Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozliczenie 25-lecia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-06-2014 00:29Mariusz Agnosiewicz (moderator)Rozliczenie 25-lecia
Ocena 7 na 7
Stowarzyszenie Klub Pojednanie w załączeniu przesyła jubileuszowy materiał pn. Rozliczenie 25-lecia.
Redakcja przedkłada do wiadomości / pod dyskusję

Cytat:
Toruń, 4 czerwca 2014 r.

Klub Pojednanie

Do Władz Państwowych i środowisk opiniotwórczych

Rozliczenie 25-lecia

Mija 25 lat od dnia, w którym miała się oczyścić i odrodzić Polska sprawiedliwa, solidarna, etyczna, przyjazna ludziom i sąsiadom. Obie skonfliktowane strony, socjalistyczna i solidarnościowa - przynajmniej ich szerokie masy - wierzyły, że jest to możliwe, że da się zrealizować porozumienie i współpracę, co przełożyło się w więcej niż umiarkowane poparcie dla Okrągłego Stołu, mimo że symptomy choroby przyszłego państwa i społeczeństwa były już widoczne, za fasadą słów o demokracji i gospodarce rynkowej kryła się pazerność, przewrotność i kłamstwo.

Ludzie Drugiej Solidarności przejmując władzę od realnego Socjalizmu stworzyli państwo klasowe ze wszystkimi jego wynaturzeniami. Momentalnie, z dnia na dzień zdradzono i zniszczono idee i etos Socjalizmu i Solidarności stojące na przeszkodzie w realizacji kapitalistycznych i nacjonalistycznych wizji.

Zakwestionowano pół wieku współpracy i życia w przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Rozgrabiono majątek narodowy Polski Ludowej za bon 20. złotowy, zlikwidowano własność wspólną, odrzucono sprawiedliwość społeczną, zniszczono przemysł, skradziono wartość dodatkową, stworzono antagonistyczne klasy społeczne, rozbito jedność narodową, sklerykalizowano państwo, powołano darwinowską etykę kapitalizmu i nacjonalizmu, porzucono odpowiedzialność państwa za gospodarkę i egzystencję w myśl nakazów: "pierwszy milion trzeba ukraść", oraz: od dzisiaj radźcie sobie sami a jeśli nie potraficie - idźcie na śmietnik. Uznając się za półbogów przyznano sobie prawo do orzekania kto jest zbawiony - kto potępiony, stosując współczesną inkwizycję czyli lustrację i dekomunizację, jątrząc, skłócając i niszcząc ludzi, tworząc mity i fałszywe legendy dla zaspokojenia metafizycznej nienawiści i infantylnej megalomanii. Legły w gruzach wszelkie normy i zasady etyczne, zdrada państwa stała się cnotą, grabież majątku nobilitacją. Kuklińscy, żołnierze wyklęci (a może bandyci), fałszywi nauczyciele i złodzieje stanęli na piedestałach.

Aby nie dopuścić do władzy klasy robotniczej i szerokich rzesz społeczeństwa zlikwidowano Pierwszą Solidarność i powołano nieprawą Drugą "S" opanowaną przez wtajemniczonych. Dla legitymizacji nowej władzy stworzono faszystowski IPN - Instytut Polskiej Nienawiści, który poprzez zrównanie komunizmu, socjalizmu i Polski Ludowej z nazizmem poniżył, oczernił i zbezcześcił znaczną część Polaków odsuwając ich od wpływu na losy kraju. Doprowadziło to do narodowej paranoi, wzajemnej nienawiści, skłócenia każdego z każdym, agresji i odwetu. Czego odbiciem stała się katastrofa smoleńska i późniejszy obłęd.

Dla odwrócenia uwagi od złego zarządzania państwem i ogólnej frustracji, a w szczególności od wielkiego bezrobocia, niesprawiedliwości społecznej, przywilejów dla tzw. klasy średniej, ogromnej emigracji i wszechobecnej przewrotności skierowano niezadowolenie społeczne na wygodnego kozła ofiarnego jakim od roku 1989 stał się antykomunizm i rusofobia (zastępujące antysemityzm), poprzez permanentne podtrzymywanie nienawiści do Rosji i Rosjan co osiągnęło kulminację w poparciu dla faszystów i nacjonalistów na Majdanie i Ukrainie.

Polska i Polacy rozmywają się i nikną w kapitalistycznym świecie, w którym góruje indywidualizm, egoizm, interes klasowy, ekshibicjonizm i demoralizacja prowadzące do zatomizowania, wykorzenienia i zatraty wartości humanistycznych, prócz wzrostu tożsamości nacjonalistycznej o cechach klerykalnych.

Stowarzyszenie Klub Pojednanie stwierdza, że 25 lat temu Polska wkroczyła na drogę regresu, i choć chwilowo mamy złudne poczucie powodzenia to czekają nas jeszcze ciężkie chwile.

Za Stowarzyszenie Klub Pojednanie
/-/ Jerzy Smaliński /-/ Zbigniew Poraziński /-/ Marek Berak
/-/ Marian Krogulec /-/ Dorota Łukasik /-/ Tadeusz Olszewski
oraz 63 sygnatariuszy Listu


W podobnym klimacie zdanie z prawej strony:

Cytat:
Demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane - mówił socjolog prof. Piotr Gliński. Profesor Piotr Gliński krytycznie ocenił 25-lecie zmian ustrojowych w Polsce. "25 lat III RP to historia zdrady elit" - mówił na Uniwersytecie Warszawskim. Dodał, że demokracja w kraju jest tłamszona, a społeczeństwo jest zmanipulowane. Wskazał, że jest to skutek działalności mediów i "chętnie poddających się temu" polityków.

www.stefcz(*)storia-zdrady-elit,10786155684

Cytat:
Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął antyobywatelski charakter III RP. "Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt - Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami. Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł". Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności.

www.stefcz(*)rawdziwej-wolnosci,10788186636
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..
#136
06-06-2014 18:10
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
> jestem nominalnie katolikiem (jestem katolikiem niepraktykującym)
A mnie pouczasz...

#137
06-06-2014 18:15
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
   
Panie Bogusławski, panowie Brzostowski i Elasp nie prezentują bardziej idiotycznego poziomu od tych, których Pan określa mianem racjonalistycznej inteligencji reprezentowanej w tym wątku głównie przez Meretseger oraz Korunda, finerbijka, koguta59 i innych, a którzy plotą idiotyzmy obezwładniające typu ocet i puste haki, a teraz przemysł w Polsce kwitnie, że ja pie.rdolę i swe totalne ograniczenie artykułują na forum podobno tępiącym głupotę.

To tak na przyszłość, gdyby zachciało się Panu, Panie Bogusławski, kłuć ponownie w oczy pojęciem racjonalistycznej inteligencji.
   

#138
06-06-2014 18:26
 Ocena 5 na 5
Anna Salman (16360 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
> Najwyraźniej nie rozumie Pani słowa "powinien", użytego w tym kontekście.
W jakimkolwiek kontekście oznacza, że narzuca się coś rozmówcy - przekonania, sposób postępowania itp.
> Pani wysuwa twierdzenie, a ja mam wertować książki w celu jego uzasadnienia? ...
Uchowaj Boże, czytanie jest męczące - wycofuję propozycję. To może film (podsunę nawet tytuł komedii - "Goło i wesoło") - też pokazywane są czasem skutki polityki MT, w tym likwidacja kopalń, hut itd., budowanych jeszcze w latach 60-tych.
A jeśli sam stawiasz tezy bez dowodów, to nie oczekuj ich od innych.
> Podawałem przykład zniszczonych Niemiec Zachodnich. ...
Moja ciocia została wywieziona na roboty do Niemiec, ze wsi trafiła na wieś i przeżyła szok kulturowy. Niemcy, mimo zniszczeń wojennych, wyprzedzali nas o kilka pokoleń, a infrastruktura tamtejsza wymagała naprawy / odbudowy, a nie tworzenia od zera. W sumie to i tak szczęście, że odpadły nam Kresy, a dostaliśmy cywilizowany kawałek na zachodzie. Ci, co się tam przenosili też doznawali szoku kulturowego. Nie twierdzę, że próby kolektywizacji wsi, czy nacjonalizacja całego przemysłu były dobrym pomysłem, ale ile lat jeszcze można rozdzierać nad tymi faktami szaty. Człowieku, to było zanim się urodziłam.
> Mówię o Hiszpanii gen. Franco, a więc wcześniejszych czasach. ...
Akurat ta epoka to nie jest dobry przykład, skoro do tej pory nie mogą się z nią rozliczyć. A późniejszy tzw. rozwój to, jak praktyka pokazała - nadmiernie rozwinięta infrastruktura i marnotrawstwo ogromnych kwot, czyli de facto efekt wcześniejszych decyzji.
>Myśmy oczywiście nie byli potęgą i nie upadliśmy.
Byliśmy, upadliśmy - z podobnych powodów, dlatego jest analogia.
>... nikt nie zmuszał Bieruta czy Cyrankiewicza do rządzenia Polską.
Fakt - władzę mogli przejąć żołnierze wyklęci, odrywając się na chwilę od mordowania i grabienia chłopów i sprawiedliwych. Na pewno byłoby lepiej.
> Gdyby Polska po roku 45 była krajem kapitalistycznym, doszłoby i do elektryfikacji, i do wszystkich dobrodziejstw, które kojarzymy z PRL-em (dlaczego miałoby nie dojść?). ...
Dlatego, bo w dwudziestoleciu międzywojennym nie doszło, a byliśmy krajem suwerennym i kapitalistycznym. Tyle, że szybko zaczęły się odradzać czynniki, które już wcześniej hamowały rozwój społeczny i gospodarczy (teraz też).
Do takich przedsięwzięć, jak COP, czy budowa stoczni gdyńskiej doszło raczej wbrew, niż dzięki owym siłom.

#139
06-06-2014 18:27
 Ocena 1 na 3
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
>Mnie już Pan do swoich mądrości już nie przekona, ale niech Pan próbuje przekonać innych. Jak na razie odnosi Pan na naszym forum ogromne sukcesy. Pomimo plusów od całej parafii jakoś marnie ten Pański dorobek wygląda. Pan Brzostowski następny wszystkowiedzący forumowy nad-inteligent stara się Panu i sobie samemu pomóc jak może.
> Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozliczenie 25-lecia'
>Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,621939#w622519
>Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozliczenie 25-lecia'
>Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,621939#w622504


Panie Bogusławski, ze względu na sposób dykusji, który Pan prowadzi, wybiórcze posługiwanie się logiką, manipulacje, nieuczciwość intelektualną w dyskusji, itd... dyskusje z Panem, z mojego punktu widzenia nie mają sensu, to strata czasu. Głównym zatem sposobem, aby wyrazić mój sprzeciw wobec poglądów które Pan prezentuje jest dodanie plusa lub minusa do postów i to tylko tych, w których sięga Pan szczytów wybiórczości i manipulacji. Czasem coś odpiszę zapewne, ale rzadko, bo jak pisałem nie ma to sensu, a i czasu szkoda.

Pan Elasp ma więcej czasu, może więcej nadziei w człowieka, cierpliwości, itd...

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>>>Od początku do końca "Igloopolem" zarządzał dyrektor mgr Edward Brzostowski - twórca igloopolowskiego imperium.
>>tata?
>Nie ośmieszaj się proszę, pisałem że ojciec był pracownikiem produkcyjnym Zakładów Lotniczych bez przynależności partyjnej.
>Wkleiłem trochę historii do poczytania a jedziesz personalnie. daruj sobie resztę dialogu ze mną.

To był żart, tak personalny, ale nie chodziło o Twoją personę, tylko moją, zobacz mój nick! Więcej luzu, chłopie, więcej luzu...

#141
06-06-2014 18:45
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>>Co Ty pleciesz farmer? Z tego Twojego wywodu wynika, że najlpiej powinno być w Rosji i Białorusi! I dlatego tak Polacy tam wyjeżdzają!
>Co? Czytałeś co napisałem? Czy może odpowiada Ci to że miliardy są wydawane na kościół a nie na przemysł? Może odpowiada Ci komisja majątkowa?
Tak, czytałem i potrafię wnioskować i logicznie myśleć, a nie tylko pleść trzy po trzy. Skoro uważasz, że za czasów PRLu zrobiliśmy "coś" dla rozwoju kraju i to "coś" znaczy więcej niż to, co zrobilibyśmy gdybyśmy nie byli w PRLu, z tego wniosek jest oczywisty, iż najlepiej dla Polski byłoby gdybyśmy mieli dłużej taki PRL. No to masz przykłady takich krajów: Białoruś, Rosja. Jakoś lepiej tam nie jest. Nie pleć zatem człowieku...
>Napisałem że nie jesteśmy Niemcami i nie będziemy robić tak jak oni.
Gdybyśmy po 45 roku byli niepodlegli, bylibyśmy dzisiaj gospodarczo jak Francja. Przez 25 lat zrobiliśmy bardzo dużo, a za 50 będziemy potęgą gospodarczą w Europie, jak Francja. Popatrz na statystyki gospoarcze, na trendy... wszystko zobaczysz, a Ty tylko pleciesz, co Ci się wydaje.
>U nas ważne było powieszenie krzyża, podpisanie konkordatu, wprowadzenie religii do szkół to wszystko zrobiono na dzień dobry po 89 roku.
Tak zrobiono to i co? Tu Cię pewnie boli najbardziej, stąd te pleciuchy...
>Powiedz mi co w tym czasie zrobiły Niemcy?
>>Jest takie powiedzenie, że w Białymstoku: pół ruskich, pół leniwych. Mam wrażenie, że na tym portalu: pół ruskich, pół głupców.
>Można gadać jak do ściany to znasz?
Znam, z doświadczenia właśnie...

#142
06-06-2014 18:46
 Ocena 2 na 2
KORUND (4922 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
>Pan oczywiście doskonale wie, jak się robi telewizję i jak się nią manipuluje, ale ja też trochę wiem i myślę, iż bardziej od środka od Pana.
>>I bardzo dobrze, po to jest wolność słowa i swoboda przepływu informacji, aby to pokazywać.
>Pan tak na poważnie z tą wolnością słowa?
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,490456#w490656
>www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,490456#w490903

-Rozumiem, że wszyscy manipulują, zarówno ci, którzy rząd chwalą, jak i ci, którzy wieszają na nim psy, bo wszelkie poglądy można usłyszeć. Zaproszeni goście w studiach TV skaczą sobie do oczu mając przeciwne zdania, a to jednak wszystko manipulacja. Robi się to zabawne i przypomina mi stary dowcip dotyczący Hitlera i pogłosek, że mógł przeżyć wojnę: "Jedni mówią, że Hitler żyje, inni że nie żyje, a ja tam panie ani w jedno, ani w drugie nie wierzę."

>A ja mam wrażenie, że TVN, na którym najczęściej oglądam programy publicystyczne zdecydowanie sprzyja PO i jest nader krytyczne wobec SLD i PiS-u.
-No jasne TVN jest okropne. Gdy zacytują fragment wypowiedzi Macierewicza to nawet bezczelne uśmieszki można zauważyć u prowadzących. Nie są w stanie tak samo traktować PiS-owskich bredni jak przynudzania PO-wców. To ludzie prowadzą programy i nie mają twarzy z kamienia. To tak jakby wymagać by z każdego dowcipu śmiali się tak samo, by żadnego komika nie dyskryminować, ani nie faworyzować.
-Ostatecznie pozostaje TV "Trwam", która wszystkich traktuje równo, przekazuje same fakty i mówi świętą prawdę.

#143
06-06-2014 19:55
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski

>Gdybyśmy po 45 roku byli niepodlegli, bylibyśmy dzisiaj gospodarczo jak Francja. Przez 25 lat zrobiliśmy bardzo dużo, a za 50 będziemy potęgą gospodarczą w Europie, jak Francja. Popatrz na statystyki gospoarcze, na trendy... wszystko zobaczysz, a Ty tylko pleciesz, co Ci się wydaje.

Gdybyśmy byli po 45? Od 89 roku jesteśmy. Z potęg gospodarczych po 25 latach nie ucieka 3 miliony ludzi.

Ostatnie 25 lat to psim smędem przejechane byle do jutra. Bangladesz europy, montownia za miskę ryżu i tak ma być. Niemiec jeszcze nie wie czym będzie jeździł za 10 lat......Polak już wie....tegorocznym modelem.

Bzdury prawisz.

#144
06-06-2014 20:02
 Ocena 3 na 3
Elasp (6859 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia

>A ja czasami słucham i Radia i wypowiedzi polityków PiS-u i jeżeli Pan ich nie słucha to widocznie oni Pana się słuchają. Ten sam poziom i te same treści.

Jak to te same treści" Które są te same?

>>i nikogo nie nienawidzę.
>Jak prawdziwy katolik, z miłości gotowy nawet na stosie innowiercę spalić.

Nikt Pana nie spali, bo nie jest Pan żadnym zagrożeniem i żadnym przeciwnikiem, to po pierwsze. Po drugie, pretensje pod adresem katolicyzmu proszę przesyłać do Watykanu, bo to najlepszy adresat.

>>Usilnie stara się Pan mnie zaszufladkować do znienawidzonej przez Pana opcji,
>Taki kit to może Pan swoim współwyznawcom wstawiać. Może i Panu uwierzą, tu ludzie sami umieją czytać i myśleć.

Różnie z tym bywa, czego Pańskie posty są bodaj najlepszym dowodem. Wszystko trzeba Panu tłumaczyć jak dziecku.

>>jak zwykle mijając się z prawdą.
>Tyle że ja Panu już kłamstwa udowodniłem wielokrotnie. Pan zaś ani razu nie wykazał mi minięcia.

Niczego Pan nigdy nikomu nie udowodnił. Nie ma Pan pojęcia o logice i nie wie, czym jest dowód. Mógł Pan wprawdzie udowodnić coś przypadkiem, ale to chyba generalnie rzadko się zdarza.

>> Pańskie posty trzeba czytać a rebours.
>Czytaj Pan sobie jak chcesz, gdyż ja ich Pana wcale nie kieruję, tylko do osób potrafiących je zrozumieć.

Nieważne do kogo Pan kieruje, ważne, czy to co Pan pisze ktoś inny uzna za istotne i interesujące. Jak dla mnie, jest Pan kopistą haseł z "Wikipedii". Oczywiście z polskiej.

>>Prawdą jest dokładnie coś przeciwnego, jak to, co Pan twierdzi.
>Oczywiście Pan ma patent na prawdę od Boga samego, tyle że tu jeszcze o tym trzeba czytelników przekonać.

Zdaje się, że dla Pana minusy są potwierdzeniem Pańskich racji? Dlaczego więc miałbym traktować minusy w inny sposób? Czy Pan naprawdę nie zacznie myśleć logicznie i konsekwentnie? Stosowanie podwójnych standardów - oto wypróbowana metoda p. Bogusławskiego.


>> Ja także z tym walczę, także - jak Pan widzi - na "Racjonaliście".
>Tak, widzę to! Tego się nie da nie zauważyć. Myślę, iż moderacja też to dostrzega i docenia Pańską wartość dla naszego forum.

No więc wszystko się zgadza. Denerwuje mnie głupota, zwłaszcza w odniesieniu do logiki.

>> Tęskni Pan do dawnych czasów, kiedy p. Liliac wyrzuciła mnie z forum pod pretekstem propagowania antysemityzmu.
>Tak tęsknie. Choć ja bym Pana wyrzucił najpierw za krzewienie głupoty.

Po co wyrzucić? Najlepiej spalić na stosie - przynajmniej w ogniu krytyki. Cham i troll Big_Zyd, ArtuR, Astrotaurus, Meretseger - każdy prawdziwy racjonalista chętnie dołoży polano.

>>Myślę, że jeżeli ktoś powinien być wyrzucony z forum to Pan, i to w 2006 roku - za grafomańskie i bezwartościowe wpisy, trolling, chamstwo i propagowanie socjalizmu, nie mającego wszakże nic wspólnego z racjonalizmem.

>No właśnie! Może z wraz z Panem Brzostowskim (paru innych mądrali też się znajdzie) postawicie taki wniosek.

Wie Pan, ze z uwagi na koneksje i znajomości jest Pan nie do ruszenia, więc niech się Pan nie zgrywa.

>Mam w wielkim poważaniu wszelkie Pańskie deklaracje. Czytam co Pan tu wypisuje i tylko do tego się odnoszę.

Ale nie napisałem, że popieram PiS i Radio Maryja, co Pan mi imputował, więc nie do końca odnosi się Pan "tylko do tego, co ja tu wypisuję". Erotomanowi wszystko się z jednym kojarzy, a nawiedzonemu antyklerykałowi wszystko się z katolicyzmem kojarzy, wszędzie i nieustannie węszy on "wiarę" (nazywając to węszenie "walką z głupotą"). To właśnie Pana nieszczęsny i tragikomiczny przypadek. Pan Maceox dał się nabrać na Pana racjonalizm, ale chyba tylko on. Jest Pan tu trzymany z uwagi na antyklerykalizm i niewyparzony język, a nie z uwagi na racjonalizm, z którym nie ma Pan nic wspólnego.

>> Tylko że nic nie wynika z tej Pana pamięci, bo podczas najbliższych wyborów pomaszeruje Pan do urny i przykładnie zagłosuje na kawiorową lewicę, czyli SLD.
>Z tego miejsca gdzie Pan siedzi, to tylko tyle widać.
>> Niech Pan robi co się Panu podoba,
>Dziękuje za pozwolenie, tylko może warto zauważyć, iż gówno Panu do moich wyborów.

Czy potrafi napisać Pan jeden post nie używając słowa "gówno"? Jest przecież wiele innych słów na "g", na przykład "guzik". Jeżeli w domu też tak Pan rzuca "gównami", to współczuję domownikom.

Będę wdzięczny za zmianę (ordynarnego) języka.

>Ja Panu też pozwalam wypisywać na tym forum co się Panu żywnie podoba tylko dlatego, iż nie mogę Panu tego zabronić.
>>tylko niech Pan tylko pamięta, że nie ma to nic wspólnego z racjonalizmem - ani Pana socjalizm, ani antyklerykalizm. Socjalizm i antyklerykalizm to koncepcje dla idiotów i oszołomów, a takich chyba trudno nazwać racjonalistami.

>Mnie już Pan do swoich mądrości już nie przekona, ale niech Pan próbuje przekonać innych. Jak na razie odnosi Pan na naszym forum ogromne sukcesy. Pomimo plusów od całej parafii jakoś marnie ten Pański dorobek wygląda. Pan Brzostowski następny wszystkowiedzący forumowy nad-inteligent stara się Panu i sobie samemu pomóc jak może.

Stosuje się uwaga poczyniona wyżej i dotycząca minusów.

#145
06-06-2014 20:07
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi szarley

>>>Argument, że Francuzi coś zrobili mnie nie przekonuje
>>Mistrzostwo. Argument mnie przekonuje bo nie......

>Co z tego wynika?
>NIC

Wytłumacz mi ten zapis bo go nie rozumiem

Budowa dwóch nowych reaktorów będzie kosztowała łącznie 14 miliardów dolarów. ale ponad 8 gwarantuje budżet federalny USA. Inwestycja ma być gotowa za 4 lata.




>Na mój wpis
> Cytat:
>>>>Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?

>Odpowiadasz:
>Cytat:
>>>Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło

>Wypominam wady państwowej własności, a Ty , jej zwolennik widzisz że mam rację? Cieszę się , albo nie rozumiem

Ja zwolennik własności państwowej? Gdzie kiedy jak?

>Farmer co Ty pipcys!!!!!!!

Szarleyu okupowany kraj-wolny kraj widzisz jakieś różnice?

szarley (54906 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi farmer
>>>>Argument, że Francuzi coś zrobili mnie nie przekonuje
>>>Mistrzostwo. Argument mnie przekonuje bo nie......
>>Co z tego wynika?
>>NIC
>Wytłumacz mi ten zapis bo go nie rozumiem
>Budowa dwóch nowych reaktorów będzie kosztowała łącznie 14 miliardów dolarów. ale ponad 8 gwarantuje budżet federalny USA. Inwestycja ma być gotowa za 4 lata.

1 Gwarancja to nie inwestycja
2 Pisałem, że w energetyce państwo powinno prowadzić aktywną politykę, ale nie budować państwowych elektrowni
3 Proszę , nie posługuj się arugumetami z autorytetów

>>Na mój wpis
>> Cytat:
>>>>Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?

>>Odpowiadasz:
>>Cytat:
>>>Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło

>>Wypominam wady państwowej własności, a Ty , jej zwolennik widzisz że mam rację? Cieszę się , albo nie rozumiem
>Ja zwolennik własności państwowej? Gdzie kiedy jak?
>>Farmer co Ty pipcys!!!!!!!
>Szarleyu okupowany kraj-wolny kraj widzisz jakieś różnice?

Do diabła, wytłumacz mi o ci Ci chodzi!

Cytat:
Żeby mieli pewność, że nawet kiedy źle zarządzą, włos im z głowy nie spadnie, a właściciel dopłaci? Żeby mogło istnieć 30 słabych i upolitycznionych związków zawodowych?

To jest argument przeciwko państwowej własności (choć są sektory w których jest niezbędna!!!!)
Odniosłeś się do tego
Cytat:
Pomału docieramy do sedna problemu.....ciepło ciepło

a teaz piszesz o wolnym czy okupowanym kraju

Proszę Cię pisz jaśniej.

W jakim okresie swojej historii Twój kraj był pod obcą okupacją?
Pańtswo powinno być właścicielem fabryk czy nie?
Ilu ludzi wyjechało z Polski w latach 70-tych i 80-tych?

Wybacz, polska język, trudna język , a z Tobą nie poradzę się dogadać.
Sprecyzuj swoje poglądy , bo nie wiem z czym mam dyskutować

#147
06-06-2014 21:19
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Piękny Lolo
.
>   Panie Bogusławski, panowie Brzostowski i Elasp nie prezentują bardziej idiotycznego poziomu od tych, których Pan określa mianem racjonalistycznej inteligencji
Każdy ma prawo do własnych ocen. Pani ma własne i ja też.

@@@
.

#148
07-06-2014 00:07
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi KORUND
.
>-Rozumiem, że wszyscy manipulują, zarówno ci, którzy rząd chwalą, jak i ci, którzy wieszają na nim psy, bo wszelkie poglądy można usłyszeć.
Każdy ma prawo do własnego rozumienia i własnych ocen. Pan zaprezentował swoje, którymi Pan mnie nie przekonał,
a ja przedstawiłem swoje, którymi nie przekonałem Pana. Nikt z nas nie weźmie więcej niż zdoła udźwignąć i Pan też
z moich wywodów i argumentów tyle zrozumiał ile zrozumieć zdołał. Obaj zaś wypowiadamy się na forum dla samodzielnie myślącej inteligencji i to ona wybierze sobie bardziej ich przekonywujące argumenty.

Miłego dnia.

@@@
.

#149
06-06-2014 22:19
 Ocena 4 na 6
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Brzostowski

>Panie Bogusławski, ze względu na sposób dykusji, który Pan prowadzi, wybiórcze posługiwanie się logiką, manipulacje, nieuczciwość intelektualną w dyskusji, itd... dyskusje z Panem, z mojego punktu widzenia nie mają sensu, to strata czasu.
Wielce Szanowny Panie Brzostowski, już wielokrotnie tu pisałem, że ja jakąkolwiek dyskusję z Panem oraz panami Elaspem, Konowalem, Vancalarem, Bieleckim i paroma innymi uważam za niemożliwą, gdyż z wiarą nie ma dyskusji, a Wy jesteście całkowicie nieprzemakalni na racjonalną argumentację i klepiecie jak młynki modlitewnie cały czas to samo. Nie prowadzę żadnych dyskusji z Wami, tylko czasem odnoszę się do wypisywanych przez Was głupot, a ponieważ to otwarte forum, skierowane do racjonalistów, to mam do tego pełne prawo.

>Głównym zatem sposobem, aby wyrazić mój sprzeciw wobec poglądów które Pan prezentuje jest dodanie plusa lub minusa do postów
Ależ jest to zgodne z regulaminem i ma Pan do tego pełne prawo, ja tylko nie chcę, aby Pański cenny udział w rozmowie uległ zapomnieniu i aby ktoś nie pomyślał, iż dostałem np. minusa od osoby, którą darzę szacunkiem. Zacietrzewienie Panów, choć obniża zdecydowanie poziom naszych rozmów, to bardziej mnie bawi niż irytuje i minus od osoby, z której poglądami polemizuję, a mentalność i głupotę wprost wyśmiewam, to wprost za plus sobie poczytuję.

>i to tylko tych, w których sięga Pan szczytów wybiórczości i manipulacji.
To subiektywna Pańska ocena do której będąc uczestnikiem naszego forum ma Pan pełne prawo. Obaj tu publikując przedstawiamy nasze wypowiedzi pod krytyczną ocenę wszystkich uczestników naszego forum, choć ja uważam, że jego znakomitą większość stanowi samodzielnie myśląca racjonalna inteligencja, zaś Pan ma "wrażenie, że na tym portalu: pół ruskich, pół głupców". Dziwię się, że czytelnicy tego portalu tak spokojnie to łykają, ale widocznie wolą nie reagować na trolli.

>Czasem coś odpiszę zapewne, ale rzadko, bo jak pisałem nie ma to sensu, a i czasu szkoda.
Tak, szkoda czasu, gdyż za każdym razem nie tylko udowodniłem Panu iż nie ma Pan racji, ale nawet nie bardzo wie co mówi. Musiał Pan tak samo jak Pan Elasp same zagraniczne książki czytać, gdyż u obu Panów zdecydowanie widać braki
w podstawowym oczytaniu i niepełną sprawność intelektualną.

PS.: Czytelnik 'Brzostowski' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Rozliczenie 25-lecia'
Adres wypowiedzi:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,621939#w622553
I co? I ile osób pomyślało przez tego Pańskiego minusa, że Pan jest mądry, a ja jestem głupi?

@@@
.

#150
06-06-2014 22:29
 Ocena 3 na 5
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Rozliczenie 25-lecia
W odpowiedzi Elasp
.
Czy na ten obraźliwy prymitywny bełkot całkowicie pozbawiony merytoryczności można i warto byłoby odpowiedzieć?
Moim zdaniem już nie, gdyż dalece Pan tu przekroczył poziom samokompromitacji. Oczywiście jest to tylko moje subiektywne zdanie. W innych oczach zapewne osiągnął Pan szczyty katolickiego intelektu.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365