 |
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2015 20:25 | Piotr Płatos (42 punktów) | Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
1 na 3 | Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 | Skrymir (76 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > A po co? Jestem "materialistą" i uważam iż każda rozmowa powinna mi coś dawać. Pańskie tu wypowiedzi nie dają mi na to nawet najmniejszej nadziei.No cóż... "Czego potrzebujesz, duchu młody? Czy prosisz o chwałę nieba? Czyli o święcone gody? Jest dostatkiem mleka, chleba, Są owoce i jagody. Czego potrzebujesz, duchu młody, Żeby się dostać do nieba?" |
#302 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | . A po co? Jestem "materialistą" i uważam iż każda rozmowa powinna mi coś dawać. Pańskie tu wypowiedzi nie dają mi na to nawet najmniejszej nadziei.> No cóż... "Czego potrzebujesz, duchu młody? (...)"www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,15061@@@ . |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > ... czyli nauki w której odkrycia nie mają niczego wspólnego z wiekiem Ziemi ani ewolucją gatunków.> Czy, gdyby był świadkiem Jehowy pisałby w Nature o hematologii?> Hematologia to rzecz do poznania, a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają. Prawda! To prawda jest tym najważniejszym wyznacznikiem wszelkiego działania ludzi prawych i to w tym kierunku powinna być skierowana ich uwaga i inteligencja.. Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niej. Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności przekroczenia ludzkiej natury. To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalne. To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można, nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania. W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan. I tak to już jest i tego nie da się zmienić.. Pozdrawiam |
#304 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >... czyli nauki w której odkrycia nie mają niczego wspólnego z wiekiem Ziemi ani ewolucją gatunków.> >Czy, gdyby był świadkiem Jehowy pisałby w Nature o hematologii?> >> Hematologia to rzecz do poznania, a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają.Podałeś nazwisko (świetnego!) uniwersyteckiego profesora neurologii, podaj nazwisko świetnego hematologa, świadka Jehowy > Prawda! To prawda jest tym najważniejszym wyznacznikiem wszelkiego działania ludzi prawych i to w tym kierunku powinna być skierowana ich uwaga i inteligencja..Jasne! > Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niej. Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności przekroczenia ludzkiej natury. To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalne.Jasne > To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można, nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania.Oczywiście! > W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan.Nie > I tak to już jest i tego nie da się zmienić..Nie |
#305 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niejTakiej samej 'prawdy', jak Twój pogląd oparty na słowach Biblii z przed tysięcy lat nt. dosłownie pierwszych rodziców? O Miłujący, Tobie akurat się nie dziwię - może nie znasz historii, ale setki lat naukowcom i nauce w imię religii kneblowano usta pl.wikipedia.org/wiki/Galileuszpl.wikipedia.org/wiki/Giordano_BrunoKiedyś groziły naukowcom za głoszenie sprzecznych z religią tez tortury, więzienie, nawet śmierć - na niejednym wyrok wykonano. Teraz jednak te czasy minęły: niestety dla Ciebie i Twoich współwyznawców, stety dla naukowców, nauki i zwykłych niewzniosłych ludzi. > Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na> przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności> przekroczenia ludzkiej naturyI przyznajesz się?  Jakoś nie widzę, widzę za to u Ciebie sporo innych rzeczy np. przesądów. > To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalneTo możesz głosić, chyba że to co głosisz jest z sprzeczne z tym co jest osiągalne, wtedy narażasz się na śmieszność. > To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można,> nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania.> W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan.Z założenia nauka nie miesza się do kwestii "w których niczego empirycznie potwierdzić nie można". Szukasz sobie tylko chłopca do bicia, na tym polu nie wróżę sukcesów  > I tak to już jest i tego nie da się zmienić..Nie musisz się bać. Nikt poważny dziś tego nie chce zmienić. > PozdrawiamI ja również.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#306 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | . > Hematologia to rzecz do poznania,Nie, wiemy już o krwi sporo. Warto przejrzeć: Gutt, Romuald Wiesław (1921-1988). "Krótki zarys dziejów nauki o krwi", a choćby przeczytać hasło: pl.wikipedia.org/wiki/Hematologia Oczywiście, iż nie wiemy o krwi jeszcze wszystkiego, ale to nie ma nic wspólnego z Pańskim wnikaniem > a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają.wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989215@@@ . |
#307 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > No cóż...> "Czego potrzebujesz, duchu młody?> Czy prosisz o chwałę nieba?> Czyli o święcone gody?> Jest dostatkiem mleka, chleba,> Są owoce i jagody.> Czego potrzebujesz, duchu młody,> Żeby się dostać do nieba?"Dostatkiem? Czyżby dla wszystkich? krystkon_1976 18-02-2016 21:55 Cytat: Będę kupował sobie jedzenie, i swoim dzieciom, kiedy będziemy głodni dzięki zarobionym pieniądzom. Nie będę musiał więcej chodzić głodny do pracy. Kupię sobie kilka ubrań, żebym mógł ubrać się czasem inaczej. Będę miał dni wolne od pracy, czas żeby coś przeczytać. Nie będę tak zależny od swojego szefa, że od jego widzi mi się będzie zależało czy wyrzucą mnie z dziećmi na ulicę z cudzego domu czy pozwolą mi jednak zostać i mieszkać. Zbuduję sobie perspektywę życia dłuższą niż na 15 dni. Ach rozmarzyłem się. www.racjonalista.pl/forum.php/s,697654#w698335
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Skrymir (76 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Dają kaganiec owcom, żeby nie beczały." ~Kazimierz Brodziński |
| Skrymir (76 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Kornikom obojętne, czy drzewo, które toczą, jest rzeźbione." ~Jan Czarny |
#310 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Gdy jedna owca beczy, cała owczarnia chce pić" przysłowie fińskie
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Skrymir (76 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Złóżmy ją w ofierze Mokosz, a zapewni żniwo taką powściągliwością" ~pewnie jakiś duchowny rodzimowierca słowiański (kiedyś, a może i teraz) |
#312 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Niekiedy zakochany głuptas bierze oschłość za wstyd dziewiczy, tępotę za powściągliwość, kompletną pustkę za czarującą skromność, jednym słowem - gęś za łabędzia" William Makepeace Thackeray
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#313 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | "Podchodzi kornik do kornika i mówi: "Wiesz, obchodzę 25-lecie". "Czego?" - pyta drugi kornik. - "Działalności w korze". Szymon Majewski Show PS aluzja do KOR (Komitet Obrony Robotników)
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#314 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > "Podchodzi kornik do kornika i mówi: "Wiesz, obchodzę 25-lecie". "Czego?" - pyta drugi kornik. - "Działalności w korze".> Szymon Majewski Show> PS aluzja do KOR (Komitet Obrony Robotników)Nazwa KOR została zaadoptowana przez trenerów sportowych grup dziecięcych. KOR to Komitet Oszalałych Rodziców 
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|