 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#196 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > nie było Potopu ? Więc o czym mówi Biblia ?A diabli ją wiedzą. Powtarza mit sumeryjski, a ten być może mówił o lokalnej powodzi w Mezopotamii? Tam, zauważ, są dwie wielkie rzeki, które prawdopodobnie wylewały. > -vimany Egiptu.Zlituj się... Abydos to jedyne miejsce, gdzie występują te tzw. "helikoptery". Czy tam okręty podwodne, wszystko jedno. Zagadka została rozwiązana już dawno. Relief jest zerodowany a to, co widać, to efekt kolejnych jego przeróbek i erozji właśnie. Teraz jest ciekawostką i atrakcją turystyczną. Bo wyjaśnij - dlaczego "kosmici" nie zostawili żadnych innych wizerunków swoich pojazdów, tylko w tym nieszczęsnym Abydos? > Możemy porozmawiać o kwiatach lotosu, czy masz taką fotkę gdzie "z lotosów wyrastają stele wężowe" ?Mnóstwo. Ale najpierw proszę Cię o dowiedzenie się, co to jest w ogóle ta stela wężowa, dlaczego dżed nie ma dachu i dlaczego Ozyrys jest zielony. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? |
> Zbyszku, lepiej nie idź do psychologa, ani do okulisty, bo moja kwestia nie miała nic wspólnego z hieroglifami. Przejdę do nich tuż po tym, jak odpowiesz mi na pytanie...Za późno, już byłem u okulisty ... powiedział że wzrok mam dobry tylko na jedno oko, a drugie jest trochę gorsze... może to dlatego mam taką perspektywę widzenia ? ... Bardzo jestem ciekaw co sądzisz o tej tabliczce z hieroglifami egipskimi ? Ta druga z pismem klinowym Sumerów wciąż czeka na publikacją. > ...pytanie które zadaję Ci już chyba od 3 tygodni, a odpowiedzi niestety wciąż brakuje. Twierdzisz, że istnieją tabliczki sumeryjskie z przed 10 tys lat. Kto je odkrył i kiedy? ... To informacja, którą gdzieś z pewnością masz ...Już tobie odpowiadałem Jacku, nie stwarzaj wrażenia że ciebie lekceważę ... jak to zwykle bywa przy pośpiechu, szczegółowe informacje odnośnie wykopaliska oraz miejsca obecnego przechowywania nie zachowały się u mnie ... zachowało się jedynie foto tabliczki. Z moich dociekań wynika, że wiedza o strukturze układu słonecznego była już znana 10 tysięcy lat temu. Być może brzmi to odmiennie od tego co podaje Wikipedia na temat Sumerów, weź jednak poprawkę na fakt braku dowodu na to kto te tabliczki wykonał. Wiemy jedynie że w tym rejonie tabliczki znaleziono. Są jednak inne znaleziska i informacje wskazujące na wysoki poziom rozwoju wiedzy w starożytności. Podejrzewam że ludzie byli wówczas na zbliżonym a może nawet wyższym etapie rozwoju techniki jak my teraz. Aby przekonać się jak było naprawdę , należy dopuścić taką możliwość w przeprowadzanych analizach ... nie odrzucać niewygodnych nam faktów, Święte Księgi i inne źródła wiedzy o starożytności potraktować poważnie , odróżniając twórczość od faktów. Pozdrawiam (9październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#198 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Jednym zdaniem mam ale nie pokażę. I one mają na pewno 10 tysięcy lat ale jak i kto je wydatował nie powiem. > Aby przekonać się jak było naprawdę , należy dopuścić taką możliwość w przeprowadzanych analizach ... nie odrzucać niewygodnych nam faktów, Święte Księgi i inne źródła wiedzy o starożytności potraktować poważnie , odróżniając twórczość od faktów.<Ty tego nie robisz to jest nie odrzucasz nie wygodnych ci faktów i nie odróżniasz fikcji od faktów. |
#199 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > powiedział że wzrok mam dobry tylko na jedno oko, a drugie> jest trochę gorszeŻyczę dużo zdrowia, dbaj o siebie. > może to dlatego mam taką perspektywę widzenia ? ... Bardzo> jestem ciekaw co sądzisz o tej tabliczce z hieroglifami egipskimiPowiem co o tym sądzę, gdy dowiem się od Ciebie jaki badacz znalazł tabliczki sumeryjskie mające 10 tys. lat i kiedy to się stało. > Ta druga z pismem klinowym Sumerów wciąż czeka na publikacją.To bezużyteczne. Zamieścisz fotkę, którą: a) nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czy jest autentyczna b) nie będzie z tego wynikał ani jej wiek, ani kto ją znalazł i kiedy. Ale skoro już musisz - wklej, a jakże. > Już tobie odpowiadałem Jacku, nie stwarzaj wrażenia że ciebie> lekceważęZ tej odpowiedzi wnoszę, że nie tylko jesteś łatwowierny w szukaniu sensacji, ale i roztrzepany ze względu na odpowiedzi umieszczane na na fR i organizację własnego archiwum. Pytanie, czy kiedykolwiek interesowało Cię sprawdzenie źródeł, z których czerpiesz wiedzę. Szczerze wątpię. Już chyba wiesz, z jakiego powodu jestem na takie "rewelacje" ostrożny (czyli odwrotnie, niż Ty). > ... zachowało się jedynie foto tabliczki. Z moich dociekań> wynika, że wiedza o strukturze układu słonecznego była już znana> 10 tysięcy lat temu.Jak przypomnisz sobie kto ją odkopał i kiedy - jestem otwarty, chętnie się tego dowiem. Na razie mnie nie przekonałeś. > weź jednak poprawkę na fakt braku dowodu na to kto te tabliczki wykonał.> Wiemy jedynie że w tym rejonie tabliczki znalezionoZgadza się. Wiemy o tych, które ze znakami interpretowanymi, jako najwcześniejsza forma 'pisma' pochodzą z ok. 3 200 r. pne (okres Uruk). Wiele tabliczek odkryto również w Ur. Datowane są na XVIII-XVII wiek p.n.e. i zawierają ćwiczenia sztuki pisania i liczenia. W Szuruppak odkryto pomoce dydaktyczne, zawierające wykazy bóstw sumeryjskich, gatunków zwierząt czy roślin oraz spisy tytułów urzędników. (za Bielicki Marian "Zapomniany świat Sumerów" Warszawa 1966, s. 299-302.) O tych z przed 10 tys lat. wiemy tylko tyle, że "jak to zwykle bywa przy pośpiechu, szczegółowe informacje odnośnie wykopaliska oraz miejsca obecnego przechowywania u Zbyszka Glińskiego nie zachowały się"I tak to zwykle w przypadku trudnych i niewygodnych pytań bywa, nie powiem, że się tego nie spodziewałem, bo bym skłamał. Spodziewałem się  Łącząc pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#200 8 na 8 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > o tej tabliczce z hieroglifami egipskimiTo nie jest tabliczka. To jest relief na ścianie świątyni Ozyrysa w Abydos. |
#201 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? |
> Powiem co o tym sądzę, gdy dowiem się od Ciebie jaki badacz znalazł tabliczki sumeryjskie mające 10 tys. lat i kiedy to się stało.Ciekawe, co ZbyszekzWarszawy powie, jak mu napiszę, że najstarsze znane zabytki pisma klinowego nie są starsze niż 5300 lat plus minus 100...  |
#202 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > >Powiem co o tym sądzę, gdy dowiem się od Ciebie jaki badacz znalazł tabliczki sumeryjskie mające 10 tys. lat i kiedy to się stało.> Ciekawe, co ZbyszekzWarszawy powie, jak mu napiszę, że najstarsze znane zabytki pisma klinowego nie są starsze niż 5300 lat plus minus 100...  Powie, że jesteśmy zamknięci na nowe możliwości, że powinniśmy się otworzyć, że za bardzo ulegamy autorytetom a trzeba samemu myśleć. Potem rzuci kolejne infantylne pytanko albo rąbnie kolejną fotką i tak będziemy się dalej bawić. Przecież zawsze tak samo odpowiada. Nawet nie będzie się silić na pozory, że czyta odpowiedzi bo to przecież on zna prawdę. No w ostateczności zarzuci, że razem z Ramzesem ukrywałaś się w piramidzie, gdzie przetrwałaś wojnę atomową i teraz mu tu bruździsz ja taki zarzut dostałem. |
#203 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > Ciekawe, co ZbyszekzWarszawy powie, jak mu napiszę, że najstarsze znane zabytki pisma klinowego nie są starsze niż 5300 lat plus minus 100... Powie Ci to, co mi.02-08-2015 www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672427Taki wic : mówić 'nic'!Drobner, czasem rymner PS. Ostatni wers mojego poematu - oprócz znaczenia lokalnego, dosłownego - w ogólnym kontekście bohatera tego poematu ma daleko głębszy sens niżby to wynikało z pierwszej refleksji. "Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić..." Duch Prawdy, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, M.........., Mikołaj, S...... (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678970www.oczko.xtreemhost.com/oczko/1/o-nas/www.oczko.xtreemhost.com/oczko/11/milo-c/www.oczko.xtreemhost.com/oczko/28/znaki/ |
#204 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > razem z Ramzesem ukrywałaś się w piramidzieE, pomyli się. Ja razem z Menkaure tam siedziałam, za Ramzesa piramidy już nie były używane  |
#205 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Tysiąclecie w tą dynastia w tamtą co to dla naszego tropiciela no właśnie nie wiem za bardzo czego by być delikatnym chyba paranormalnych zjawisk będzie najdelikatniejsze. Ja tam jakby co to z Chufu się ukrywałem więc, rzeczywiście w jednym bunkrze nie siedzieliśmy. |
#206 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > >... jaki badacz znalazł tabliczki sumeryjskie mające 10 tys. lat i kiedy to się stało.> Ciekawe, co ZbyszekzWarszawy powie, jak mu napiszę, że najstarsze znane zabytki pisma klinowego nie są starsze niż 5300 lat plus minus 100...  Powiedz to Jackowi, on twierdzi że wieku tabliczek nie da się ustalić : "a) nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czy jest autentyczna b) nie będzie z tego wynikał ani jej wiek, ani kto ją znalazł i kiedy." www.racjon(*).php/z,0/d,13/s,673009#w679721 ... moim zdaniem ma rację , a w dodatku zapisana na nich wiedza może być dwukrotnie starsza z pochodzenia. Pozdrawiam (10pażdziernik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#207 4 na 4 | Christos (2696 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? |
> Z moich dociekań wynika, że wiedza o strukturze układu słonecznego była już znana 10 tysięcy lat temu.No gdzież tam, wcześniej! pl.conan.wikia.com/wiki/Kraje_hyboryjskie
No gods, no masters...I am who I am. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - kwiat lotosu ? | > Zlituj się... Abydos to jedyne miejsce, gdzie występują te tzw. "helikoptery". Czy tam okręty podwodne, wszystko jedno. Zagadka została rozwiązana już dawno. Relief jest zerodowany a to, co widać, to efekt kolejnych jego przeróbek i erozji właśnie.> > -vimany Egiptu.Kto tobie tak powiedział ? Czy wiesz w jakim miejscu znajdował się ten relief ? On zlokalizowany był we wnętrzu zamkniętej świątyni, który z czynników erozji najbardziej szkodził temu reliefowi w tym miejscu ? > Teraz jest ciekawostką i atrakcją turystyczną. Bo wyjaśnij - dlaczego "kosmici" nie zostawili żadnych innych wizerunków swoich pojazdów, tylko w tym nieszczęsnym Abydos?Chyba przefajnowałaś w czytaniu opracowań "naukowych", gdzie ty wyczytałaś o "kosmitach" ? O takich pojazdach zwanych Vimanami, wspominają Święte Księgi z Indii... jest tam mowa o wojnach powietrznych i bohaterach ... o parametrach technicznych pojazdów, co przewyższały obecne osiągi samolotów ... jest tam mowa o hutach i metalach z jakimi nie mamy do czynienia nawet obecnie. O kunszcie ówczesnych metalurgów niech świadczą pozostałości np. kolumna z Kutub Minar (Qutub Minar) na przedmieściach Delhi. www.innowa(*)zelazo-starozytnych-metalurgow> >Możemy porozmawiać o kwiatach lotosu, czy masz taką fotkę gdzie "z lotosów wyrastają stele wężowe" ?> Mnóstwo. Ale najpierw proszę Cię o dowiedzenie się, co to jest w ogóle ta stela wężowa ...> > - reliefy z Dendery> To jest lotos. Kwiat lotosu był symbolem Górnego Egiptu, a także świętym kwiatem Izydy... Z lotosów wyrastają stele wężowe, podnoszone ...przez Ozyrysa (stąd filar "dżed", jego symbol)...Cały relief przedstawia stworzenie świata.Raczej kwiat lotosu tak nie wygląda, powiedz co miałaś na myśli mówiąc "z lotosu wyrastają stele wężowe". Mogę zgodzić się jedynie na węża, co prawdopodobnie wyłazi z tej rury ale czy wiesz czego symbolem u Egipcjan był wąż ?... no i co tam robi dżed ? > ... dlaczego dżed nie ma dachuNo właśnie, a czy wiesz dlaczego dżed jest symbolem Ozyrysa ? Czy wiesz, że dżed nie jest ozdobą lecz urządzeniem technicznym ? O ile Ozyrys był bogiem przemiany śmierci w odrodzone życie to jakie zadanie mógł twoim zdaniem, spełniać dżed ? > ... i dlaczego Ozyrys jest zielony.Ozyrys jeśli jest zielony, to wynika to z głupoty obecnych przepisów które zmuszają autora opracowania do fałszerstwa aby nie był posądzony o kradzież praw autorskich. Świetnie wytłumaczył ten temat ostatnio Drobner Zielonemu Tygrysowi, wystarczy cokolwiek zmienić w oryginale aby nie być oskarżonym o plagiat. Czy już teraz pokażesz mi swój kwiat lotosu gdzie "wyrastają z niego stele wężowe" ? Pozdrawiam (10październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#209 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > "Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić..." Duch Prawdy, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, M.........., Mikołaj, S...... (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678970> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/1/o-nas/> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/11/milo-c/> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/28/znaki/10 przykazań logiki 1. Nie będziesz atakował osoby, ale tezę. {ad personam} 2. Nie będziesz przeinaczał lub wyolbrzymiał tezy dyskutanta, aby ułatwić sobie dyskusję. {sofizmat rozszerzenia} 3. Nie będziesz wyciągał wniosków ze zbyt małej ilości danych. {pośpieszna generalizacja} 4. Nie będziesz przyjmował za przesłankę tego, co ma być dopiero udowodnione. {Petitio principii} 9. Nie będziesz twierdził, że jedno zdanie wynika z drugiego, choć taki związek nie zachodzi. {non sequitur} A na koniec panie kłamczuszku i krętaczu, który błądzisz bo nie pytasz, który chcesz wygrać wykorzystując niewiedzę innych, sentencja dla ciebie i wszystkich tutejszych trolli (jak również dla Was drodzy Użytkownicy Racjonaliści i Czytelnicy niniejszego Forum, na którym, gdy przychodziłem spodziewałem się zastać Racjonalistów, a zastałem taką samą mieszankę Racjonalistów i trolli jak na innych forach), sentencja, która obala wszystkie twoje i innych kłamstwa wynikające z niewiedzy i ignorancji, bo nie jesteście niczym więcej jak tylko ignorantami: " Ujrzyj umysł jako myśl, o głupcze, i porzuć wszystkie błędne poglądy. Wszystko, co wypływa z umysłu, posiada naturę jego właściciela. Czyż woda i fale są czymś odmiennym? Ich natura - podobnie jak natura przestrzeni - jest jedna i ta sama. Chociaż jest wiele rzek - w morzu i tak staną się jednym. Chociaż jest wiele kłamstw - jedna prawda obali je wszystkie. Kiedy pojawia się jedno słońce, ciemność, choćby była nieprzenikniona - znika." Saraha (VIII wiek)- jogin, autor duchowych pieśni (doha) ukazujących naturę umysłu. Pozdrawiam wszystkich Racjonalistów (i was trolle również, zapamiętajcie, nie przyszedłem tu dla zabawy, dla której wy tu jesteście i choćbyście milion razy przekłamali, nazwali mnie nawiedzonym, chorym, idiotą... na koniec i tak Jedna prawda obali je wszystkie.). Qui rogat, non errat. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#210 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Cytat:Drobner:
>
Jakież to treści 'znajdujesz' w tej pustej linijce, którą tak obficie komentujesz, O Guru nad Gurami, O, Nauczycielu Świata? Od dawna Ci mówię, że gadasz o... niczym! Drobner, > "Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić..." Duch Prawdy, Ahura Mazda, Mahajana Siunjata, Mainju Spenta, Bodhisattwa Mandziuśri, Sawarni Manu, Mesjasz, Mana, Manah Wohu, Manda Dehaiji, Ósma Manwantara - Głowa Dni, Świetlisty Posłaniec, Pocieszyciel, Miłująca Dobroć, Duch Święty, Dobra Myśl, Syn Życia, Duch Światłości, Nauczyciel Świata, M.........., Mikołaj, S...... (1960-20?? n.e.) - ten, którego należy słuchać do kwadratu.www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678970www.oczko.xtreemhost.com/oczko/1/o-nas/www.oczko.xtreemhost.com/oczko/11/milo-c/www.oczko.xtreemhost.com/oczko/28/znaki/kafo.pl/viewtopic.php?id=21743 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|