 |
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2015 20:25 | Piotr Płatos (42 punktów) | Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
1 na 3 | Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#256 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | . > Sprawa ewolucji jest już na pozycji straconej.Tak, z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. www.racjonalista.pl/kk.php/t,9659Wiara chrześcijan, a tu głównie świadków Jehowy, jest zawsze na pozycji wygranej. Biblia - materiał, który potwierdza "niedyskutowalną prawdę" jest w ich umysłach nie do podważenia: www.facebo(*)01219/videos/1678460515762759/ Wierzący i tak zawsze wiedzą swoje. > Ewolucja jest bankrutem, materiał który rzekomo ma potwierdzać tę teorię jest wykrzywiany i zniekształcany.Każda wiara nas ogranicza intelektualnie, a fundamentalistyczna całkowicie. Wierzącego nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. Fundamentalista na wszelaką argumentację jest całkowicie teflonowy. www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,643658#w645123> Naukowcy, którzy trzymając się tej teorii wynieśli siebie na wysokie pozycje w świecie nauki i w społeczeństwach, kombinują teraz jak odsunąć moment swego wstydu, gdy zostaną zdemaskowani jako oszuści i blagierzy. Dziwić się można młodym i wykształconym ludziom, że nie dostrzegają prawdy. Ale oni po latach sami będą się dziwić, że ktokolwiek z nich mógł w tę bzdurę wierzyć. Nie wytrzymuje ona prawdziwie racjonalnemu spojrzeniu. Jak to ktoś powiedział: "Ewolucjonizm to materialistyczna filozofia imitująca naukę".www.racjonalista.pl/forum.php/s,690785#w690861www.racjonalista.pl/forum.php/s,690785#w691005www.racjon(*).php/s,690785/z,0/d,11#w695271> Ale jest coś, co można przypisać na plus teorii ewolucji. Co takiego? Otóż fakt, że prowokuje częstsze rozmowy o Inteligentnym Stwórcy. Nauka generalnie i na każdym kroku krzyczy = TO PROJEKT!www.nauka-(*)m.naukowy.nie.jest.naukowy.pdf@@@ . |
#257 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Szanowny kolego! Właśnie oświadczyłem, że nie będę wymieniał uwag z osobą zaklętą w swoim ego. Niereformowalnym egocentrykiem.I życzę wytrwałości. Sobie też  |
#258 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > ... cóż więcej trzeba, by krzyczeć i wołać: WSZYSTKO TO DZIEŁO NAJINTELIGENTNIEJSZEGO STWÓRCY BOGA!!!!! Krzyczeć!#1 Zdefiniować, co to jest bóg i skąd się wziął (choć to niekonieczne); #2 Odpowiedzieć jak to wszystko zrobił. Etapik po etapiku, procesik po procesiku, komórka po komórce, organizm po organizmie. Nam nie wystarczy wrzask: ŻE!!! Wystarczy nam ciche: jak? Drobner, minimalista. |
#259 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > I życzę wytrwałości.> Sobie też  Choć człowiek upada, też solennie obiecuję postępy 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#260 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > ... i nie gadajcie z idiotą... Drobner, zimowy letnik |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Naprawdę...Więc stanę za boku i popatrzę na te Twoje wysiłki erudycji i ...może się trochę pośmieję?> Ja z Twojej pisaniny śmieję się cały czas. Przyznajesz nimi sam, że nigdy w te zagadnienia nie wniknąłeś. Twoja sprawa. |
#262 2 na 2 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Naukowcy snują teorie m.in. na temat tego co było przed wielkim wybuchem, światów równoległych (wiele wybuchów) etc.> Tak! Tak! Człowiek ma wyobraźnię praktycznie niczym nieograniczoną, jednak nie umie jej właściwie wykorzystać. Rzeczy, fakty i zdarzenia, ludzkie rządy, rujnowanie Ziemi, wojny itp., itd., niczego ludzkości nie nauczyły. Człowiek zmierza do samozagłady. I to także jest prawdą. Pozdrawiam |
#263 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Tak! Tak! Człowiek ma wyobraźnię praktycznie niczym nieograniczonąA Ty jesteś meta-naukowcem, który z pozycji samozwańczego autorytetu, lub boskiego poplecznika może oceniać ich wysiłki. No tak..  Napisz w końcu gdzie zrobiłeś ten doktorat i kto był Twoim promotorem. > jednak nie umie jej właściwie wykorzystaćJ.w. > Rzeczy, fakty i zdarzenia, ludzkie rządy, rujnowanie> Ziemi, wojny itp., itd., niczego ludzkości nie nauczyłyNauczyły nauczyły. Jedynie Ty się na tym forum nic nie uczysz, nadając w jedną stronę, niestety "Każda wiara nas ogranicza intelektualnie, a fundamentalistyczna całkowicie. Wierzącego nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. Fundamentalista na wszelaką argumentację jest całkowicie teflonowy" cyt za. Andrzejem Bogusławskim. To bardzo dobrze widać na Twoim przykładzie. > Człowiek zmierza do samozagłady. I to także jest prawdą.Zawsze wcześniej, czy później to pada z ust nawiedzeńca. Normalka, przyzwyczailiśmy się. Napisz lepiej, gdzie zrobiłeś doktorat i kto był Twoim promotorem. Miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#264 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > J.w. Podwójnie celne! Drobner, FSM |
#265 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > > Naprawdę...Więc stanę za boku i popatrzę na te> > Twoje wysiłki erudycji i ...może się trochę pośmieję?> Ja z Twojej pisaniny śmieję się cały czas > Przyznajesz nimi sam, że nigdy w te zagadnienia nie wniknąłeś. Twoja sprawa.Światowej klasy erudyta z Ciebie (wśród jehowych) 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#266 1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> #1 Zdefiniować, co to jest bóg i skąd się wziął (choć to niekonieczne);> Czytaj Biblię i poznawaj Boga, może da Ci się znaleźć. Zmień swe nastawienie. (Hebrajczyków 4:12) "Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca". > #2 Odpowiedzieć jak to wszystko zrobił. Etapik po etapiku, procesik po procesiku, komórka po komórce, organizm po organizmie.> Czytaj Biblie i rozmawiaj ze Świadkami Jehowy! Wiara i nauka nie są ze sobą w konflikcie, to jedynie ludzie - tzw. naukowcy wypaczają te relacje. "Kto ma ucho, niech słucha" > Nam nie wystarczy wrzask: ŻE!!!> Studiuj Słowo Boga, módl się z wiarą a On da ci się znaleźć. Bóg jest realny, racjonalny, co przeciwko Niemu to jest zacofanie i głupota. > Wystarczy nam ciche: jak?> Teraz tego nie usłyszysz! Wasza sytuacja teraz jest tragiczna, ale Wy sami ją możecie zmienić. Pierwsza przeszkoda - przyjrzeć się dokładnie teorii ewolucji i znaleźć jej błędy, a w konsekwencji odrzucić ją jako śmieć, bez znaczenia odpad ludzkiej drogi inteligencji i poznania. W końcu błędy popełnia każdy. Czas się do niego przyznać - jeśliście prawdziwi racjonaliści. Pozdrawiam. |
#267 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >#1 Zdefiniować, co to jest bóg i skąd się wziął (choć to niekonieczne);> >#2 Odpowiedzieć jak to wszystko zrobił.Więc nie umiesz. Po cóż więc zabierasz głos? Z pustego nie nalejesz, Salomonie... > Czytaj Biblię i poznawaj Boga> Czytaj Biblie i rozmawiaj ze Świadkami Jehowy!> Studiuj Słowo Boga, módl się z wiarą a On da ci się znaleźć.To Ty masz odpowiedzieć i wyjaśnić - skoro głosisz. Odpowiedzi: "Zrób to sam" są dobre dla onanistów. Miłego 'samokształcenia' życzę. Drobner, zupełnie niezaskoczony swoim 'rozczarowaniem'... |
#268 1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Miłego 'samokształcenia' życzę.> Nie uciekniesz od tego. Z każdej strony płynie niezliczona ilość opinii i rad ludzi "mądrych i wykształconych o dużym zaufaniu społecznym" - sam musisz wybrać, ocenić i albo przyjąć albo odrzucić. Aby przyjąć prawdę ze Słowa Bożego trzeba ponieść pewne koszty. Po pierwsze, już samo poznanie prawdy może być wstrząsem. W dziele The Encyclopedia Americana zauważono: "Prawda często jest przykra, gdyż nie popiera uprzedzeń i mitów". Kiedy się przekonasz, że Twoje wierzenia okazują się fałszywe, możesz być rozczarowany, zwłaszcza gdy wpajali je Tobie poważani duchowni, naukowcy czy politycy. (Jana 8:32) "i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". (Rzymian 3:4) "Przenigdy! Ale niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą, jak zresztą jest napisane: "Abyś okazał się prawy w swych słowach i wygrał, gdy będziesz osądzany"." Ale czy nie lepiej znaleźć prawdę religijną, niż żyć złudzeniami? Czyż nie jest korzystniej znać fakty, zamiast dawać się okłamywać? Poznanie prawdy jest darem. Po drugie, życie zgodne z prawdą religijną możemy przypłacić utratą uznania naszych dawnych przyjaciół. W świecie, w którym tak wielu ‛prawdę Bożą zamieniło na kłamstwo', osoby sumiennie wcielające w życie prawdę ze Słowa Bożego są uważane za dziwaków, nie rozumiane, a czasami odsunięte przez otoczenie. (1 Piotra 4:4) "Ponieważ już nie biegniecie z nimi do tego samego dołu rozwiązłości, dziwią się i mówią o was obelżywie". Atmosfera tu panująca nie sprzyja poznaniu prawdy, nie sprzyja nawet mówieniu o niej. Jednakże prawda jest warta tej podwójnej ceny i wysiłku. Dlaczego? Poznanie jej uwalnia nas od kłamstw, złudzeń i przesądów. A kiedy zgodnie z nią żyjemy, dodaje nam sił do pokonywania trudności. Prawda Boża jest niezawodna i oparta na mocnych podstawach, a ponadto wzbudza w nas taką nadzieję, iż potrafimy przetrwać każdą próbę. Nic więc dziwnego, że apostoł Paweł przyrównał prawdę do szerokiego, mocnego pasa skórzanego, jaki żołnierze nosili w czasie walki! (Efezjan 6:14) "Toteż stójcie niewzruszenie, opasawszy lędźwie prawdą i nałożywszy napierśnik prawości" Przysłowie biblijne powiada: "Zdobywaj prawdę i nie sprzedawaj jej, mądrość i karność, i rozum" (Przypowieści 23:23). Kto odrzuca prawdę w przeświadczeniu, że jest ona względna lub nie istnieje, traci sposobność prowadzenia najbardziej fascynujących i satysfakcjonujących poszukiwań, jakie tylko można prowadzić. Znalezienie prawdy jest równoznaczne ze znalezieniem nadziei, poznanie jej i pokochanie oznacza poznanie i pokochanie Stwórcy wszechświata i Jego jednorodzonego Syna, a stosowanie się do niej nadaje życiu sens i zapewnia pokój umysłu - teraz i na zawsze. Sam znajdź i przeczytaj: Przypowieści 2:1-5; Zachariasza 8:19; Jana 17:3. Patrząc na Twoje wypowiedzi, dostrzegam, że żadne moje słowo nie trafia do Ciebie, masz ucho, a nie słyszysz; masz oczy, a nie widzisz; chociaż prawda jest na wyciągnięcie reki. Pozdrawiam |
#269 6 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | Rozszerz nieco horyzonty. Do kompletu przeczytaj i streść nam jeszcze pokrótce "O krasnoludkach i sierotce Marysi" M. Konopnickiej. Drobner, z hojniej wyposażonej biblioteki... |
#270 3 na 3 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Do kompletu przeczytaj i streść nam jeszcze pokrótce "O krasnoludkach i sierotce Marysi" M. Konopnickiej.> Ambitne! Nie powiem, ambitne, bliższy kontakt z krasnoludkami, dobry wybór! Tylko wierz mi, że nie rozszerzy to waszych horyzontów. Sami budujecie sobie coraz wyższe przeszkody, by nie poznać prawdy.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|