Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-01-2021 23:53Paolo Monstro (6146 punktów)Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
Ocena 11 na 11
Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej.
Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii.


Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie.

Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.



Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu.

Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność.
Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia.

Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów:

Nie głupio Wam?
Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej.
Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.

Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>Dyskutujemy o propagandzie Twój wkład to:

Dla ludzi, którzy wyrażają opinie zgodnie z własnymi emocjami to nie jest żadna propaganda. Opinie stają się propagandą dopiero w odbiorze ludzi niezgodnych emocjonalnie.

Jeden człowiek myśli o sobie, robię wszystko tak dobrze jak tylko potrafię a inaczej uksztaltowany emocjonalnie człowiek myśli o nim "szkodliwy idiota".

I dalej

Zapytuje gdzie ma się odbywać promowane przez Ciebie zaciskanie pasa?
I Zgaduje skoro ma być wzrost inwestycji to komu musi być więcej? Kto musi zdobyć jeszcze więcej niż ma?

Zaproponowałes jakieś nowe sposoby kreacji dobra niż współcześnie?
Nie! Ewidentnie chcesz zabrać robolom i dać kapitalistom, bo to jest wasz sposób na "wzrost inwestycji",cokolwiek to znaczy.
Mam się przyglądać bez reakcji jak propagujesz wrogie moim zdaniem idee?

Obciąć świadczenia socjalne i obniżyć podatki, żeby kapitalisci posiedli jeszcze więcej a reszta straciła zupełnie wszystko?
Nie!

Masz jakąś dobrą pracę za godziwe wynagrodzenie da osób, których chcesz pozbawić świadczeń? Czy masz to gdzieś z czego będą żyć?

Fajnie, że sobie tak przyklaskujecie na cięcia państwowych wydatków, bo jak rozumiem zadne z tych cięć nie ma dotyczyć was.
Nie zgadzam się na taką propagandę.

>Dyskutujemy o kryptowalutach, Twój wkład to:

BTC I inne krypto działają od ponad 10 lat. To będzie pewnie z 15% przecietnego ludzkiego życia. Niektórzy już spora część swojego życia żywią się z btc a Ty masz odkrycia w stylu nosens i bzdura?
Po czym zaczynasz opowiadać o rzekomym wpływie komputerów kwantowych i algorytmów wielomianowych na bezpieczeństwo prywatnego klucza, którego kryptografia opiera się na krzywych eliptycznych. To jest chyba nonsens i bzdura.

>Dyskutujemy o aborcji, Twój wkład to:

Przyczyną aborcji są warunki ekonomiczne i kulturowe. Posiadanie dzieci w waszym świecie jest pase, bo przeszkadza w karierze. Oczywiście potrzebujecie dzieci, choćby dojrzałych do roboty, więc będziecie je jak inne narody Zachodu importować z kultur, które je rodzą i wychowują, tumaniac, że jeżeli będą dla was ciężko pracować, to będą tacy jak wy.
Warto o takich sprawach zawsze przypominać, bo sprowadzenie problemu do stwierdzenia, że PiS jest głupi i zły nie jest żadnym wyjaśnieniem tylko zwykła propagandą.

>Dyskutujemy o zbiorze: wszystkich tematów minus zbiór tematów o "uciemiężonym przez kapitalistów ludzie" a Ty i tak wypalasz: "uciemiężony przez kapitalistów lud kopie rowy".

Wy tak sobie opowiadacie o róznych przemianach społecznych, żeby zdobyć władzę i niczego nie zmienić.

Ja na to reaguje wylewając swoją psyche.

Jak właściciel wątku możesz usunąć moje wypowiedzi albo oznaczyć je nie na temat a nic na to nie poradzę. Co Cię powstrzymuje znużony człowieku? Działaj!

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley

>I nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie: co zrobisz kiedy właściciel stacji paliw Przecławiu odmówi przyjęcia BTC, bo za 10 minut wskutek paniki stracą 99% wartości?

Już odpowiadałem na twoje mantry. Jak masz sklerozę to trudno.

Równie dobrze mogę zadać odwrotne pytanie i domyślam się, co ty byś chciał zrobić, gdyby właściciel stacji paliw odmówił przyjęcia państwowej waluty. Chciałbyś użyć państwowej przemocy. Tyle że zapominasz, że właściciel może zażądać dowolnie wysokiej ceny i nie ma żadnego państwowego prawa, które zabrania ustalenia ceny na poziomie 100000000000000000000000000000000000000000000000000 koron za litr paliwa. Co wtedy zrobisz ? Pójdziesz do sejmu, żeby przemocą przywrócić komunizm i regulacje maksymalnych cen ?

>Rozpłaczesz się?

Spójrz tu:

fiatmarketcap.com/

W tej chwili BTC jest 16 walutą pod względem całkowitej kapitalizacji na świecie.

Kapitalizacja BTC jest już trzykrotnie wyższa od kapitalizacji korony czeskiej.

To posiadacze korony mają powody do płaczu.

.

#213
02-02-2021 22:00
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley
>- zarabia powyżej średniej w jednym z najbogatszych miast Europy (ok. 25 000 zł/mies)
>- zalega z alimentoma (600 zł)
>- wakacje funduje mu córka (na którą zalega) dorabiająca kręceniem lizaków)
>Dane na podstawie jego własnych słów.

Czy mógłbyś perfidnie nie kłamać?
Oooo nie możesz? Musisz tak?

Pozwe cie przed wasz sąd za kłamstwa, który skarże cie na wysoką karę i wasz komornik zabierze ci roczny dochód pochodzący nie wiadomo skąd.

I zeby w tynk. Bój się.
Pamiętasz?

#214
02-02-2021 22:52
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

>>Podsumowując: - kasa nie znika przy samym poznaniu klucza, trzeba ją nadal ukraść od wszystkich klientów, wtedy gdy zechcą coś przelać i musi się to wydarzyć w b. krótkim czasie - a to dużo większa bariera niż samo poznanie klucza prywatnego. Złapanie pojedynczego klienta - nie załamie systemu.
>Chyba nie rozumiesz, jak działa system pieniężny.
Nie wiem wszystkiego masz rację, ale mam certyfikat obejmujący księgowość bankową (mgr) mam jakieś podstawy.

> Żeby okradać innych, nie musisz nawet czyścić stanu ich kont. Wystarczy, że masz możliwość dopisywania salda na swoim koncie bez nominalnego zmniejszania salda innych użytkowników systemu. Może to zrobić prezes NBP (emisja pieniądza poprzez operacje otwartego rynku)

Mówiliśmy o problemem ataku przy użyciu komputera kwantowego. O adwersarzu spoza systemu. Przechodzisz na inny temat - nawet 'dobry' system oparty na 'złych' ludziach będzie 'zły'

>.., może to zrobić pospolity fałszerz (który np. ukradł matryce i drukuje nowe banknoty pod osłoną nocy).
>W obu przypadkach społeczeństwo nie ma nad tym żadnej kontroli,
Płaci policji, płaci audytorom, płaci pracownikom banku, płaci NIK, komisjom nadzoru żeby bronili bezpieczeństwa. Istnieje konstytucja i ustawa o NBP itd ...
Czy to jest 100% pewny mechanizm?
Nie, to jest lista barier, które można przeskoczyć -co do pewnego stopnia pokazuje zachowanie PiS i aktualnego prezesa NBP, ale bardzo mało prawdopodobne jest to, że szalony prezes zacznie drukować biliony PLN pod obligacje rządu czy obniży stopy procentowe gdy inflacja sięgnie 10%.

Zgadzam się z Tobą, system pieniądza fiducjarnego, podobnie jak każdy inny w przeszłości nie jest idealnie bezpieczny. Posiadanie wad nie oznacza jednak, że system jest najgorszy, ma 0% bezpieczeństwa - jak wspominasz poniżej. Przeciwnie, bariery, które wymieniłem podnoszą to bezpieczeństwo:

Wymień prezesa banku, któremu udało się pozmieniać konta klientów/swoje? (Operacje wolnego rynku nie są dowolną decyzja prezesa)
Wymień pospolitego fałszerza, który z powodzeniem dodrukował znaczącą liczbę banknotów (tak, że nie zostały wykryte przez długi czas)?
Systemy bankowe ulegały zazwyczaj potężnym adwersarzom, ale problemy nie zawalały systemu, dopóki nie zawaliło się państwo, nawet dewaluacja czy bankructwo było tranfromacją systemu, ze stratami, ale nie całkowitą stratą.

Skąd więc 0%? Podaj jak to wyliczyłeś?

>>Poza tym, wypowiadzasz się b. pewnie o bezpieczeństwie tego systemu - skąd masz tą pewność? Kto gwarantuje Ci, że systemy typu BTC nie są podatne na inne ataki, albo że ich implementacja jest zgodna z planem?
>Oczywiście, że nie mogę mieć absolutnej pewności, że w protokole bitcoina nie ma żadnych błędów. Jednak 99% pewności co do uczciwości sieci BTC jest dla mnie i tak znacznie lepsze niż 0% pewności co do uczciwości państwowego fiata,

Po pierwsze:
nie mówimy o UCZCIWOŚCI systemu - niepotrzebnie mieszasz tutaj ten problem. UCZCIWOŚĆ bierze się z uczciwości ludzi w systemie i przy złym rządzie (nad którym też jest jakaś kontrola w wyborach) i złym prezesie, złej radzie, złej policji ... nawet najlepszy system pieniądza będzie nieuczciwy.
Masz rację, że systemy typu BTC są odporniejsze na nieuczciwych użytkowników i prawdopodobieństwo nieuczciwości twórców BTC, nawet bez nadzoru, jest być może niższe niż prawdopodobieństwo nieuczciwości u politycznie wyłonionych prezezów NBP -nie będę się sprzeczał.

Mówimy jednak o bezpieczeństwie systemu a więc pewności, że system robi to co twierdzi jego autor i tylko to. A to zupełnie inna kwestia, bo autor, nawet bez złych intencji nie może tego zagwarantować.
Tutaj BTC wyraźnie ustępuje systemom kontrolowanym przez państwo, zakładając, że państwo stać na profesjonalny poziom ekspertyzy - co jest prawdą dla wszystkich' cywilizowanych' krajów.

Po drugie:
Skąd bierzesz 99% pewności co do BEZPIECZEŃSTWA BTC? Wskaż argumenty, na których budujesz to przekonanie? Dlaczego dokłądnie 99% a nie np. 80% albo 30%? Jak to policzyłeś? Wskaż jak w tej formule wychodzi Ci 0% dla systemu pieniądza fiducjarnego?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#215
02-02-2021 23:05
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

>Spójrz tu:
>fiatmarketcap.com/
>W tej chwili BTC jest 16 walutą pod względem całkowitej kapitalizacji na świecie.
To nie jest argument, bo o tym czy coś nadaje się na 'pieniądz' nie decyduje kapitalizacja, tylko np. fakt, że jest powszechnie akceptowalny - dlatego szarley MA RACJĘ, podajesz się za ekperta bankowości - na pewno to wiesz.

>Kapitalizacja BTC jest już trzykrotnie wyższa od kapitalizacji korony czeskiej.
>To posiadacze korony mają powody do płaczu.
Nie bo korona jest powszechnie akceptowalna i 'przechowuje wartość' - tj możesz przewidzieć z bardzo wysokim prawdopodobieństwem, ile bochenków chleba kupisz za nią jutro.
Znów jako ekspert ds pieniądza powinieneś wiedzieć, że BTC tej przewidywalności brakuje.

Szarley MA RACJE, sorry możesz go nie lubić ale to nic nie zmienia

Pozdrawiam
Paolo Monstro

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley

>>Jeśli są tu forumowicze, którzy z HK rozmawiali kulturalnie, to znaczy, że po prostu jest to możliwe.
>Oczywiście! Wolno Ci rozmawiać kulturalnie nawet z p.ch.
Powiem więcej: nawet z tobą.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> Jeśli są tu forumowicze, którzy z HK rozmawiali kulturalnie, to
>> znaczy, że po prostu jest to możliwe.
>Pewnie, że jest.
>Pójdźmy jednak dalej: jak myślisz, jak długo z nim w ten sposób rozmawiają?
Jeśli chcesz mi udowodnić, że mam rację, to nie jest to dalej, tylko wstecz.

cr

#218
02-02-2021 23:31
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Dyskutujemy o propagandzie Twój wkład to:
>Dla ludzi, którzy wyrażają opinie zgodnie z własnymi emocjami to nie jest żadna propaganda.
> ... [bla bla] ...
>Fajnie, że sobie tak przyklaskujecie na cięcia państwowych wydatków, bo jak rozumiem zadne z tych cięć nie ma dotyczyć was.
>Nie zgadzam się na taką propagandę.
Krystek czy ja to wszystko zrobiłem powiedziałem co mi zarzucasz i z czym dyskutujesz, 'my' to kto konkretnie? W jakim spisku wg Ciebie działam?

>>Dyskutujemy o kryptowalutach, Twój wkład to:
>BTC I inne krypto działają od ponad 10 lat. To będzie pewnie z 15% przecietnego ludzkiego życia. Niektórzy już spora część swojego życia żywią się z btc a Ty masz odkrycia w stylu nosens i bzdura?
Nigdzie nie powiedziałem, że BTC to bzdura i nonsens.

>Po czym zaczynasz opowiadać o rzekomym wpływie komputerów kwantowych i algorytmów wielomianowych na bezpieczeństwo prywatnego klucza, którego kryptografia opiera się na krzywych eliptycznych. To jest chyba nonsens i bzdura.

To nie jest 'rzekomy wpływ' tylko fakty - zajrzyj do specyfikacji zamiast mi wymyślać.
Odpowiedziałem na Twoje pytanie o trwałość BTC. Tak wyglądają fakty - przykro mi, że Cię rozczarowałem.

>Wy tak sobie opowiadacie o róznych przemianach społecznych, żeby zdobyć władzę i niczego nie zmienić.
My? Czyli kto konkretnie?

Wybacz Krystek, ale rozmowa z Tobą przypomina rozmowę z linguobotem - odbijam Ci argumenty a Ty się zapętlasz : 'bzdura' ... manifest.

Myślę, że zanim zbudujesz swój system ksiąg kapitału - powinieneś zacząć od zautomatyzowania samego siebie - dużo się nie nakodujesz!

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#219
02-02-2021 23:47
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>W tej chwili jestem uprzywilejowany, warunków w mojej pracy mogłoby mi pozazdrościć pewnie z 80% jak nie 90% ludzkości. Robię to co lubię w komforcie.

Ale kiedy znajduesz czas na pracę?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>>W tej chwili jestem uprzywilejowany, warunków w mojej pracy mogłoby mi pozazdrościć pewnie z 80% jak nie 90% ludzkości. Robię to co lubię w komforcie.
>Ale kiedy znajduesz czas na pracę?

A Ty kiedy znajdujesz czas na pisanie na forum?
Bo ja w międzyczasie.
Chciałbyś mnie rozliczyć?
Jestem wolnym człowiekiem i poświęcam swoją energię życiową na to co uważam za ważne, masz z tym problem?
Jeżeli chcesz mnie rozliczyć to wpierw zapłać mi.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>W jakim spisku wg Ciebie działam?

Jesteś najwyraźniej, wg tego co piszesz, w grupie ludzi, którzy nie chcą żadnych istotnych zmian w prawie, a już na pewno nie w prawie własności i w prawie związanym z emisją pieniądza ale chcą władzy i miejsca przy korycie.
Tak Cię widzę.

Nie krytykujesz panujących norm lecz krytykujesz władzę, którą zapewne chciałbyś zastąpić w jej roli.

>Nigdzie nie powiedziałem, że BTC to bzdura i nonsens.

Nie chce mi się szukać ale parę stron wcześniej napisałeś "bańka mydlana", która zaraz pęknie.
Ile sensu mają dla Ciebie mydlane bańki?
Usłyszałeś parę argumentów i już zmieniasz pozycję. BTC już nie zły ale jeszcze wciąż niedobry.

>>Po czym zaczynasz opowiadać o rzekomym wpływie komputerów kwantowych i algorytmów wielomianowych na bezpieczeństwo prywatnego klucza, którego kryptografia opiera się na krzywych eliptycznych. To jest chyba nonsens i bzdura.
>To nie jest 'rzekomy wpływ' tylko fakty

Aha czyli jest faktem, że kwantowy komputer i jego algorytmy mają wpływ na sieć btc. Pierwszy raz słyszę o tym od Ciebie. Jaki to konkretnie wpływ? Mam nadzieję, że własnej projekcji potencjalnego wpływu w przyszłości nie nazywasz faktem. Czy jednak?

>Tak wyglądają fakty - przykro mi, że Cię rozczarowałem.

Fakt jest taki, że stawiasz na zapis pieniądza pod kontrolą banksterki, wybrałeś go, odrzucając ideę zapisu rozproszonego, kryptograficznie zabezpieczonego i pod kolektywną kontrolą.
Wybierasz go we własnym interesie, bowiem nie wierzysz, żeby kolektyw bez prezesa prezesów był zdolny zabezpieczyć odpowiednio twoje interesy, a wśród nich twoją tajemnicę mienia.
Widzisz nie nabrałem się na twoje fakty, mimo twojej wyszukanej retoryki.

>My? Czyli kto konkretnie?

Wy, którzy będzie bronić panujący system społeczny przed zmianą.
Ty, jacek, szarley, wenancjusz, farmer, wszyscy jesteście do siebie podobni, łączy was wpólny inetres.

>Wybacz Krystek, ale rozmowa z Tobą przypomina rozmowę z linguobotem - odbijam Ci argumenty a Ty się zapętlasz : 'bzdura' ... manifest.

Takie jak fakt wpływu komputera kwantowego na sieć bitcoina?
To projekcja życzeniowa, która ma chronić współczesny system bankowy, którego jesteś zwolennikiem z uwagi na własny interes, interes społeczny nie odgrywa tu większego znaczenia.
System się wali a ludzie kupują bitcoiny po 135.000 polskich złotych paciorków. Świat jest głupi i zwariował. Na szczęście księża katoliccy i stara gwardia polityczna rozumie co jest dobre i co jest złe.

>Myślę, że zanim zbudujesz swój system ksiąg kapitału - powinieneś zacząć od zautomatyzowania samego siebie - dużo się nie nakodujesz!

Ooooo nie pozwoliłem wam pogadać sobie o tym jaki PiS jest głupi i zły?
I jak wszystkim będzie lepiej kiedy już przejmiecie władzę?
Ludzie będą zdrowieć a w Warszawce wieże znowu zaczną rosnąć jeszcze bardziej.
Tylko musicie zaimportować ludzi Wschodu i Afrykańczyków, żeby było kogo do pracy angażować i w niej organizować, bo bez zasobów naturalnych nic nie stworzycie. Wy tego nie zrobicie, możecie tylko innym powiedzieć co mają robić.

Powoli zaliczam cię do sfory. Jesteś intelektualnie rozwinięty może bardziej od szarleya ale nosisz w sobie jego emocje. Dlatego mówię do ciebie czasem przez wy. Wy czyli rozumujący jak jacek, szarley, wenancjusz i banda panujących dziś nad społeczeństwem dziadów.

>Tak wyglądają fakty - przykro mi, że Cię rozczarowałem.

#222
03-02-2021 02:03
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>>W tej chwili BTC jest 16 walutą pod względem całkowitej kapitalizacji na świecie.
>To nie jest argument, bo o tym czy coś nadaje się na 'pieniądz' nie decyduje kapitalizacja, tylko np. fakt, że jest powszechnie akceptowalny - dlatego szarley MA RACJĘ, podajesz się za ekperta bankowości - na pewno to wiesz.

Bitcoina nikt nie akceptuje, stąd jego wartość, bo nikt go nie chce

O koronie czeskiej może ktoś w świecie przypadkiem usłyszał może nie, bitcoina znają wszyscy.
Z bitcoinem przeżyjesz wszędzie na świecie.
Za korony czeskie w większości miejsc na świecie nie kupiłbyś zwyczajnie nic, bo też nikt by ich nie zaakceptował, tylko kazałby ci przyjść z ludzkim pieniądzem na wymianę, jak dolar czy bitcoin.

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
>>I nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie: co zrobisz kiedy właściciel stacji paliw Przecławiu odmówi przyjęcia BTC, bo za 10 minut wskutek paniki stracą 99% wartości?
>Już odpowiadałem na twoje mantry. Jak masz sklerozę to trudno.
Zaiste, nie przypominam sobie

>Równie dobrze mogę zadać odwrotne pytanie i domyślam się, co ty byś chciał zrobić, gdyby właściciel stacji paliw odmówił przyjęcia państwowej waluty. Chciałbyś użyć państwowej przemocy.

Mam do tego prawo i właściciel stacji, wiedząc o tym, nie odmówi przyjęcia mojej waluty. Problem może wystąpić, kiedy nie ma czytnika kart, ale wtedy zawsze znajdę bankomat.

Masz konto w BTC, ja w koronach
Obydwaj na całym świecie płacimy lokalną walutą, przeliczaną przez dolara, bo tak działa Visa. (jeśli się mylę, proszę mnie sprostować)

Różnica w tym, że korona do dolara nie straci 50% wartości w jeden dzień, ani nawet w rok. Mając na koncie 100 000 koron, mogę pojechać w dowolny, cywilizowany punkt świata i wiem ile mam dolarów. Ty, mając BTC, nie wiesz ile będziesz miał, po wyjściu z samolotu

>Tyle że zapominasz, że właściciel może zażądać dowolnie wysokiej ceny i nie ma żadnego państwowego prawa, które zabrania ustalenia ceny na poziomie 100000000000000000000000000000000000000000000000000 koron za litr paliwa.

Nie, nie może.
Jeśli cena jest na dystrybutorze, za taką MUSI sprzedać, jeśli podniesie do podanej przez Ciebie kwoty, nikt nie kupi paliwa.

>Co wtedy zrobisz ? Pójdziesz do sejmu, żeby przemocą przywrócić komunizm i regulacje maksymalnych cen ?
Nie, kupię na inne stacji. Ceny paliw dyktuje jednak wolny rynek, ceny BTC też.

>W tej chwili BTC jest 16 walutą pod względem całkowitej kapitalizacji na świecie.
Co kompletnie o niczym nie świadczy. Jutro może być poniżej kenijskiego szylinga.

>Kapitalizacja BTC jest już trzykrotnie wyższa od kapitalizacji korony czeskiej.
a jutro może być trzykrotnie niższa.
Wystarczy, że ci, którzy zarabiają na BTC uznają, że trzeba zarobić więcej i skupić "walutę", żeby jelenie masowo wyprzedawały, kurs radykalnie spadnie, potem zacznie się piąć, aż znów ktoś zarobi... I nie zarobi ktoś, kto ma w paciorkach równowartość samochodu czy domu

>To posiadacze korony mają powody do płaczu.
Jakoś nie płaczę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#224
03-02-2021 08:16
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Pytanie, kiedy ty zdobędziesz się na respekt. Z tego co widzę, chętnie racjonalistka i okrągły rozmawiają może z tobą 5% tego co szarley i nie odnoszą się bezpośrednio do twoich argumentów. Zły szarley, czyż nie tak?
Co do uzasadnień, nie forumowicze tutaj postulują zmianę, zatem to raczej ty powinieneś uzasadnić sens własnych racji. Bronić ich a nie salwowac się co chwilę ucieczką w przypadku trudnych pytań, czy logicznych falsyfikacji.
Na końcu pytasz, czy poddałbym się poglądom osoby intelektualnie słabej: gdy miałem kilka lat, przezywaliśmy się na podwórku mniej-więcej w ten sposób, każdy chyba tego doświadczył lub później gdy miał już dzieci i chodził z nimi na place zabaw czy do parków (ty chodzisz, prawda?) niekiedy jest świadkiem:
- Ty jesteś gułpi.
- Nie, ty jesteś głupi!

Z tą myślą cię zostawiam.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Minus za ucieczkę

www.racjonalista.pl/forum.php/s,835455#w835847


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365