 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#136 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >....albo nie ma go wcale.> Najmadrzejsza wypowiedz wsrod Twoich idiotyzmow/podszywania sie pod zidiocialego wierzacego.Kolejna Twoja idiotyczna wypowiedź. > Na tym zakoncz kariere na tym forum bo niczego madrzejszego nie jestes w stanie napisac niz wlasnie "nie ma go wcale ".Bóg jest, albo go nie ma. Nie wyrywaj z kontekstu, bo wprowadzasz w błąd czytelników. Sam zdecyduję czy/kiedy opuszczę to forum.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#137 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Ona\On jest sam z siebie, jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.ONO...oj Duchu Duchu. Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On? A może HERMAFRODYTA ? E fuj...jak to tak... |
#138 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Tak właśnie wygląda uczciwość intelektualna zaśmiecających nasze forum trolli.Rozumiem, że na część posta z najpopularniejszymi synonimami rzeczownika "anonim" spuszczamy tutaj zasłonę milczenia. > "Gdyby głupota miała skrzydła, to latałaby pani jak gołębica" - mówił dr Sztrosmajer...A Andrzej Bogusławski w roli Sztrosmajera to po prostu orzeł.  . |
#139 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Oczywiście, najważniejsze, że znalazłeś miłość.Nie wiem czy znalazłem, ale wierzę, że istnieje i postępuję jakby istniała. > Dla Putina też?Nie mogę się wypowiadać za Putina. > niewierzący równieżtu masz rację. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Oczywiście, najważniejsze, że znalazłeś miłość.> Nie wiem czy znalazłem, ale wierzę, że istnieje i postępuję jakby istniała.Czyli nie wiesz co to jest Miłość, bo gdybyś wiedział, wiedziałbyś, że znalazłeś? > >Dla Putina też?> Nie mogę się wypowiadać za Putina.Ale wiesz co robi na Ukrainie, w Czeczenii, w Abchazji, w ..., czy tego też nie wiesz? > >niewierzący również> tu masz rację.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#142 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Czyli nie wiesz co to jest Miłość, bo gdybyś wiedział, wiedziałbyś, że znalazłeś?Wiem, dla mnie miłość to chęć bycia z kimś, wspólnego spędzania czasu i zycia. Aloha. Nie żadne poświęcenie, oddanie i inne bzdury. > Ale wiesz co robi na Ukrainie, w Czeczenii, w Abchazji, w ..., czy tego też nie wiesz?Znam fakty jasne, ale nie mam wyrobionego zdania. Nie kibicuję żadnej ze stron. Oczywiście martwię się o pokój, ale bez wskazywania strony prawomyślnej. |
#143 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Ona\On jest sam z siebie, jest źródłem samego siebie i wszystkiego co istnieje.> >ONO...oj Duchu Duchu.> pl.wikipedia.org/wiki/Mantra_OmA co mi tu jakieś ślaczki dajesz? Fakt ładne ale że co ? Coś ciągle nawiązujesz ddo tego co już było. > >Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?> "Matka\Ojciec" stworzenia.Tak. Yhm. Stworzenia. .. > Nie brzydź się, jest piekna\y, znajduje się w Luwrze.To jakaś podpucha ten został zaczarowany. Prawdziwy by się nie dał. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Czyli nie wiesz co to jest Miłość, bo gdybyś wiedział, wiedziałbyś, że znalazłeś?> Wiem, dla mnie miłość to chęć bycia z kimś, wspólnego spędzania czasu i zycia. Aloha. Nie żadne poświęcenie, oddanie i inne bzdury.Pomoc potrzebującym to bzdury..., tzn. obojętnie byś przeszedł obok umierającego na ulicy, nie udzieliłbyś pomocy? > >Ale wiesz co robi na Ukrainie, w Czeczenii, w Abchazji, w ..., czy tego też nie wiesz?> Znam fakty jasne, ale nie mam wyrobionego zdania. Nie kibicuję żadnej ze stron. Oczywiście martwię się o pokój, ale bez wskazywania strony prawomyślnej.A gdyby zaatakował Polskę tak jak zaatakował Ukrainę też "Nie kibicowałbyś żadnej ze stron", nie "wskazałbyś strony prawomyślnej"?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?> >"Matka\Ojciec" stworzenia.> Tak. Yhm. Stworzenia.Precyzyjniej; Stwarzania, ono ciągle trwa.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#146 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>>Skąd ta ciągła personifikacja? Ona On?> >>"Matka\Ojciec" stworzenia.> >Tak. Yhm. Stworzenia.> Precyzyjniej; Stwarzania, ono ciągle trwa.Fak. Precyzyjniej to zapomniałem o babci/teściowej... matki Córki/Zięcia. To typowa duża rodzina....i nie, nie mów mi że nie wierzysz bo to fałszywe. Babcia fałszywa? Do tego dochodzi podział majątku. Historia stara jak świat....ale czekaj....stworzenia? Hmmm. "Stworzenia" to jak ulał pasuje do Wielkiego Gęgacza. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Precyzyjniej; Stwarzania, ono ciągle trwa.> Fak. Precyzyjniej to zapomniałem o babci/teściowej... matki Córki/Zięcia.Metaforę odczytujesz dosłownie, no cóż, niewiedza, albo złośliwość. > "Stworzenia" to jak ulał pasuje do Wielkiego Gęgacza.Stwarzania. Kup okulary, niedowidzisz, albo kolejna złośliwość.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#148 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | . Tak właśnie wygląda uczciwość intelektualna zaśmiecających nasze forum trolli.> Rozumiem, że na część posta z najpopularniejszymi synonimami rzeczownika "anonim" spuszczamy tutaj zasłonę milczenia.Nic nie spuszczamy. Synonimy specjalnie tu zalinkowałem dla lepszego zrozumienia słowa 'anonim'. Tylko czytamy ze zrozumieniem i zastanawiamy się nad odpowiedzią, zamiast pieprzyć dużo na każdy temat i bez sensu. Andrzej Bogusławski jest zdystansowany...:> A Andrzej Bogusławski w roli Sztrosmajera to po prostu orzeł.  Już od bardzo dawna jest Pani wprost ekstremalnie mądrą, dowcipną i demaskującą tu głupotę innych.@@@ . |
#149 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >>Precyzyjniej; Stwarzania, ono ciągle trwa.> >Fak. Precyzyjniej to zapomniałem o babci/teściowej... matki Córki/Zięcia.> Metaforę odczytujesz dosłownie, no cóż, niewiedza, albo złośliwość.> >"Stworzenia" to jak ulał pasuje do Wielkiego Gęgacza.> Stwarzania.> Kup okulary, niedowidzisz, albo kolejna złośliwość.Absolutnie....Duchu. Operujemy w temacie religii i wiary. Tu precyzja jest nie potrzebna. Komplikuje. Domaga się . Szuka złośliwości...łączy to z wiedzą lub nie wiedzą. A gdzież tam. Luźny temat luźne podejście. Może stwarza może gotuje. Jak chcesz. Temat jest uznaniowy. Czerpie z chciejstwa ludzkiego, marzeń pragnień wyobrażeń, strachu. Pytania irytują, drażnią są niewłaściwe. Robię co mogę by rozmowa była na poziomie wiary. Ale wtedy czynisz mi zarzut złośliwości. Jak mogę być złośliwy. To ja mam podejrzenia że jak ktoś mówi że jest Duchem Prawdy to robi sobie jaja na całego. |
#150 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Pomoc potrzebującym to bzdury..., tzn. obojętnie byś przeszedł obok umierającego na ulicy, nie udzieliłbyś pomocy?Nie myl miłości z humanitaryzmem. Co innego agape, a co innego aloha. > A gdyby zaatakował Polskę tak jak zaatakował Ukrainę też "Nie kibicowałbyś żadnej ze stron", nie "wskazałbyś strony prawomyślnej"?Gdyby w twoim województwie większość była za zjednoczeniem z Rosją, to bym się zastanowił. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|