 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#286 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | Czyli nie przeczytałeś tekstu który ci dała pani Lila do przeczytania a ja ci nawet usłużnie podsunąłem odpowiedni rozdział tej książki pod nos co i ponownie uczynię. www.wiw.pl/biblioteka/zpowrotem_wroblewski/29.aspChcesz być osłem twoja sprawa z twoimi fantazjami dyskutować nie będę bo nie ma to sensu, gdyż ty i tak niczego nie czytasz jeszcze byś sobie zdał sprawę, że 40 lat zmarnowałeś. Po prostu nie powinno się takich głupot zostawiać bez odpowiedzi. |
#287 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | No ale ostatni akapit muszę omówić > A mojego Ozyrysa na zdjęciu po prawej stronie, nie zdążyli pomalować albo zabrakło im farby. Co gorsze przełożyli jemu zabawki z ręki do ręki.<Zbigniew nie rozróżnia obrazku od płaskorzeźby biedny osioł. Ale ja mu różnicy tłumaczyć nie będę każdy normalny człowiek ją zna. > Jeśli chodzi o p.Andrzeja Wróblewskiego to raczej niewiele interesował się on zagadnieniami technicznymi więc jego interpretacja takich urządzeń nie będzie prawidłowa.<Tak bo Zbyszek wie lepiej, że to są urządzenia. A dlaczego bo tak se utrajlał. Co z tego, że tamten to archeolog, a Zbyszek ma problem z rozróżnieniem obrazku na papirusie od płaskorzeźby. To on jest uprawniony. No i zapobiegliwie Zbysiu nie przeczytał co on tam ma do powiedzenia. Bo powtarzam jeszcze by sobie zdał sprawę, że zmarnował sobie 40 lat życia. > Duch Prawdy nam pomoże>O jak on ci pomoże to ja już wysiadam toż on zna odpowiedzi na wszystkie pytania ale większość tych odpowiedzi brzmi nie wim. O super pomoc od nawiedzonego mesjasza. Dobraliście się jak w korcu maku. > Kiedy zagadkę rozwiążemy to szybciorem zabieramy się za wykonanie konstrukcji a z nią pędzimy do Urzędu Patentowego i po Nagrodę Nobla.<Raczej Jobla, a już na pewno dostaniecie Ig Nobla. Dla was (ciebie i ducha) to i tak będzie wyróżnienie. |
#288 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | A i jeszcze jedno. O tabliczkach 10 tysięcznych dalej nic nie wiemy, kto je odkrył, kiedy, jak wydatował za trudne pytania. Jedynie coś wiemy o metodzie datowania. A jest to naprawdę brawurowa metoda. Która pozwoliła stwierdzić, że są dwa razy starsze niż cywilizacja sumerów. Zaiste genialna to metoda oparta na jednym zdaniu moim (oczywiście Zbyszka) zdaniem są dwa razy starsze. Zaiste genialna to metoda a jak upraszcza archeologom pracę. Od teraz nie muszą oddawać materiałów do datowania C14, badania typologiczne można wyrzucić do kosza, obserwację stratygrafii można olać. Od teraz wszyscy radośnie będziemy stosować metodę Zbigniewa i będziemy datować wszystko metodą moim zdaniem. Hurra toż to przełom naukowy porównywalny z odkryciem zastosowania C14 w datowaniu a nawet większy. A jaka oszczędność czasu i pieniędzy. |
#289 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > z Doronerem,coś piłeś? > - dopij wódkę i idź spać
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#290 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > coś piłeś?Ja nie: Cytat:słowa "nie wiem" są odpowiedzią na pytanie
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#291 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > coś piłeś?Też nie  : Cytat:( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#292 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > >coś piłeś?> "nie wiem"Uważaj, żebyś się nie odwodnił. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#293 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Mam nadzieję, że się po tym "nie wiem" nie utopisz 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#294 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | Od miesięcy próbujesz mnie utopić, doczepiasz do płetw ołów i nic, nadal pływam..., bo "Chociaż jest wiele kłamstw - jedna prawda obali je wszystkie." 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > Od miesięcy próbujesz mnie utopić, doczepiasz do płetw ołów i nic, nadal pływamNic podobnego. Życzę Ci jak najlepiej, pozostań w zdrowiu psychicznym i fizycznym. Ja tu tylko obnażam przed forumowiczami Twoje aberracje, niczym niepoparte fantazje, czasem jawne manipulacje, a często zwykły brak kultury, wiedzy i oczytania. Czasem pokazuję Twoją zmienność, niczym chorągiewka na wietrze. Co do Twojego zdrowia jeszcze życzę Ci, byś żył jak najdłużej i w najlepszej kondycji. Dajesz tu asumpt do wykazania racjonalnej argumentacji i choć jesteś często męczący, to im więcej ludzi będzie Cię czytać (oraz wpisy ludzi, którzy Ci odpisują) tym więcej doceni zdrowy rozsądek. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo tężyzny, jeszcze raz: nie utop mi się!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - telefony komórkowe ? | > Najśmieszniejsze jest to, że duch walczy o nic. Naprawdę gdyby na początku przyznał, ż e nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania nie było by tej dyskusjiMoim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Posiadając mizerną przyrodniczą wiedzę, niską kulturę oraz morze własnych aberracji walczy tu o przetrwanie, o to by z nim rozmawiać, polemizować, nawet krytykować. Wówczas czuje, że żyje, jest potrzebny i grzeje się w ogniu rozmów. Ta dyskusja o niczym jest mu potrzebna, jak powietrze. Zresztą, czy ona pierwsza taka? Od mniej-więcej 11 miesięcy młóci tysiąc razy przemłóconą słomę. Ciekawy moment był 26 maja, gdy przyśnił mu się sen: jego misja na fR skończona! I co? W celu dalszego brylowania przed forumowiczami z pustymi kieszeniami jest w stanie obnażyć swój prawdziwy stosunek do własnej matki.. Show must go on 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#297 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | > Zastanów się Lilly , co te kobiety tam robią pod tubą z Dendery ?> ... do czego służy to urządzenie oraz dlaczego podłączone jest> ono do skrzyni ? Jak nie przychodzi tobie nic do głowy, to może> Duch Prawdy nam pomoże, to chyba urządzenie z jego branżyŻarty na bok, chyba nie mówisz o łopacie, którą Duch przerzucał w komórce węgiel dostrzegając nagle orby (na forum jest zdjęcie). Zbyszku - wykład wykładem, ale czy Ty czytasz w ogóle książki, artykuły i źródła podsyłane Ci przez innych? W rozmowie dwóch lub dwojga nie chodzi przecież o nieustanny wykład. Czegoś się chcesz od nas tutaj również nauczyć.. czy jednak się mylę?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#298 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | Zbyszek to nie tylko specjalista od historii egipskiej, ale również uznany na całym świecie genialny archeolog i geolog. A prywatnie propagator pewnych alternatywnych rodzajów komunikacji  w tym ze światem przeszłym 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#299 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | > Jak nie przychodzi tobie nic do głowyFakt. Nie przychodzi mi nic takiego do głowy. Ja już 50 lat temu wyrosłam z głupich pomysłów. Bez potrzeby mnożysz byty (nadnaturalne), a wyjaśnienie obrazka leży na tacy. |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? | ... co te kobiety tam robią pod tubą z Dendery ? ... do czego służy to urządzenie oraz dlaczego podłączone jest ono do skrzyni ... prawdopodobnie Duch Prawdy nam pomoże, to chyba urządzenie z jego branży.  - reliefy z Dendery > Żarty na bok, chyba nie mówisz o łopacie, którą Duch przerzucał w komórce węgiel dostrzegając nagle orby .To była z mojej strony sugestia co do kierunku poszukiwań rozwiązania, wcześniej wspomniałem że to chyba nie są lampy. Duch Prawdy specjalizuje się w oddziaływaniach energii mentalnej, a w tym przypadku chodzi prawdopodobnie o zagadnienie z tym związane. To że na zdjęciu z prawej strony, te panienki są na kolanach i z rękoma złożonymi do modlitwy wcale jeszcze nie oznacza że one modlą się do boga, panienki po lewej stronie już tego nie robią. Tak więc o co chodzi na tych reliefach ... ? > Zbyszku - wykład wykładem, ale czy Ty czytasz ... źródła podsyłane Ci przez innych? ... Czegoś się chcesz od nas tutaj również nauczyć.. czy jednak się mylę?To nie jest wykład Jacku, możesz korygować mój pogląd i wnioski z omawianych fotografii ... równie dobrze możesz wkleić swoje tak jak zrobiła to Lilly Amina. Nie mylisz się, sporo nowych rzeczy dowiedziałem się przy okazji uczestnictwa w forum (od ciebie również), poznaję odmienne poglądy i ich uzasadnienie. Najważniejsze jednak dla mnie były i są osobiste przemyślenia uczestników dyskusji w oparciu o przedstawiane fakty na fotografiach, dlatego że mamy taką możliwość komunikacji ... mamy różne specjalizacje zawodowe oraz poznaliśmy to co mówią na ten temat różne naukowe opracowania. Każdy może samodzielnie zastanowić się, podobnie jak zrobili to autorzy wspomnianych opracowań ... a może oni wszystkich fotek razem w takim zestawieniu nie widzieli ? ... a może nie posiadają technicznej wiedzy inżynierskiej bo są archeologami i specjalizują się w odszukiwaniu artefaktów ... a może są jedynie znawcami pisma klinowego lub hieroglifów egipskich ? ... a może w związku z powyższym ich interpretacja nie jest prawidłowa ? A może nie wiedzą o istnieniu duszy bo nie rozumieją jak ona funkcjonuje i nie szukają potwierdzenia na to co na ten temat wiedzieli Egipcjanie. A może nie uwierzyli w sceny przedstawiane na znajdowanych reliefach i potraktowali je jako dzieło artystyczne a nie sztukę użytkową ? Jak widzisz jest wiele niewiadomych i duża trudność w rozpoznaniu zamierzenia. Pozdrawiam (13październik2015-ZbyszzekzWarszawy) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|