Złota myśl Racjonalisty: Świadoma rezygnacja ze wszelkiej formy Absolutu nie jest bowiem rzeczą łatwą. W szczególności, negujemy tu absolutne istnienie jakichkolwiek sensów. Jednak, rezygnując z Absolutu możemy, paradoksalnie, więcej powiedzieć o świecie, niż obstając przy jego istnieniu.
Już
prawie sześć lat minęło odkąd wysłałem mój pierwszy artykuł do " Racjonalisty",
a tytuł jego brzmiał "Pożegnanie". Przyznam szczerze, że praktycznie zapomniałem
o nim, choć sporadycznie zaglądałem na ten portal. W końcu, jak sama nazwa
wskazuje "Pożegnałem się", odciąłem od filozofii i wszelkiej ..» Do tekstu..