Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.797.995 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 465 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym.
« Listy i opinie  
Opinie i uwagi czytelników o Racjonaliście (2006) [1]

W naszej ankiecie (24.7.-24.11.2006) udział wzięło ok. 1120 osób. Spośród nich ok. 200 zostawiło swe komentarze i opinie dotyczące Racjonalisty i naszych wyzwań. Poniżej zamieszczamy Wasze opinie. 

Bardzo dobry portal dzięki któremu wiem kim jestem.

Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, iż istnieje taki portal jak Racjonalista i nieomal każdego dnia mnie inspiruje.

W mojej subiektywnej ocenie serwis Racjonalista skupia niewystarczającą uwagę na filozofach żyjących obecnie (raczej klasycy racjonalnej myśli), nie przywiązuje wystarczającej wagi na walkę z idiotycznymi tezami kreacjonistów. Dodatkowo uważam, że niekonsekwentnie podchodzi się do dziedzin sztuki: racjonalizm w malarstwie, poezji, muzyce, filmie są niewiele znaczącymi „przyprawami" w serwisie, a to wielki błąd! Moim olbrzymim marzeniem byłaby chociaż próba założenia stacji telewizyjnej „Racjonalista" (choćby za 50 lat) lub chociaż radia (co jest do zrobienia i coraz częściej duże serwisy maja swoje radia; kwestia, z tego co mi wiadomo, żałośnie niskich kosztów). 

Raz jeszcze dziękuję za prace, którą włożyliście w stworzenie tego portalu. Jest on dla mnie ogromną mobilizacją do kształcenia się, rozmyślania i działania. Pozdrawiam!!

Portal pomógł mi bardzo w innym spojrzeniu na sprawy religii i wiary.

Racjonalista.pl mógłby wyjść nieco poza swoje nieco sztywne ramy, żeby trafić do ludzi młodszych . Nie wiem jak to dokładnie zrobić (od tego już są pewnie specjaliści). Nie chodzi o to, by Racjonalista był bardziej kolorowy czy śmieszny — nie to przyciąga młodych, ale by np. nie krytykowano stylu piszących na forum młodszych racjonalistów, którzy choć czasem nadużywają emotikonek, nie potrafią się super poprawnie wypowiedzieć to jednak mają czasem coś do powiedzenia, a przez tego typu dyskusje kształtują swój światopogląd. Dobrze by było, gdyby młodzież widziała alternatywę poza kościołem, który narzuca swoją filozofię i sami mogli się kształtować. A takich młodych ludzi co szukają swojego miejsca (w tym też właśnie w sieci) znam bardzo wielu. Być może dobrym pomysłem byłoby stworzenie działu serwisu skierowanego właśnie do młodszych internautów? Gdzie dowiadywaliby się czym jest racjonalizm itd.? Dla młodego człowieka przypadkowo trafiającego do Racjonalisty.pl to trochę jak skok na głęboką wodę filozofii. W szkole nie ma zajęć z filozofii, na religii też nie poznają innych światopoglądów, na lekcjach języków omawia się fabułę książki i jej budowę a nie zawarte nieraz filozofie, zatem gdzie można poznać filozofię oraz różne światopoglądy? Chyba nie muszę Państwa przekonywać, że akurat w Polsce jest bardzo trudno wyrobić sobie racjonalistyczny światopogląd, gdzie od podstawówki naucza się religii, a uroczystości i święta religijne tak mocno przeplatają się ze świeckimi, że nieraz trudno odróżnić, co jeszcze jest świętem kościelnym a co już państwowym. Wiem, że piszę oczywistości, ale skoro poproszono mnie o moje „swobodne uwagi" — oto one :) Pozdrawiam serdecznie 

racjonalista.pl to serwis z przyszłością...

Jesteście alternatywą w dzisiejszym świecie mediów.

Wspaniały portal. Trzymajcie poziom. Wielu moich znajomych też już odwiedza tę stronę. Język felietonów nierzadko mnie zaskakuje. Jest trudny, ale jednocześnie każe poszukiwać źródeł i dalszych wątków. Myślę, że się dzięki Wam rozwijam w dobrym kierunku ;) Mam nadzieję, że moje dzieci nie będą wyobcowane w tym „poprawnym" kraju wiedząc, że ktoś myśli podobnie. Pozdrawiam.

Racjonalista jest perełką w polskim internecie. Od dawna szukałem miejsca w którym można by na zadawalającym poziomie prowadzić dyskusje na wiadome tematy. Godzien podziwu spokój, poziom wypowiedzi, zaplecze intelektualne. Oby tak dalej! pozdrawiam serdecznie. oktanitrokuban, kraków.

Wiele artykułów tu spotkanych było dla mnie nowością. Po prostu nigdzie nie spotkałem tak odważnie pisanych artykułów, może mało czytałem ale do takich podobno nie należę. Pozdrawiam j.płaska

Znakomity portal. Szkoda tylko że portale wyznaniowe nie charakteryzują się tak dużą kulturą i szacunkiem dla ludzi odmiennych światopoglądowo.

Pozdrowienia dla Redakcji . Odnawiajcie dalej oblicze tej ziemi .

Należy przejść od słów do czynów i zająć się naprawą naszego państwa, bo jest z nim coraz gorzej...

Chociaż nie zgadzam się ze światopoglądową częścią prezentowanych materiałów to doceniam wielkość (w sensie jakości) Racjonalisty 

Lenistwo i kompleksy zdławiły we mnie ambicje kształcenia się na wyższej uczelni. Wiele lat pracowałam w turystyce. Dziś mieszkam na stałe w Tunezji, kraju gdzie główną religią jest islam i choć nie ma tu ortodoksji to ateista nie zdobywa u ludzi zaufania. Jest postrzegany co najmniej jako umysłowo chory jeśli nie niebezpieczny. Dzięki Racjonaliście odżyła we mnie chęć zdobywania wiedzy i likwidowania białych plam gdy idzie o wiedzę historyczną. Zrozumiałam wiele zagadnień dotychczas mi obcych. Bardzo wysoko Was oceniam, bo niewielu jest takich, którzy chcą rozpraszać ciemności. Wy do nich się zaliczacie. Nie mam pewności, czy wasza działalność da wielkie owoce, chyba pozostaniecie interesujący i ważni dla niewielkiej grupy osób. Moi znajomi, którym poleciłam Wasze artykuły traktują Was z wielkim dystansem, lub jako, po prostu, zawracanie głowy. Szkoda.

Tęskniłabym za Racjonalistą gdyby przestał istnieć.

Pośród otchłani Internetu przesiąkniętych bezmyślnością, jest to strona w języku polskim o największej wartości. Gdzie treści są ważniejsze od gromkich tytułów.

Jako społeczność nie szanujemy odmienności i spinamy się do obrony własnych przekonań. Racjonalista wskazuje na inny model zachowań, swobodę bycia i wymiany idei z poszanowaniem cudzych poglądów. I tak trzeba. 

Pozdrawiam Cały Zespół. Jesteście moją radością i nadzieją, że może kiedyś będzie lepiej. Z okazji 1 mln życzyłem NAM :) 1 mln miesięcznie. Podnoszę poprzeczkę — TYGODNIOWO!

Moi drodzy, gratuluję wam tych lat działalności. Jesteście bardzo potrzebni. Ustanawiacie wysoki standard debaty publicznej. Portal to doskonała wizytówka racjonalistów w Polsce. „Tak trzymać i nie popuszczać" (JPII)

Strona szybko zdobywa popularność wśród moich znajomych. Całymi godzinami można czytać ciekawe artykuły i niesamowite treści ;)

Dziękuję za portal. Życzę wytrwałości. Lektura naszego portalu przywraca mi chęć do życia. Wspaniałe!!!

Czerpię (wiedzę), Doceniam (Was), Podziwiam (Świat) — Dzięki

Racjonalista jest stroną, którą chętnie przeglądam, bo nie zawsze mogę wyrazić swoje przekonania w codziennej rozmowie, a czytając poglądy innych wielokrotnie znajduję potwierdzenie swojego wewnętrznego dialogu i przestaję obwiniać się za swoje „grzeszne myśli".

Bardzo Serdecznie Dziękuję Wam za propagowanie Humanistycznego podejścia do rzeczywistości! Polsce przydałoby się „oczyszczenie" umysłowe — może Wy — „My" Przyczynimy się do tego tworząc Nasz świat nieograniczonym i otwierając umysł na otoczenie nie stawiając w nim jakichkolwiek barier, czy to politycznych czy wyznaniowych. Bardzo, Bardzo cieszę się, że są ludzie, który potrafią dostrzec jakąś alternatywę. Chciałabym móc pokazać ją kiedyś w przyszłości moim dzieciom :) :) Pozdrowienia, wyrazy szacunku i najwyższego uznania, Agnieszka Puchyr P.S. Może przydałoby się zorganizować jakieś spotkanie w Krakowie??

Jesteście częstokroć cytowani w różnych dyskusjach internetowych, jako odpowiedź w takim czy innym temacie podawany jest często link do artykułów w Waszym serwisie. Znaczy to, ze stajecie się autorytetem w wielu dziedzinach. Od siebie dodam, że zasłużenie. Szkoda tylko, ze nie wychodzicie w formie drukowanej. 

Gratuluję. Jesteście jak tlen. Brakuje mi tylko tekstów z historii sztuki (przy tym się nie upieram), za dużo natomiast wiatra (przy tym się upieram). Pozdrowienia.

Racjonalista to było moje wielkie 'odkrycie'. 

Portal Racjonasty, stał się dla mnie oazą, punktem odniesienia, dla niezależnej, pogłębionej myśli. Wobec miałkości publicznego życia intelektualnego w Polsce, praktycznie staje się podstawą do DPR — Demokratycznej Partii Rozumu (lub podobnej). Z wyrazami najgłębszego szacunku dla ludzi skupionych wokół M.A. i portalu. Jerzy Madejski, Kraków.

Ogólnie cenie Racjonalistę za wysoki poziom merytoryczny, drażni mnie jednak przesadna krytyka Kościoła i zjawiska religii mimo że jestem ateistą. Marzę o większej ilości tekstów dotyczących najważniejszych procesów świata współczesnego oraz historii wielkich cywilizacji. Pozdrawiam

Bardzo dobry portal, przy czym przydałoby się jeszcze więcej autorów i materiałów. No i mimo wszystko podwyższenie poziomu forum, ożywienie go, bo kuleje

Dziękuję Ci Racjonalisto, że istniejesz

Jest to najlepszy portal w sieci jaki kiedykolwiek czytałem. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

100 milionów wejść, 100 milionów wejść, niech osiągnie, osiągnie nam! NIEECH O-SIĄĄ-GNIEE NAAAM! :)

Życzę ciągłej motywacji tak potrzebnej do rozwijania i ulepszania Racjonalisty.pl. Pozdrawiam!

Oby tak dalej : )

Podziwiam Racjonalistę (ale nie bezkrytycznie), racjonalizm uważam za wspaniały światopogląd (przynajmniej obecnie), ale „moje bebechy" mówią mi, że to nie jest dobre wytłumaczenie „na wszystko". Niestety nie potrafię w miarę jasno tego uzasadnić, dlatego zostaję z Racjonalistą na długo. :-)

Z mojej skromnej perspektywy, ciekawe byłoby, gdybyście Państwo rozpytali, jaką formę literacką preferują czytelnicy Racjonalisty. Chociaż przy takich nazwiskach jak Dawkins, czy Koraszewski forma nie ma takiego znaczenia :) (Nawiasem mówiąc to może jakiś ranking autorów? Choć z drugiej strony… nie o to chodzi). Szanowni Autorzy i Twórcy Racjonalisty, chciałem w tym miejscu napisać kilka zdań, że fajnie że jesteście. Ale czuję się zakłopotany nieporadnością moich słów. Dlatego kasuję wszystko i po prostu: Dziękuję! Życzę dalszych sukcesów! I pozdrawiam

Nie wiem, dlaczego zakładacie, że nie trafiają do Was osoby z wykształceniem średnim. Nie skończyłam żadnych studiów (z powodów osobistych), a uczę się cały czas i jestem dumna z wiedzy, którą nabyłam w tematach mnie interesujących.


1 2 3 4 Dalej..

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Mielizna intelektualna ateizmu
Wizytówka Racjonalisty, czyli wybrane opinie

 Zobacz komentarze (5)..   


« Listy i opinie   (Publikacja: 30-11-2006 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5131 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365