 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#1 6 na 10 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Nieprzemijający i niesłabnący problem amerykański. |
#2 12 na 14 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję> drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym> finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności."Kto buduje na ludzkiej głupocie, ten buduje pewnie i trwale." - Feliks Chwalibóg > Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne,> bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu> młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury> wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. -Ciekawe, że w Biblii o dinozaurach nie wspomniano. No cóż, w sumie nic nowego, że banda religijnych durni podważa cały system edukacji, osiągnięcia nauki i odkrycia pokoleń badaczy, a przede wszytkim sam proces ewolcji. No bo jak pogodzić się z faktem, że jesteśmy tylko zwierzętami i to blisko spokrewnionymi z małpami? Co tam geologia, paleontologia tektonika, stratygrafia, metody datowania skał, genetyka, wymarłe gatunki... szkoda na to czasu, skoro wszysto jest w Biblii. > fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.html-I Wszystko jasne geologię zmienił potop.  Nie mogli wszystkiego zwalić na szatana? Byłoby prościej i uczciwiej, a nawet mądrzej by to z ich ust brzmiało. "Niektórym ludzion należałoby wytoczyć proces myślenia" - Albert Camus |
#3 11 na 11 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > >Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. <<A u nas powstaje tzw. Świątynia Opatrzności w formie wyciskacza do cytryn. I też kosztuje od ch... i ciut ciut. Wcześniej powstało mnóstwo innych centrów indoktrynacji. Głupota najwyraźniej jest uniwersalna.  |
#4 11 na 11 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > >Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło,...<<Jakie tam oryginalne plany? Jakieś przynajmniej 1000 lat przed Biblią powstał epos o Gilgameszu: www.pistis.pl/biblioteka/Gilgamesz.pdf A tam na tablicy 11-tej (od str. 60-tej) jest opis potopu i arki. Chyba nie ma wątpliwości co do tego, kto od kogo zerżnął zmieniając tylko szczegóły. |
#5 1 na 1 zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Mam nadzieję, że będzie można zwiedzać to miejsce wirtualnie przez Internet. Chętnie bym się zabawił.
|
#6 4 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Kosztująca setki milionów konstrukcja ...To inwestycja w duchu amerykańskiego pragmatyzmu: jeśli coś przynosi zysk, to istnieje. Oczywiście jest to dowód na rentowność inwestycji, a nie na prawdziwość teorii w sensie klasycznym. > Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie...Konkurencja, np. w Las Vegas, nie śpi. > W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów.Co ze statystykami? Ilu z nich utraciło wiarę w kreacjonizm? Ilu przeszło na "ciemną stronę mocy"? > Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA.Byłoby dziwne, gdyby nikt nie chciał na tym zrobić szmalu. Nie śmiej się nigdy z głupoty innych. Ona jest twoją szansą. (W. Churchil)
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#7 4 na 4 | wsx666 (1067 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. |
> Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury> wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Na wsi u mojej babci stoi stary chlew, który ma właśnie około 150 lat wedle szacunków i opowieści mojej babci, która opowiadała mi, że budował go jeszcze jej dziadek. Teraz tak myślę, że zamiast krów, świń i koni w tym chlewie tyranozaury może mieszkały...ehhh, za rok na wakacjach poszukam tam ich szczątków. |
#8 5 na 5 | Mortimer (1359 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Genialne porównanie do wyciskacza cytryn  W Krakowie swoją drogą również powstaje coś, co wygląda jak więzienie z amerykańskiego filmu sensacyjnego, a nazywa się Centrum Jana Pawła II.  To nic, że 300 - 400 metrów od tego budynku stoi ogromna budowla zwana Sanktuarium Miłosierdzia.
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi. |
#9 2 na 2 | Culter (47 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > >>Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. <<> A u nas powstaje tzw. Świątynia Opatrzności w formie wyciskacza do cytryn. I też kosztuje od ch... i ciut ciut. Wcześniej powstało mnóstwo innych centrów indoktrynacji. Głupota najwyraźniej jest uniwersalna.  > A z drugiej strony muzeum ewolucji PAN w PKiN jest warszawiakiom obce (nieco ponad 700 "like" na FB)  . Sam nie miałem o nim pojęcia, ale jutro mam zamiar to nadrobić  . Jak by co od jutra rusza w nim wystawa "FASCYNUJĄCY ŚWIAT PAJĄKÓW I SKORPIONÓW"http://www.muzewol.pan.pl. Taki mały off-topic. |
#10 2 na 2 | Culter (47 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. |
> Jak by co od jutra rusza w nim wystawa "FASCYNUJĄCY ŚWIAT PAJĄKÓW I SKORPIONÓW"http://www.muzewol.pan.pl. Taki mały off-topic.Wybaczcie mi, ona jest jednak DO jutra nie OD. |
#11 -6 na 8 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra powraca. | > Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum ... Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. To bardzo przykre, że nie zastanowiłeś się nad tym co zamierzałeś napisać. Przeczytaj Biblię i samodzielnie odszukaj fragment mówiący o dinozaurach, sprawdź jak nazywał się ten gatunek sprzed 150 lat co stąpał po naszej planecie a może znajdziesz również wzmiankę o nim w materiałach z wystawy PAN w Warszawie. Ubolewać można i trzeba jednak nie z tego powodu jaki wskazałeś lecz z powodu braków naszego w Polsce komunistycznego wykształcenia. Nie wiem na jakiej podstawie uważasz siebie za mądrzejszego od 40 % Amerykanów, w moim przekonaniu jest odwrotnie ponieważ to w Polsce pozostały barany a mądrzejsi europejczycy trafili do Ameryki. > Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów... Jeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlWskazany przez ciebie link nie funkcjonuje, prawdopodobnie zastał zdjęty przez redakcję Faktów, a autor artykułu spaceruje wśród baranów na zielonej trawce. To bardzo nieładnie, że wywyższasz się i próbujesz być arogancki w dziedzinie jakiej zupełnie nie rozumiesz. Przyjmij do wiadomości, że Arka Noego ma mało wspólnego z kreacjonizmem takim jak go sobie wyobrażasz , ona nawiązuje do historii naszej cywilizacji z okresu o jakim mało jeszcze wiemy z powodu naszego naukowego zaślepienia. (31sierpień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#12 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Nieprzemijający i niesłabnący problem amerykański.To całe szczęście , że my w Polsce nie mamy takiego problemu z wyjaśnieniem historii naszej cywilizacji jak Amerykanie ...  ... wszyscy dobrze wiemy co to za budowle, w jakim okresie i po co one powstały ... oczywistym też jest, kto i w jaki sposób je wykonał ... wyjaśniono nam to w podstawówce na lekcjach historii . Nieprawdaż, Mariuszu ? Pozdrawiam. (31sierpień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#13 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | >Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego ...
No i co się stało z twoim wątkiem mądralo, Olku Mularski ? Nie poznajesz budowli z tego samego okresu co i Arka Noego ? A może, zamiast robić kpiny chcesz uzupełnić temat o swoją wiedzę tego zagadnienia ?
Pytanie skierowane było nie tylko do Mariusza Agnosiewicz lecz również do tych co drwili z postawy Amerykanów i stawiali minusy.
(14wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)
|
#14 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | A wytłumaczysz się z tabliczek Sumerów, ponoć majacych aż 10 tys. lat? Tzn kto je odkrył i kiedy? Bo co wg Ciebie na nich było - to wiemy.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#15 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra powraca. | > Wskazany przez ciebie link nie funkcjonuje, prawdopodobnie> zastał zdjęty przez redakcję Faktów, a autor artykułu> spaceruje wśród baranów na zielonej trawceCzyżby? Szukajcie Zbyszku, a znajdziecie www.tvn24.(*)ja-nowa-arke-noego,561527.html
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|