 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..| Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > >Znam tego gościa i jego poglądy, ale on nie potrafi dowieść w sposób naukowy czym jest materia więc on nam nie pomożePonawiam pytanie: > Gdyby nie wiedział, co to jest materia, a wciąż o tym mówił - to co byś sobie o nim pomyślał?Drobner, zaintrygowany |
#362 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? |
> Gdyby nie wiedział, co to jest materia, a wciąż o tym mówił - to co byś sobie o nim pomyślał? Drobner, zaintrygowanyOn swoje wie, a ty zastanów się nad sobą razem z Jackiem i "waszym chórem". Powiedz jak rozumiecie dowód oraz czym jest materia, kto i kiedy ją odkrył ? Trudno będzie dogadać się bez uzgodnienia tego, chcę wiedzieć jak powinien wyglądać mój dowód aby został zaakceptowany. Pozdrawiam (22październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#363 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > Powiedz jak rozumiecie dowód....Waść rzekłeś: > > Proszę o naukowy dowód na to czym jest materia...Ja pytam: > Co to miałoby być: naukowy dowód na to czym jest materia?To JA chcę zrozumieć czego oczekujesz. Sprecyzuj Waść zatem... Bo nie idzie rozumieć w języku polskim. A jak sam mówisz: > Trudno będzie dogadać się bez uzgodnienia tego...----- > ...chcę wiedzieć jak powinien wyglądać mój dowód aby został zaakceptowanyTo proste: podaj źródło swojej wiedzy o tabliczce sumeryjskiej sprzed "10 tyś lat", na której narysowano układ słoneczny. Wystarczy - link - tytuł publikacji naukowej (artykuł, książka) i nazwisko autora lub odkrywcy tabliczki. Aż tyle!Drobner, minimalny |
#364 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > Znam tego gościa i jego poglądy, ale on nie potrafi> dowieść w sposób naukowy czym jest materiaNawet więcej: nie potrafi powiedzieć, w jakim opracowaniu naukowym przeczytał informację o odkryciu tabliczki sumeryjskiej wiekowo 10 tys. letniej, kto jest autorem odkryć / opracowania i kiedy znalezisko miało miejsce, oraz gdzie. Chociaż tyle, że przyznaje się do nieporządku w swoim archiwum, ale widać ten nieporządek też lubi, gdyż z pomocy Ducha Prawdy (ponoć wg goscia posiadającego pewne moce) skorzystać nie chce, nie umie lub wstydzi się zagadać. Uff.. czy potrzeba tu a propos wymienionego gościa coś jeszcze?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#365 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > Powiedz jak rozumiecie dowód oraz czym jest materia,> kto i kiedy ją odkrył ? Trudno będzie dogadać się bez> uzgodnienia tego, chcę wiedzieć jak powinien wyglądać> mój dowód aby został zaakceptowany.Tylko się wykręcasz. Moje pytanie było pierwsze. Odpowiedz pierwszy.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#366 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > Rozumie ktoś coś z tego coś?  Pewnie. ZbyszekzWarszawy napisał nam na fR jakieś 3 tyg temu "Sumerowie wiedzieli o odkryciach Kopernika - oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem". Nieopacznie zainteresowałem się, kto te tabliczki odkrył i kiedy. Zbyszek do dziś się miga od odpowiedzi, wije, stęka, ostatnio nawet zaczął zasypywać interlokutorów swoimi pytaniami. Tak dla niepoznaki. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowody naukowe ? |
Owszem tak napisałem Jacku, bo jest taka tabliczka sumeryjska i mam ją w swoim archiwum. Wynika z niej to co powiedziałem : Sumerowie znali budowę układu słonecznego, a problem chyba polega na tym że ona istnieje ... sami domyślcie się dlaczego. > Nieopacznie zainteresowałem się, kto te tabliczki odkrył i kiedy.Zgadza się Jacku, kiedy zacząłeś natarczywie dopytywać i robić szum wokół tego, uświadomiłem sobie że chyba źle się stało iż o tym wspomniałem. Co raz więcej zabytków starożytności znika ostatnio z muzealnych katalogów jak to było w Kairze 28 stycznia 2011 gdzie złodzieje kilkakrotnie włamali się do muzeum ... niszczone są świątynie przez Państwo Islamskie ... skradziono i wywieziono artefakty ze świątyni w Denderze. Wiele dowodów jest ukrywanych przed oczami nauki. > Zbyszek do dziś się miga od odpowiedzi, wije, stęka, ostatnio nawet zaczął zasypywać interlokutorów swoimi pytaniami. Tak dla niepoznaki.  Pytania aby uświadomić wszystkim jak mało wie nasza nauka, zadawałem tobie w lipcu tego roku a odpowiedzi nie otrzymałem bo ich nie ma, podobnie jak obecnie odnośnie tego czym jest materia. Nie odpowiedziałeś czym jest grawitacja, czym jest bezwładność, czym jest prąd i światło ... interesuje mnie istota struktury i sposób działania a nie szkolna definicja. Przy okazji, zacząłem rozważać na ile taka tabliczka bądź relief może stanowić dowód naukowy, stąd moje pytania o definicję dowodu. Jak do tej pory nikt z was nie wypowiedział się ani na temat dowodu ani na temat materii. W tej sytuacji nie wiem czy przedstawione wcześniej dowody na fotografiach można uznać za naukowe ? ... może wcale nie ma o czym rozmawiać, bo każdy może sam sobie przeczytać o tym wszystkim w opracowaniu naukowym. (23październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#368 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowody naukowe ? | #1 > Co raz więcej zabytków starożytności znika ostatnio z muzealnych katalogów (...) skradziono i wywieziono artefakty (...)#2 > ...jest taka tabliczka sumeryjska i mam ją w swoim archiwum.#3 Aha! Drobner, detektyw |
#369 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > ... chcę wiedzieć jak powinien wyglądać mój dowód aby został zaakceptowany.Na początek np. tak?  Drobner, wzrokowiec |
#370 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowody naukowe ? | > Zgadza się Jacku, kiedy zacząłeś natarczywie dopytywać i robić szum wokół tego, uświadomiłem sobie że chyba źle się stało iż o tym wspomniałem. Co raz więcej zabytków starożytności znika ostatnio z muzealnych katalogów jak to było w Kairze 28 stycznia 2011 gdzie złodzieje kilkakrotnie włamali się do muzeum ... niszczone są świątynie przez Państwo Islamskie ... skradziono i wywieziono artefakty ze świątyni w Denderze. Wiele dowodów jest ukrywanych przed oczami nauki.Jacek twe niecne zamiary wyszły na jaw! Ty nie chcesz WIEDZIEĆ, ty chcesz MIEĆ. Zbyszku nic się nie bój, my cię obronimy przed tym rabusiem, możemy jakiś bunkier znaleźć z tych starożytnych albo coś. Możesz dawać. > Pytania aby uświadomić wszystkim jak mało wie nasza nauka, zadawałem tobie w lipcu tego roku a odpowiedzi nie otrzymałem bo ich nie ma, podobnie jak obecnie odnośnie tego czym jest materia. Nie odpowiedziałeś czym jest grawitacja, czym jest bezwładność, czym jest prąd i światło ...Przejdź przez ścianę, skocz z wyskości, spróbuj umyć bezwładnego czlowieka, wsadź palec do kontaktu, spróbuj czytać po ciemku. Doświadczenie to całkiem dobra metoda naukowa. |
#371 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowody naukowe ? | > Owszem tak napisałem Jacku, bo jest taka tabliczka> sumeryjska i mam ją w swoim archiwum.Zbyszku, chyba zaczynasz plątać się w zeznaniach. Masz ją samą w archiwum, czy jak napisałeś wcześniej tylko jej fotografię? Jeśli faktycznie masz w domu oryginalną 10 tys. letnią tabliczę sumeryjską i wszedłeś w jej posiadanie drogą nieoficjalną, to ostrzegam: możesz mieć z tego poważne kłoptoty ze sprawą sądową włącznie. To zabytek klasy zerowej, do tego żaden naukowiec jeszcze o tym nie wie. Istna bomba sensacyjna. Na Twoim miejscu w te pędy poszedłbym do stosownych wydziałów archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. A wcześniej załatwiłbym sobie tęgą ochronę, żeby mikt mi tej tabliczki nie ukradł. Jest warta krocie, Zbyszku - chyba jesteś milionerem!! > Wynika z niej to co powiedziałem : Sumerowie znali budowę układu> słonecznego, a problem chyba polega na tym że ona istnieje ...> sami domyślcie się dlaczego.Z czego wynika, że Sumerowie znali budowę układu słonecznego? Z jakiegoś zdjęcia, czy znalezionej a później przebadanej przez naukowca tabliczki? Zbyszku, Ty nie czytasz, co się do Ciebie pisze. Pytałem, kto tą tabliczkę odkrył, kiedy i gdzie. Nie o fotkę czegoś. W obecność jakiejś fotki w Twoich archiwach nie wątpię. Chcesz ją na forum zamieść? To zamieszczaj. Nie chcesz? To nie. Fotomontaży zrobiono już na świecie setki tysięcy, o ile nie milionów. Do znudzenia: pytam Cię o imię i nazwisko naukowca, który ją wykopał, ocenił jej wiek, jak o również dane dotyczące wykopalisk (czas i miejsce). > uświadomiłem sobie że chyba źle się stało iż o tym wspomniałemCzemy źle? Bardzo dobrze. Mamy dobrą okazję sprawdzić, czy źródła Twojej wiedzy są rzetelne. Ty też masz szansę to sprawdzić, zwłaszcza, że wcześniej jak sądzę ten krok pominąłeś i naiwnie w coś dotąd wierzysz. Być może jesteś przez coś, lub kogoś oszukiwany. Warto to sprawdzić i zainteresować się kto ową tabliczkę odkrył. Lub może stwierdzić, że nikt sensowny o niej nie wie (fotomontaż lub błędna wiedza co do wieku). W życiu nie warto, oszukiwać, ale i być oszukiwanym. > Co raz więcej zabytków starożytności znika ostatnio z muzealnych> katalogów jak to było w Kairze 28 stycznia 2011 gdzie złodzieje> kilkakrotnie włamali się do muzeum ... niszczone są świątynie> przez Państwo Islamskie ... skradziono i wywieziono artefakty ze świątyni> w DenderzeZ powyższego i tego, co wcześniej napisałeś "taką tabliczkę sumeryjska mam w swoim archiwum" wynika, że chcesz chronić muzealne zbiory.. przetrzymując je w domu?  Ciekawa historia, nadająca się, co najmniej do gazety "Detektyw". > Wiele dowodów jest ukrywanych przed oczami nauki.Np. w Twoim domu?  > Pytania aby uświadomić wszystkim jak mało wie nasza nauka, zadawałem> tobie w lipcu tego roku a odpowiedzi nie otrzymałem> W tej sytuacji nie wiem czy przedstawione wcześniej> dowody na fotografiach można uznać za naukowe ?Raczej nie. Popatrz: kupujesz narzeczonej biżuterię. Czy robisz to korespondencyjnie prosząc o fotkę pierścionka, by później uznać, że fotka jest wystarczająca? Nie! W spokoju ducha uznajesz potem, że pierścionek otrzymany pocztą jest złoty? Nie! Co natomiast robisz: idziesz do sklepu i prosisz o indywidualny certyfikat próby złota podpisany przez złotnika, który bierze na siebie odpowiedzialność ze to, co trzymasz w rękach jest złote i jest faktycznie tym, co reklamuje sprzedawca. Podobnie jest z nauką i nami - racjonalistami. Radzę kup pierścionek korespondencyjnie wg Twojej metody "na fotkę" i pózniej lub wcześniej nic nie sprawdzaj, a podczas sprzedaży przekonasz się, co będzie. Większość ludzi wie, że nie wszystko złoto, co sie świeci. Ale niektórzy lubią tombark  ale Ty chyba właśnie jesteś z tych, co to muszą się przekonać na własnej skórze.. Edit 13:45 Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowody naukowe ?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w682278
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#372 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - trolle na forum ? | > Po Twoich wpisach widać, Zbyszku, że jesteś już po takim eksperymencie.> I to wielokrotnie...Desperat  > A nie mówiłem, że jak Cię coś 'telepnie' (np. ściana),> to jeszcze nie telepatia...Prawdopodobnie to nie ściana. Ona jeszcze rozumu nie odbiera (w każdym razie nie zawsze). 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | ...>> chcę wiedzieć jak powinien wyglądać mój dowód aby został zaakceptowany. > Na początek np. tak?> Drobner, wzrokowiecTo nie jest ta pieczęć Drobnerze, to o czym wspomniałem jest również odbitką pieczęci cylindrycznej lecz znacznie ciekawszą bowiem nie trzeba domyślać się o jakie planety chodzi ... wszystko wyłożone jest kawa na ławę. Kiedy zerknąłem teraz na tabliczkę / odbitkę ponownie, to okazało się że ona ma swój numer katalogowy i można go odczytać. Zdjęcie przedstawia zbiory muzealne. Tak więc proszę o zdecydowanie czy jest to naukowy dowód podobnie jak wcześniej przedstawione na zdjęciach bunkry, malowidła, reliefy z Abydos i Dendery ? Pozdrawiam (23październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#374 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > > Tak więc proszę o zdecydowanie czy jest to naukowy dowód> podobnie jak wcześniej przedstawione na zdjęciach (ciach).A kto tą tabliczkę i kiedy odkrył, jak datował, jesteś w stanie dojść po tym numerze? Skad w ogóle wiesz, że ma aż 10 tys. lat? Przyśniło Ci się?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#375 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > > Drobner, wzrokowiec> To nie jest ta pieczęć Drobnerze, to o czym wspomniałem jest również odbitką pieczęci cylindrycznej lecz znacznie ciekawszą bowiem nie trzeba domyślać się o jakie planety chodzi ... wszystko wyłożone jest kawa na ławę.Jakie planety? Nigdy nie slyszałam o planecie, która wygląda jak kula otoczona zygzakiem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|