 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#391 3 na 3 | Mano (1060 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? |
> Aby nie zamknęli nam wątku,Nie martw się, wątku nam nie zamkną, dopóki będziemy publikowali zdjęcia pieczęci. > chcę potwierdzić że odbitka pieczęci czeka na publikację.A jak długo jeszcze będzie czekała? > Zdjęcie pozyskałem dla własnych potrzeb z opracowań naukowych, publikowanych w internecie. Czy waszym zdaniem można ją opublikować na forum bez takiej zgody ?Można! Popatrz, zwlekałeś, a ja jestem szybszy i publikuję tu zdjęcie podobnego starego obiektu:  |
#392 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > Jak wygląda nasz układ słoneczny wiedzieli oni około 10> tysięcy lat wcześniej przed Kopernikiem, na tyle szacuję wiedzę> opisaną na pieczęciTo już wiemy od około 4 miesięcy, że tak szacujesz. Pytanie, na jakiej podstawie wciąż zostaje bez odpowiedzi. Wyłóż jakieś detale swojego wnioskowania, wtedy zobaczymy jak mocne są to podstawy, lub jak słabe. > ... jak będzie taka potrzeba, okres ten uściślimy na zakończenie tematu.Żeby polemizować, potrzebna jest znajomość podstaw Twojego stanowiska. Moje już znasz. Inaczej znów ogłosisz swoje zdanie a priori i wrócimy do punktu wyjścia. Obkręcisz się tak parę razy w kółko, niewielu będzie chciało razem z Tobą. W każdym razie ja nie. > Czy waszym zdaniem można ją opublikować na forum bez takiej zgody ?Prawdopodobnie można. W końcu znalazłeś ją na internecie. Popatrz tylko na dane źródłowe, czy autor zdjęcia czegoś sobie w nich nie zastrzega. > Jednocześnie chcę przypomnieć, że prosiłem was o zdanie na temat wcześniej przedstawionych w tym wątku fotografii bunkrów, malowidła oraz reliefówJak tu już kilka razy napisałem, podam je, gdy ujawnisz kto odkrył 10 tys. letnią tabliczkę, gdzie, kto ją datował i jakimi metodami. > Jak do tej pory nikt poważnie nie raczył wypowiedzieć> się ani współdziałać w drążeniu tematu, celem wyjaśnienia> tych zagadek z przeszłości.Nie spotkałem się jak dotąd u Ciebie z poważnym potraktowaniem sprawy domniemanej 10 tys. letniej tabliczki, zatem nie oczekuj ode mnie innej postawy, niż wyczekiwanie i świadome omijanie Twoich dalszych wątków.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#393 3 na 3 | Mano (1060 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > >To jak z tą pieczęcią będzie?> Ponieważ odbitka pieczęci sumeryjskiej jest podpisana numerem katalogowym i należy do zbiorów muzealnych...Moja nie ma żadnego numeru:   |
#394 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | 1. Po numerze katalogowym można się zorientować, z jakich zbiorów pochodzi. Zechcesz napisać? Chętnie pomogę w znalezieniu właściciela oryginału. 2. Pieczęć znajduje się w domenie publicznej i jeśli zdjęcie zdobyłeś w miarę legalnie (np. z Internetu), można je publikować bez zbędnych formalności (chociaż elegancko byłoby poinformować o tym fakcie właściciela oryginału). |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | ...>>Ponieważ odbitka pieczęci sumeryjskiej jest podpisana numerem katalogowym i należy do zbiorów muzealnych... > Moja nie ma żadnego numeruBardzo ładne są twoje egzemplarze muzealne wizerunku nieba ... w odróżnieniu od tych tabliczek które ja znalazłem, twoje nie są szkodliwe dla wizerunku nauki. Zaraz wyjaśniam o co chodzi. Prosiłem was o zdanie na temat wcześniej przedstawionych w tym wątku fotografii bunkrów, malowidła oraz reliefów ... o czym one świadczą ? Jak do tej pory nikt poważnie nie raczył wypowiedzieć się ani współdziałać w drążeniu tematu, celem wyjaśnienia tych zagadek z przeszłości. (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wiedza Sumerów |
> NUMER!!!! Prosiłam Cię, żebyś podał ten numer, który podobno jest widoczny na fotografii. Inaczej nie mamy o czym dalej rozmawiać. www.racjon(*)m.php/s,683575/z,0/d,7#w686956Jest dobrze widoczny numer katalogowy, lecz nie o numer tu chodzi. Rozmawiamy o Sumerach , skąd u nich tak zaawansowana wiedza ? Skąd taka wiedza u Egipcjan, że jej do dzisiaj nie rozumiemy ? Dlaczego w naszych czasach musieliśmy wszystko odkrywać na nowo, od początku ? (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | ...>> Czy waszym zdaniem można ją opublikować na forum bez takiej zgody ? > Prawdopodobnie można. W końcu znalazłeś ją na internecie. Wciąż czekamy na numer tabliczki na Twoim zdjęciu, skoro boisz się umieścić na forum samo zdjęcie. Zwlekasz niepotrzebnie... www.racjon(*)m.php/s,683575/z,0/d,7#w686920Na początek postanowiłem wizerunek tej pieczęci okroić ze zbędnej treści, taki zabieg niweluje problem publikacji a jednocześnie umożliwia jej wykorzystanie w pełnej krasie również poza fR.  - fragment pieczęci sumeryjskiej Na pieczęci są widoczne planety naszego układu słonecznego, nie ma wątpliwości co czym jest a ponadto widoczne jest to o czym słyszeliśmy jedynie z poematów sumeryjskich. Widoczny jest Saturn ze swoim pierścieniem, Jowisz oraz symbolicznie zaznaczony pas asteroid pomiędzy Jowiszem a Marsem. Widoczny jest też Mars oraz Księżyc w fazach nowiu i pełni lub jest to Ziemia z Księżycem w fazie nowiu. Dzban życiodajnego napoju symbolizuje znaną Sumerom wodną planetę Tiamat, która zamieniła się w pas asteroid w wyniku "kolizji z innym ciałem niebieskim" ... osobiście uważam że było inaczej lecz do tego dojdziemy we właściwym czasie. Na początek zastanówmy się skąd taki lud jak Sumerowie mógł wiedzieć o układzie planet i ich kolejności od Słońca? (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#398 4 na 4 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wiedza Sumerów |
> Jest dobrze widoczny numer katalogowyWięc go tu przepisz. > lecz nie o numer tu chodzi. Rozmawiamy o Sumerach , skąd u nich tak zaawansowana wiedza ?Nie mam pojęcia, o czym mówisz, dopóki nie pokażesz tabliczki albo przynajmniej nie podasz numeru katalogowego, po którym sama sobie do niej trafię. Nie będę rozmawiać o d*pie Maryny. Konkret proszę. Albo wstawiasz zdjęcie (podajesz numer), albo do widzenia. > Skąd taka wiedza u Egipcjan, że jej do dzisiaj nie rozumiemy ?Kto nie rozumie, ten nie rozumie... Są tacy, co rozumieją. > Dlaczego w naszych czasach musieliśmy wszystko odkrywać na nowo, od początku ?Bez przesady, ani "wszystko", ani "od początku". Skąd masz takie dziwne informacje? |
#399 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wiedza Sumerów | |
#400 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > - fragment pieczęci sumeryjskiejNo nie wiem jak inni, ale ja wyraźnie widzę szachownicę co jest niezbitym dowodem, że Sumerowie 10 tys lat temu grywali w szachy. I nikt mi nie powie, że nie! |
#401 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - szachy ? |
> No nie wiem jak inni, ale ja wyraźnie widzę szachownicę co jest niezbitym dowodem, że Sumerowie 10 tys lat temu grywali w szachy. I nikt mi nie powie, że nie!Od tego wszystko się zaczęło - wpierw bóg stworzył szachy, nie miał z kim zagrać więc stworzył człowieka. (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#402 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - szachy ? | > >No nie wiem jak inni, ale ja wyraźnie widzę szachownicę co jest niezbitym dowodem, że Sumerowie 10 tys lat temu grywali w szachy. I nikt mi nie powie, że nie!> Od tego wszystko się zaczęło - wpierw bóg stworzył szachy, nie miał z kim zagrać więc stworzył człowieka.> (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy)Pięknie. Zawsze tak pisz. |
#403 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wiedza Egipcjan i Sumerów |
> Nie mam pojęcia, o czym mówisz, dopóki nie pokażesz tabliczki albo przynajmniej nie podasz numeru katalogowego, po którym sama sobie do niej trafię. Nie będę rozmawiać o d*pie Maryny. Konkret proszę. Albo wstawiasz zdjęcie (podajesz numer), albo do widzenia.Nie ma nic za darmo, Lilly - rozmowę możemy dopiero teraz zacząć. Zamieściłem interesujący nas fragment pieczęci więc teraz wiesz czego należy szukać, Andrzej Bogusławski szybciorem znalazł źródło wiedzy z którego można czerpać. Jeśli chcesz jednak podpowiedź z mojej strony, proszę coś w zamian zaproponować. Do czego tobie jest to potrzebne ? Co z tego będę miał że dam tobie numer katalogowy ? Zdobyciu tej wiedzy poświęciłem wiele czasu zamiast robić kolejne fakultety, posiadam jednak coś czego inaczej bym nie nabył a ty chcesz tak po prostu aby tobie dać ? ...>>Dlaczego w naszych czasach musieliśmy wszystko odkrywać na nowo, od początku ? > Bez przesady, ani "wszystko", ani "od początku". Skąd masz takie dziwne informacje?Skoro Sumerowie i Egipcjanie wiedzieli tysiące lat temu to co my dowiedzieliśmy się całkiem niedawno i już wówczas latali samolotami, to znaczy że cykl poznawania świata zaczyna się od nowa. Ty tak nie uważasz ? (28listopad2015-ZbyszekzWarszawy) |
#404 8 na 8 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wiedza Egipcjan i Sumerów |
> Do czego tobie jest to potrzebne ?Do ustalenia zbiorów, z których pochodzi ta "pieczęć". > Co z tego będę miał że dam tobie numer katalogowy ?Informację. > Zdobyciu tej wiedzy poświęciłem wiele czasu zamiast robić kolejne fakultety, posiadam jednak coś czego inaczej bym nie nabył a ty chcesz tak po prostu aby tobie dać ?Inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Podziel się swoją "wiedzą". O d*pie Maryny nie da się dywagować. > Skoro Sumerowie i Egipcjanie wiedzieli tysiące lat temu to co my dowiedzieliśmy się całkiem niedawnoA co takiego? > i już wówczas latali samolotami, to znaczy że cykl poznawania świata zaczyna się od nowa. Ty tak nie uważasz ?Nie, nie uważam. Ponieważ ani Sumerowie, ani Egipcjanie nie latali samolotami. |
#405 3 na 3 | Mano (1060 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - dowód naukowy ? | > >  > Jakie planety? Nigdy nie slyszałam o planecie, która wygląda jak kula otoczona zygzakiem.Dobrze nie słyszałaś, bo ta kula otoczona zygzakiem nie jest planetą. Jest gwiazdą, zwaną przez polskich Ziemian Słońcem.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|