 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2011 12:19 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | System prodemograficzny
7 na 7 | Witam! Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce. Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny. Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..| Jan Rylew (3965 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >W takim razie z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że przyczyną tego realnego seksu musiały być składniki chemiczne octu i musztardy.> > > Spoko . dziś stać nas na viagre  Ale niestety i na prochy antykoncepcyjne  |
#92 1 na 1 | IllusiveMan (2786 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Wyławianie, selekcja, czy przymusowe obozy edukacji klasy średniozamożnej - to są właśnie hasła które wywołują u mnie dreszcz.> Nigdy nie ma gwarancji że te mechanizmy selekcji nie ulegną degeneracji. Jak chcesz wyławiać najlepsze jednostki (kryterium). Idąc dalej jednostki najgorsze, poddać obowiązkowej sterylizacji, stąd już krok do eugeniki. A potem pozbywamy się umysłowo chorych i mamy z górki.> Czy naprawdę nie widzisz podobieństw z hasłami z okresu międzywojennego ?Co do kryterium to gdybyś wiedział o jakim pomyśle z Samolubnego Genu mówię to byś zrozumiał, że chodziło tu dokładnie o choroby genetyczne. Jeżeli wprowadzimy minimum wiekowe dla spłodzenia dziecka na okres w którym część chorób mogła by się już ujawnić wtedy będziemy mogli wyselekcjonować zdrowe jednostki i pozwolić im na reprodukcję co poskutkuje eliminacją części szkodliwych genów. To o czym ty piszesz to są już kroki ostateczne - nikt tu nie będzie wpadał do mieszkań i sterylizował mieszkańców, ale jeżeli biedna rodzina mnoży się jak króliki to już z samej ludzkiej litości dla urodzonych i nienarodzonych dzieci powinno się uniemożliwić tej rodzinie posiadanie kolejnych. Nikt tu nie mówi o przymusowej edukacji przyszłych rodziców w kwestiach wychowywania kolejnych pokoleń, ale jeżeli ktoś chce mieć dzieci to powinien posiadać wiedzę jak powinien zadbać o potrzeby dziecka , jak wyglądają koszty utrzymania tego dziecka i jak najlepiej wyedukować te dziecko by w przyszłości stało się produktywnym obywatelem. Nawet jeżeli dla ciebie wygląda to jak faszyzm to wiedz że nim nie jest. Co że hasła są podobne ? Dobro, miłość, lojalność - wartości, którymi kieruje się większość ludzi dzisiaj, a nie widzisz ich podobieństw z antyludzką doktryną KRK ?
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. |
#93 1 na 1 | processor (235 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Karta Praw Podstawowych: Godność człowieka (art. 1-5): ochrona godności ludzkiej; prawo do życia (w tym zakaz orzekania i wykonywania kary śmierci); prawo do integralności cielesnej (w tym zakaz praktyk eugenicznych, zakaz czerpania zysków z ciała ludzkiego jako takiego i jego części, zakaz klonowania w celach reprodukcyjnych); zakaz tortur i poniżającego traktowania lub karania; zakaz niewolnictwa i pracy przymusowej. Wolności (art. 6-19): prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego; prawo do poszanowania prywatności i życia rodzinnego; ochrona danych osobowych; prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny; wolność myśli, sumienia i religii; wolność przepływu informacji i wyrażania opinii; wolność zgromadzania się i stowarzyszania się; wolność sztuki i badań naukowych; prawo do edukacji; wolność wyboru zawodu i prawo do zatrudniania się w każdym państwie UE; wolność prowadzenia działalności gospodarczej; prawo własności (w tym własności intelektualnej); prawo do azylu; ochrona na wypadek wydalenia i ekstradycji. Równość (art. 20-26): równość wobec prawa; zakaz wszelkiej dyskryminacji; poszanowanie różnorodności kulturowej, religijnej i językowej; równość płci ale przy dopuszczeniu "specyficznych korzyści dla płci niedostatecznie reprezentowanych"; prawa dziecka; prawa osób starszych; integracja osób niepełnosprawnych. Pozdrawiam. |
#94 3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Robią to w Chinach. Drugie dziecko dla "najlepszych i zasłużonych". Pozdrawiam
Miłość bez wzajemności? Wystarczy spojrzeć na pokolenia Polaków i ich afekt do piłki nożnej! |
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Mnie by najpierw interesowało nie to, czy warto, ale czy można. To jest, jakimi środkami i wiedzą dysponujemy, żeby takie działania podjąć?Środki - budżet państwa. Wiedza - ekonomia, socjologia. Pozdrawiam
Miłość bez wzajemności? Wystarczy spojrzeć na pokolenia Polaków i ich afekt do piłki nożnej! |
#96 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Tylko ten na 100% nie wygra, kto nie ryzykuje. Pozdrawiam
Miłość bez wzajemności? Wystarczy spojrzeć na pokolenia Polaków i ich afekt do piłki nożnej! |
#97 1 na 1 | IllusiveMan (2786 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Nie rozumiem po co wyskakujesz tutaj z kartą praw podstawowych ? Rozważaliśmy zmiany jakie trzeba by wprowadzić, a nie to czy są zgodne z prawem. A wiem że nie są dlatego tylko to rozważaliśmy, a nie realizowaliśmy.
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am. |
#98 1 na 1 | Jan Rylew (3965 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Nadszedł rok 1990 i nadeszły zmiany które odwróciły prawie wszystko o 180 stopni. Mamy więc i pogłębiający się niż demograficzny - który ma przecież swoje przyczyny.> Społeczeństwo to bardzo skomplikowany mechanizm.To rzeczywiście bardzo wiele tłumaczy  |
#99 1 na 1 | processor (235 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Nie rozumiem po co wyskakujesz tutaj z kartą praw podstawowych ? Rozważaliśmy zmiany jakie trzeba by wprowadzić, a nie to czy są zgodne z prawem. A wiem że nie są dlatego tylko to rozważaliśmy, a nie realizowaliśmy.A nie zastanawiałeś się przypadkiem po co w ogóle powstało coś takiego ja "Karta Praw Podstawowych". Czy sądzisz, że artykuły w niej zawarte napisał sobie ktoś na kolanie w pijanym widzie albo na prochach? Nad każdym słowem myślało wielu całkiem niegłupich ludzi, i zapewniam że nie odkrywali wszystkiego od początku. Bazowali na latach myśli tysięcy innych mądrych ludzi. Wprowadzanie zmian do Karty Praw, czy Konstytucji to nie jest następna nowelizacja, czyli zastąpienie jednego prawniczego bubla drugim często jeszcze głupszym. Je nawet nie czuję się upoważniony do myślenia o próbach zmian w tych dokumentach. Ich trwałość to podstawa prawa dla chyba setek milionów ludzi. Już sam ten fakt wymaga choć trochę pokory. Więc jeśli wiesz że Twoje propozycję nie są zgodne z podstawami podstaw prawa to po co o nich piszesz? |
#100 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Ty chyba robisz sobie ze mnie j..a ?Ależ skąd. Skoro masz jaja, po co miałbym robić je z ciebie? > Dzietność czy " współczynnik dzietności" to nie jest krótki zamiennik wyrażenia "robienie dzieci"  Jeszcze raz: chodziło o kolokwializm. Wyobrażasz sobie tytuł książki: Robienie dzieci i ich wychowywanie? Albo wpis w CV: W roku xxxx zrobiłem sobie bliźnięta. Jak demografowie nazywają robienie dzieci? A jak poeci, ci bardziej liryczni?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#101 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Spoko . dziś stać nas na viagre  > Ale niestety i na prochy antykoncepcyjne  Żartujesz, prawda?  |
#102 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Spróbuj oderwać dzieci od kasy ...Trudno wychować dziecko nie mając kasyWychować dzieci bez kasy? Mówimy o wychowaniu czy o utrzymaniu standardu życia? Gdyby pieniądze były problemem to bogaci ludzie mieli by po 6-8 dzieci. Zazwyczaj 2+1, 2+2. Ja mam dwoje i nigdy nie łączyłem dzieci z kasą w innym wypadku wolałbym tą kasę przeznaczyć na siebie a nie na mordęgę czy dam radę czy mi nie starczy. W ten sposób to właśnie tworzy się jednostki produkcyjne a nie ludzi. Problem leży zupełnie gdzie indziej. |
#103 2 na 4 | Guzik (2020 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Nie wiem, czy im rośnie. Też myślę, że to zachęta do rozmnażania dla biednych, rodzących nowych przyszłych biednych, chociaż jestem daleki od powrotu do idei eugeniki, [...] natura jest ślepa, najbardziej promuje rozrodczość religiantów, ciemnoty i biedoty.> >> E tam finerbijk . Natura promuje rozrodczość najsilniejszych , najlepiej przystosowanych i najinteligentniejszych osobników.Inteligencja według mojej profesorki, to umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. Biedni się rozmnażają, wspomaga ich kościół i PiS, dostają zapomogi,ich dzieci wyjadą zarobią, wspomogą, geny przekażą i to jest natura...? Ja tam w takim razie od natury - wolę model szwedzki czy francuski: stabilizacja, bezpieczeństwo, długi okres rozrodczy, możliwość pogodzenia samorealizacji się kobiety w zawodzie i spełnienia w roli matki. Niby proste, ale każdy młody człowiek psioczy teraz na social. Drapieżny kapitalizm i dzieci - to było tylko w erze bez skutecznej antykoncepcji. |
| sinapis (1725 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Mnie by najpierw interesowało nie to, czy warto, ale czy można. To jest, jakimi środkami i wiedzą dysponujemy, żeby takie działania podjąć?> Środki - budżet państwa. Wiedza - ekonomia, socjologia.Czy w oparciu o w/w komuś się już udało pokierować stopą przyrostu naturalnego? W oparciu o etologię, zdaje się, nikt jeszcze nie próbował? |
#105 1 na 1 | zupełna (2507 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Hmmm myślę , że znalezienie partnera życiowego ( jeśli chodzi o faceta) który nie skakałby z kwiatka na kwiatek( gdy ma taką możliwość ) równa się mniej wiecej szansie trafienie w totka szóstki  Ale miło jest pomysleć sobie trochę, że to możliwe  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|