 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#166 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia> Bo cała twoja pogarda była ubogaceniem i źródłem rozwoju mojego życia.  Pogarda jest odpowiedzią na 1 ucieczki 2 chochoły 3 pogardę wobec mojej pracy > Wróćmy do tematu, do niskich inwestycji i odpowiedzialności za śmierć błędnie zarządzonych ludzi.> Porównam podział wydatków na konsumpcję i na inwestycje do podziału wydatkowanej przez człowieka energii na rekreację i na pracę.Tak, wiem, nieraz postulowałeś zakaz jakiegokolwiek wypoczynku, nawet stary człowiek, dopóki może ustać na nogach ma pracować do śmierci bez prawa do godziwej emerytury > Niskie inwestycje oznaczaja, że ludzie w ogólności mało pracują, mało swojej energii posiecaja na kreację dóbr, które będą mogli konsumować w przyszłości.> Dlaczego ludzie w swej całej masie niewiele pracują?> Bo się w swej masie stali starzy a ich natura stało się oszczędzanie wszystkiego?> Bo młodzi ludzie w otoczeniu wszystkiego cudzego i poczucia całkowitej zależności od starych ludzi czuja niepewność tak dużą, że nawet w głowie im rozmnażanie?A ty chcesz tych młodych pozbawić nawet wsparcie rodziców, żeby zaczynali całkiem od zera i na zerze poprzestali. Przecież w twoim duposystemie, kto nie ma niczego ten nie może mieć niczego. Nie wolno oszczędzać, nie wolno brać kredytu, nie wolno niczego się dorobić > No młodzi, do których świat powinien należeć stali się sługami starych ludzi,> których jest pełno i którzy całkowicie dominują?Bredzisz. > Wiesz czy skończy się grabienie starych ludzi wszystkiego do siebie,Skąd mam wiedzieć, skoro to tylko twoje urojenie? > Skończy się tym, że nie będzie miał kto pracować. Inwestycje wyniosą 0.To twój postulat. Nikt nie zainwestuje złamanego grodza, jeśli będzie musiał oddać więcej niż zysk w postaci podatków na Hamerlikopodobnych > 30% ludzi całkowicie egzystencjalnie zależnych od starychIstnieje tylko w twojej chorej imaginacji Twój byt ponoć egzystencjalnie zależy od informacji kto jest właścicielem Wonowii. Tylko twój, reszcie to zwisa > Wyjaśnię ci co jest powodem niskich inwestycji.Nie wyjaśnisz, bo twoja wiedza z ekonomii jest ujemna Dowód: postulujesz całkowitą likwidację inwestycji. Rolnikowi nawet nei będzie się opłacało zainwestować w ziarno na siew > Nieopanowa chciwość coraz starszych ludzi,... którą dostrzega tylko najchciwszy z chciwych Hamerlik > którzy uwierzyli, że nie muszą pracować, bo za nich pracuje ich własność i ich pieniądze.Znasz takich? Ja nie. Znam za to ludzi, którzy całe życie PRACOWALI na emeryturę To nie jest chciwość, że ta emerytura im się należy. Też ją dostaniesz hipokryto. Twoi rodzice dostają emeryturę? Aaaaaaa tajemnica zwolennika jawności  Twoja nienawiść do starych ludzi, którzy mają prawo do odpoczynku po dziesięcioleciach pracy, niedługo przerodzi się w kanibalizm
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#167 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Nie wiem, czy do końca chodzi tu o obrzucanie błotem.> >>To poczytaj wypowiedzi przeciwników HK, toż to lawina błota.> >Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia> Piszę o obelgach, nie o zarzutach.No tak, zasadnicza różnica. Nazwanie Cię złodziejką nie jest obelgą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#168 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Musicie mnie ponizyc, żeby moje postulaty nie miały dla was i innych znaczenia.> >>Podobnie było z Żydami w III Rzeszy: zaczęło się od mieszania ich z błotem, dlatego jak szli do gazu, to nikt w ich obronie nawet nie pisnął.> >przesadzasz.> > To takie męskie przekomarzanie> Że niby zabłądziłam na forum dla jakichś obszczymurów i co ja tutaj w ogóle robię?zabłądziłaś na forum do męskiej szatni  chcesz sobie popatrzeć nasza męska szatnia jest nowoczesna, mobilna, nie wiadomo gdzie i kiedy sie pojawi  tak że można zabłądzić dysponentami szatni jest zamkniety zbiór osób |
#169 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia> Wróćmy do odpowiedzialności za śmierć.> Czlowiek słucha rad tylko tych ludzi, co do których wierzy, że są mu przychylni. Rad pozostałych ludzi czlowiek nie słucha, bo sądzi, że te są tylko oszustwem i nie bez przyczyny.Masz rację, dlatego ignorujesz rady wszystkich. Nawet kiedy ktoś ci doradza, żebyś przestał ćpać > Kto stworzył świat, w którym nikomu nie można zaufać?Nikt, taki świat dopiero chce stworzyć Hamerlik > Kto stworzył świat, w którym po drugim człowieku spodziewamy się przede wszystkim złaNikt, taki świat dopiero chce stworzyć Hamerlik > Ja chcę ten świat odmienić czyniąc go bardziej przejrzystym, bardziej zrozumiałym dla wszystkich.Sam napisałeś, że chcesz obudzić w ludziach zawiść i złość, właściciele czegokolwiek mają się bać. To podstawa zaufania w twoich świecie? > Chcę, żeby wszyscy zrozumieli wzajemne zależności ekonomiczne,Oczywiście,. Przykład oponiarza, ucieczka > żeby zrozumieli znaczenie hierarchii między ludźmi i żeby potrafili ją zaakceptować.DOKŁADNIE! Mają być dojeni do ostatniej kropli krwi, ale chcesz, żeby to akceptowali > Ja nie jestem odpowiedzialny za to, że ludzie tak bardzo sobie nie ufają.Jesteś odpowiedzialny w większym stopniu niż inni. Zawiodłeś zaufanie nei płacąc alimentów, nie spłacając kredytu TY! > To wy jesteście za to odpowiedzialni czyniąc podłe normy społeczneOdpowiadasz za nie tak samo jak każdy inny człowiek. A teraz kiedy jesteś bardzo zamożny, to nawet wg ciebie bardziej > W moim świecie człowiek, który widzi intencje drugiego człowieka jak na dłoni, zyskuje podstawy, żeby drugiemu człowiekowi zaufać.Oczywiście! Widzisz że właściciel vonowii chce ci podnieść czynsz i mu ufasz. Teraz nie wolno mu podnieść czynszu, więc mu nie ufaszz > Bezsensowna śmierć zarzucam wszystkim ludziom, którzy propagują tajemnice i przymus.Znam jednego człowieka na tym forum, który propaguje tajemnice i przymus Hamerlik - Konopka > To wy jesteście winni tego, że społeczeństwo jest słabe i nie potrafi bronić się wspólnymi siłami.Doprawdy nie potrafi się bronić? Ochrona pracowników Ochrona konsumentów Ochrona najemców Wytrzeźwiej (i nie zwalaj odpowiedzialności na innych. masz większe możliwości jak inni)
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#170 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Kto to zrobi skoro pracować będą już tylko własność i pieniądz?> Pieniądz to zrobi?Nie odpowiadam za twoje aberracje, ani za rewanżyzm czy chciwość. Taplaj się dalej w swojej żółci.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#171 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Męskie przekomarzanie brzmi jak "kto się czubi, ten się lubi".  > Ja jednak jacka, szarleya i wenancjusza nie lubię, mówiąc łagodnie.ale bez nich byś nie istniał w takiej okazałości > Nie przekomarzam się z nimi tylko próbuję doprowadzić do tego, żeby wyjawili swoje posiadłości, poddali je opodatkowaniu a także cofnęli swoje uprawnienie innych do przymusowej egzekucji podatków od pracy, od konsumpcji, lichwy od kreacji ujemnego pieniądza Dobrowolnie nikt, nigdy, nic, nie oddał co niesłusznie (ale zgodnie z prawem) zagrabił Prawo jest zawsze stanowione przez patoelity (one maja policje, wojsko, sądy, urzędy skarbowe, TV, gazety, szkoły, kościoły) |
#172 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Ja nie jestem odpowiedzialny za to, że ludzie tak> > bardzo sobie nie ufają.> Jesteś odpowiedzialny w większym stopniu niż inni. Zawiodłeś> zaufanie nie płacąc alimentów, nie spłacając kredytu TY!Zaraz zaraz. Kiedyś spróbuje poogarniać kto ma teraz jego kredyt i jaka to właściwie kwota. Kiedyś spróbuje ogarnąć zaległości alimentacyjne. Kiedyś spróbuje się czegoś nauczyć. Kiedyś.. bo na razie musi pisać 460 postów w miesiąc na fR. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>> To takie męskie przekomarzanie> >>Że niby zabłądziłam na forum dla jakichś obszczymurów i co ja tutaj w ogóle robię?> >[...] Nie przekomarzam się z nimi> To widzę.> >próbuję doprowadzić do tego, żeby wyjawili swoje posiadłości...> To jest niewykonalne, bo każdy może zadeklarować cokolwiek, więc byłyby to domniemane posiadłości.> >poddali je opodatkowaniu> I to niewykonalne, bo nienależną część podatku państwo zwraca.> >a także cofnęli swoje uprawnienie...> Tylko ustawodawca mógłby to zrobić.Upraszczając, kształtuje u nich wolę zmiany prawa, żeby, kiedy już pojawi się taki trend społeczny byli na tak. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Kto to zrobi skoro pracować będą już tylko własność i pieniądz?> >Pieniądz to zrobi?> Nie odpowiadam za twoje aberracje, ani za rewanżyzm czy chciwość.> Taplaj się dalej w swojej żółci.To nie rewanż tylko racjonalne wnioski. Dla wspólnego dobrobytu i łącznego rozwoju wszyscy muszą pracować a nie garstka a reszta ma siedzieć na ich garbie, bo jest w posiadaniu wszelkich środków produkcji i im się należy. Nie kumasz tak prostej oczywitosci. Jezeli całymi dniami będzie wylegiwał się na leżaku i oczekiwal że wszystko zrobią inni i ci przyniosą pod nos do zjedzenia to wszystkim będzie ciężko i biednie. Dlatego ani własność ani pieniądz nie mogą pracować tylko muszą pracować ludzie. Samo posiadanie nie może być opłacalne. To jest choroba waszego systemu. W moim modelu nie masz szans na obfite życie tylko z posiadania. Musisz ruszyc dupe i wykorzystać środki produkcji żeby ci coś skapnęło. Kapujesz cos z tego? Czy już tak się przyzwyczaiłeś do myśli, że na ciebie będą robić jelenie, że nie możesz tego przełknąć? |
#175 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Kapujesz cos z tego?No właśnie nie. Gdyż w obecnym świecie przeważnie nie masz szans na obfite życie na dłuższa metę z siedzenia i nic nie robienia. Byłeś bezrobotnym, pewnie kumasz. Musisz ruszyć dupę i wykorzystać możliwości, żeby ci coś skapnęło. Np. najpierw praca na budowach, później w drukarni, później w marketingu Polmetal itd. Czasem za skubanie ludzi w windykacji kapie dużo, ale na krótką metę i później spłaca się to inną walutą (niekiedy w bolesny sposób). Kumasz. > Dojrzali ludzi mają wszelkie predyspozycje do tego, żeby np.> opiekowac się dziecmi, kiedy rodzice nie mogą. Mają najwięcej> doświadczeń do przekazania a jednocześnie sami potrzebują wysiłku, żeby utrzymać formęIle lat mają twoi rodzice, jak często bawią twoje dzieci?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Kapujesz cos z tego?> No właśnie nie. Gdyż w obecnym świecie przeważnie nie masz szans na obfite życie na dłuższa metę z siedzenia i nic nie robienia. Byłeś bezrobotnym, pewnie kumasz.Znam ludzi z wielu opowieści, którzy w Berlinie żyją wyłącznie z posiadania. Wystarcza im nie tylko na obfite życie ale nawet na kolejne akwizycje. Cała ich aktywność życiowa polega na kupowaniu, przewłaszczaniu, zagarnianiu. Nie robię nic prócz nabywania kolejnych praw. To nie jest żadna praca tylko choroba waszego systemu i to bardzo ciężka. Niestety często jest tak, ze chorzy nie widzą własnej choroby, ze szczególnym naciskiem na choroby umysłu. |
#177 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Dojrzali ludzi mają wszelkie predyspozycje do tego, żeby np.> opiekowac się dziecmi, kiedy rodzice nie mogą. Mają najwięcej> doświadczeń do przekazania a jednocześnie sami potrzebują wysiłku, żeby utrzymać formęIle lat mają twoi rodzice, jak często bawią twoje dzieci? > Znam ludzi z wielu opowieściLegend znaczy się. > którzy w Berlinie żyją wyłącznie z posiadania.Acha. Imiona i nazwiska znasz, czy jednak zatajone?  > Cała ich aktywność życiowa polega na kupowaniu, przewłaszczaniu,> zagarnianiu. Nie robię nic prócz nabywania kolejnych praw.Zatem robią: zupełnie nic, czyli coś  > To nie jest żadna praca tylko choroba waszego systemu i to bardzo ciężka.Tak jak pracą, którą chwalisz się na internecine od lat (członek zarządu).. nie była windykacja? www.racjonalista.pl/forum.php/s,809658#w809965> Niestety często jest tak, ze chorzy nie widzą własnej choroby,> ze szczególnym naciskiem na choroby umysłu.Radziłbym Mesjaszu spojrzeć w lusterko.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#178 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> >>>>Nie wiem, czy do końca chodzi tu o obrzucanie błotem.> >>>To poczytaj wypowiedzi przeciwników HK, toż to lawina błota.> >>Albo wypowiedzi HK z zarzutami przestępstw i niszczenia mu życia> >Piszę o obelgach, nie o zarzutach.> No tak, zasadnicza różnica.> Nazwanie Cię złodziejką nie jest obelgąNie jest. To albo ad personam, np rozmówca może twierdzić, że kradnę jego cenny czas, albo przejaw szaleństwa, bo przecież na forum prawie nic o mnie nie wiadomo.
cr |
#179 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> zabłądziłaś na forum do męskiej szatni chcesz sobie popatrzećKto tak twierdzi już ma mnie z głowy.
cr |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Upraszczając, kształtuje u nich wolę zmiany prawa, żeby, kiedy już pojawi się taki trend społeczny byli na tak.Pozwalając się lżyć zaprzepaszczasz własną ideę.
cr |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|