 |
Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2015 20:25 | Piotr Płatos (42 punktów) | Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.
1 na 3 | Otóż spotkałem się z zarzucaniem TE że brakuje form przejściowych. Ale może jeden raz widziałem żeby ktoś temu zaprzeczył. Dlaczego w dyskusjach nikt jawnie nie mówi o odkryciach tego "brakującego ogniwa" które stanowi dowód ewolucji? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#166 1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > .> Z wiarą nie ma dyskusji, albowiem nikt i nic nie przekona wierzącego, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej.> ma patent na rację pozwalający wierzącym na całkowitą teflonowatowość na argumentację oponentów.> Mówiąc szczerze to owa "teflonowatowość", jak się szanowny pan uczenie wypowiedział, bardziej widoczna jest po Waszej stronie. Chociażby w temacie ewolucji odrzucacie w czambuł wszelkie argumenty padające z ust osoby wierzącej. Tym samym sami ich nie analizujecie, nie wiecie co są warte, o czym mówią. Dokładnie tak jak faryzeusze przekonani, że za nimi większość i siła fizyczna. > >A wystarczyłoby sięgnąć po Księgę, która działa na was jak święcona woda na Szatana, i zapoznać się z tym co w tym temacie ma do powiedzenia.> Po jedną księgę? Jak dla mnie to czysty idiotyzm. Choć uważam, iż prawie cała ludzka mądrość jest w księgach zapisana, to nie istnieje żadna, która by tą mądrość zebrała i podsumowała, a już w starożytnej biblijnej zbieraninie treści przeróżnej wartości - jest ogromie daleko do tego.> Taka opinia uwłacza całej ludzkości, że się wśród niej znalazł ktoś taki, kto tak postponuje Księgę wyróżnioną przez całe wieki i większość narodów Ziemi z pokolenia na pokolenie. Za te Księgę ginęli ludzi w okresie gdy KK zabronił ją mieć, o czytaniu już nie wspomnę. Gdyby nie była Słowem Boga ślad by już dawno po niej zaginął. Prawdy tam zapisane służą naszemu pouczeniu, a większość z jej tekstu napisana jest na nasze dzisiejsze czasy. Wy zaś pewnie o takim zapisie nic a nic nie słyszeliście: (2 Tymoteusza 3:16, 17) "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła". Tylko płakać nad Wami, bo nic więcej zrobić nie można! > > Wielu jednak tej prostej prawdy przyjąć nie chce, bo musieliby zrezygnować ze swej pozycji i statusu - odkrywcy i naukowca.> Zamknął się Pan w jednej księdze i boi się stamtąd nawet nosa wyściubić. Zupełnie nie potrafi Pan ze zrozumieniem przeczytać nawet tego do czego Pan się na tym forum odnosi. Jak dla mnie to intelektualna żenada.> Macie problemy ze zrozumieniem prostych myśli. To raczej Wy macie problem z prowadzeniem merytorycznej rozmowy. Więcej stawiacie na filozofie i uprzedzenia. Nic dobrego dla was z tego nie wychodzi. > >Tkwią w błędach i tworzą nowe głupie teorie.> A Pan korzysta z komputera, jeździ samochodem, pociągiem, lata samolotem itd. Jak widać nauka cały czas się kompromituje, a nie ci którzy głupoty wypisują.> A słyszy Pan o śmietniku w kosmosie uczynionym przez ludzi z resztek wysyłanego tam złomu, o awariach w elektrowniach atomowych, o zanieczyszczaniu mórz i oceanów wyciekami ropy z szybów wydobywczych, o błędach w biologicznych eksperymentach efektem których AIDS, pszczoły rozbójniczki, o ociepleniu klimatu i niszczeniu w sprinterskim tempie fauny i flory? Mam jeszcze wyliczać? > >Taki jest ten świat daleki od prawdziwego Boga Jehowy.> I całe szczęście i daj tak dalej Panie Boże!> Miłego dnia.> Całe szczęście, że koniec tego systemu rzeczy jest bardzo blisko, bo Ziemia ma być zamieszkana przez ludzi prawych i to po czas niezmierzony - Bóg nie pozwoli by ludzie ją zniszczyli. Szkoda, że nie jesteście zainteresowani poznaniem i zrozumieniem treści Biblii, to wielki Wasz błąd. Pozdrawiam |
#167 2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Szkoda, że nie jesteście zainteresowani poznaniem i zrozumieniem treści Biblii, to wielki Wasz błąd.No szkoda, że mamy twój bełkot w głębokim poważaniu. To może go ze sobą zabierz do bardziej godnych. |
#168 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | . www.racjon(*).php/z,0/d,10/s,690785#w695241Mnie wystarcza tu - choćby tylko osobiste doświadczenie - które mówi, iż jest tak jak to wyżej opisałem: Z wiarą nie ma dyskusji, albowiem nikt i nic nie przekona wierzącego, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej. Wiara ma patent na rację pozwalający wierzącym na całkowitą teflonowatowość na argumentację oponentów.> Mówiąc szczerze to owa "teflonowatowość", jak się szanowny pan uczenie wypowiedział, bardziej widoczna jest po Waszej stronie.Oczywistym dla racjonalistów, iż Pan tak widzi, a nawet więcej, iż Pan nie ma możliwości widzieć inaczej. To właśnie ta teflonowość, o której wyżej napisałem > Chociażby w temacie ewolucji odrzucacie w czambuł wszelkie argumenty padające z ust osoby wierzącej.A co mnie obchodzi czyjaś wiara, to jego problem. Tyle tylko, iż dla mnie czyjakolwiek wiara nie jest jakimkolwiek merytorycznym argumentem i odrzucam wszelkie bzdury niezależnie od kogo one pochodzą. > Tym samym sami ich nie analizujecie, nie wiecie co są warte, o czym mówią.No bo i po co? Na tym forum wielu ludzi o sporej wiedzy w temacie poświęciło sporo czasu aby przeanalizować Pańskie wywody wynikające z Pańskiej wiary i przedstawiło racjonalne, dobrze udokumentowane argumenty na brak naukowej zasadności Pańskich twierdzeń. I co z tego! Gucio, gdyż z wiarą nie dyskusji itd. > A wystarczyłoby sięgnąć po Księgę, która działa na was jak święcona woda na Szatana, i zapoznać się z tym co w tym temacie ma do powiedzenia.Po jedną księgę? Jak dla mnie to czysty idiotyzm. Choć uważam, iż prawie cała ludzka mądrość jest w księgach zapisana, to nie istnieje żadna, która by tą mądrość zebrała i podsumowała, a już w starożytnej biblijnej zbieraninie treści przeróżnej wartości - jest ogromie daleko do tego.> Taka opinia uwłacza całej ludzkości,Moja opinia jest prawdziwą i nikomu w najmniejszym stopniu nie uwłaszcza, a ponadto skąd u Szanownego Pana takie upoważnienia aby wypowiadać się w imieniu całej ludzkości. > że się wśród niej znalazł ktoś taki, kto tak postponuje Księgę wyróżnioną przez całe wieki i większość narodów Ziemi z pokolenia na pokolenie.A któż i gdzie ją postponuje? Przynajmniej ja na tym forum ją wielokrotnie wychwalałem i broniłem przed moim zdaniem nieuzasadnionym krytycyzmem. Nie trudno to znaleźć, a ponadto trochę nawet Panu zalinkowałem. Przestudiowałem na temat Biblii co najmniej kilkadziesiąt książek. Słuchałem wykładów poważnych polskich biblistów. Odwiedziłem miejsca, w których opisane w niej zdarzenia się rozgrywają. Tyle tylko, iż ja starałem się ją zrozumieć, w całym kontekście jej tworzenia, a Pan tu broni jej przetłumaczonych na polski zapisów w ich dosłownym aktualnym zrozumieniu, tak jak to Pańska wiara sobie interpretuje i jest to tylko dowodem wynikającej z wiary głupoty. Reasumując: na podstawie tu zaprezentowanych przez Pana tekstów uważam - nawet pomimo tego, iż dopuszczam Pańską znajomość zapisanych w niej tekstów na pamięć - że Pańskie zrozumienie biblijnych zapisów jest na bardzo niskim poziomie. To Pan właśnie ten wspaniały pomnik starożytnej ludzkiej kultury tu kompromituje, czyniąc zeń przedmiot irracjonalnych pyskówek. > "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła".> Tylko płakać nad Wami, bo nic więcej zrobić nie można!To sobie Pan popłacz, tylko przestań Pan nas nawracać. > Wielu jednak tej prostej prawdy przyjąć nie chce, bo musieliby zrezygnować ze swej pozycji i statusu - odkrywcy i naukowca. Zamknął się Pan w jednej księdze i boi się stamtąd nawet nosa wyściubić. Zupełnie nie potrafi Pan ze zrozumieniem przeczytać nawet tego do czego Pan się na tym forum odnosi. Jak dla mnie to intelektualna żenada.> Macie problemy ze zrozumieniem prostych myśli.Gorzej, gdyż mamy we właściwym miejscu, podobnych Panu oświeconych, dążących do oświecenia swą jedyną prawdą całego świata. > To raczej Wy macie problem z prowadzeniem merytorycznej rozmowy. Więcej stawiacie na filozofie i uprzedzenia. Nic dobrego dla was z tego nie wychodzi.Upierdliwa namolność nigdy nikogo do niczego nie przekonała. Znakomita większość czytelników naszego forum, to ludzie samodzielnie myślący posiadający już wypracowane światopoglądy. Zostaw Pan nam nasze problemy. Bardzo dobrze i bez Pana damy sobie radę. Tu nikt nie chce ani Pana odwodzić od wiary, ani ateizować, to forum dla racjonalistów światopoglądowych: www.racjonalista.pl/forum.php/s,558739/z,0 Dobrze byłoby zrozumieć co to znaczy. > Szkoda, że nie jesteście zainteresowani poznaniem i zrozumieniem treści Biblii, to wielki Wasz błąd.Ależ ja jestem "zainteresowany poznaniem i zrozumieniem treści Biblii" - co na forum wielokrotnie w swoich wypowiedziach pokazałem. Nawet byłem trochę zainteresowany co sądzą na temat Biblii Świadkowie Jehowy i to poznałem. Natomiast rzeczywiście nie jestem zupełnie zainteresowanym religijnym kitem, który tu Pan od lat wciska, gdyż nie znalazłem u Pana ani jednej wypowiedzi na temat Biblii, do której chciałbym się merytorycznie odnieść. _____________ Pan mgr inż stara się jak mu regulamin pozwala i oddał na mnie już 80 głosów negatywnych głosując teraz na wypowiedź 'Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,690785#w695271 Jak samo rzuca się w oczy Pan mgr inż to erudyta wielki, z grupy nowych racjonalistów, mogący poklikać minusy każdemu i na każdy temat: www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,691129#w693686@@@ . |
#169 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >.. a teraz śmieje się z Twojej zapalczywości w zaprzeczaniu Jego pomsłom  > Pomyliłeś się, szarleyu, w ostatnim słowie.Mam nadzieję, że nie było to moje ostatnie słowo  Oczywiście chodziło o pomysły. Sądzę, że Bóg często z dezaprobatą spogląda na tych którzy poczyniają w jego imieniu, ale na pisanie Miłującego patrzy raczej z politowaniem Ciekaw jestem reakcji Miłującego, kiedy już w Raju dowie się, że jednak ewolucja była naprawdę, co wtedy? Wyklnie Pana Boga jak Marek Jurek czy po prostu ucieknie między Szatany  polecam www.youtube.com/watch?v=RQXaXKaIG-4Pierwsza minuta |
#170 3 na 3 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> To fajny przykład potwierdzający fakt, iż człowiek nie poznał wszystkich mechanizmów dziedziczenia i specyfiki wielu gatunków zwierząt w zakresie ich rozmnażania się i nie tylko. W tej jak i w wielu innych dziedzinach stale jeszcze chodzimy po omacku.Tak, wy, kreacjoniści, chodzicie po omacku. Rzecz w tym, że teoria ewolucji doskonale wyjaśnia zagadnienie specjacji. Wyjaśnia też rozmieszczenie geograficzne taksonów. W tym cały problem - NIE ISTNIEJE teoria kreacji, kreacjoniści nie mają ani jednego faktu, który potrafią wyjaśnić zgodnie ze swoją nauką ("goddidit" to nie jest wyjaśnienie) > Tak naprawdę może być to jedynie przykład na tworzenie się nowej populacji ptaszków z określonymi barierami w wydawaniu potomstwa z innymi osobnikami tego gatunku. Nikt nie zna konkretnej przyczyny - mechanizmu takiego stanu.Ależ wszyscy znają. Jest nim różnica genetyczna. > Tu akurat mogła zawieść definicja gatunku odwołująca się do możliwości wydania na świat potomstwa.Definicja to nie żadna świętość, i jak się komuś nie podoba, może stosować inną. Podaj więc swoją definicję gatunku, tylko stosuj ją konsekwentnie. > Czy jednak można powiedzieć że z genetycznego punktu definicji gatunku pojawił się nowy gatunek.Według definicji genetycznej - tak. Według innej - niekoniecznie. Ale kreacjoniści zawsze używają tej genetycznej, bo inaczej już wszystko im się całkiem sypie. > Oczywiście ewolucjoniści zajmą inne stanowisko, bo im taki przykład jest bardzo, ale to bardzo potrzebny.Takich przykładów jest wiele, podałem przykład dotyczący kręgowców, które są nam bliższe, ale np. wśród owadów gatunki kryptyczne to wręcz norma. > Naukowcy różnego rodzaju anomalie w świecie zwierząt i roślin analizuje przez pryzmat ewolucji. Nie potrafią i pewnie nie chcą się z tego wyzwolić.Głównie dlatego, że teoria ewolucji potrafi te anomalie wyjaśnić. A inni potrafią powiedzieć tylko "jest tak, bo goddidit". |
#171 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Oczywiście chodziło o pomysły. Sądzę, że Bóg często z dezaprobatą spogląda na tych którzy poczyniają w jego imieniu, ale na pisanie Miłującego patrzy raczej z politowaniem Cytat:Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające. Julian Tuwim > Ciekaw jestem reakcji Miłującego, kiedy już w Raju dowie się, że jednak ewolucja była naprawdę...1. MP nie ma duszy (jak każdy ŚJ). W Raju może być dopiero po zmartwychwstaniu. Ale i to nie jest pewne. Zapewne jak większość, 'odziedziczy' jeno ziemię. Ale i to nie jest pewne. 2. Ja nie mam duszy (jak każdy A). No i nie zmartwychwstanę. No i nie dowiem się, co z tą ewolucją  .To dyskryminacja... > Wyklnie Pana Boga...Ma wprawę: wyklął wszystkich pozostałych Bogów, to i z następnym nie będzie miał kłopotu. Problem w tym, że stałby się... ateistą! Ale po co komu ateista w Raju? (Cokolwiek by ów Raj oznaczał.) Wygonią, wszystko zacznie się od nowa (p. Rdz 3). ======= Z filmu: Czesi narodem wybranym? Upiekło się braciom. Za to Polacy wybrali się sami! Cud, miód, maliny... Drobner, niewybrany |
#172 4 na 4 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> >Otóż nauka powinna jedynie odkrywać dzieła Boga,> Toż przecie odkrywa i wyszło jej, że:> - Bóg stworzył człowieka w procesie ewolucji  W zasadzie do obronienia - oczywiście tylko na gruncie filozoficznym, nie naukowym, bo jest niefalsyfikowalna - jest hipoteza krypto-kreacji czy też Projektu Skromnie Inteligentnego. Chodzi o to, że Stwórca mógłby, gdyby zechciał, w oczywisty sposób zaznaczyć swój udział w Stworzeniu. Na przykład, zawrzeć pełen tekst Tory w DNA każdego organizmu, zamiast DNA "śmieciowego". Albo, stworzyć skamieniałości konio-luda albo rybo-luda żeby kompletnie zrobić w konia ewolucjonistów, którzy musieliby wtedy zabrać zabawki i zająć się czymś innym. Albo umieścić słonie na Hawajach. I tak dalej. Jednak wychodzi na to, że Stwórca, jeśli przyjmiemy jego istnienie, jest istotą przede wszystkim niezwykle skromną, i nie jest zainteresowany samochwalstwem. I słusznie, bo jest zazwyczaj tak, że im większa rzeczywista władza, tym skromniejsze jej oblicze. Blichtr i surmy złote przystoją tylko takiemu władcy, którego władza stoi na kruchych podstawach, gdy tymczasem rzeczywisty władca całego Wszechświata nie musi się ze swoją władzą obnosić. Stworzył więc formy życia w sposób tak sprytny, aby ukryć swój w tym udział, żeby naiwni ludzie pomyśleli, że powstały w procesie ewolucji, z góry przewidując wszelkie możliwości falsyfikacji i dbając, aby żadnych kiksów nie zrobić. Niestety, zawsze znajdą się złośliwcy, którzy z uporem szukają błędów w Jego doskonałym planie, i chociaż nie znajdują, wciąż ogłaszają Jego porażkę. No, ja bym się wkurzył. |
#173 4 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | A ja muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie gorszego piekła niż wieczność w towarzystwie ludzi pokroju Miłującego Prawdę. Jeżeli jako ateista się mylę to mam nadzieje, że bóg nie ma aż tak wysublimowanego poczucia humoru by mnie zamknąć w raju właśnie z takimi. Za jednym razem ukarał by i ich i mnie. |
#174 6 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > A ja muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie gorszego piekła niż wieczność w towarzystwie ludzi pokroju Miłującego Prawdę. > Jeżeli jako ateista się mylę to mam nadzieje, że bóg nie ma aż tak wysublimowanego poczucia humoru by mnie zamknąć w raju właśnie z takimi. Za jednym razem ukarał by i ich i mnie.Nie zostało nic innego, jak Cytat:Żyć, nie umierać. Nie bój! Nawet grzeszyć nie trzeba zanadto. Wystarczy nie wykupić 'wejściówki' u 'naziemnego personelu'. Ja nawet lokalnego biletu doczesnego nie kupiłem.. Drobner, gapowicz |
#175 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. |
> Wystarczy nie wykupić 'wejściówki' u 'naziemnego personelu'.> Ja nawet lokalnego biletu doczesnego nie kupiłem..> Drobner, gapowiczTu jest właśnie problem nie kupisz tego biletu od żadnej grupy a kto mi zaręczy, że tam nie tylko nie ma nic ale nawet siedzi typ z niezłym poczuciem humoru i specjalnie dla mnie i mi podobnym nie stworzył "raju" pełnego miłujących prawdę. Ech aż strach myśleć. Jedyne co by mnie pocieszyło to to, że miłujący prawdę na ten raj sobie ciężko zapracował a ja nawet nie kiwnąłem palcem. Jest to jakaś pociecha ale mimo wszystko taka wieczność to nic optymistycznego. |
#176 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > ... a kto mi zaręczy, że tam nie tylko nie ma nic...Ja! Jak kupisz bilet u mnie... Tanio! Drobner, bez 21g. |
#177 1 na 3 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >... a kto mi zaręczy, że tam nie tylko nie ma nic...> Ja!> Jak kupisz bilet u mnie...> Tanio!> Drobner, bez 21g.Ech tak się tylko mówi a potem lądujesz ze stadem miłujących prawdę w pociągu do wieczności. Nie ja jednak zaryzykuje jazdę bez biletu, a nuż jednak tamten nie ma poczucia humoru i dostane standardowe piekło i wieczne katusze. W końcu biorąc pod uwagę jego wysłanników nie powinienem się obawiać, że on coś takiego jak humor posiada. Powiedział bym wręcz, że to jest jego ułomność. |
#178 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Ech tak się tylko mówi a potem lądujesz ze stadem miłujących prawdę w pociągu do wieczności.Ech, W.R., a cóż Ciebie tak bieżąca doczesność chrześcijańska przytłoczyła? Przecież, chyba, niejednego Słowianina przedPolaka przedkatolika odkopałeś. Przecież wiesz o 'zaświatach' babilońskich, asyryjskich, akadyjskich, sumeryjskich. Znasz 'zaświaty' egipskie. Możesz wyobrazić sobie 'zaświaty' indiańskie. Spójrz szerzej, a uzyskasz ukojenie rozgorączkowanej obawami głowy: przecież wszędzie Cię nie wezmą... Ja już wolę ateizm (mam spokój przynajmniej tu i teraz (bez duszy)). Ja już wolę buddyzm zen (mam spokój i tu i 'tam' (bo w ogóle mnie nie ma). A na naszym podwórku: wolę np. Wietrzychowice. Ładne groby, choć pracochłonne... Drobner, ani tam ani tu ani nawet manitu... |
#179 3 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > Ech, W.R., a cóż Ciebie tak bieżąca doczesność chrześcijańska przytłoczyła?E nic mnie nie przytłoczyło. Ot żartów tu próbowałem. > Przecież, chyba, niejednego Słowianina przedPolaka przedkatolika odkopałeś.Trochę będzie chociaż wciąż w setki to nie idzie. Nawiasem to też jest ciekawy temat. Ja nie mam jeszcze setek rozkopanych grobów na koncie. Znam jednak ludzi którzy mają ich nawet nie setki a w tysiące będą iść. A tu jak na złość, żaden duch nie chce się nimi zająć. Widocznie duchy mają lepsze rzeczy do roboty niż prześladowanie ludzi bezczelnie ich wykopujących a potem zamykających w małe tekturowe pudełka gdzieś na dnie muzealnego magazynu. > Spójrz szerzej, a uzyskasz ukojenie rozgorączkowanej obawami głowy: przecież wszędzie Cię nie wezmą...Faktycznie wszędzie nie. Ja tylko uprzejmie donoszę, że wybitnie nie do tego raju z Miłującym Prawdę no ale ten mi grozi tylko w ostateczności. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Ewolucja - Ktoś tu chyba kłamie. | > >Szkoda, że nie jesteście zainteresowani poznaniem i zrozumieniem treści Biblii, to wielki Wasz błąd.> No szkoda, że mamy twój bełkot w głębokim poważaniu. To może go ze sobą zabierz do bardziej godnych.> Tak! Szkoda, moglibyście się wiele nauczyć. Trudno. Macie wolny wybór. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|