Racjonalista - Strona głównaDo treści
Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
31-08-2011 18:54Selanos (12869 punktów)Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
Ocena 8 na 10
Doszedłem dziś do wniosku, że jeszcze nigdy nie słyszałem "nie kościelnego" argumentu przeciwko aborcji. Warto dodać, że kościół z logiki nie słynie, więc powinienem raczej napisać, że nigdy nie słyszałem logicznego argumentu przeciwko aborcji.

Czy takowe istnieją? Jeśli istnieją to mógłby ktoś takowy podać?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Dalej..
#196
02-09-2011 10:45
 Ocena 8 na 8
perun (8610 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> nigdy nie słyszałem "nie kościelnego" argumentu przeciwko aborcji.
>Przecież ja od początku mojej bytności na forum cały czas takie argumenty podaję!!!!!
>Głównym argumentem jest to, że LEKARZ jest powołany do ochrony zdrowia i życia człowieka. I to nie ma nic wspólnego z żadnym Kościołem!

Naprawdę lekarz zajmuję sie tylko ochroną zdrowia i zycia człowieka ? Kiedyś słyszałem o weterynarzach . Poza tym lekarze zajmujący sie poprawą urody nie zajmują się zdrowiem i życiem , co z nimi?

>Zdrowa, normalnie rozwijająca się ciąża NIE JEST CHOROBĄ!

Co to jest choroba? Raczej problem jest z definicja choroby . Prawda?

>Lekarz taką ciążę ma obowiązek wspierać, co wynika z jego roli czy też powołania!

Ciąże ma wspierać ? A myślałem , że ma wspierać pacjentke/a

>Nie ma natomiast jej usuwać, bo nie ma takiej logicznej , medycznej potrzeby!

O tym decyduje lekarz czy jest potrzeba . Stan psychiczny pacjentki może być logiczną , medyczną potrzebą?

>Lekarz nie jest od rozwiązywania pozamedycznych problemów pacjenta, jego kłopotów finansowych, moralnych czy socjalnych!

Faktycznie

>Lekarz to nie płatny morderca, który wynajmowany jest do usuwania niewygodnych z pozamedycznego punktu widzenia płodów!!!!

Ile płaci sie lekarzowi , który decyduje o tym który z bliżniaków syjamskich przeżyje opercaje? Poza tym nie ma czegoś takiego w prawie karnym jak morderstwo embrionu . To już kościelna gadka o mordercy lekarzu .

>Poza tym, co jest też nie związane z żadnym kościelnym światopoglądem, płód znajdujący się w łonie kobiety jest płodem LUDZKIM , jest niepowtarzalną indywidualnością genetyczną z której rozwinie się jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny osobnik ludzki.

I co z tego?

>Taki płód ma wartość, TO NIE JEST ŚMIEĆ, który można ot tak sobie usunąć jak zepsuty ząb!!!!!!

Jaką ma wartość i kto ją ustala ile jest wart?

>Jestem ateistką, nie wierzę w bogów ani w duszę, życie kończy się wraz ze śmiercią, dlatego ŻADNEGO ŻYCIA nie powinno się usuwać bez naprawdę ważnego powodu.

Raczej nikt nie usuwa ciąży bez ważnego dla niego powodu . Ale myśle , że Pani wie lepiej jaki powód powinien być ważny dla kobiety chcącej usunąć ciąże

>Nie wolno nam ludziom pozbawiać szansy na życie innych ludzi, chociażby byli w postaci płodów! JEST TO GŁĘBOKO NIEMORALNE I ZŁE!

Wolno nam za to prowadzić wojny i zabijać nie płody lecz ludzi ... i nawet za to otrzymywac nagrody pieniężne , ordery , sławe itd
Dla mnie niemoralne i złe jest zmuszanie kobiet do rodzenia niechcianych płodów. Jeśli dla Pani usunięcie płodu jest złem .. nikt Pani do tego nie zmusza , prawda?

#197
02-09-2011 10:56
 Ocena 3 na 3
maceox (6766 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi prof. Grabowska
W zasadzie mógłbym się z wywodem Pani profesor co do zasady prawie że zgodzić, a to dlatego, że w "normalnej sytuacji" rodzice zwykle cieszą się na przyjście dziecka na świat i to już od chwili, gdy się o tym dowiedzą, a czasem nawet wcześniej.
Pytanie tylko co robić w sytuacjach "nienormalnych", kiedy rodzice Ci wcale się z tego nie cieszą.
Czy wolno ich przymuszać do macierzyństwa tylko z tego względu, że się ze sobą przespali i w wyniku tego powstała zapłodniona, bezmózgowa komórka?
I czy to rzeczywiście jest sytuacja nienormalna?
W zasadzie mógłbym się zgodzić z Pani wywodem. Ale od tej zasady mogę sobie wyobrazić wiele wyjątków.
Prosiłbym więc o ustosunkowanie się do moich wątpliwości - zwłaszcza tej wyrażonej na samym końcu tego wpisu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,445216#w445588

P.S. Czy mogę zapytać w jakiej dziedzinie nauki jest Pani profesorem?


Gdy zatrzymujesz uwagę swą na czymś powodujesz utratę wszystkiego

#198
02-09-2011 11:02
 Ocena 5 na 5
hubin (2274 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi prof. Grabowska
>Przecież ja od początku mojej bytności na forum cały czas takie argumenty podaję!!!!!
Biedna niedoceniona Pani profesor, na obronę dyskutantów przytoczę fakt, że prof Grabowska padła w tej dyskusji jako osoba przytaczająca argumenty we własnym mniemaniu poza kościelne.
Odnośnie nie czytania cudzych postów, sądzę że zdarza się to nie tylko innym...

>Głównym argumentem jest to, że LEKARZ jest powołany do ochrony zdrowia i życia człowieka. I to nie ma nic wspólnego z żadnym Kościołem!

Primum non nocere
pl.wikipedia.org/wiki/Primum_non_nocere
Przysięga Hipokratesa
pl.wikipedia.org/wiki/Przysięga_Hipokratesa
Przyrzeczenie Lekarskie
pl.wikipedia.org/wiki/Przyrzeczenie_Lekarskie

Powołania to do seminarium są obligatoryjne. Zapewne jednak powoła się pani na Artykuł 2
Kodeksu Etyki Lekarskiej, czemu jednak tak wybiórczo, mamy jeszcze punkt 2 rzeczonego artykułu który pozwala już na znacznie szerszą interpretację.
www.nil.org.pl/xml/nil/wladze/str_zl/zjazd7/kel

Kodeks Etyki Lekarskiej:
1.Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu; lekarz nie może posługiwać się wiedzą i umiejętnością lekarską w działaniach sprzecznych z tym powołaniem.
2.Najwyższym nakazem etycznym lekarza jest dobro chorego - salus aegroti suprema lex esto. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne i wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady.


>Zdrowa, normalnie rozwijająca się ciąża NIE JEST CHOROBĄ!
Jakie zgrabne hasło, czyli pragnie Pani wyłączyć punkt drugi, zatem opieka lekarska nad pacjentem nie wyczerpuje znamion "chorego" z punktu 2 i etyka lekarska względem niego nie obowiązuje ?

>Lekarz nie jest od rozwiązywania pozamedycznych problemów pacjenta, jego kłopotów finansowych, moralnych czy socjalnych!
vide chirurgia plastyczna, psychiatria etc..

>Lekarz to nie płatny morderca, który wynajmowany jest do usuwania niewygodnych z pozamedycznego punktu widzenia płodów!!!!
Dość merytoryczne sformułowanie, pozbawione cech manipulacji i warte dyskusji...

>Poza tym, co jest też nie związane z żadnym kościelnym światopoglądem, płód znajdujący się w łonie kobiety jest płodem LUDZKIM , jest niepowtarzalną indywidualnością genetyczną z której rozwinie się jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny osobnik ludzki.
>Taki płód ma wartość, TO NIE JEST ŚMIEĆ, który można ot tak sobie usunąć jak zepsuty ząb!!!!!!
Plemnik i komórka jajowa w tym rozumieniu też, może niech onanistom uschną ręce!
Profesor Grabowska będzie w lotnej komisji kontrolującej zachowanie nasienia w celu dokonania siewu. Wybaczy Pani ale na takie manipulacje jedynie drwinami można odpowiedzieć.

>ŻADNEGO ŻYCIA nie powinno się usuwać bez naprawdę ważnego powodu.
>Nie wolno nam ludziom/.../ JEST TO GŁĘBOKO NIEMORALNE I ZŁE!
Do niedawna myślałem że to jest satyra: www.youtube.com/watch?v=BppgRudZ5HE


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi prof. Grabowska
>> nasze człowieczeństwo zaczyna się się wraz z powstawaniem mózgu
>Człowiek z zespołem Downa niewątpliwie ma mózg, ale uszkodzony genetyczną chorobą.
>Seryjny morderca też ma mózg, niewątpliwie. I co z tego jego mózgu?
>Chory na chorobę alzheimera też ma mózg, chory na schizofrenie też!
Tak, to wszystko są ludzie!

>Mózg nie jest żadnym wyznacznikiem CZŁOWIECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zdecydowanie jest, np. ja jestem przekonanym, że żadne inne zwierze poza człowiekiem nie zabija dla przyjemności zabijania. (Oczywiście znam poglądy wymieniające kilka zwierząt).

>Udowodnili to naziści mordując chorych psychicznie, pederastów i żydów.
>Bo uznali, że te grupy ludzi ludźmi nie są, bo mają uszkodzone mózgi, wobec tego można ich eksterminować!!!!!!!!!!!!!!!
Naziści bez wątpienia byli ludźmi. Sami uważali się co prawda za nadludzi, ale byli tylko i aż ludźmi.

>Niemieccy lekarze udwadniali to naukowo prowadząc różne pseudobadania antropometryczne.
Żeby tylko antropometryczne. To byli wprost mordecy w białych kitlach, ale ludzie.

>Idea, że cośkolwiek poza wyposażeniem genetycznym decyduje o byciu człowiekiem jest bardzo niebezpieczna, bo w ten sposób każdy może sobie obrać dowolne kryterium człowieczństwa.
Wszelkie ludzkie potwory miały wyposażenie genetyczne, a nawet sprawne (choć chyba zdegenerowane) mózgi. Na pewno byli degeneratami umysłowymi, a to już procesy socjalizacji po urodzeniu.

>Pan wybiera enigmatyczne "powstawanie mózgu".
>Ktoś wybierze sobie "moment" urodzenia.
Ja już dawno wybrałem, że podstawowej wiedzy o świecie udziela mi nauka. Nauka rozumie ogólnie życie jako procesy ewolucyjne, a życie jednostkowe jako część tych procesów.
Szanowna Pani Profesor, bardzo proszę o zdjęcie ideologicznych klapek z oczu i przeczytanie, co mówią lekarze, biolodzy i co ja za mimi staram się tu przekazać.

>Ktoś inny wybierze sobie wiarę katolicką, i będzie twierdził, że człowiekiem w pełni jest tylko ten kto wierzy w Boga w Trójcy Jedynego. A niewiernych można i trzeba zabić!
Większość ludzi na tym świecie wybiera sobie różne wiary, a nie istnieje taka bzdura, w którą niemożliwe jest wierzyć.
Można dyskutować na argumenty, ale nie można dyskutować z czyjąś wiarą. ("Nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne"). A czego - w sprawach aborcji - Pani jest doskonałym przykładem.

>Ktoś inny ( a były takie przypadki) za kryterium człowieczeństwa uzna kolor skóry!
>W związku z tym Murzynów nie będzie uznawał za ludzi. Jeszcze ktoś inny rasę. I powie że żydzi to podludzie.
>Czy Pan nie widzi, że to Pan uprawia ideologię w czystej postaci?????????????
Widzę - starą prawdę, że gdy brakuje argumentów zaczynają się epitety. Długo tu już piszę i nie trudno poznać moje poglądy. Natomiast Pani argument jest całkowicie chybionym - rasiści to też ludzie.
Nie każdy człowiek jest mi bratem, nie każdemu rękę podam i nie każdy powinien się urodzić, ale każdy kto przynajmniej część mózgu posiada jest niewątpliwie człowiekiem.

Pozdrawiam.

PS. Cholera i znowu problem z tym człowieczeństwem, czy bardziej ludzką stała się świnia, czy ześwinił się człowiek. niewiarygo(*)ch,wid,13743859,wiadomosc.html
Oczywiście jest to informacja z bardzo wiarygodnego portalu i należy traktować ją bardzo poważnie.

@@@
.

Tylko zmarnowanych plemników żal.
.

#200
02-09-2011 11:13
 Ocena 1 na 1
zupełna (2507 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi finerbijk
>>Szanowny Panie to ironiczne bylo . A swoją drogą wygląda, że możesz obronić współczesne domy dziecka, rodziny zastępcze a w samotnym macierzyństwie nic dobrego nie znalazłeś ?
> Dobre jest to, że jest lepsze w większości przypadków od domu dziecka, co tu komentować?
Drogi Panie nie, nie jest lepsze. Ani gorsze z same z siebie. Tak jak tzw. pelna rodzina nie jest idealnym miejscem do wychowywania dzieci tylko dlatego ,ze jest pełna. Są dobre domy dziecka, fajne samodzielne matki i świeti swiadomi rodzice. Są też ich przeciwieństwa.

>>Bardzo sie cieszę, że Pana znajomi w tak tobrej formie są bez wzgledu na okoliczności życiowe . Prosze popytać bo, może ludziom w zakrecie życiowym przyda się Pana zainteresowanie ?
>Niektórzy są w lepszej, inni w gorszej formie, całkiem jak w przypadku pełnych rodzin. Dziwiło mnie tylko to 'odczłowieczenie', jakiś ostracyzm kobiet samotnych. Może dużo zależy od miejsca i społeczności, w mieście przynajmniej jest to zjawisko tyleż powszechne, co nie budzące większych emocji.
>

Zgadzam się tu z Panem. "Zjawisko" nie budzi już takich emocji , zwlaszcza w wiekszych skupiskach ludzkich.

#201
02-09-2011 11:45
 Ocena 1 na 5
Satyr (4285 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji

> Tym bardziej, że Pańska wypowiedź zdecydowanie świadczy, że niewiele Pan z poruszonych tu problemów rozumie,

Takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem. Zero argumentów, jedynie obrzucanie epitetami, sugerowanie głupoty, etc. Niczym mnie Pan nie zaskoczył.

Pozdrawiam

#202
02-09-2011 12:21
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi Satyr
.
>>>>Tym bardziej, że Pańska wypowiedź zdecydowanie świadczy, że niewiele Pan z poruszonych tu problemów rozumie,
>Takiej właśnie odpowiedzi się spodziewałem. Zero argumentów, jedynie obrzucanie epitetami, sugerowanie głupoty, etc. Niczym mnie Pan nie zaskoczył.
Niczym mnie Pan nie zaskoczył. Już kilka razy próbowałem podjąć z Panem merytoryczną rozmowę. O czym byśmy nie rozmawiali końcowy efekt był zawsze taki sam: Zero argumentów, jedynie obrzucanie epitetami, sugerowanie głupoty, etc.
Nie tylko tego się spodziewając, ale wprost będąc pewnym, że tak właśnie się to skończy - trzeba umieć wyciągać z doświadczeń wnioski - z polemiki z Panem zrezygnowałem.

W temacie tych wątków swoje argumenty wyłożyłem - co wszyscy ich czytelnicy mogli zauważyć. Gdyby odniósł się Pan do nich merytorycznie - pomimo wszystko - czułbym się zobowiazany do odpowiedzi. Na niemerytoryczne złośliwe zaczepki i prowokacje odpowiadać nie chcę i nie muszę.

Pańska wypowiedź jest wyżej, a wszystkie nasze wypowiedzi w archiwum. Wszyscy, którzy uczestniczymy w naszym forum potrafimy czytać, a większość nawet ze zrozumieniem i możemy sobie samodzielnie wyrabiać opinię o innych uczestnikach.

Pozdrawiam.

@@@
.

#203
02-09-2011 12:54
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi Meretseger
>>>>Bycie samotną matką degraduje człowieczeństwo kobiety.
>Na pewno nie całego społeczeństwa, tylko jego kołtuńskiego odłamu.
Całkowicie zgadzam się z tym co Pani tu pisze, ale mnie bardziej interesował status materialny samotnych matek. Bardziej ich degradacja społeczna niż nawet kulturowa.
Jak społeczeństwo, państwo i Kościół pomagają samotnym matkom w zachowaniu - często tylko minimum materialnego i dachu nad głową. W znalezieniu i utrzymaniu pracy. W umieszczeniu dzieci w żłobkach i przedszkolach. Itp., idt..
Przyznam się, że nie myślałem tu o tych przedsiębiorczych paniach, które potrafią same przezwycięzyć trudności, ale o tych bardziej niezaradnych, gdyż jakoś dziwnie się składa, że to wśród tych mniej zaradnych jest więcej samotnych matek z dziećmi.

Wielki krzyk przeciw aborcji. Może zmniejszyć ten krzyk, a zwiększyć pomoc. Tak organizacyjną, jak i materialną. Wydaje mi się, że zmniejszyłoby to bardziej ilość zabiegów niż penalizacja i propaganda.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#204
02-09-2011 13:32
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi mbielecki
.
>Wiele różnych tematów poruszyłeś, maceox. Ale to nie ten wątek. Załóż jakiś inny sensowny, to pogadamy.
Po co tak owijać w bawełnę. Najlepiej przywalić prosto z mostu.
Jak Pan śmiał Panie Maceox tu pisać mądrze na temat i oparciu o sporą wiedzę.
Tu co jest sensowne i zgodne z tematem wątku określa Pan Mbielecki. Choć, zgodnie z naszym regulaminem - jakieś uwagi do tego mógłby mieć ewentualnie tylko Pan Selanos lub moderatorzy.

Pamiętajcie na razie to tu, ale to się zmieni i nawet na tym forum zapanuje jednomyślność religijno-narodowa.
Wolność myślenia - to będzie tylko u siebie w domu i tak, aby nawet najbliżsi sąsiedzi się nie domyślili.

Miłego dnia.

@@@
.

#205
02-09-2011 13:20
 Ocena 11 na 11
Uriel_ (360 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
>więc powinienem raczej napisać, że nigdy nie słyszałem

Jest tylko jeden logiczny arument przeciwko aborcji a mianowicie szczera chęć/wola posiadania dziecka przez kobietę.

Innych nie znam.

Pozdrawiam.

#206
02-09-2011 13:33
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi zupełna
>Drogi Panie nie, nie jest lepsze. Ani gorsze z same z siebie. Tak jak tzw. pelna rodzina nie jest idealnym miejscem do wychowywania dzieci tylko dlatego ,ze jest pełna. Są dobre domy dziecka, fajne samodzielne matki i świeti swiadomi rodzice. Są też ich przeciwieństwa.
Myślisz, że dla dziecka obojętne, czy się wychowuje w dobrej rodzinie, czy w fajnym domu dziecka? W niektórych, skrajnych przypadkach bezpieczniej dla niego być wychowywanym przez obcych, ale jest tu pewna gradacja a nie dowolna zamienność. Pełna rodzina jest idealnym środowiskiem dziecka, póki daje mu to co powinna, a jeśli tak nie może być, to reszta oznacza tylko mniejsze zło, co nie stanowi, że takie dziecko musi mieć "gorzej" oczywiście, niż w jakiejkolwiek innej pełnej rodzinie.

#207
02-09-2011 14:57
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi mbielecki
Według kryterium genetycznego, to akurat "człowiekiem" jest każda ludzka komórka. Według genetycznego i "zapłodnieniowego", nie tylko zygota, ale także zaśniad i "foetus in foetu", za to już żaden człowiek sklonowany. Dla mnie definicja genetyczna jest zbyt uboga. Nie ustaliliśmy zatem jednoznacznego stanowiska, więc bądź łaskaw nie kłamać.

#208
02-09-2011 15:04
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi mbielecki
>Sylwek, skup się, powtarzam treść normy: "nie powinno się zabijać niewinnej istoty ludzkiej".

Oczywiście Bo przecież te niemowlęta w Sparcie, które się "niepełnowartościowe" urodziły winne są właśnie swej "niepełnowartościowości"

Tylko ciekawość, co w takim razie jest niewłaściwego w wykazaniu, iż blastula jest ewidentnie winna uszkodzenia ściany macicy

#209
02-09-2011 15:06
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi AdamGr
>I do kogo zanosić żale, do Koła Gospodyń ?

Do rodziców. W naszym pięknym kraju, by móc dokonać zmiany płci, trzeba pozwać do sądu rodziców.

#210
02-09-2011 15:13
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Inne niż kościelne argumenty przeciwko aborcji
W odpowiedzi perun
> lekarze zajmujący sie poprawą urody nie zajmują się zdrowiem i życiem
Zależy jacy.
Jeśli chirurg plastyczny "pracuje" nad twarzą poparzonego człowieka czy ofiary innego wypadku , to co innego, a co innego, gdy zajmuje się cyckami sfrustrowanej gwiazdy filmowej. Robi to dla kasy, tak samo jak ginekolog aborcję.
> Co to jest choroba?
Są spisy chorób i każda ma chyba nawet swój numer statystyczny.
I tak jak homoseksualizm nie jest ujęty w żadnym spisie chorób, tak samo i ciąża.
> Ciąże ma wspierać ? A myślałem , że ma wspierać pacjentke/a
Pacjentkę to wspierać może mężuś i rodzinka. Lekarz ma dbać o zdrowie pacjenta przede wszystkim, co oczywiście nie wyklucza jego pełnego ciepła i psychicznego wsparcia podejścia.
> Stan psychiczny pacjentki może być logiczną , medyczną potrzebą?
Stanem psychicznym pacjentki, jeśli jest zły, powinien się zająć psychiatra!
> który z bliżniaków syjamskich przeżyje opercaje
Bliźniacy już się urodzili i mają tego pecha , że są zrośnięci. Bywa , że nie da się uratować dwóch. Lekarz wedle najlepszej swej wiedzy, i to nie jeden lekarz, bo są konsylia, decyduje o sposobie postępowania.
> nie ma czegoś takiego w prawie karnym jak morderstwo embrionu
Z różnych względów, najczęściej z wygodnictwa , nie wszystko jest karalne. Posiadanie wódki w domu nie podlega karze, a posiadanie marihuany tak.

> jaki powód powinien być ważny dla kobiety chcącej usunąć ciąże
Zagrożenie jej życia lub w sposób istotny zdrowia. To jedyne powody!

> Jeśli dla Pani usunięcie płodu jest złem .. nikt Pani do tego nie zmusza , prawda?
Nie dla Pani! Jest to zło obiektywne. Tak jak wycięcie zdrowego drzewa, bo komuś przeszkadza, jak bezmyślne rozdeptanie pająka czy żaby, jak zabijanie młodych fok na futro, jak porzucenie psa w lesie, bo zawadza w wyjeździe na urlop lub się znudził.

>Jaką ma wartość i kto ją ustala ile jest wart?
Skoro pająk i żaba oraz foka lub drzewo mają wartość i zniszczenie ich nie jest poczytywane za chwalebne, a raczej u normalnych ludzi spotyka się z oburzeniem i potępieniem to także płód ludzki, z którego rozwinie się człowiek ma wartość.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365