Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.625.103 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 353 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Przypominam, że Francja jako kraj laicki i liberalny respektuje, a nawet popiera wszystkie religie, ale jednocześnie podkreślam, że rząd, który reprezentuję, dołoży wszelkich starań, by przejawy życia religijnego nie ujawniały się w życiu publicznym. Religia musi pozostać sprawą indywidualną każdego człowieka.
« Listy i opinie  
Opinie i uwagi czytelników o Racjonaliście (2006) [4]

Działajcie dalej!

Uważam, że w Racjonaliście sporo jest też lania wody, a za mało rzetelnej, poukładanej wiedzy na dany temat. Żeby się czegoś dowiedzieć, trzeba szukać na Wikipedii, ale to przecież encyklopedia, tam jest ograniczone miejsce. Dlatego pomyślcie o tym, żeby zebrać na poszczególne tematy podstawową wiedzę, zamiast snuć od razu sążniste rozważania. Pomocne byłoby to zwłaszcza dla młodszych czytelników. 

Bardzo żałuję, że nie mogę poświęcić więcej czasu na gruntowne czytanie tekstów Racjonalisty. Obowiązki zawodowe i społeczne absorbują nadmiernie mój czas. Pozdrawiam Redakcję i gratuluję wspaniałego i niezmiernie potrzebnego portalu. Opanowanie mediów publicznych przez katolicko-prawicową orientację nie rokuje dobrze dla rozwoju świadomości społecznej. A indoktrynacja religii rzymsko-katolickiej w szkołach jest cofaniem społeczeństwa do średniowiecza. Może o tym warto podyskutować? Zbyszek

Podoba mi się ogromne bogactwo materiałów, rzadko spotykane na innych stronach. Teksty nie są stronnicze, ani wypaczone, lecz pisane przez osoby zainteresowane tematem.

Może faktycznie przydałoby się ożywić nieco szatę graficzną (co jest już przedmiotem dyskusji). Obecna wprawdzie nie jest zła, ale moim zdaniem nieco monotonna. 

Brakuje mi artykułów z dziedziny kulturoznawczej, orientalistycznej.

Proponuję zwiększenie nacisku na sztukę i twórczość mniej naukowo-socjologiczną.

Dziękuję, że jesteście :)

Staję przed ważnym pytaniem. Kim jestem i jakie są moje poglądy. Próbuje odnaleźć siebie. Na razie zamierzam się uwolnić z instytucji zwanej Kościołem, ale jak się to wszystko potoczy.:) Może ta strona rozjaśni mój umysł. 

Jestem niewierzący, ale za dużo u was krytyki religii. Mimo, iż bardzo cenię sobie wasz portal to czasami zastanawiam się czy wchodzę do wielkiej skarbnicy wiedzy czy do stowarzyszenia antyklerykalnego. TOLERANCJA

Well Done !!!

Wspaniały portal, gratulacje dla autorów. Tak trzymać proszę, i zapewne nie tylko ja !!! :)

Dzięki Portalowi Racjonalista mam dostęp do szerokiego zbioru artykułów na szereg interesujących mnie tematów. Trafiłem na tą stronę poszukując materiałów związanych z ateizmem i racjonalizmem. Niestety charakter pracy, oraz miejsce zamieszkania (czyli brak stałego miejsca zamieszkania) niezwykle utrudnia mi częste odwiedzanie witryny, natomiast robię to każdorazowo po otrzymaniu Myślnicka.

Mam wrażenie, że próbujecie upchnąć wszystko w jakiś schemat, zawsze jednoznacznie ocenić sytuację, instytucję… Zwłaszcza Kościół. A przecież tworzą go ludzie — tacy jak wszyscy, mają swoje braki i popełniają błędy. Czy jest możliwe stworzenie jakiejkolwiek organizacji, w której one nie wystąpią? Nawet w najlepszych partiach od czasu do czasu wychodzą na jaw różne ciemne sprawki — przekręty, łapówki… Myślę, że tego nie da się całkowicie wyeliminować (to byłby przecież już idealizm!), ale czy jest to powód, żeby przekreślać całość? Zdarza się, że czuję się napiętnowana ze względu na to, że wierzę w Boga. Czy tak wygląda ta propagowana tolerancja? Realnie rzecz ujmując, nie sądzę, żeby tych kilka słów wywołało jakąkolwiek reakcję, ale dziękuję, że umożliwiono mi ich wypowiedzenie.

Myślę że takich portali jak by było więcej to by nikt nam Polakom nie wmawiał na siłę bredni, fałszu i kłamstw.

Brawo za pomysł, odwagę i wysiłek!!!

Wachlarz tematyczny szeroki, co jest korzystne. Szereg publikacji jest stanowczo nazbyt rozwlekłych, co sprawia, że internauci na pewno tego nie trawią, ja też.

Jako nowicjusz serwisu moje pierwsze odczucia to ogrom informacji, która się tu znajduje. Osobiście myślę, że przydałoby się popracować nad strukturą strony internetowej. Troszkę dużo informacji na pierwszej stronie gasi jej blask. Na pierwszej stronie powinno być coś, co z marketingowego punktu widzenia chcielibyście przekazać nowemu lub przypadkowemu internaucie. Dalej dopiero odnośniki tematyczne i nawigacja wśród ogromu publikacji. To oczywiście tylko sugestia internauty :) 

Działajcie dalej i róbcie to co robicie, bo wam wychodzi to bardzo dobrze. :)

Jesteście świetni. Pozdrawiam Redakcje. Tak trzymać.

W sprawie portalu. Mimo, iż nie uważam aby Racjonalista promował przede wszystkim antyklerykalizm, wydaje mi się, że ludzie odwiedzający owy portal, prezentują przede wszystkim właśnie tę postawę i jest to probabilistycznie główne spoiwo gości portalu. Będąc precyzyjnym to użyty przeze mnie wyraz „antyklerykalizm" może być tu nadużyciem — mam po prostu czasem wrażenie, iż częściej jest to nietolerancja i dyskryminacja osób wierzących. Może się mylę, nie wiem. Ostatecznie proponuję zainicjowanie jakichś kroków, które mogłyby zwrócić jeszcze bardziej uwagę na RACJONALIZM i wiążące się z nim wartości. Pozdrawiam.

Świetna witryna! Cenię sobie artykuły, społeczne, naukowe jak i religijne. Co by nie mówić, religia w jakimś sensie to też nauka, też można ją studiować, nie tylko wyznawać na ślepo. ;)

Portal powinien bardziej promować nowinki naukowo-techniczne, aby bardziej pobudzać wyobraźnię i samodzielne myślenie swych czytelników. Bo tylko czytelnik myślący jest w stanie was czytać i rozumieć. 100 lat życzę portalowi.

Tak trzymać, bo nie wiadomo, jak długo będzie wolno...

Racjonalista to dobry serwis… tylko powinno znaleźć się więcej sentencji… nie mam więcej uwag

Dziękuję Wam, bo pomogliście mi odrzucić niektóre moje błędne poglądy i zmądrzeć!

Bardzo pożyteczna witryna. Znakomici autorzy. Ciekawe materiały, o które tak trudno dzisiaj. Dobrze byłoby udostępnić najnowsze książki Dawkinsa polskim czytelnikom. Sam jestem bardzo nimi zainteresowany i bardzo chętnie kupiłbym je w oryginalnej wersji językowej.

W Racjonaliście brakuje mi solidnego działu matematyczno-przyrodniczego. Teksty są na dobrym, czasem bardzo dobrym poziomie, lecz niekiedy spotyka się również artykuły niedopracowane, np. dot. historii buddyzmu. Ogólnie robicie Państwo kawał dobrej roboty, co nie znaczy, ze nie można więcej i lepiej. Pozdrawiam 

Jest coraz lepiej. Tak trzymać!

Nie wszyscy nowi autorzy reprezentują dostateczny poziom.

Najważniejsze, że jesteście. I to, że jesteście bardzo wiarygodni. Tak trzymać!


1 2 3 4 

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Mielizna intelektualna ateizmu
Wizytówka Racjonalisty, czyli wybrane opinie

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (4)..   


« Listy i opinie   (Publikacja: 30-11-2006 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5131 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365