Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-12-2015 20:25Piotr Płatos (42 punktów)Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
Ocena 1 na 3
Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..
Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Drobner

> Cytat:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające.
>Julian Tuwim

>
Do Koryntian, chrześcijan, apostoł Paweł pisał:
(2 Koryntian 3:1-3) "Czyż znowu zaczynamy zalecać samych siebie? Albo czy może potrzebujemy, jak niektórzy ludzie, listów polecających dla was albo od was? Wy sami jesteście naszym listem, napisanym na naszych sercach, a znanym i czytanym przez całą ludzkość. Wy bowiem okazujecie się listem Chrystusowym napisanym przez nas jako sług, zapisanym nie atramentem, lecz duchem Boga żywego, nie na tablicach kamiennych, lecz na tablicach cielesnych, na sercach".

(2 Koryntian 3:4,5) "A taką ufność mamy względem Boga przez Chrystusa. Nie jakobyśmy sami z siebie byli odpowiednio wykwalifikowani, by uważać, że cokolwiek pochodzi od nas samych, ale nasze odpowiednie wykwalifikowanie pochodzi od Boga"
Pozdrawiam

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.

>Tu jest właśnie problem nie kupisz tego biletu od żadnej grupy a kto mi zaręczy, że tam nie tylko nie ma nic ale nawet siedzi typ z niezłym poczuciem humoru i specjalnie dla mnie i mi podobnym nie stworzył "raju" pełnego miłujących prawdę. Ech aż strach myśleć. Jedyne co by mnie pocieszyło to to, że miłujący prawdę na ten raj sobie ciężko zapracował a ja nawet nie kiwnąłem palcem. Jest to jakaś pociecha ale mimo wszystko taka wieczność to nic optymistycznego.
>
Bóg dokładnie wie jakiego człowieka stworzył i co potrzebne jest mu do szczęścia. Wie, że człowiek musi mieć pasję, pracę, sens i cel życia.
Dlatego (Kaznodziei 3:11) "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca". Bóg jest nie do poznania, życia wiecznego ludziom nie wystarczy by Go poznać całkowicie. Człowiek w Raju będzie miał mnóstwo pracy i zajęty będzie tym co lubi, będzie doskonały, nie będzie chorował i nie będzie zagrożony śmiercią.
Wyboru dokonuje każdy sam.
Pozdrawiam

#183
29-01-2016 07:42
 Ocena 3 na 5
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
No i znowu bełkot. Ech perspektywa wieczności z kimś takim jest straszna także idź pan se wole męki piekielne niż twój biblijny bełkot.

#184
29-01-2016 11:48
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
>> Cytat:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające.
>>Julian Tuwim

>>
>Do Koryntian, chrześcijan, apostoł Paweł pisał:
>bla bla bla...
>(2 Koryntian 3:4,5) bla bla bla...

Aleś se 'ambasadora' wybrał!!!!!

#1 Nie dość, że nawet według narracji Twojej 'książeczki', tzw. Paweł nigdy w życiu tzw. Jezusa nie widział (chyba, że w epileptycznej halucynacji), więc tzw. apostołem został samozwańczo;

#2 to jeszcze według jego własnych (tj. tzw. Pawła) słów, agitatora, propagandzistę, oszusta i kłamcę: (Rz 3, 7) Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?

Kłamstwo - jeśli dla Boga - nie jest kłamstwem, morderstwo - jeśli dla Boga - nie jest morderstwem - znamy to doskonale: "Cel uświęca środki". Tak trzymać!

Wersja dla mniej 'energicznych': "debilizm i samoośmieszanie - jeśli dla Boga - nie jest debilizmem i samoośmieszaniem".
Niestety: tylko w oczach 'wyznawców'.
Okiem obiektywnym, niezmanipulowanym, nieuzbrojonym w 'religijne' brednie ów kretynizm i kompromitacja, to pierwsze, co widać po religiantach.

Nie zamierzam Ci pomagać. Ulecz się sam, 'doktorku'...

Drobnerek, magisterek

#185
29-01-2016 19:50
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.
Miłujący Prawdę:
>>Bóg dokładnie wie jakiego człowieka stworzył i co potrzebne jest mu do szczęścia

Punkt 1.
... Miłujący Prawdę dokładnie wie, co Bóg dokładnie wie i jakiego człowieka stworzył i że potrzebne jest Miłującemu Prawdę dokładnie wiedzieć, co Bóg dokładnie wie, dlatego też... patrz Punkt 1.

Drobner, bez wywołań rekurencyjnych...

#186
29-01-2016 22:32
 Ocena 11 na 11
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Większych bzdur nie słyszałem. Jak można w dzisiejszej dobie, gdy naukowcy na wszystkie strony odkrywają wspaniałe rzeczy, i zjawiska, i prawa, i konkretne dzieła o nieopisanej urodzie i złożoności, wspaniałe, jak można nie wierzyć w Boga?
Przestań, proszę, bo będziesz mnie miał na sumieniu. Umrę ze śmiechu i co będzie?

#187
29-01-2016 23:01
 Ocena 2 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Lilly Amina

>Przestań, proszę, bo będziesz mnie miał na sumieniu. Umrę ze śmiechu i co będzie?

Jak to co będzie biedak nie trafi do raju o który tak zabiega. W końcu będzie miał na sumieniu ludzkie życie. I tak to racjonaliści uniemożliwią Miłującemu Prawdę drogę do raju. Także Miłujący Prawdę może rzeczywiście zrezygnuj chyba nie chcesz ryzykować własnym zbawieniem.

#188
30-01-2016 15:18
 Ocena 1 na 1
Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Drobner
>#1 Nie dość, że nawet według narracji Twojej 'książeczki', tzw. Paweł nigdy w życiu tzw. Jezusa nie widział (chyba, że w epileptycznej halucynacji), więc tzw. apostołem został samozwańczo;
>
Czyżby? Po zmartwychwstaniu i wstąpieniu do nieba Chrystus ukazał się Saulowi z Tarsu (późniejszemu Pawłowi) i przemówił do niego, a on - w przeciwieństwie do innych świadków tego wydarzenia - zrozumiał wypowiedź Jezusa. Jezus wskazał, że w ściśle określonym celu został przez niego wybrany - żeby usługiwać jako ‛apostoł [posłaniec] dla narodów'. Czytasz: (Dzieje 9:4-6) "a on, upadłszy na ziemię, usłyszał głos, który do niego rzekł: "Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?"  On powiedział: "Kim jesteś, Panie?" Ten rzekł: "Jam jest Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań jednak i wejdź do miasta, a powiedzą ci, co masz zrobić"".
(Dzieje 9:15) "Lecz Pan rzekł do niego: "Idź, bo człowiek ten jest mi naczyniem wybranym, aby nieść moje imię do narodów, a także do królów oraz do synów Izraela"."
Trochę wyobraźni.
Czy widział Jezusa, czy się z nim spotkał - o tym Biblia nie pisze. Ale mogło tak być. Kiedy wkrótce po Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e. zamordowano Szczepana, Saul był jeszcze "młodym mężczyzną". Ale gdy około 60-61 roku pisał List do Filemona, nazwał już siebie "starym człowiekiem" (Dzieje 7:58; Filemona 9). Zdaniem badaczy jest prawdopodobne, że w starożytności nazywano "młodym" człowieka mającego od 24 do 40 lat, a "starym" - od 50 do 56 lat. Tak więc Saul najwidoczniej urodził się tylko parę lat później niż urodził się Jezus. Mógł więc Jezusa widzieć i słuchać Jego nauk. Mógł.
>Kłamstwo - jeśli dla Boga - nie jest kłamstwem, morderstwo - jeśli dla Boga - nie jest morderstwem - znamy to doskonale: "Cel uświęca środki". Tak trzymać!
>
To Twoja filozofia. Mówisz to w oparciu o własne doświadczenie? Powiedzenie "cel uświęca środki" zazwyczaj dotyczy robienia czegoś niewłaściwego złego, aby osiągnąć jakiś pozytywny skutek, i usprawiedliwienie złego postępowania wskazując na coś dobrego, co osiągniemy.
Apostoł Paweł służył Bogu dla Jego wzniosłych celów - wyszukiwał spośród ludzi z narodów, tych którzy szukali prawdy i Boga. Sam nie odnosił z tego jakichś materialnych korzyści.
Ja nie jestem chory, raczej wręcz przeciwnie czuję się wspaniale, bo mam satysfakcję, że znając prawdę widzę wielokrotnie więcej aniżeli Wy przeszanowni moi rozmówcy, o wiele więcej rozumiem.
Pozdrawiam "ziejących nienawiścią do prawdy".

#189
30-01-2016 15:38
 Ocena-1 na 3
Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi ZaKotem
> Stwórca mógłby, gdyby zechciał, w oczywisty sposób zaznaczyć swój udział w Stworzeniu. Na przykład, zawrzeć pełen tekst Tory w DNA każdego organizmu, zamiast DNA "śmieciowego".
>
Nie ma takiego DNA! Oj nie jesteś na bieżąco!
>Albo, stworzyć skamieniałości konio-luda albo rybo-luda żeby kompletnie zrobić w konia ewolucjonistów, którzy musieliby wtedy zabrać zabawki i zająć się czymś innym.
>
Ewolucjoniści sami zrobili z siebie głupka, a teraz ciągną za sobą innych. Przeciągnęli już na swoja stronę duchowych przewodników praktycznie wszystkich religii - KrK pierwszy niesie przed sobą wizerunek Darwina jako swego przewodnika. To, że KrK tak postępuje to mnie nie dziwi, bo to jego pieniądze i biznes. Ale ateiści - niby inteligentni ludzie? Tak na ślepo? Bez głębszej analizy tematu? Praktycznie jednostki przeciw nim występują.
> Stworzył więc formy życia w sposób tak sprytny, aby ukryć swój w tym udział, żeby naiwni ludzie pomyśleli, że powstały w procesie ewolucji, z góry przewidując wszelkie możliwości falsyfikacji i dbając, aby żadnych kiksów nie zrobić. Niestety, zawsze znajdą się złośliwcy, którzy z uporem szukają błędów w Jego doskonałym planie, i chociaż nie znajdują, wciąż ogłaszają Jego porażkę. No, ja bym się wkurzył.
>
Czytaj Biblię a tam wszystko znajdziesz. Oto próbka:
(Objawienie 4:11) "Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone".
(Rzymian 1:19-22) "ponieważ to, co można wiedzieć o Bogu, jest wśród nich jawne, gdyż Bóg im to ujawnił. Albowiem jego niewidzialne przymioty - jego wiekuista moc i Boskość - są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki; chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność. Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi"
(Izajasza 45:18) "Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego".
Pozdrawiam i zachęcam.

#190
30-01-2016 15:56
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
Rzeczywiście.
To tak samo, jak Sherlock Holmes strącił prof. Moriarty'ego w przepaść nad wodospadem Reichenbach.
Albo jak drewniany Pinokio nagle ożył i rozmawiał z ludźmi.

>Trochę wyobraźni.


O to właśnie chodzi: onanizujecie się duchowo i 'intelektualnie' produktami cudzej i własnej wyobraźni.
To jest najlepsza definicja wiary i rytuałów religijnych.

>Pozdrawiam "ziejących nienawiścią do prawdy".

Kłamstwem jest nazywanie 'prawdą' treści beletrystycznych nowel antycznych.
Właśnie to robią religie.
Tylko niektóre się reflektują, nazywając je 'prawdami wiary'.
Jeśli mam nienawiść, to do takich właśnie oszustw i manipulacji. Jeśli to nazywasz 'prawdą', to trudno - zieję przeciw takiej.

Drobner, z zupełnie innego 'zboru'...

#191
30-01-2016 16:45
 Ocena 7 na 7
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Drobner
Ewolucji nie ma, nie było i nie potrzeba!
A ziemia jest płaska.
Oto logiczna analiza dowodów:

"Opublikowany 02.10.2014
Więcej w detalach zostało wyjaśnione krok po kroku w mojej serii filmów: A WIĘC DLACZEGO UWAŻAM, ŻE ZIEMIA JEST PŁASKA. Na razie zrobiłam 6 części i będzie jeszcze jedna ostatnia, która zakończy maskaradę z ziemią kulą raz na zawsze. Również polecam moją drugą stronę Wielkie Zwiedzenie na You Tube. www.youtube.com/watch?v=5IZK2...
A ten film przedstawia 12 podstawowych powodów wskazujących na płaską powierzchnie Ziemi i dlaczego to ma dla nas tak wielkie znaczenie. Logiczna analiza faktów rzeczywistości. Wirująca ziemia kula dookoła własnej osi z prędkością ponaddźwiękową to absurd w który ja niestety nie wierzę, gdyż opiera się on jedynie na spekulacjach, założeniach i przypuszczeniach. Rzeczywistość jest zupełnie inna i my musimy patrzeć się na fakty rzeczywistości. Polecam film pt. Historia Kształtu Ziemi dostępny w całości na tym kanale. Wszystkie moje filmy znajdują się na kanale na Dailymotion: www.dailymotion.com/jezusnonstop
Dziękuję i pozdrawiam!"

www.youtube.com/watch?v=D2EHboefO_w&feature=share


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

#192
30-01-2016 16:55
 Ocena 7 na 7
Drobner (19539 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>A ziemia jest płaska.

Ziemia jest wklęsła!

Wystarczy zauważyć, że w podeszwach butów najszybciej ścierają się czubki i obcasy!
Na wypukłej - ścierałyby się środki.
Na płaskiej - całość równomiernie.

Drobner, mocno wklęśniety

#193
30-01-2016 17:00
 Ocena 4 na 4
ZaKotem (8733 punktów)Ziemia jest wklęsła
W odpowiedzi Zielony Tygrys
>Ewolucji nie ma, nie było i nie potrzeba!
>A ziemia jest płaska.

Bardzo przepraszam, ale nie może być płaska, ponieważ udowodniono, że jest wklęsła:

treborok.w(*)na-ziemia/wewnetrzna-ziemia-4/

#194
30-01-2016 17:04
 Ocena 1 na 1
Mano (1060 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. I wiadomo, kto.
W odpowiedzi Zielony Tygrys

Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. I to na kanale Jezusnonstop:

Cytat:
A ten film przedstawia 12 podstawowych powodów wskazujących na płaską powierzchnie Ziemi i dlaczego to ma dla nas tak wielkie znaczenie. Logiczna analiza faktów rzeczywistości. Wirująca ziemia kula dookoła własnej osi z prędkością ponaddźwiękową to absurd w który ja niestety nie wierzę, gdyż opiera się on jedynie na spekulacjach, założeniach i przypuszczeniach. Rzeczywistość jest zupełnie inna i my musimy patrzeć się na fakty rzeczywistości.


No i kto tu kłamie?



#195
30-01-2016 17:08
 Ocena 4 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Zielony Tygrys
A ja pragnę tylko zaznaczyć, że jest pusta a wewnątrz żyją dinozaury na których jeżdżą naziści o czym traktuje powstający właśnie film iron sky 2. Warto też zaznaczyć, że wejscie znajduje się na Antarktydzie. O czym wiedzą tylko reptalianie.

www.youtube.com/watch?v=JKPwtDjzJMI

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365