd do Chin - na semestr lub cały rok - studentom filologii angielskiej ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie umożliwia bezpłatna wymiana pomiędzy rzeszowską uczelnią a jedną z chińskich uczelni partnerskich.

Studenci nie ponoszą też kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Dodatkowym atutem pobytu w Chinach będzie poznanie tego kraju, jego kultury i historii.

Udział w zajęciach zostanie potwierdzony dyplomem. Uczestnicy będą też mogli dodatkowo uzyskać państwowy chiński certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka na określonym poziomie.

Pasieczna wyjaśniła, że wymiana między uczelniami to efekt działań Konsorcjum Michała Boyma na rzecz promocji polskich uczelni w Chinach, zrzeszającego pięć polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest członkiem konsorcjum od kilku lat.

Zdaniem rzeczniczki rzeszowskiej uczelni jest to prawdopodobnie pierwszy w Polsce wyjazd polskich studentów do Chin w ramach wymiany.

Poza kursem w Chinach, studenci specjalności tłumaczeniowej z językiem chińskim rzeszowskiej uczelni od początku studiów mają też zajęcia z lektorem z Chin. Kurs obejmuje umiejętności mówienia, czytania, kaligrafii i elementy wprowadzenia do kultury chińskiej.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prof. Andrzej Szelc podkreślił, że rzeszowska uczelnia współpracuje z kilkoma chińskimi uczelniami. W związku z tym studenci mogą się kształcić nie tylko w Anshan Normal University, ale też w innych partnerskich uczelniach w Chinach.

W ramach współpracy między uczelniami w ubiegłym roku akademickim kilkoro studentów z Chin przyjechało do Rzeszowa na zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała. Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


Dodaj komentarz do wiadomości..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26154 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365