 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2014 10:44 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Pytania do niewierzących 0 na 2 | Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.
Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.
1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#121 6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > chyba wszyscy tutejsi ateiści świadomie wybrali ateizm.Światopogląd to coś więcej niż pogląd na świat. Ma również składową podświadomą wyrażająca się w pewnych preferencjach behawioralnych, estetycznych, moralnych. Nigdy np. nie spojrzałem na świat jako na dzieło osobowego kreatora. Obca mi jest zupełnie koncepcja "życia" po śmierci, zbawienia, itp. Nie sądzę, aby w sposób świadomy i wolny można być przekonanym o prawdziwości takich koncepcji. To dlatego najcenniejszym klientem kapłana jest dziecko. Nie darmo też kościół otacza swą sutanną rodzinę. Chodzi o podświadomy "transfer" światopoglądów.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#122 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | . > Naturalizm nie postuluje po prostu świata ale jakieś nieskończone multiwersum,www.racjon(*).php/z,0/d,14/s,618781#w619979> Myślę, że np. z modelu postulowanego przez aktualną fizykę.> Taki model nie mówi nic o istnieniu lub nie istnieniu Boga.Taki model nie mówi nic o istnieniu lub nie istnieniu smoków, krasnoludków i czarownic. @@@ . |
#123 4 na 4 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Nie mam pojęcia, skąd ty bierzesz takie dziwaczne tezy.Psst... tajemnica niewiary  |
#124 5 na 5 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | >Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie >mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego.
Czy forumowi ateiści mają coś ciekawszego do obgadania niż bycie ateistą? |
#125 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Bo w tym wątku wyjątkowo to ateiści mają się tłumaczyć ze swoich przekonań.
bembergiem w berg |
#126 5 na 5 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Jedyną rozsądną rzeczą jaką można zrobić z tą firmą, to zamknąć ją. Gdyby zrobił to np. Franciszek, uwierzyłbym w jego, Franciszka, mądrość.Kilka faktów dotyczących koncernu "Katolicki Kościół SA" pod wodza prezesa Franciszka. 1. 4 898 biskupów 2. 407 262 księży 3. 753 400 sióstr zakonnych 4. 1 200 000 zatrudnionych 5. 1 300 000 000 wspierających Teraz liczby stosunkowo malutkiej firmy siostry z Niemiec należącej do koncernu Franciszka. 1. 50 000 firm należących do "KK Niemcy AG" 2. ok. 82 mld Euro Rocznych obrotów (dla porównania Simens AG 75,9 mld Euro) 3. 1 200 000 zatrudnionych 4. 24.170.745 katolików to tylko 29,9 % całej ludności Niemiec (2013) 5. Drugi największy pracodawca w Niemczech po BRD Czy Franciszek pozbawi akcjonariuszy dywidend a ludzi pracy ? Pozbawi 1,3 mld wiernych drogowskazów przecież owieczki pobłądzą, byłaby jedna wielka wędrówka niewiernych i katastrofa  |
| Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Nie zrozumiałeś wątku. To wierzący mają zadawać pytania ateistom. |
#128 3 na 3 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie> >mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego.> Czy forumowi ateiści mają coś ciekawszego do obgadania niż bycie ateistą?To fascynujący temat. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > "Absence of evidence is evidence of absence"Załóżmy, że na polski to będzie: "brak świadectwa jest świadectwem braku". Myślę, że nieco lepiej byłoby: "brak świadectwa x w czasie t jest świadectwem braku x w czasie t". Czyli z braku aktualnej obecności "x" wynika aktualna obecność "braku x". Czyli jeśli nie widzę Jana, to widzę, że Jana nie ma. W sumie racja.
bembergiem w berg |
#130 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie> >mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego.> Czy forumowi ateiści mają coś ciekawszego do obgadania niż bycie ateistą?Zwłaszcza w kontekscie zagajenia wątku  |
#131 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Czy Franciszek pozbawi akcjonariuszy dywidend a ludzi pracy ? Pozbawi 1,3 mld wiernych> drogowskazów...Liczby robią wrażenie. Tym bardziej, kiedy człowiek uświadomi sobie, że cały ten kram wiruje wokół pustki. Ale historia uczy, że nie takie dinozaury wymierały albo mutowały. Weźmy chociażby Polskę: hop-siup i realni komuniści (wraz z rodzinami) przeistoczyli się w kapitalistów. Jezus, Lenin, Mamona ... jedno przechodzi w drugie, drugie w trzecie, to zaś znowu w pierwsze...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#132 8 na 8 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > > "Absence of evidence is evidence of absence"> Załóżmy...> Myślę...> Czyli...> Czyli jeśli nie widzę Jana, to widzę, że Jana nie ma.Przekombinowałeś. Wystarczy powiedzieć: Brak oznak istnienia Boga jest oznaką nieistnienia Boga. |
#133 4 na 4 | maceox (6766 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Pomijając fakt, jaka byłaby natura tego ewentualnego nadnaturalnego czynnika (racja, przyczyna),Racja i przyczyna, to nie jest natura (przyroda), tylko ludzkie, ideowe pojęcia. > chodziło mi raczej o powód odrzucenia pewnej klasy wyjaśnień - a nawet więcej - o zakaz zajmowania się samą możliwością jakiegoś wyjaśnienia w sytuacji, gdy nie mamy zielonego pojęcia, skąd się coś wzięło.Zakazu nie ma i wyobraźnia ludzka jest nieskończona, ale dzięki, że przyznaleś, że nie mamy zielonego pojęcia. Właśnie dokładnie o to chodzi, że pommo iż nie mamy zielonego pojęcia* skąd się wziął wszechświat, fideiści ładują w tą niewiedzę BOGA. I to Boga nie bylejakiego, tylko zazwyczaj bardzo konkretnego. takiego, który np., chodzi po wodzie, wskrzesza zmarłych, zsyła potopy, jest wszechmocny i miłosierny. Tymczasem, jeśli Boga potrzebujemy tylko do wytłumaczenia powstania wszechświata (tak Ciebie rozumiem - że tylko do tego go potrzebujemy), to zupełnie nie wiem, po co on miałby być wszechmocny. Przecież wystarczyłby tylko wystarczająco mocny, po co od razu wszechmocny? To marnotrawstwo energii by było - tak jak i całe teologiczne chrzanienie.
Nijak też nie mogę pojąć, jakim cudem taki stworzyciel miałby być miłosierny biorąc pod uwagę na przykład holocaust. Oczywiście rozumiem, że w kwestii istnienia cierpienia my Boga nie rozumiemy. Jednak skoro go nie rozumiemy, to jakim prawem możemy COKOLWIEK o nim powiedzieć - skąd możemy wiedzieć, że jest miłosierny, gdy zwykłe fakty temu przeczą?* z tym brakiem zielonego pojęcia, to też nie jest tak do końca. Fizycy mają tu jednak różne teorie. |
#134 8 na 8 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Dziwi nabożna cześć jaką oddaje się tu tzw. Brzytwie Ockhama.Nie dla wszystkich nabożna, dla teistów to narzędzie szatana. > Skąd wiadomo, że oddaje rzeczywistość?Z definicji. Bo z definicji usuwa hipotezy niepotrzebne do opisania rzeczywistości. |
| keram aktsu (1211 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Nie zrozumiałeś wątku. To wierzący mają zadawać pytania ateistom.To ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Zadałeś pytanie, co przekonałoby mnie do katolicyzmu. No to co odpowiedziałem. Jak znajdziesz odpowiedzi na moje pytanie, to mnie przekonasz do tegoż katolicyzmu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|