Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
188.541.762 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5645 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"- Zapomina pan o Bogu. - On mnie nie interesuje. Bóg toleruje rzeczy, których nie sposób tolerować. Jest nieodpowiedzialny i niekonsekwentny. Nie jest dżentelmenem."
 Religie i sekty » Chrześcijaństwo » Protestantyzm » Adwentyści

Odnośnie artykułu: Od Millera do Adwent. 7th Day [2]
Autor tekstu: Grzegorz H.

Przechodząc do treści artykułu:

"budują bardzo okazałe świątynie" — nie znam świątyni KADS na święcie która byłaby okazała! Są wybudowane skromnie w niewielkich rozmiarach. W porównaniu z kościołami KRK nasze obiekty to malutkie budynki. We wnętrzu naszego kościoła nie znajdziesz żadnych kosztownych wykończeń czy malowideł, itp..

"Malują Mojżesza, proroków, aniołów...." — nie zauważyłem ani w swoim zgromadzeniu ani w zgromadzeniach naszych na całym świecie, jakiejś fascynacji czy szczególnym zainteresowaniem malowania tychże postaci.

"dzielą się na pastorów laików i ...." — taki podział jest wymyślony przez autora. Osobami „duchownymi" w naszym kościele są pastorzy i nie dzielą się na żadnych laików czy innych

"kobiety głoszą naukę bez nakrycia głowy..." — jakby to miało jakieś znaczenie

"wiele z nich nosi krótkie po męsku ostrzyżone włosy i krótkie sukienki przykrywające tylko uda" — kolejny wymysł autora, niczego takiego nie ma w naszym kościele. Każda kobieta ma ostrzyżone włosy według swego gustu, oby to było estetyczne, a spódniczki noszone są u kobiet przynajmniej poniżej kolan. Ubiór prosty, według Biblii.

Odnośnie literatury Ellen White, zmienianie treści przez nią samą, czy udowadnianie że miała problemy z psychiką jest zmyślone, ktoś złośliwy chce zniechęcić ludzi do czytania jej książek bo widzi w nich prawdę i to mu chyba nie pasowało. Zapraszam do lektury książek Ellen White, nie jako krytyka negatywnego ale jako osobę bezstronną:).

Co do Chrystusa, jego misji tu na ziemi, i teraz w niebie, oraz tego co się dzieje z człowiekiem po śmierci, to wszystko znajdziesz na kartach Pisma Świętego, i my (adwentyści) według niego żyjemy, bo ono jest natchnionym słowem Bożym. Ale znajdzie w nim prawdę ten kto czyta gorliwie jako uczeń i z modlitwą, bo ten kto czyta Pismo jako krytyk to będzie chciał znaleźć w nim poparcie dla swoich teorii.

"sobota jest dla nich dniem świętym W tym dniu mają swoje szkółki niedzielne.." — to nie są szkółki niedzielne lesz szkoły sobotnie, na których to dzielimy się swoimi doświadczeniami z Panem i studiujemy Pismo Święte.

"Lecz są Adwentyści którzy obchodzą niedziele zamiast sobotę" — to nie prawda, każdy Adwentysta Dnia Siódmego na całym świecie święcą SOBOTĘ, nie ma wyjątków.

Dalej porównuje sabat (sobotę) do jakiegoś pogańskiego święta. Niech autor pamięta ze Jezus będąc tu na ziemi święcił sabat, tak jak i apostołowie i wszyscy chrześcijanie wyznający wiarę w Jezusa( to nie jest jedyny argument do święcenia soboty, jest wiele innych). Porównywanie świętego dnia Bożego — soboty do świąt pogańskich jest nie na miejscu! Sabat był święcony od stworzenia świata, bo to Bóg go przy stwarzaniu ustanowił jako dzień święty. I nie jest on tylko dla Izraelitów, o czym mówi Nowy Testament.

Wiem że każdy ma wolną wolę w wypowiadaniu swych myśli czy opinii. Pamiętajmy jednak o tym, żeby to co piszemy czy mówimy było prawdą, bo ludzi można oszukać, lecz Boga nie!

1 2 

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Uwagi do dzieła E.G.White
Od Millera do Adwentystów 7th Day

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (9)..   


« Adwentyści   (Publikacja: 05-09-2003 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 2685 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365