Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-12-2015 20:25Piotr Płatos (42 punktów)Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
Ocena 1 na 3
Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..
#61
07-01-2016 19:06
 Ocena 4 na 6
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
Wcześniej nie zauważyłem tego bo wyglądało jak cytat ze mnie. Radzę się nauczyć cytować to uniknie się problemów.

>>Skala kilku milionów lat to jest dla ciebie nagle no fajnie. Przy okazji nie przeszkadza ci stwórca nagle stwarzający od ręki ale już natura robiąca to stopniowa to problem.
>> Ów czas można określić: weź pod uwagę długość boiska do piłki nożnej, ty zaś stoisz na linii bramkowej - to linia to najstarsza skamieniałość: mikroskopijny organizm jednokomórkowy. Teraz idziemy przez to boisko, pokonujemy wszystkie linie, teraz linie środkową boiska i dochodzimy do pola karnego po przeciwnej stronie. Cały czas są tylko te mikroskopijne organizmy jednokomórkowe. Teraz wchodzimy na pole karne i widzimy tu gąbkę, meduzę czy dżdżownicę. I nagle na początku pola bramkowego - BUM - na długości jednego kroku pojawiają się wszystkie zwierzęta. Jak powiedział jeden naukowiec: jak Atena z głowy Zeusa w pełni rozwinięte i gotowe do rozmnażania. tego nie można nazwać drzewem a raczej trawnikiem.

Zmiana spojrzenia na boisko niewiele zmienia ta chwilka trwała kilkadziesiąt milionów lat to nie jest więc nagle. No i jak z tym nie kłóci się twoje spojrzenie, że nie było innych gatunków. Przecież widać, ze wcześniej mamy mikroorganizmy, potem pojawiają się bardziej skomplikowane stworzenia i dopiero w kambrze z nich wyodrębniają się kolejne zupełnie nowe co trwa miliony lat. Potem mamy szeregi wielkich wymierań i powstawanie całego szeregu nowych organizmów. Boga nie widać jest za to mechanizm ewolucji. Co byś nie robił faktów nie zmienisz.

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Piotr Płatos

>>Czy pojawienie się tych cech wskazują na utworzenie się nowego gatunku?
>>Na pewno nie.
>Tak ponieważ ślimaki lewoskrętne nie mogą się rozmnażać z prawoskrętnymi.
>
chihuahua nie pokryje doga niemieckiego.
Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku.
Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii.

#63
07-01-2016 20:40
 Ocena 1 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>chihuahua nie pokryje doga niemieckiego.
>Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku.
>Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii.

Zabawne użyłaś mojego argumentu tylko zmieniłaś bernardyna na doga. A prawda jest taka, że to już jest nowy gatunek i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Taka prawda którą podobno miłujesz.

niestadny (2492 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.
No dobrze. Czy jednak do powstania owego szczepu nie przyczyniła się korzystna dla bakterii mutacja?


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.

>Zmiana spojrzenia na boisko niewiele zmienia ta chwilka trwała kilkadziesiąt milionów lat to nie jest więc nagle. No i jak z tym nie kłóci się twoje spojrzenie, że nie było innych gatunków. Przecież widać, ze wcześniej mamy mikroorganizmy, potem pojawiają się bardziej skomplikowane stworzenia i dopiero w kambrze z nich wyodrębniają się kolejne zupełnie nowe co trwa miliony lat. Potem mamy szeregi wielkich wymierań i powstawanie całego szeregu nowych organizmów. Boga nie widać jest za to mechanizm ewolucji. Co byś nie robił faktów nie zmienisz.
>
Faktów nie zmienisz, to prawda, tu chodzi o właściwą ich ocenę. Ewolucjonista widzi jak chce jednak organizmy żywe: rośliny, zwierzęta i ludzie są tak złożone w swej budowie i funkcjach, że każdy mający właściwe zrozumienie złożoności zagadnienia odrzuci ewolucję jako na chybił trafił drogę do ich utworzenia. Pojawia się zawsze jedna opinia "to nie mogło powstać przez przypadek lecz zostało zaprojektowane i wykonane".
Czym Syn Boży Jezus zajmował się w ciągu niezliczonych lat przed przyjściem na ziemię? Z wersetu Przysłów 8:30 dowiadujemy się, że był "mistrzowskim wykonawcą" u boku Boga. Jak to rozumieć? Czytamy w Liście do Kolosan 1:16: "Za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi (...). Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego". Stwórca Jehowa Bóg, posłużył się Synem jako Mistrzowskim Wykonawcą, żeby powołać do istnienia "wszystko inne" - od stworzeń duchowych w niebie po niezmierzony materialny wszechświat, w tym także nasz glob z jego cudowną różnorodnością roślin i zwierząt i z najwspanialszym ziemskim dziełem: człowiekiem.
Współpracę Ojca z Synem możemy w pewnym sensie przyrównać do współpracy architekta z budowniczym, który jest bezpośrednim wykonawcą projektów tego pierwszego. Gdy podziwiamy jakiś szczegół dzieła stwórczego, oddajemy przy tym chwałę Wielkiemu Architektowi. Ale warto też pamiętać, że z radością z Nim współdziałał Mistrzowski Wykonawca.
(Psalm 19:1) "Niebiosa oznajmiają chwałę Boga, a o dziele jego rąk opowiada przestworze".
Psalmista Dawid zwrócił się do Boga: "Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki" (Psalm 139:16).
W Psalmie 104:24 powiedziano: "Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów".
(Rodzaju 1:26, 27) "I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę".
Pozdrawiam

#66
07-01-2016 21:13
 Ocena 2 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Faktów nie zmienisz, to prawda, tu chodzi o właściwą ich ocenę. Ewolucjonista widzi jak chce jednak organizmy żywe: rośliny, zwierzęta i ludzie są tak złożone w swej budowie i funkcjach, że każdy mający właściwe zrozumienie złożoności zagadnienia odrzuci ewolucję jako na chybił trafił drogę do ich utworzenia. Pojawia się zawsze jedna opinia "to nie mogło powstać przez przypadek lecz zostało zaprojektowane i wykonane".

Bo tak twierdzi twoja święta książeczka patrz odpowiedź poniżej.

> Czym Syn Boży Jezus zajmował się w ciągu niezliczonych lat przed przyjściem na ziemię? Z wersetu Przysłów 8:30 dowiadujemy się, że był "mistrzowskim wykonawcą" u boku Boga. Jak to rozumieć? Czytamy w Liście do Kolosan 1:16: "Za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi (...). Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego". Stwórca Jehowa Bóg, posłużył się Synem jako Mistrzowskim Wykonawcą, żeby powołać do istnienia "wszystko inne" - od stworzeń duchowych w niebie po niezmierzony materialny wszechświat, w tym także nasz glob z jego cudowną różnorodnością roślin i zwierząt i z najwspanialszym ziemskim dziełem: człowiekiem.
>Współpracę Ojca z Synem możemy w pewnym sensie przyrównać do współpracy architekta z budowniczym, który jest bezpośrednim wykonawcą projektów tego pierwszego. Gdy podziwiamy jakiś szczegół dzieła stwórczego, oddajemy przy tym chwałę Wielkiemu Architektowi. Ale warto też pamiętać, że z radością z Nim współdziałał Mistrzowski Wykonawca.
>(Psalm 19:1) "Niebiosa oznajmiają chwałę Boga, a o dziele jego rąk opowiada przestworze".
>Psalmista Dawid zwrócił się do Boga: "Oczy twoje widziały nawet mój zarodek, a w twej księdze były zapisane wszystkie jego cząstki" (Psalm 139:16).
>W Psalmie 104:24 powiedziano: "Jakże liczne są twe dzieła, Jehowo! Wszystkie je uczyniłeś mądrze. Ziemia jest pełna twych tworów".
>(Rodzaju 1:26, 27) "I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę".

Przepraszam ale jedyne słowo jakie się mi ciśnie na usta to bull s**t. Nie obchodzą mnie wyrywki z Biblii nie są dla mnie żadnym argumentem w rozmowie więc po prostu je zignoruje. A samą próbę ich użycia traktuje jako obrazę mojego intelektu. I w sumie to kończy wszelki dialog. Tak możecie sobie rozmawiać na spotkaniach w swoim gronie może to was przekonuje. Pokazałaś jednak w ten sposób, że to cała twoja argumentacja. Teoria ewolucji jest głupia bo moja ulubiona postać literacka stwierdziła inaczej.

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi niestadny
>>Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.
>No dobrze. Czy jednak do powstania owego szczepu nie przyczyniła się korzystna dla bakterii mutacja?
>
Odporność bakterii realizuje się na na dwa sposoby:
a) przez mutacje - w środowisku antybiotyku mają przewagę ale poza nim są w gorszej sytuacji, bo zmutowane białko ma ograniczone działanie w porównaniu ze stanem wcześniejszym;
b) przez przechwytywanie fragmentów DNA od innych bakterii.
Ewolucja musi uzyskiwać nowych systemów funkcjonowania nie znanych organizmowi początkowemu.
Jedynie w ten sposób może być odnotowywany postęp prowadzący w końcu do człowieka. To wymaga określonej kolejności. Wcześniej wykształcić się muszą na przykład ramiona, oczy czy mózg. W odporności na antybiotyki, nie znajdziesz takiej ewolucji. Dlaczego? Bo bakterie tracą raczej a nie zyskują nowych funkcji. Bakterie z białkami z wadami przestały pełnić normalne funkcje.
Mówimy tu o zmienności wewnątrz rodzaju, a to Bóg stwarzał według rodzaju.

Innym sposobem zdobywania odporności na antybiotyki jest pobieranie zmutowanego materiału genetycznego od innych bakterii. Mechanizm wymiany DNA jest konieczny, by bakterie przetrwały w szybko zmieniających się środowiskach, jak w szpitalach. Tego jednak także nie można uznać za ewolucję w działaniu. Nie powstaje żadne nowe DNA.
Tak więc, co jak co ale bakterie nie są i nie mogą być jakimkolwiek przydatnym materiałem do udowadniania istnienia ewolucji - po prostu nie przystają do tego cudownego zjawiska. Nie sądzę by było im z tego powodu przykro. Słychać płacz ewolucjonistów.
Pozdrawiam

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.
>>chihuahua nie pokryje doga niemieckiego.
>>Nie wszystkie sprawy są łatwe do rozstrzygnięcia w tym jednym kierunku.
>>Trzeba by wiedzieć coś więcej o ich biologii.
>Zabawne użyłaś mojego argumentu tylko zmieniłaś bernardyna na doga. A prawda jest taka, że to już jest nowy gatunek i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Taka prawda którą podobno miłujesz.
>
Dzisiaj na siłę takie kwestie można rozstrzygnąć przez użycie sztucznej inseminacji i sprawę załatwić. Człowiek zepsuł, to tez człowiek może naprawić, chociaż w tym konkretnym przykładzie lepiej zaprzestać takiego eksperymentowania..
Pozdrawiam

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.
>Bo tak twierdzi twoja święta książeczka patrz odpowiedź poniżej.
>Przepraszam ale jedyne słowo jakie się mi ciśnie na usta to bull s**t.
>
Nie wytrzymujesz ciśnienia. Myślałem, że rozumiesz dogłębnie zagadnienie, że jeśli nie ewolucja to jedynie wchodzi w rachubę Bóg i stwarzanie. Rozczarowałeś mnie, a ja zacząłem w ciebie wierzyć, że coś rozumiesz.
>Nie obchodzą mnie wyrywki z Biblii nie są dla mnie żadnym argumentem w rozmowie więc po prostu je zignoruje. A samą próbę ich użycia traktuje jako obrazę mojego intelektu.
>
WooW! Az tak! Ale taka jest prawda! Jeśli nie ewolucja to Bóg! Może ten intelekt jest w swej konstrukcji niewiele wart. Ucz się, bo przyjdzie moment, że będziesz musiał się pogodzić z prawdą, której nie przyjmujesz! I co wówczas. Już teraz zacznij się do tego przygotowywać i zrozum.
>I w sumie to kończy wszelki dialog. Tak możecie sobie rozmawiać na spotkaniach w swoim gronie może to was przekonuje. Pokazałaś jednak w ten sposób, że to cała twoja argumentacja. Teoria ewolucji jest głupia bo moja ulubiona postać literacka stwierdziła inaczej.
>
Zaślepiony jesteś nienawiścią do informacji sprzecznej z twoim zdaniem. Tylko nie rozumiem jak możesz siebie określać racjonalistą o otwartej głowie! Przecież Ty bardziej cenisz wymyśloną wizję swego intelektu od prawdy. Poczekaj jeszcze trochę pogadajmy. Nie gniewaj się, że wskazałem Twoje słabości, ale to w sposób niezamierzony..
Pozdrawiam

#70
07-01-2016 22:03
 Ocena 1 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Nie wytrzymujesz ciśnienia. Myślałem, że rozumiesz dogłębnie zagadnienie, że jeśli nie ewolucja to jedynie wchodzi w rachubę Bóg i stwarzanie. Rozczarowałeś mnie, a ja zacząłem w ciebie wierzyć, że coś rozumiesz.

Oj jak mi przykro, że dla mnie bóg i stwarzanie nie łączą się z rzeczywistością chyba się zapłaczę.

>WooW! Az tak! Ale taka jest prawda! Jeśli nie ewolucja to Bóg! Może ten intelekt jest w swej konstrukcji niewiele wart. Ucz się, bo przyjdzie moment, że będziesz musiał się pogodzić z prawdą, której nie przyjmujesz! I co wówczas. Już teraz zacznij się do tego przygotowywać i zrozum.

Guzik prawda. Mówiłem prawda na której poparcie masz tylko wyrywki ze swojej świętej książki to żadna prawda. To może lepiej ty zacznij się przygotowywać do przyjęcia prawdy o ewolucji. Ale to za trudne lepiej walić swoimi cytacikami z jakieś tam książeczki. Mówiłem tak przekonasz przekonanego na mnie to nie działa.

>Zaślepiony jesteś nienawiścią do informacji sprzecznej z twoim zdaniem. Tylko nie rozumiem jak możesz siebie określać racjonalistą o otwartej głowie!

Jakiej informacji cytaty z bibli to nie informacja.

>Przecież Ty bardziej cenisz wymyśloną wizję swego intelektu od prawdy. Poczekaj jeszcze trochę pogadajmy. Nie gniewaj się, że wskazałem Twoje słabości, ale to w sposób niezamierzony..

A teraz ja napisze tak przecież ty bardziej cenisz wymyśloną wizję jakiegoś pastucha z przed 2000 lat od prawdy. Nie gniewaj się wskazałem twoją słabość ale to w sposób niezamierzony.

W sumie to samo nie. Tylko, że ty guzik wykazałaś, twoje powyższe cytaty to dowód na intelektualną pustkę i po prostu brak jakichkolwiek racjonalnych argumentów. Ot taka prawda i przy takiej argumentacji raczej sobie nie pogadamy bo i o czym i z czym z wiarą dyskusji niema, a ty masz tylko wiarę nic więcej. Taka jest prawda.

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi W.R.
>Oj jak mi przykro, że dla mnie bóg i stwarzanie nie łączą się z rzeczywistością chyba się zapłaczę.
>
Płacz do tego jeszcze może dojść zgrzytanie zębami. Ale nie poznanie prawdy, chociaż jesteś bardzo blisko jej, to największa kara.
>>WooW! Az tak! Ale taka jest prawda!
>Guzik prawda. Mówiłem prawda na której poparcie masz tylko wyrywki ze swojej świętej książki to żadna prawda. To może lepiej ty zacznij się przygotowywać do przyjęcia prawdy o ewolucji. Ale to za trudne lepiej walić swoimi cytacikami z jakieś tam książeczki. Mówiłem tak przekonasz przekonanego na mnie to nie działa.
>
Te fazę w jakiej ty jesteś byłem 23 lata temu.
>Jakiej informacji cytaty z bibli to nie informacja.
>
Spróbuj spojrzeć na Biblię jako Słowo Boga, a więc prawda.
>A teraz ja napisze tak przecież ty bardziej cenisz wymyśloną wizję jakiegoś pastucha z przed 2000 lat od prawdy.
>
Pastucha?! Pisarzami Biblii byli najmądrzejsi ludzie tamtych czasów.
> Nie gniewaj się wskazałem twoją słabość ale to w sposób niezamierzony.
>W sumie to samo nie. Tylko, że ty guzik wykazałaś, twoje powyższe cytaty to dowód na intelektualną pustkę i po prostu brak jakichkolwiek racjonalnych argumentów.
>
Ty sądzisz, że ten kto odrzuca Boga i Biblię nie jest racjonalistą! To błąd! Ty bardziej niż ja wierzysz w cuda. Bo czy nie czymś takim jest ewolucja! Zobacz bez udziału inteligencji utworzyła racjonalistę! To cud! Człowieka, który ma szlachetniejsze przymioty o zwierząt - nawet tych nazywanych człekokształtnymi.
Taka jest prawda. Pozdrawiam

#72
08-01-2016 16:14
 Ocena 2 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
Bla Bla Bla Biblia to prawda Bla Bla. Mówiłem ten argument przekona przekonanego na mnie nie działa więc wsadź go sobie w buty.

>Ty sądzisz, że ten kto odrzuca Boga i Biblię nie jest racjonalistą! To błąd!

No ale tak pięknego strzału w stopę (nawet jeżeli to zwykła literówka) nie mogę sobie podarować. Tak tak właśnie uważam ten kto powołuje się na Biblię w temacie ewolucji nie jest racjonalistą. Cieszę się, że się zemną zgadzasz ciekawe tylko poco sam z nią wyskoczyłeś.

#73
08-01-2016 20:03
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Bakteria jest ta sama, tyle, że jest szczep odporny na ten antybiotyk.
Czyli jednak nie ta sama.

#74
08-01-2016 20:18
 Ocena 4 na 4
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

> Mówimy tu o zmienności wewnątrz rodzaju, a to Bóg stwarzał według rodzaju.
Zajrzyj z łaski swojej do jakiegoś podręcznika biologii. "Rodzaj" to co innego. Biblia też się na biologii nie zna, więc stamtąd się nie nauczysz.
Rodzaj: Homo
Gatunek: Homo habilis*, Homo erectus*, Homo sapiens (z podgatunkiem Homo sapiens neanderthalensis*)

* - wymarłe.
Adam do którego należał?

#75
08-01-2016 20:22
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę

>Pastucha?! Pisarzami Biblii byli najmądrzejsi ludzie tamtych czasów.
No to Cię mam Jednak ludzie, co?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365