Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
159.353.776 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7306 tekstów. Zajęłyby one 28828 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 1204 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Ileż próżności trzeba ukrywać (..) usiłując stwarzać pozory, że jest się zamierzonym elementem boskiego planu? Ileż szacunku wobec siebie należy poświęcić po to tylko, by nieustannie tarzać się w świadomości własnych grzechów?
 Biblia » Polemiki biblijne » Apologia Biblii

Wprowadzenie do Apologii Biblii
Autor tekstu: Baptysta i M.Agnosiewicz

Jestem pełen podziwu, stworzyłeś witrynę, w której zebrałeś bogaty i ciekawy materiał. Jednak wbrew temu co twierdzisz, jakoby była to witryna walcząca z religią i wiarą w ogóle, jest to tak naprawdę strona antychrześcijańska, a w większości jedynie antykatolicka, byłem tym nieco zawiedziony gdyż sam jestem raczej konserwatywnym protestantem a ze zdecydowaną większością artykułów musiałem się zgodzić. Fakt, że chrześcijanin podpisuje się obiema rękami pod większością tekstów przeczytanych w antyreligijnej witrynie świadczy chyba o wąskich horyzontach tej witryny.

Piszę do Ciebie bo już w trakcie zapoznawania się z zawartością Twojej witryny poczułem potrzebę podjęcia polemiki, na którą, jak sądzę, liczysz. Dla uproszczenia przyjmę, że wszystkie zamieszczone artykuły wyrażają Twoje poglądy nawet jeśli są pisane przez innych autorów (tym bardziej, że nie zawsze źródło cytatu jest jasno podane, w ogóle stronie trochę brakuje przejrzystości), w związku z czym wszystkie swoje zarzuty skieruję prosto do Ciebie. Spróbuję je w miarę porządnie wypunktować:

Bardzo dziękuję za list. Na pewno będzie on powodem wielu refleksji, które, mam nadzieję, potwierdzą większość moich dotychczasowych sądów i opinii, a ponadto umocnią je. Na początku odwzajemnię się uznaniem dla tak obszernego dzieła, jakim było przeczytanie i skomentowanie mojej witryny. Jeszcze nie czytałem Twojej pracy, jednak po pobieżnym przeglądnięciu widzę wiele błędów i niedorozumień. Naprostowanie tego będzie dziełem tytanicznym. Tym niemniej postaram się sukcesywnie je podejmować.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Apologia Biblii: Ewolucjonizm religijny
Apologia Biblii: Zarzuty ogólne

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (3)..   


« Apologia Biblii   (Publikacja: 16-05-2002 Ostatnia zmiana: 27-05-2003)

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 51 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365