 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#496 3 na 3 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > > Ajtona, Eoosa, Flegona i Pyroeisa ....w sumie to TE JEGO chabety ( o wybacz Heliosie) mnie nie interesują ale jak się reszta nazywała?> Kacper, Melchior i Baltazar  > A, nie, to by było siedem, za dużo... To w takim razie Cyryl i Metody  Lilly, dziękuję! Ratujesz mnie z opresji, bo jest ich siedem, a ja w mojej naiwności podałom sześć: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w688806 |
#497 2 na 2 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Bes sęsu. 4 konie 7 koni 300KM. Boszsz...HELIOS "orginal" ma 4. WIDZIAŁEM zdjęcie znaczy rysunek. Sens jest. Ale, jak mawia Jacek Głodzik: Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać. Wiem, jest piątek.  |
#498 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > ... Cyryl i Metody  Jezus, Maria!!!! Drobner, z najwyższych sfer |
#499 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > >... Cyryl i Metody  > Jezus, Maria!!!!Kajko i Kokosz |
#500 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > >>... Cyryl i Metody  > >Jezus, Maria!!!!> Kajko i KokoszKpiny z boskich koni. Ajton, Eoos, Flegon, Pyroeis + Kajko i Kokosz. |
#501 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > Kpiny z boskich koni. Ajton, Eoos, Flegon, Pyroeis + Kajko i Kokosz.Kpiny z koni to mały pikuś. Tu banda troli (nie będę wskazywać palcem) rozwala Zbyszkowi taki merytoryczny wątek. Wstydźcie siem! |
#502 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Dzień w dzień masz "obiekt" (o wybacz Heliosie) badawczy. I pamiętaj HELIOS MA Złoty rydwan zaprzężonym w cztery białe konie. - Antelami Barlaam Ja tu widzę tylko dwa konie zaprzężone do rydwanu Heliosa (ten z lewej strony na dole), ale to może ktoś nie wiedział jak ma być bo tego nie widział na oczy. it.wikipedia.org/wiki/Barlaam_e_Iosafat> Będziemy doszukiwać się podobieństw i zastanawiać się czemu dziś nie dostrzegamy rydwanu. Jak przemieszcza się obecnie HELIOS i od kiedy nastąpiły zmiany... Czy NAUKA/Naukowcy kiedykolwiek będą wstanie uchwycić HELIOSA w jego nowym rydwanie.To co widzimy na reliefie Antelami Barlaam, to ilustracja poematu sumeryjskiego o Stworzeniu Świata, zaadaptowana dla potrzeb wiary chrześcijańskiej. Mówi on o tym, że życie powstało z wody (na wodnej planecie). Na środku widoczne jest drzewo życia i smok o czerwonej głowie z poprzedniej bajki. Po prawej stronie w wodzie stoją rybacy, symbolizują ludzi-ryby od których my pochodzimy... dla przypomnienia, symbolem chrześcijaństwa jest ryba. Proszę zwrócić uwagę na dwie "krople" toćka w toćke podobne do królewskich Orbów (jako symbolu wiary) co zjawiły się swego czasu w Hamburgu. www.racjon(*).php/z,0/d,32/s,673009#w688740 Zastanawiałem się wówczas, czy to aby nie Bóg w dwóch osobach (Ojciec i Syn) na swoich rydwanach zstąpili z nieba w Hamburgu. Kiedy Lilly Amina nam powie czego brakuje na moim rysunku Atona z Egiptu, pokażę następny obrazek co potwierdzi moje słowa. (12grudzień2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
...>>Znalazłem taki Rydwan w Egipcie jako porównawczy rysunek sprzed paru tysięcy lat, lecz coś jemu brakuje - zgadnij co zapomnieli dorysować na tym rysunku ? No i dlaczego te promienie "słoneczne" dziwnie kończą się takim chwytakiem ? Co niby mają one chwytać ? Lilly Amina to zapewne wie ...  - Rydwan z Egiptu > Imię zobowiązuje, więc powiem. To jest Aton, a to, co nazywasz "chwytakami", to są dłonie. Nie udawaj, że nie wiesz o tym, chyba umiesz posługiwać się internetem?Trafiasz jak zwykle w sedno sprawy. Tak więc nie jest to symbol Słońca. Z opisu zaczerpniętego z Wikipedii, najbardziej pasuje mi stwierdzenie, że Aton określany był jako Stwórca, który stworzył wszelką istotę, który ukształtował ziemię, który dopełnił jej stworzenia. pl.wikipedia.org/wiki/Aton.Nie wiedziałem, że to co ja nazywam "chwytakami" to są dłonie ... takie określenie bardziej pasuje do osoby Stwórcy, lecz tarcza "słoneczna" nie jest tą osobą. Te "chwytaki" przypominają mi widełki z dolnego zakończenia laski egipskich bogów. Dlaczego uważam że poprawniejszym określeniem są chwytaki, wyjaśnię później. Zapewne wiesz jak poprawnie powinno nazywać się to coś co jest na twojej tarczy a na mojej tego nie ma. Mam na to coś swoją nazwę lecz nie chcę jak na razie sugerować. Ten szczegół, jest w mojej opinii drugim zasadniczym elementem obok "dłoni", jaki odróżnia symbol Atona od symbolu Słońca. (12grudzień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#505 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Ja tu widzę tylko dwa konie zaprzężone do rydwanu Heliosa (ten z lewej strony na dole), ale to może ktoś nie wiedział jak ma być bo tego nie widział na oczy.Zbyszek, nie 2 nie 7 nie 300 a 4 konie. Nie Kajko i Kokosz a Ajton, Eoos, Flegon, Pyroeis . Dziś faktycznie ciężko obserwować Heliosa. Ale może jutro. Porównaj sobie Heliosa z Heliosem. To chyba nie problem? Zrób zdjęcie jeśli pogoda pozwoli. Toćka w toćke Zbyszek. No chyba nie masz wątpliwości że patrzysz się na HELIOSA. |
#506 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | |
#507 1 na 1 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > >>... Cyryl i Metody  > >Jezus, Maria!!!!> Kajko i KokoszAsterix i Obelix (bez Ideefixa). |
#508 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Zbyszek, nie 2 nie 7 nie 300 a 4 konie. Nie Kajko i Kokosz a Ajton, Eoos, Flegon, Pyroeis .Masz rację, dziś widziałam Heliosa w rydwanie. Tylko przez chwilę, bo generalnie były chmury i nawet deszcz padał. |
#509 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > >>>... Cyryl i Metody  > >>Jezus, Maria!!!!> >Kajko i Kokosz> Asterix i Obelix (bez Ideefixa). A sanie Św. Mikołaja ciągnie dziewięć reniferów: Kometek (Comet) Amorek (Cupid) Błyskawiczny (Blitzen) Fircyk (Dasher) Pyszałek (Prancer) Tancerz (Dancer) Złośnik (Vixen) Profesorek (Donner) Rudolf czerwononosy (Rudolph) I w sumie ( o wybacz Heliosie) to wolałbym zobaczyć ten zaprzęg....  obecnie. |
#510 3 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - toćka w toćke w Hamburgu | Zbysiu czemu tak wstydzisz się twojej własnej twórczości, że non stop wysyłasz ją do oślej fakt tam jej miejsce ale niech inni poznają twoje teoryjki. No to już bez nazywanie cię tak jak na to zasługujesz by nie dawać ci podstaw pod skargi do moderatora. Tutaj fascynująca teoria o krzyżówkach planet (nie poparta niczym poza obrazkami ale to norma u naszego archeologa). Znajdziemy tam fascynujące teorie o połaćzeniu dwóch planet i powstaniu ziemi i to całkiem nie dawno no geolodzy będą zafascynowani a i archeolodzy wyczytają tam mnóstwo wprost fascynujących koncepcji. foorumfooto.republika.pl/_swiata/tiamat.html I niewidzialnych szklanych cywilizacjach (poparta zdjęciem drzew)o istnieniu całej wielkiej niewidocznej cywilizacji którą ten nasz wielki myśliciel złapał. paranormal(*)m/2010/01/23/wolanie-do-nieba/Przecież te teorie najlepiej pokazują do czego tu prowadzisz a mielibyśmy od początku jasność jak bardzo odleciałeś na rydwanach szaleństwa. Wstydził byś się tak latać na skargę do moderatora no ale widać wstyd ci za twoje własne teorie. A jakie są niech każdy sam się przekona. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|