Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.625.495 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 353 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Istnienie staje się, nieporównywalnie bardziej interesujące, gdy poszerza się nasz horyzont doznań, uczuć i przemyśleń. I gdy praktycyzm życiowy nie ogranicza widzenia świata do perspektywy tego co własne, jednostkowe. Nie wstydźmy się marzeń. Ich najgłębszym sensem jest bowiem pobudzenie nas do działania. Człowiek czynu stara się kształtować swoje życie na miarę własnych tęsknot i pragnień skrystaliz..
« Listy i opinie  
Opinie i uwagi czytelników o Racjonaliście (2006) [3]

Jak wynika z odpowiedzi udzielonych w ankiecie bardzo dobrze oceniam portal i cenię go jako naprawdę wartościowe źródło informacji. Dzięki artykułom zawartym na Racjonaliście mogę efektywniej rozwijać swój światopogląd. Jedynie co mogę doradzić to rozszerzenie zbiorów portalu o nowe ciekawe artykuły. Pozdrawiam.

Bardzo ciekawy portal, wiedzy nigdy dość 

Czy ateizm jest racjonalny?

Racjonalista za bardzo koncentruje się na zwalczaniu religii, a mniej na dziedzinach, w których naprawdę przydatne jest racjonalistyczne podejście np. nauka ścisła.

Jesteście najpotężniejszą polską biblioteką dostępną w sieci. Kontynuujcie swoją obecność jak dotychczas. Powodzenia. 

Nie jesteście obiektywni ale to już wiecie. Promujecie filozofie, zaś moderatorzy popełniając rażące błędy wypowiadają się na tematy filozoficzne. Kilka błędnych art. spowodowało, że nieufnie podchodzę do danych autorów. Nieusprawiedliwiony atak na religie — i JESZCZE RAZ, ABY PODKREŚLIĆ — BRAK OBIEKTYWNOŚCI I PRZEDE WSZYSTKIM — R A C J O N A L N E G O PODEJŚCIA DO SPRAW ZWIĄZANYCH Z RELIGIĄ 

Tak trzymać!!

Jedyne do czego mogę się doczepić to zbyt duża ilość tekstów o „złej i mrocznej stronie/historii kościoła", jest to ciekawe ale jest tego już bardzo wiele i kolejne publikacje robią się wtórne… I można by zwiększyć ilość artykułów dotyczących kultury, w porównaniu z resztą tekstów o książkach, kinie, muzyce, sztuce itp. jest mniej… 

Dziękuję, proszę o więcej. Pozdrawiam

Panie i Panowie, zróbcie coś z tym paskiem w którym prezentuje się strona. Rozdzielczość 800x600 dawno odeszła do lamusa.

Mogę tylko swobodnie zauważyć, że portal Racjonalista jest jednym z moich ulubionych, a jedyne co bym w nim poprawił, to poruszanie się po stronie i menu.

Przydałoby się więcej informacji z zakresu antropologii :). 

Jesteście potrzebni!!! Powodzenia! Czy musi dominować kolor brązowy portalu???

Ten portal przyciąga! — należę do Racjonalisty ponad rok i cieszę się, że mogę korzystać z tak wspaniałego źródła informacji, ciekawostek i oczywiście artykułów. Dziękuję!

„W tym kraju rozum zasypia, rozsądek jest zmęczony, oddala się i znika…"

Więcej racjonalizmu w codziennym życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Przede wszystkim chodzi mi o zdrowie, mądrość i bogactwo. Są to trzy podstawowe dobra narodu. Zdrowie i mądrość to dobra przyrodzone człowiekowi. Gwarancją zdrowia jest lecznictwo stanowiące podstawę zdrowego społeczeństwa. Gwarancją mądrości jest edukacja stanowiąca podstawę mądrości narodu. Gwarancja bogactwa jest praca uwarunkowana zdolnościami fizycznymi i psychicznymi człowieka, stanowiąca podstawę dostatniego życia. Ten mój krótki pogląd przedkładam do szerokich rozważań i wymiany poglądów.

Teksty w serwisie są pisane niekiedy mało przystępnym językiem, imho, choć może to jedynie moje wrażenie.

Niezależne wypowiedzi, przemyślenia osobiste, poglądy dyskusyjne. To jest siłą Racjonalisty

Jesteście zamknięci; brak dialogu z kościołem w zamian bezpodstawna walka z nim; za mało samokrytyki; artykuły są zbyt agresywne, bez możliwości oceny czytelnika. Może to manipulacja?

Gratulacje! Dzięki wam nie czuję się samotny ze swoimi poglądami.

Bardzo ciekawie prezentuje się portal Racjonalista na tle innych i jest bardzo profesjonalnie robiony, aczkolwiek jest ogromna potrzeba udoskonalenia go.

Proponuje położyć większy nacisk na nowinki naukowe oraz artykuły popularno-naukowe. Obecny profil za bardo koncentruje się na humanistyce, „ścisłowcy" mogą się znudzić.

Poznawanie prawdy jest zajęciem pożytecznym i zajmującym. Racjonalista wpisuje się dobrze w dzieło szerzenia wiedzy. Przecież chcemy, jako ludzie być zorientowani, wiedzący, umiejący, uodpornieni na kłamstwa, manipulacje w skali masowej i przejawy zacierania prawdy.

Racjonalista jest jednym z bardziej interesujących portali.

Dziękuje, że istniejecie… życzę wytrwałości...

Zdecydowanie za dużo wątków filozoficznych, za mało polityki. Czytając Racjonalistę często mam wrażenie, że dominują treści antyklerykalne. Bywa to przytłaczające. Myślnik jest zbyt obszerny, więc czytelnik na pewno nie zajrzy do wszystkich artykułów, które go interesują z powodu natłoku informacji.

Proszę, zmieńcie szatę graficzną:( jest szaro… mam problem z wyszukaniem tych ciekawych info, których fragmenty przychodzą w myślnicku. Chyba macie nieczytelne wyszukiwanie info na portalu.

Nie było żadnego pytania o obecną szatę graficzną, uważam ją za nużącą, niezbyt zachęcającą od przeglądania serwisu.

1. W artykułach często brakuje powoływania się na źródła informacji.
2. Za bardzo lewicowy.

Tak trzymać:)!

Więcej wszystkiego co buduje światopogląd racjonalistyczny. Poszerzać krąg autorów. Rozbudować znacząco religioznawstwo.

Portal jest rewelacyjny. Z braku czasu nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego i to mi się nie podoba.

Chciałbym podyskutować „na żywo" z innymi ludźmi o podobnych poglądach. Powodzenia w dalszej działalności — dziękuję Wam za to.

Myślę, że serwis zbytnio zajmuje się religią. Czasami bywa to denerwujące.

Proszę tylko o więcej informacji o PSR na Śląsku i możliwościach uczestniczenia w spotkaniach sympatyków Racjonalisty.

Powinniście wystartować z kampanią reklamową.

Gratuluję i dziękuję Kolegium Redakcyjnemu za pracę.

Życzę wytrwałości

Cieszę się, że jesteście, życzę następnych 10 mln.

Podziwiam i pochwalam Waszą inicjatywę i działalność, choć niestety w części tekstów odczuwam brak dystansu, zbytnią „seriozność", z jaką są pisane. Może to być przejaw braku obiektywizmu piszącego, choć może odnoszę błędne wrażenie (wolałbym by tak było :)

Jak dla mnie tempo macie zbyt wielkie. Wszystko chciałbym przeczytać, a czasu tak niewiele ;) Serwis przydatny i na bardzo wysokim poziomie, więc nic dziwnego, że zyskuje na popularności i zwiększa się liczba autorów, a co za tym idzie artykułów. Tak trzymać.

Kierujmy się doświadczeniem na bieżąco korygowanym przez racjonalny umysł, a mimo nieodzownych porażek przejdziemy przez świat z podniesionym czołem.

Na razie czytam uważnie dział religie i sekty, jedna rzecz mnie u was razi, zamieszczacie czasem przedruki artykułów z jakichś dziwnych czasopism (katolickich), w większości wygląda to tak, że zwolennicy jednej religii szkalują drugą, w zasadzie w artykułach argumenty są logiczne, ale dbajcie o bardziej obiektywne poglądy (racjonalne), poza tym organizacja forum jest nieczytelna (może jeszcze nie umiem obsługiwać forum) pozdr.

Poglądy publikowane bardzo mocno kontrastują z oficjalnie przyjętą postawą polityków jak i bardzo wielu obywateli. Przyda się trochę „ zimnej wody" na nasze skostniałe, oficjalne życie publiczne i społeczne. Robicie dobrą robotę. "Tak trzymać i nie popuszczać".

Podziękowania za kawał dobrej roboty :)

Doskonała strona. Gratulacje!

Wielkie dzięki za to, że istniejecie. Tak trzymać!

Dziękuję Panu Mariuszowi za wielki wkład czasu i pracy!!!

Mniej antyklerykalizmu, proszę.

Wasza strona to istne mistrzostwo świata! Nareszcie coś bez inwektyw i nachalności. Dużo zdrowia i pomyślności.

Z przyjemnością czytam teksty zawarte w tum portalu, ale życzyłbym sobie aby w tekstach autorów piszących dla lub do RACJONALISTY znalazło się więcej odnośników wskazujących na konkretne dowody w sprawie, o której się wypowiadają a nie podają np. „badania naukowe dowodzą" — jakie badania, kiedy i przez kogo, gdzie itd. Z poważaniem Jacek Musiał

Jest super

Niechaj portal rośnie w siłę!

Nie mam uwag. Nie walczcie z Kościołem.

Dziękuję twórcom i autorom tego portalu za mądrość i odwagę głoszenia poglądów. Pozdrawiam.

Serwis wart częstego czytania

Racjonalista jest dla mnie źródłem wiedzy, a w mojej postawie niejako z ateizmu wynika sceptycyzm i racjonalizm. Tak poza tym cieszę się, że miałem możliwość wypełnienia tejże ankiety. Liczę na dalszy rozwój strony i PSR. Pozdrawiam!

Więcej informacji na temat genetyki poglądów. Dyskusja z postawami irracjonalnymi nie ma sensu (irracjionalista to ktoś, kto nie jest w stanie przywarzać argumentów). Jeszcze w 19 wieku były prowadzone badania, które wyjaśniły mechanizmy takich dyskusji i brak ich skuteczności. 

Cieszę się, że istnieje taka strona jak racjonalista.pl

Można sobie przysiąść i zagłębić się w lekturze, która niejednokrotnie zmusza do refleksji ;p

Moim zdaniem pytanie 26 powinno zostać przeformułowane. Nie wiedziałam jaką odpowiedź wybrać ponieważ formalnie nadal należę do „katolicyzmu".

Uważam Racjonalistę za naprawdę wspaniały serwis, który często i chętnie czytam. Pełen jest ciekawych artykułów i przydatnych informacji. Jestem niezwykle zadowolona, że istnieje taka strona w internecie, dzięki której wiem, że nie jestem osamotniona ze swoimi poglądami. Pozdrowienia dla redakcji i oby tak dalej!

Witam, chciałbym podziękować kierującym tym serwisem, jak też i wszystkim redaktorom (publicystom), których artykuły ukazują się na łamach racjonalista.pl.
DZIĘKUJĘ.

Gratuluje wspaniałego serwisu! Trafiłem tu przypadkowo i od tamtego czasu codziennie zapoznaje się z kolejnymi publikacjami Racjonalisty. 90 procent z nich wspaniale oddaje idee tego portalu i zmusza do krytycznego myślenia. Niestety, z powodu pozostałych 10 procent tekstów nie mogłem w ankiecie postawić Racjonaliście oceny „bardzo dobry" i potwierdzić istnienia „obiektywizmu i szacunku dla czytelników". Chodzi głównie o wypociny Pana Macieja Psyka. Sporo jego tekstów nie zasługuje nawet na umieszczenie w dziale „Na wesoło". Pan ten prezentuje postawę antyKK? Ja się z nim zgadzam. Panu temu nie odpowiada religia katolicka? Potrafię to zrozumieć. Natomiast nie rozumiem jakim cudem jego zionące nienawiścią i pozbawione szacunku dla innych teksty publikowane są na kartach Racjonalisty?! Racjonaliści zgodnie z waszym serwisem — „czyli ludzie, którzy chcą aby społeczeństwa rządziły się rozumem". Skoro chcecie, by społeczeństwo rządziło się rozumem najwyższy czas zaprzestać publikacji tekstów powstałych pod wpływem emocji. A teksty Pana Macieja Psyka niewątpliwie takimi są (i co najgorsze kierują się najpodlejszą z nich — nienawiścią). Oczywiście Pan Maciek to tylko przykład jednego z wielu i teksty jego samego nie stanowią zaznaczonych przeze mnie wcześniej 10 procent Racjonalisty. Może najwyższy czas przejrzeć zgromadzone tutaj materiały i pozbyć się tych, które sprzeczne są z programem Racjonalisty, tak by ten serwis mógł w końcu bez żadnych przejawów hipokryzji nosić imię De Voltaire’a? I może w końcu należałoby zmienić szatę graficzną tego serwisu — niech racjonalizm nie odpycha szarością ;-) Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne ciekawe teksty!


1 2 3 4 Dalej..

 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Mielizna intelektualna ateizmu
Wizytówka Racjonalisty, czyli wybrane opinie

 Zobacz komentarze (4)..   


« Listy i opinie   (Publikacja: 30-11-2006 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5131 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365