 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2014 10:44 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Pytania do niewierzących 0 na 2 | Proponuję, aby teiści z tego forum ujawnili się i zadawali pytania ateistom. Odpowiem na wszystkie mądre pytania i namawiam forumowych ateuszy do tego samego. Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary, prowokujcie, inteligentnie zagajajcie.
Żeby Was ośmielić, zadam pierwsze pytanie.
1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej..#46 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | Pomijając zabawność rysunku, to udowadnianiu istnienia Boga bliżej jest raczej do udowadniania istnienia innych umysłów, niż piłki. Bo jak udowodnisz, że istnieją inne umysły? Raczej tego nie pokażesz.
bembergiem w berg |
#47 1 na 1 | cmos (1664 punktów) | Odp: po co paprać dobry argument? | > Albo jest dokładnie na odwrót. Z wiekiem powinien przychodzić spokój i stoicki dystans do spraw - niedoskonałych - tego świata.Ale do "spraw tego świata" mam podejście jak, nie przymierzając, stoik albo buddysta zen. Wkurza mnie natomiast określanie "inteligentnym projektantem" fuszera. Inteligentnym projektantem to jestem na przykład ja, tamten to nieudacznik wiążący genialne rozwiązania przegniłymi sznurkami. I nie potrafiący wymyślić nic naprawdę nowego, a tylko modyfikować to, co już jest. Moment, czy ja przypadkiem nie zdefiniowałem w ten sposób ewolucji? |
#48 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > jak udowodnisz, że istnieją inne umysły? Raczej tego nie pokażesz.Proponuję np. grę w brydża. Na pewnym poziomie często dochodzi w tej grze do sytuacji, z których można wnosić, że gracz W pomyślał. Więcej - pomyślał (trafnie) co gracz E pomyślał (a nawet co E pomyślał, że W pomyślał)). A są przecież jeszcze gracze N i S, nierzadko zachowujący się (i myślący) nieautomatycznie. [Co prawda nie da się grą w brydża sprawdzić bóstwa wszechwiedzącego, bo ono notorycznie zaglądałoby w karty.] |
#49 9 na 9 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Nie kumam. Gdzie jest powiedziane, że Bóg ma obowiązek nakarmić głodne dzieci?To są dzieci szatana  a to dzieci boze  |
| kogut59 (3090 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Pomijając zabawność rysunku, to udowadnianiu istnienia Boga bliżej jest raczej do udowadniania istnienia innych umysłów, niż piłki. Bo jak udowodnisz, że istnieją inne umysły? Raczej tego nie pokażesz.Wiara to stan umysłu  Polecam film www.moviep(*)944/1406/Paradies-Glaube-1.jpg |
| starog (359 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > [color=#330000]Już coś takiego "wykazano" - Cud w Sokółce.link nie działa... 4wymiar nie domaga... O dziwo ... bezpieczniej linkować z Radia Maryja  |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Nie kumam. Gdzie jest powiedziane, że Bóg ma obowiązek nakarmić głodne dzieci?> To są dzieci szatana> a to dzieci bozeNie mam pojęcia, skąd ty bierzesz takie dziwaczne tezy.
bembergiem w berg |
#53 3 na 3 | starog (359 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Pytajcie o to, co chcielibyście wiedzieć na temat niewiary ...No to ... co to jest ... niewiara?  |
#54 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Jest jeszcze mariavityzm, jedyny odłam katolicyzmu o polskim pochodzeniu. ...A czy mariawici nie zostali ekskomunikowani z krk? Bo jednak zasady mają nieco inne, w tym podobno wyświęcanie kobiet na kapłanów. > ... Może nie jest to kwestia samego wyznania ile jego powszechności? ...Sama struktura jest nieco patologiczna, ponieważ ... feudalna. Tworzy to system kastowy, czyli zamknięty i przemocowy. Ponadto wszystkie pochodne judaizmu przejęły z niego szowinizm, który w judaizmie jest bardzo silny. Chrześcijaństwo wskutek ewolucji w dużej części od niego odeszło, ale i tak w wielu odłamach trzyma się nieźle. To, że na wyznania chrześcijańskie konwertują osoby o wyższych potrzebach w zakresie rygoryzmu moralnego jest faktem. W polskim krk zostają ludzie o niezbyt silnych kręgosłupach, tak na zasadzie inercji, co coraz bardziej obniża jego poziom. Ale na tym poprzestanę, bo krytykowano mnie już tu za "promowanie" protestantyzmu  , a ostatnio nawet za uznanie Lutra za jedną z najważniejszych postaci europejskich, którą niewątpliwie był. I tak fanatyzm religijny i ateistyczny spotkały się w pół drogi. |
#55 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > Wiara to stan umysłu  Ateizm to stan umysłu 
bembergiem w berg |
#56 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > > jak udowodnisz, że istnieją inne umysły? Raczej tego nie pokażesz.> Proponuję np. grę w brydża. Na pewnym poziomie często dochodzi w tej grze do sytuacji, z których można wnosić, że gracz W pomyślał.Podobny efekt nie występuje podczas gry z komputerem?
bembergiem w berg |
#57 3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >>Nie kumam. Gdzie jest powiedziane, że Bóg ma obowiązek nakarmić głodne dzieci?> >To są dzieci szatana> >a to dzieci boze> Nie mam pojęcia, skąd ty bierzesz takie dziwaczne tezy.Biorę z nauk kościoła katolickiego  Poczytaj biblie, zapytaj księdza, bądź krytycznym obserwatorem codzienności szybko przekonasz się ze  |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >Jest jeszcze mariavityzm, jedyny odłam katolicyzmu o polskim pochodzeniu. ...> A czy mariawici nie zostali ekskomunikowani z krk?Podobnie jak książa polskokatoliccy, z tym że ci ostatni wbrew nazwie utworzzli swoje wzynanie w USA. Ekskomunika była w przeszłści dość często stosowana > Bo jednak zasady mają nieco inne, w tym podobno wyświęcanie kobiet na kapłanów.Nawet biskupki, ale tylko w jednym z odłamów > >... Może nie jest to kwestia samego wyznania ile jego powszechności? ...> Sama struktura jest nieco patologiczna, ponieważ ... feudalna. Tworzy to system kastowy, czyli zamknięty i przemocowy.Tak, ale czy to właśnie nie jest skutek powszechności? Zauważ jak różni się polski katolicyzm od np niemieckiego czy czeskiego, a nawet jak różni sie polski katoicyzm w wielkich miastach od niewielkich wsi > To, że na wyznania chrześcijańskie konwertują osoby o wyższych potrzebach w zakresie rygoryzmu moralnego jest faktem. W polskim krk zostają ludzie o niezbyt silnych kręgosłupach, tak na zasadzie inercji, co coraz bardziej obniża jego poziom.Obniżanie poziomu kościoła katolickiego to wg mnie przede wszytskim dowodność przysłowia, że ryba śmierdzi od głowy. To nie wierni psują kościół, ale przede wszystkim proboszczowie i biskupi, a nad nimi ten, na którego się tak lubią powoływać. A mają możliwości, bo jak słusznie zauważyłaś, to feudalna struktura. > Ale na tym poprzestanę, bo krytykowano mnie już tu za "promowanie" protestantyzmu , a ostatnio nawet za uznanie Lutra za jedną z najważniejszych postaci europejskich, którą niewątpliwie był.Ta krytyka to pewnie nie ode mnie pochodziła, trudno aby Cieszyniak nie zgodził sie z Tobą, że Luther był "jedną z najważniejszych postaci europejskich" > I tak fanatyzm religijny i ateistyczny spotkały się w pół drogi.Widziałem obydwa, ale nie wiem co masz na myśli. |
#59 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >>>Nie kumam. Gdzie jest powiedziane, że Bóg ma obowiązek nakarmić głodne dzieci?> >>To są dzieci szatana> >>a to dzieci boze> >Nie mam pojęcia, skąd ty bierzesz takie dziwaczne tezy.> Biorę z nauk kościoła katolickiegoMożesz przytoczyć te nauki? Bo mam wrażenie, że trochę jednak zmyślasz.
bembergiem w berg |
#60 2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Pytania do niewierzących | > >>>1. Ateiści, co przekonałoby Was do katolicyzmu?> >>Konferencja prasowa, na ktorej Jahwe najpierw udowodni ze jest Jahwe> >Jaki dowód by Cię przekonał?> No wlasnie  No bo nie kumam. Na pytanie - "jaki dowód przekonałby cię, że Bóg istnieje?" - odpowiadasz - "przekonałoby mnie, gdyby Bóg udowodnił, że Bóg istnieje". No ale jaki konkretnie - przykładowo - dowód istnienia Boga mógłby Cię przekonać?
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|