Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-12-2015 20:25Piotr Płatos (42 punktów)Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
Ocena 1 na 3
Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Skrymir (76 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
>A po co? Jestem "materialistą" i uważam iż każda rozmowa powinna mi coś dawać. Pańskie tu wypowiedzi nie dają mi na to nawet najmniejszej nadziei.
No cóż...
"Czego potrzebujesz, duchu młody?
Czy prosisz o chwałę nieba?
Czyli o święcone gody?
Jest dostatkiem mleka, chleba,
Są owoce i jagody.
Czego potrzebujesz, duchu młody,
Żeby się dostać do nieba?"

#302
20-02-2016 21:56
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Skrymir
.
A po co? Jestem "materialistą" i uważam iż każda rozmowa powinna mi coś dawać. Pańskie tu wypowiedzi nie dają mi na to nawet najmniejszej nadziei.
>No cóż... "Czego potrzebujesz, duchu młody? (...)"
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,15061

@@@
.

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi szarley
>... czyli nauki w której odkrycia nie mają niczego wspólnego z wiekiem Ziemi ani ewolucją gatunków.
>Czy, gdyby był świadkiem Jehowy pisałby w Nature o hematologii?
>
Hematologia to rzecz do poznania, a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają.
Prawda! To prawda jest tym najważniejszym wyznacznikiem wszelkiego działania ludzi prawych i to w tym kierunku powinna być skierowana ich uwaga i inteligencja..
Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niej. Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności przekroczenia ludzkiej natury. To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalne.
To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można, nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania.
W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan.
I tak to już jest i tego nie da się zmienić..
Pozdrawiam

#304
21-02-2016 20:56
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
>>... czyli nauki w której odkrycia nie mają niczego wspólnego z wiekiem Ziemi ani ewolucją gatunków.
>>Czy, gdyby był świadkiem Jehowy pisałby w Nature o hematologii?
>>
>Hematologia to rzecz do poznania, a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają.
Podałeś nazwisko (świetnego!) uniwersyteckiego profesora neurologii, podaj nazwisko świetnego hematologa, świadka Jehowy

>Prawda! To prawda jest tym najważniejszym wyznacznikiem wszelkiego działania ludzi prawych i to w tym kierunku powinna być skierowana ich uwaga i inteligencja..
Jasne!

>Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niej. Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności przekroczenia ludzkiej natury. To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalne.
Jasne

>To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można, nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania.
Oczywiście!
>W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan.
Nie
>I tak to już jest i tego nie da się zmienić..
Nie

#305
22-02-2016 10:46
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
> Sama nauka powinna być na usługach prawdy, dochodzenia do niej

Takiej samej 'prawdy', jak Twój pogląd oparty na słowach Biblii z przed tysięcy lat nt. dosłownie pierwszych rodziców?
O Miłujący, Tobie akurat się nie dziwię - może nie znasz historii, ale setki lat naukowcom i nauce w imię religii kneblowano usta
pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz
pl.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno
Kiedyś groziły naukowcom za głoszenie sprzecznych z religią tez tortury, więzienie, nawet śmierć - na niejednym wyrok wykonano.
Teraz jednak te czasy minęły: niestety dla Ciebie i Twoich współwyznawców, stety dla naukowców, nauki i zwykłych niewzniosłych ludzi.

> Trzeba jednak w tym wszystkim znajdować miejsce na
> przyznanie się do ludzkich ograniczeń i niemożności
> przekroczenia ludzkiej natury

I przyznajesz się? Jakoś nie widzę, widzę za to u Ciebie sporo innych rzeczy np. przesądów.

> To co poza naszymi zmysłami jest dla nas nieosiągalne

To możesz głosić, chyba że to co głosisz jest z sprzeczne z tym co jest osiągalne, wtedy narażasz się na śmieszność.

> To zaś czego empirycznie potwierdzić nie można,
> nie da się przyjąć bez wielu znaków zapytania.
> W takich razach naukowcy muszą często odejść na dalszy plan.

Z założenia nauka nie miesza się do kwestii "w których niczego empirycznie potwierdzić nie można".
Szukasz sobie tylko chłopca do bicia, na tym polu nie wróżę sukcesów

> I tak to już jest i tego nie da się zmienić..

Nie musisz się bać. Nikt poważny dziś tego nie chce zmienić.

> Pozdrawiam

I ja również.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#306
22-02-2016 13:08
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Miłujący prawdę
.
>Hematologia to rzecz do poznania,
Nie, wiemy już o krwi sporo. Warto przejrzeć: Gutt, Romuald Wiesław (1921-1988). "Krótki zarys dziejów nauki o krwi",
a choćby przeczytać hasło: pl.wikipedia.org/wiki/Hematologia Oczywiście, iż nie wiemy o krwi jeszcze wszystkiego,
ale to nie ma nic wspólnego z Pańskim wnikaniem

>a świadkowie Jehowy w ten temat szczególnie głęboko wnikają.
wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989215

@@@
.

#307
22-02-2016 14:03
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Skrymir
>No cóż...
>"Czego potrzebujesz, duchu młody?
>Czy prosisz o chwałę nieba?
>Czyli o święcone gody?
>Jest dostatkiem mleka, chleba,
>Są owoce i jagody.
>Czego potrzebujesz, duchu młody,
>Żeby się dostać do nieba?"

Dostatkiem? Czyżby dla wszystkich?
krystkon_1976 18-02-2016 21:55 Cytat:
Będę kupował sobie jedzenie, i swoim dzieciom, kiedy będziemy głodni dzięki zarobionym pieniądzom. Nie będę musiał więcej chodzić głodny do pracy. Kupię sobie kilka ubrań, żebym mógł ubrać się czasem inaczej. Będę miał dni wolne od pracy, czas żeby coś przeczytać. Nie będę tak zależny od swojego szefa, że od jego widzi mi się będzie zależało czy wyrzucą mnie z dziećmi na ulicę z cudzego domu czy pozwolą mi jednak zostać i mieszkać. Zbuduję sobie perspektywę życia dłuższą niż na 15 dni. Ach rozmarzyłem się.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,697654#w698335

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Skrymir (76 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
"Dają kaganiec owcom, żeby nie beczały."
~Kazimierz Brodziński

Skrymir (76 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
"Kornikom obojętne, czy drzewo, które toczą, jest rzeźbione."
~Jan Czarny

#310
22-02-2016 20:36
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Skrymir
"Gdy jedna owca beczy, cała owczarnia chce pić"
przysłowie fińskie

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Skrymir (76 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
"Złóżmy ją w ofierze Mokosz, a zapewni żniwo taką powściągliwością"
~pewnie jakiś duchowny rodzimowierca słowiański (kiedyś, a może i teraz)

#312
23-02-2016 08:31
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Skrymir
"Niekiedy zakochany głuptas bierze oschłość za wstyd dziewiczy, tępotę za powściągliwość, kompletną pustkę za czarującą skromność, jednym słowem - gęś za łabędzia"
William Makepeace Thackeray

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#313
23-02-2016 08:34
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Skrymir
"Podchodzi kornik do kornika i mówi: "Wiesz, obchodzę 25-lecie". "Czego?" - pyta drugi kornik. - "Działalności w korze".
Szymon Majewski Show
PS aluzja do KOR (Komitet Obrony Robotników)

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#314
23-02-2016 12:24
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>"Podchodzi kornik do kornika i mówi: "Wiesz, obchodzę 25-lecie". "Czego?" - pyta drugi kornik. - "Działalności w korze".
>Szymon Majewski Show
>PS aluzja do KOR (Komitet Obrony Robotników)

Nazwa KOR została zaadoptowana przez trenerów sportowych grup dziecięcych.
KOR to Komitet Oszalałych Rodziców

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365