 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#121 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - vimany z Egiptu ? | . > Bardzo proszę po raz ostatni - nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia.Pani raczy sobie żartować. Proszę tu znaleźć posty, w których pan 'ZbyszekzWarszawy' ma pojęcie oparte na naukowej wiedzy o tym co pisze. Łącznie z tematami z zakresu wiedzy swojego profesjonalnego wykształcenia, którym się tu chwali. Ciekawy jestem ile takich postów można znaleźć? Czy stanowią one choć kilka procent minusów z tych, które masowo i seryjnie naklikał innym? @@@ . |
#122 6 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - vimany z Egiptu ? | Toż on jeden prawdę przejrzał. I nam tu wszystkim udowodnił, że Egipcjanie latali sobie samolotami i walczyli bronią atomową. Tylko ponieważ wszyscy jesteśmy w spisku (razem ukrywaliśmy się w piramidzie) nie chcemy mu uwierzyć a on ma przecież świetny dowód zdjęcia kamiennych budowli o grubym dachu który zatrzymywał podczerwień i nawet broń atomową mógł przetrwać. No geniusz. I Zbyszku jak tu zajrzysz ponieważ moje podziękowania za twoje minusy usunięto powtarzam, od ciebie minusy traktuje jak plusy. Ty możesz podobnie traktować moje. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > Rozumie, że wierzysz w wojnę atomową w starożytnym egipcie.(Rozumiem, Egipcie) Źle rozumiesz, nie postawiłem minusów za merytoryczność dyskusji, lecz za dialektykę erystyczną.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#124 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > >Rozumie, że wierzysz w wojnę atomową w starożytnym egipcie.> (Rozumiem, Egipcie)> Źle rozumiesz, nie postawiłem minusów za merytoryczność dyskusji, lecz za dialektykę erystyczną.> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Oczywiście duszku język cię mierzwił oj jakiś ty wrażliwy. Pewnie na brednie o wojnie atomowej i pisanie wierutnych bzdur miałem elegancko pisać. Do takich jak Ty czy Zbyszek tylko w ten sposób można dotrzeć bo wy nie rozumiecie jak się do was pisze inaczej. Wielu już wcześniej próbowało i też dostawało od was minusy. |
#125 8 na 8 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a Stworzenie świata | > P.S. Drobnera i Jacka proszę o cierpliwość, wszystko wyjaśni się kiedy cofniemy się o kolejne kilka tysięcy lat od czasu rzekomego Potopu.Zbysiu - Ty się już bardziej nie cofaj, proszę... Ciebie prosimy, wysłuchaj nas... Drobner, 'oremus'...
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#126 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - vimany z Egiptu ? | > Ważnym jest abyś potrafił myśleć racjonalnie> (..) Pamiętaj również, że emocje odbierają rozum. Skoro> ten temat zainteresował ciebie, popatrz na fotki ponownie.Gadu gadu, a w temacie kto i kiedy znalazł sumeryjskie tabliczki z przed - jak sam napisałeś - 10 tys. lat wciaż cisza. Jakoś Twojego racjonalnego rozumowania tutaj ze świecą szukać. ZbyszekzWarszawy: "Oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem o czym nie wspomina nasz astronom". Powiem Ci, że warto co-nieco o tych sprawach poczytać na stronach naszego Portalu: www.racjonalista.pl/kk.php/s,432.. by Sitchin, Däniken i spólka rozumu Ci już nie odbierali. Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#127 5 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - vimany z Egiptu ? | Oj nieładnie tak przenosić do oślej ławki to co tobie nie pasuje. > Wikipedia nie jest Świętą Księgą, ona zawiera wiele przekłamań spowodowanych niedorozwojem nauki i osób związanych z nauką.>Ponownie to ty się na nią powołałeś nie ja ja tylko wskazałem, że ty tego nawet nie przeczytałeś bo gdybyś to zrobił odpowiedział byś sobie sam na te pytania. > Budowa piramid szacowana jest na 2500 lat p.n.e. Nie obrażaj własnego rozumu i pomyśl zanim coś powiesz. Porównaj te daty z czasem Potopu i zagłady Sodomy i Gomory (tych miast nie znaleziono - wyparowały), pamiętaj jednak że uprzedzeni ludzie opuszczając miasto mieli nie oglądać się za siebie aby nie stracić wzroku.>To ty próbowałeś łączyć Tutenchamona i Ramzesa z piramidami nie ja. Więc nie obrażaj mojego rozumu i pomyśl nim coś napiszesz. A Sodoma i Gomora nie wyparowały znowu nie czytałeś tego co sam wrzuciłeś archeolodzy znaleźli miasta które mogą nimi być ale w przeciwieństwie do twoich szarlatanów oni potrafią powiedzieć że nie są pewni. I nie wysnuwają fantastycznych wizji bez poparcia jakimikolwiek dowodowymi. Tym różni się nauka od szarlatanerii którą ty i tobie podobni uprawiacie. > W piramidach można było przetrwać nawet atak jądrowy na Kair, następnie trzeba było udać się w strefę nieskażoną radioaktywnie.>A skąd ta wiedza, zrzuciłeś kiedyś bombę atomową na piramidę no przekomiczne. > Miejscem pochówku faraonów nie były piramidy lecz grobowce w Dolinie Królów. pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Królów>Które powstały setki lat po piramidach między innymi tam pochowano Tutenchamona ale dalej udawaj, że nie łączyłeś piramid z tymi grobowcami. > Nic na płaskorzeźbie nie uległo zatarciu, załóż okulary. Przestań patrzeć na moją wypowiedź poprzez pryzmat Dänikena.>Dalej ci powtarzam, to przypadkowy efekt zatarcia i nałożenia się kilku hieroglifów. Ale ja wiem, że takich jak ty się nie przekona. I nie będę cię brał inaczej niż poprzez pryzmat Dänikena bo gadasz takie same bzdury. > Według mojej wiedzy, takie pojazdy były konstruowane przez ludzi na naszej planecie. Obecność latających obiektów w starożytności tłumaczy również wygląd bunkrów co miały chronić przed widokiem z powietrza, gruby strop chronił ludzi przed wykryciem w podczerwieni.>Według twojej wiedzy nie popartej absolutnie niczym. Czyli według własnych wyssanych z palca bzdur. Czyli dla mnie to ty nie masz żadnej wiedzy. > Ważnym jest abyś potrafił myśleć racjonalnie i nie przyjmował bezmyślnie nawet tej wiedzy z Wikipedii, nie wspominając już o Dänikenie. Pamiętaj również, że emocje odbierają rozum. Skoro ten temat zainteresował ciebie, popatrz na fotki ponownie.>I mówi to człowiek który przyjmuje wszystko bezmyślnie i na wiarę. No naprawdę daruj ale nie ty mnie będziesz racjonalizmu uczyć bo twoje bajania koło niego nawet nie stały. Ty Ośle z Warszawy. |
#128 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > > świadczącej o wielkiej powodzi. Wskazuje to> > na prawdziwość historii o Arce Noego.> Pstryk i jakiś muł szybciutko 'udowadnia' budowę Arki  #1 Cytat:Miedź jest pierwszym metalem poznanym i wykorzystanym przez człowieka. Najstarsze wyroby z miedzi pochodzą z przełomu VI/V tysiąclecia przed naszą erą i zostały znalezione w dorzeczu Tygrysu i Eufratu. Na początku wykonywano z niej figurki, ozdoby, broń i lustra. Wraz z większą dostępnością tego kruszcu oraz doskonaleniem technologii jego pozyskiwania i obróbki pojawiały się kolejne zastosowania miedzi. muzeum-mie(*)728-mied-w-wielu-odsonach.html#2 A zatem telefony stacjonarne (przewodowe) mogły pojawić się dopiero w V tys. pne. #3 Jasno z tego wynika, że przed V tys. pne. musiały być telefony bezprzewodowe (komórkowe).Bo przecież Enki czy Ziusudra z "Gilgamesza" kontaktowali się z Ameryką Łacińską, Brytanią: inaczej skąd tam wiedzieliby o nadchodzącej wojnie potopowo-atomowej i Szwedach? No nie znaleziono ani jednego drucika...  . === ZbyszekzWarszawy słusznie mówi o degeneracji ludzkiej cywilizacji... O uwstecznianiu się rozumu ludzkiego. On to wie lepiej od nas. Drobner, 'allo, allo'
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#129 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić...Za Wiki na którą sie powołujesz "W psychologii poznawczej zjawisko pojawienia się w umyśle gotowego rozwiązania danego problemu po okresie nieświadomego rozwiązywania tego problemu (inkubacji). Olśnienie jest zwykle bardzo przyjemne i uważa się, że jest jednym z istotnych motywatorów twórczości" . Istotnie niewiele można poradzić komuś, kto całe życie spragniony złota widzi go tam, gdzie nomen-omen coś się świeci.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#130 1 na 1 | ]88[ (48 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | Przyznasz jednak, że nie każda twórczość prowadzi do poprawnego rozwiązania. Poza tym mówienie jaki ktoś jest nie jest przedmiotem dyskusji.  |
#131 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Przyznasz jednak, że nie każda twórczość prowadzi do poprawnego rozwiązaniaPrzyznam, nawet dokładnie to chcę powiedzieć  > Poza tym mówienie jaki ktoś jest nie jest przedmiotem dyskusji.  To zależy, w życiu bywa różnie - zależy, z kim się ma do czynienia. Niektórzy ludzie na siłę wprowadzają w dyskusję wątki osobiste i personalne, im ktoś ma większy ekshibicjonizm tym więcej mówi o swoich subiektywnych przeżyciach duchowych, interpretacjach lub nawet iluminacjach www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928a jak ma jeszcze spore ego, to "zasiewa" powstałe w swojej bujnej fantazji "ziarno" niezależnie czy bliźni chce tego, czy nie. W ukryciu liczy, że na swoim polu będzie brylował. Jak bliźni nie chce w to wchodzić, a nawet śmie pokazywać w ziarnie plewy i sztuki zjedzone przez próchnicę, to za chwilkę jest troll. Jak używa bolesne ironii lub sarkazmu, udowadnia mu się chorobę psychiczną itd. Takie życie, z ludźmi dotkniętymi osobiście palcem Boga (czyt. Iluminacją) lekko nie ma  Innymi słowy: jak Bóg chce kogoś doświadczyć, to mu najpierw rozum odbiera.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#132 6 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Jeśli ktoś tkwi w błędzie i chce w nim pozostać, cóż można na to poradzić...Zgadzam się z tobą w stu, co ja mówię, w tysiącu procentach.
Wyobraź sobie... |
#133 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > Oczywiście duszku język cię mierzwił oj jakiś ty wrażliwy.Nie jestem nadwrażliwy... "Ośle..., świry..., w twoim stanie umysłowym..."... itd., to jest żałosna erystyka..., proponuję zacząć szanować dyskutantów nawet jeśli mają wg Ciebie "wariackie" poglądy lub wiedzę. pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam> Pewnie na brednie o wojnie atomowej i pisanie wierutnych bzdur miałem elegancko pisać.Tak, elegancko pisać świadczy o kulturze piszącego... Ja nie wnikam, czy piramidy zostały zbudowane tylko jako grobowce, czy miały również służyć innym celom, np. jako schronienie..., nie tylko znajduje się w nich komora grobowa, ale jeszcze inne pomieszczenia... > Do takich jak Ty czy Zbyszek tylko w ten sposób można dotrzeć bo wy nie rozumiecie jak się do was pisze inaczej.Nie wrzucaj do jednego worka dwóch osób..., a ciekawy jestem co masz na myśli; "Do takich jak Ty" ? > Wielu już wcześniej próbowało i też dostawało od was minusy.Trolle, niekulturalni i niemerytoryczni dostali ode mnie minusy, a osoby piszące kulturalnie i merytorycznie plusy..., wiele osób dostało zarówno minusy i plusy, bo ja nie szufladkuję, że ktoś jest "świrem", oceniam kulturę i merytoryczne wypowiedzi.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#134 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? |
> Nie jestem nadwrażliwy... "Ośle..., świry..., w twoim stanie umysłowym..."... itd., to jest żałosna erystyka..., proponuję zacząć szanować dyskutantów nawet jeśli mają wg Ciebie "wariackie" poglądy lub wiedzę.>Niestety nie mam zamiaru szanować dyskutantów którzy mają wariackie poglądy. > Ja nie wnikam, czy piramidy zostały zbudowane tylko jako grobowce, czy miały również służyć innym celom, np. jako schronienie..., nie tylko znajduje się w nich komora grobowa, ale jeszcze inne pomieszczenia...>Czyli nie wnikasz ale nie wykluczasz że piramidy służyły jako schrony przeciw atomowe i w starożytności mieliśmy wielką wojnę atomową no to fajnie masz. > Nie wrzucaj do jednego worka dwóch osób..., a ciekawy jestem co masz na myśli; "Do takich jak Ty" ?<W przypadku Zbyszka myślę, że to jednak zwykły troll nie ma chyba ludzi aż tak oderwanych od realnego świata ale niczego nie wyklucza, dlatego jego się czepiłem. Zwłaszcza, że podszedł do archeologii czyli wszedł na moje podwórko chociaż egiptologiem nie jestem i zajmuje się naszym polskim poletkiem. Co do ciebie to możesz naprawdę wierzyć w te swoje iluminacje i realnie czujesz potrzebę by głosić te swoje nauki. Póki nie podchodzisz do mnie z nimi żyj se. Chociaż już kiedyś sam obiecywałeś, że sobie pójdziesz. Miałeś jakiś sen jakąś tam iluminacje nie wiem jak to w twoim słowniku się nazywa. > Trolle, niekulturalni i niemerytoryczni dostali ode mnie minusy, a osoby piszące kulturalnie i merytorycznie plusy..., wiele osób dostało zarówno minusy i plusy, bo ja nie szufladkuję, że ktoś jest "świrem", oceniam kulturę i merytoryczne wypowiedzi.<Fajnie masz, że cały portal racjonalista składa się z trolli bo niemal każdy dyskutant podziękował za twoje mądrości co i ja czynie. Chociaż uczciwie przyznam, że parę plusów mi od ciebie skapnęło ale mi niespecjalnie na nich zależy. |
#135 7 na 7 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? |
- przyczepiło się gówno do statku i krzyczy: "Płyniemy!" Ot co. Tu nie jeden już próbował machać psem. Szkoda tylko że co jakiś czas razem z gównem odpada od statku dobra farba. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|