Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-01-2021 23:53Paolo Monstro (6146 punktów)Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
Ocena 11 na 11
Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej.
Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii.


Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie.

Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.



Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu.

Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność.
Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia.

Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów:

Nie głupio Wam?
Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej.
Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.

Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#166
02-02-2021 09:28
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia
>Bo cała twoja pogarda była ubogaceniem i źródłem rozwoju mojego życia.

Pogarda jest odpowiedzią na
1 ucieczki
2 chochoły
3 pogardę wobec mojej pracy

>Wróćmy do tematu, do niskich inwestycji i odpowiedzialności za śmierć błędnie zarządzonych ludzi.
>Porównam podział wydatków na konsumpcję i na inwestycje do podziału wydatkowanej przez człowieka energii na rekreację i na pracę.
Tak, wiem, nieraz postulowałeś zakaz jakiegokolwiek wypoczynku, nawet stary człowiek, dopóki może ustać na nogach ma pracować do śmierci bez prawa do godziwej emerytury

>Niskie inwestycje oznaczaja, że ludzie w ogólności mało pracują, mało swojej energii posiecaja na kreację dóbr, które będą mogli konsumować w przyszłości.
>Dlaczego ludzie w swej całej masie niewiele pracują?

>Bo się w swej masie stali starzy a ich natura stało się oszczędzanie wszystkiego?
>Bo młodzi ludzie w otoczeniu wszystkiego cudzego i poczucia całkowitej zależności od starych ludzi czuja niepewność tak dużą, że nawet w głowie im rozmnażanie?

A ty chcesz tych młodych pozbawić nawet wsparcie rodziców, żeby zaczynali całkiem od zera i na zerze poprzestali. Przecież w twoim duposystemie, kto nie ma niczego ten nie może mieć niczego. Nie wolno oszczędzać, nie wolno brać kredytu, nie wolno niczego się dorobić

>No młodzi, do których świat powinien należeć stali się sługami starych ludzi,
>których jest pełno i którzy całkowicie dominują?
Bredzisz.

>Wiesz czy skończy się grabienie starych ludzi wszystkiego do siebie,
Skąd mam wiedzieć, skoro to tylko twoje urojenie?

>Skończy się tym, że nie będzie miał kto pracować. Inwestycje wyniosą 0.
To twój postulat. Nikt nie zainwestuje złamanego grodza, jeśli będzie musiał oddać więcej niż zysk w postaci podatków na Hamerlikopodobnych

>30% ludzi całkowicie egzystencjalnie zależnych od starych
Istnieje tylko w twojej chorej imaginacji

Twój byt ponoć egzystencjalnie zależy od informacji kto jest właścicielem Wonowii.
Tylko twój, reszcie to zwisa

>Wyjaśnię ci co jest powodem niskich inwestycji.
Nie wyjaśnisz, bo twoja wiedza z ekonomii jest ujemna
Dowód: postulujesz całkowitą likwidację inwestycji. Rolnikowi nawet nei będzie się opłacało zainwestować w ziarno na siew

>Nieopanowa chciwość coraz starszych ludzi,
... którą dostrzega tylko najchciwszy z chciwych Hamerlik

>którzy uwierzyli, że nie muszą pracować, bo za nich pracuje ich własność i ich pieniądze.
Znasz takich? Ja nie. Znam za to ludzi, którzy całe życie PRACOWALI na emeryturę
To nie jest chciwość, że ta emerytura im się należy. Też ją dostaniesz hipokryto.

Twoi rodzice dostają emeryturę?
Aaaaaaa tajemnica zwolennika jawności

Twoja nienawiść do starych ludzi, którzy mają prawo do odpoczynku po dziesięcioleciach pracy, niedługo przerodzi się w kanibalizm

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#167
02-02-2021 09:31
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
>>>>Nie wiem, czy do końca chodzi tu o obrzucanie błotem.
>>>To poczytaj wypowiedzi przeciwników HK, toż to lawina błota.
>>Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia
>Piszę o obelgach, nie o zarzutach.

No tak, zasadnicza różnica.
Nazwanie Cię złodziejką nie jest obelgą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#168
02-02-2021 09:32
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
>>>>Musicie mnie ponizyc, żeby moje postulaty nie miały dla was i innych znaczenia.
>>>Podobnie było z Żydami w III Rzeszy: zaczęło się od mieszania ich z błotem, dlatego jak szli do gazu, to nikt w ich obronie nawet nie pisnął.
>>przesadzasz.
>> To takie męskie przekomarzanie
>Że niby zabłądziłam na forum dla jakichś obszczymurów i co ja tutaj w ogóle robię?
zabłądziłaś na forum do męskiej szatni chcesz sobie popatrzeć

nasza męska szatnia jest nowoczesna, mobilna, nie wiadomo gdzie i kiedy sie pojawi tak że można zabłądzić
dysponentami szatni jest zamkniety zbiór osób

#169
02-02-2021 09:40
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia
>Wróćmy do odpowiedzialności za śmierć.
>Czlowiek słucha rad tylko tych ludzi, co do których wierzy, że są mu przychylni. Rad pozostałych ludzi czlowiek nie słucha, bo sądzi, że te są tylko oszustwem i nie bez przyczyny.

Masz rację, dlatego ignorujesz rady wszystkich. Nawet kiedy ktoś ci doradza, żebyś przestał ćpać

>Kto stworzył świat, w którym nikomu nie można zaufać?
Nikt, taki świat dopiero chce stworzyć Hamerlik

>Kto stworzył świat, w którym po drugim człowieku spodziewamy się przede wszystkim zła
Nikt, taki świat dopiero chce stworzyć Hamerlik

>Ja chcę ten świat odmienić czyniąc go bardziej przejrzystym, bardziej zrozumiałym dla wszystkich.
Sam napisałeś, że chcesz obudzić w ludziach zawiść i złość, właściciele czegokolwiek mają się bać. To podstawa zaufania w twoich świecie?

>Chcę, żeby wszyscy zrozumieli wzajemne zależności ekonomiczne,
Oczywiście,.
Przykład oponiarza, ucieczka

>żeby zrozumieli znaczenie hierarchii między ludźmi i żeby potrafili ją zaakceptować.
DOKŁADNIE!
Mają być dojeni do ostatniej kropli krwi, ale chcesz, żeby to akceptowali

>Ja nie jestem odpowiedzialny za to, że ludzie tak bardzo sobie nie ufają.
Jesteś odpowiedzialny w większym stopniu niż inni. Zawiodłeś zaufanie nei płacąc alimentów, nie spłacając kredytu
TY!

>To wy jesteście za to odpowiedzialni czyniąc podłe normy społeczne
Odpowiadasz za nie tak samo jak każdy inny człowiek.
A teraz kiedy jesteś bardzo zamożny, to nawet wg ciebie bardziej

>W moim świecie człowiek, który widzi intencje drugiego człowieka jak na dłoni, zyskuje podstawy, żeby drugiemu człowiekowi zaufać.

Oczywiście! Widzisz że właściciel vonowii chce ci podnieść czynsz i mu ufasz. Teraz nie wolno mu podnieść czynszu, więc mu nie ufaszz

>Bezsensowna śmierć zarzucam wszystkim ludziom, którzy propagują tajemnice i przymus.

Znam jednego człowieka na tym forum, który propaguje tajemnice i przymus
Hamerlik - Konopka

>To wy jesteście winni tego, że społeczeństwo jest słabe i nie potrafi bronić się wspólnymi siłami.
Doprawdy nie potrafi się bronić?
Ochrona pracowników
Ochrona konsumentów
Ochrona najemców

Wytrzeźwiej
(i nie zwalaj odpowiedzialności na innych. masz większe możliwości jak inni)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#170
02-02-2021 09:59
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Kto to zrobi skoro pracować będą już tylko własność i pieniądz?
>Pieniądz to zrobi?

Nie odpowiadam za twoje aberracje, ani za rewanżyzm czy chciwość.
Taplaj się dalej w swojej żółci.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#171
02-02-2021 09:59
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Męskie przekomarzanie brzmi jak "kto się czubi, ten się lubi".
>Ja jednak jacka, szarleya i wenancjusza nie lubię, mówiąc łagodnie.
ale bez nich byś nie istniał w takiej okazałości

>Nie przekomarzam się z nimi tylko próbuję doprowadzić do tego, żeby wyjawili swoje posiadłości, poddali je opodatkowaniu a także cofnęli swoje uprawnienie innych do przymusowej egzekucji podatków od pracy, od konsumpcji, lichwy od kreacji ujemnego pieniądza
Dobrowolnie nikt, nigdy, nic, nie oddał co niesłusznie (ale zgodnie z prawem) zagrabił
Prawo jest zawsze stanowione przez patoelity (one maja policje, wojsko, sądy, urzędy skarbowe, TV, gazety, szkoły, kościoły)

#172
02-02-2021 10:08
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley
>>Ja nie jestem odpowiedzialny za to, że ludzie tak
>> bardzo sobie nie ufają.
> Jesteś odpowiedzialny w większym stopniu niż inni. Zawiodłeś
> zaufanie nie płacąc alimentów, nie spłacając kredytu TY!

Zaraz zaraz. Kiedyś spróbuje poogarniać kto ma teraz jego kredyt i jaka to właściwie kwota.
Kiedyś spróbuje ogarnąć zaległości alimentacyjne.
Kiedyś spróbuje się czegoś nauczyć.
Kiedyś.. bo na razie musi pisać 460 postów w miesiąc na fR.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#173
02-02-2021 10:08
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
>>>> To takie męskie przekomarzanie
>>>Że niby zabłądziłam na forum dla jakichś obszczymurów i co ja tutaj w ogóle robię?
>>[...] Nie przekomarzam się z nimi
>To widzę.
>>próbuję doprowadzić do tego, żeby wyjawili swoje posiadłości...
>To jest niewykonalne, bo każdy może zadeklarować cokolwiek, więc byłyby to domniemane posiadłości.
>>poddali je opodatkowaniu
>I to niewykonalne, bo nienależną część podatku państwo zwraca.
>>a także cofnęli swoje uprawnienie...
>Tylko ustawodawca mógłby to zrobić.

Upraszczając, kształtuje u nich wolę zmiany prawa, żeby, kiedy już pojawi się taki trend społeczny byli na tak.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Kto to zrobi skoro pracować będą już tylko własność i pieniądz?
>>Pieniądz to zrobi?
>Nie odpowiadam za twoje aberracje, ani za rewanżyzm czy chciwość.
>Taplaj się dalej w swojej żółci.

To nie rewanż tylko racjonalne wnioski.

Dla wspólnego dobrobytu i łącznego rozwoju wszyscy muszą pracować a nie garstka a reszta ma siedzieć na ich garbie, bo jest w posiadaniu wszelkich środków produkcji i im się należy.

Nie kumasz tak prostej oczywitosci.

Jezeli całymi dniami będzie wylegiwał się na leżaku i oczekiwal że wszystko zrobią inni i ci przyniosą pod nos do zjedzenia to wszystkim będzie ciężko i biednie.

Dlatego ani własność ani pieniądz nie mogą pracować tylko muszą pracować ludzie.

Samo posiadanie nie może być opłacalne.
To jest choroba waszego systemu.

W moim modelu nie masz szans na obfite życie tylko z posiadania. Musisz ruszyc dupe i wykorzystać środki produkcji żeby ci coś skapnęło.

Kapujesz cos z tego?

Czy już tak się przyzwyczaiłeś do myśli, że na ciebie będą robić jelenie, że nie możesz tego przełknąć?

#175
02-02-2021 10:35
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Kapujesz cos z tego?

No właśnie nie. Gdyż w obecnym świecie przeważnie nie masz szans na obfite życie na dłuższa metę z siedzenia i nic nie robienia. Byłeś bezrobotnym, pewnie kumasz.
Musisz ruszyć dupę i wykorzystać możliwości, żeby ci coś skapnęło. Np. najpierw praca na budowach, później w drukarni, później w marketingu Polmetal itd.

Czasem za skubanie ludzi w windykacji kapie dużo, ale na krótką metę i później spłaca się to inną walutą (niekiedy w bolesny sposób). Kumasz.

> Dojrzali ludzi mają wszelkie predyspozycje do tego, żeby np.
> opiekowac się dziecmi, kiedy rodzice nie mogą. Mają najwięcej
> doświadczeń do przekazania a jednocześnie sami potrzebują wysiłku, żeby utrzymać formę

Ile lat mają twoi rodzice, jak często bawią twoje dzieci?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Kapujesz cos z tego?
>No właśnie nie. Gdyż w obecnym świecie przeważnie nie masz szans na obfite życie na dłuższa metę z siedzenia i nic nie robienia. Byłeś bezrobotnym, pewnie kumasz.

Znam ludzi z wielu opowieści, którzy w Berlinie żyją wyłącznie z posiadania.
Wystarcza im nie tylko na obfite życie ale nawet na kolejne akwizycje.
Cała ich aktywność życiowa polega na kupowaniu, przewłaszczaniu, zagarnianiu. Nie robię nic prócz nabywania kolejnych praw.

To nie jest żadna praca tylko choroba waszego systemu i to bardzo ciężka.
Niestety często jest tak, ze chorzy nie widzą własnej choroby, ze szczególnym naciskiem na choroby umysłu.

#177
02-02-2021 10:59
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Dojrzali ludzi mają wszelkie predyspozycje do tego, żeby np.
> opiekowac się dziecmi, kiedy rodzice nie mogą. Mają najwięcej
> doświadczeń do przekazania a jednocześnie sami potrzebują wysiłku, żeby utrzymać formę

Ile lat mają twoi rodzice, jak często bawią twoje dzieci?

>Znam ludzi z wielu opowieści

Legend znaczy się.

> którzy w Berlinie żyją wyłącznie z posiadania.

Acha. Imiona i nazwiska znasz, czy jednak zatajone?

>Cała ich aktywność życiowa polega na kupowaniu, przewłaszczaniu,
> zagarnianiu. Nie robię nic prócz nabywania kolejnych praw.

Zatem robią: zupełnie nic, czyli coś

>To nie jest żadna praca tylko choroba waszego systemu i to bardzo ciężka.

Tak jak pracą, którą chwalisz się na internecine od lat (członek zarządu).. nie była windykacja?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,809658#w809965

> Niestety często jest tak, ze chorzy nie widzą własnej choroby,
> ze szczególnym naciskiem na choroby umysłu.

Radziłbym Mesjaszu spojrzeć w lusterko.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#178
02-02-2021 11:51
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley

>>>>>Nie wiem, czy do końca chodzi tu o obrzucanie błotem.
>>>>To poczytaj wypowiedzi przeciwników HK, toż to lawina błota.
>>>Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia
>>Piszę o obelgach, nie o zarzutach.
>No tak, zasadnicza różnica.
>Nazwanie Cię złodziejką nie jest obelgą
Nie jest. To albo ad personam, np rozmówca może twierdzić, że kradnę jego cenny czas, albo przejaw szaleństwa, bo przecież na forum prawie nic o mnie nie wiadomo.

cr

#179
02-02-2021 11:51
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi okragly

>zabłądziłaś na forum do męskiej szatni chcesz sobie popatrzeć
Kto tak twierdzi już ma mnie z głowy.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Upraszczając, kształtuje u nich wolę zmiany prawa, żeby, kiedy już pojawi się taki trend społeczny byli na tak.
Pozwalając się lżyć zaprzepaszczasz własną ideę.

cr

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365