Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytania do niewierzących

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-11-2014 10:44Jacek Przypadek (1069 punktów)Pytania do niewierzących
0 na 2
Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.

Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.

1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi baszarteg
>Mnie osobiście bardziej ciekawiłoby gdyby to agnostycy ujawnili się na forum i zadawali pytania ateistom

O! To dawaj, jedziemy. Jesteś ateistą?

#167
04-11-2014 18:18
 Ocena 1 na 1
baszarteg (2319 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi -jad-

>O! To dawaj, jedziemy. Jesteś ateistą?

Trochę się krępuje to takie w sumie osobiste a pan ?

#168
04-11-2014 18:34
 Ocena 1 na 1
starog (359 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
>Zainspirował mnie pan Jacek Przypadek swoim wątkiem - "Pytania do niewierzących?
>I pomyślałem, iż dobrze by było też zadać odwrotnie - "Pytania do wierzących?"
>Dajmy obu stronom szansę.

Dobry pomysł. I choć nie lubię podziału na ludzi wierzących i niewierzących, mam takie oto pytanie:
- człowieku wierzący w BOGA, jak zareagujesz gdy Twoja rodzona matka nałoży nakaz:
Nie będziesz miał innych matek obok mnie.

Nie zauważyłem, że pytanie jest jednocześnie odnośnikiem do już istniejącego - nowego wątku. Pomyślę jak je zadać w odpowiedniejszej formie.

#169
04-11-2014 18:44
 0 na 2
Domeru (533 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi -jad-
>W jednej ateiści pytają teistów, czemu są teistami a w drugiej teiści ateistów, czemu są ateistami. Każdy z tych działów należałoby podzielić na kolejne.

Pozostaje jeszcze pytanie do teistów - czemu są ateistami w odniesieniu do wszystkich innych bogów poza "swoim"... Ktoś kiedyś na to sensownie odpowiedział? Sensownie, tzn. nie odstrzeliwując sobie przy tym obu nóg przy samej szyi twierdzeniem, że tak naprawdę we wszystkich religiach chodzi o tego samego?

-jad- (18783 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi baszarteg
>a pan ?

No to zależy tylko od Twojej odpowiedzi

#171
04-11-2014 19:07
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi rafal73
>Jedynie boga nie musisz definiowac
O!
Znów dotarliśmy do jądra problemu!
Czyż nie OD TEGO powinniśmy rozpoczynać dyskusje?

A zatem, O CZYM MOWA we wszystkich tych sporach...

Drobner, jajcarz...

#172
04-11-2014 19:11
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Domeru
Jest i entuzjasta

>Pozostaje jeszcze pytanie do teistów - czemu są ateistami w odniesieniu do wszystkich innych bogów poza "swoim"... Ktoś kiedyś na to sensownie odpowiedział?

Jako zdecydowany teista, postaram się to zmienić. Wierzę w Boga jedynego. Dlatego akurat w tego, że jest prawdziwy.

#173
04-11-2014 19:17
 0 na 2
Domeru (533 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi -jad-
>>Ktoś kiedyś na to sensownie odpowiedział?
>Jako zdecydowany teista, postaram się to zmienić.

Fajnie.

> Wierzę w Boga jedynego. Dlatego akurat w tego, że jest prawdziwy.

Eee... ok, ale daj znać, kiedy już zaczniesz te wspomniane wyżej starania.

#174
04-11-2014 19:26
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Fizyk

>Naukowcy wiedzą, że nikomu nie udało się postawić sensownej hipotezy opisującej jak Bóg mógłby stworzyć świat.

A czy jest jakaś sensowna hipoteza, wyjaśniająca dlaczego doszło do Wielkiego Wybuchu?

#175
04-11-2014 19:38
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Domeru
>Eee... ok, ale daj znać, kiedy już zaczniesz te wspomniane wyżej starania.

To już. Nie lekceważ przeciwnika

#176
04-11-2014 19:58
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp

> A czy jest jakaś sensowna hipoteza, wyjaśniająca dlaczego doszło do Wielkiego Wybuchu?
Przede wszystkim tzw. Wielki Wybuch sam jest jedynie hipotezą.
A hipoteza na temat hipotezy? Jak coś rozszerza się(puchnie), znaczy się musiało wcześniej być malutkie, maciupeńkie, tycie... Brzmi sensownie.



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#177
04-11-2014 19:59
 Ocena 4 na 4
Fizyk (17637 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Elasp
> A czy jest jakaś sensowna hipoteza, wyjaśniająca dlaczego doszło do Wielkiego Wybuchu?

Owszem, jest, od ponad 20 lat: en.wikipedia.org/wiki/Eternal_inflation
Co więcej, jest coraz lepiej potwiedzona: map.gsfc.nasa.gov/news/

#178
04-11-2014 20:04
 Ocena 2 na 2
Domeru (533 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi niestadny
>A hipoteza na temat hipotezy? Jak coś rozszerza się(puchnie), znaczy się musiało wcześniej być malutkie, maciupeńkie, tycie... Brzmi sensownie.
>

Albo - efekt rozszerzania został stworzony w celu przetestowania siły wiary. Sensownie będzie częściej się modlić.

niestadny (2492 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi baszarteg

>Mnie osobiście bardziej ciekawiłoby gdyby to agnostycy ujawnili się na forum i zadawali pytania ateistom[...]
Się melduję na zawołanie!
Pierwsze pytanie do ateisty: Jaka jest Twoja definicja ateizmu? O swoim ateizmie poproszę własnymi słowami.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#180
04-11-2014 20:18
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Pytania do niewierzących
W odpowiedzi Drobner

>A zatem, O CZYM MOWA we wszystkich tych sporach...
Ostatnio dokonałem odkrycia. Definicja jest tu
Krótko mówiąc, mowa jest o Stworzycielu Nieba i Ziemi - a więc Wszechświata, ew.(ów).

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365