 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#31 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Gdyby państwo/grupa roboli, zamiast dać kasę na TV, samochody, grila itd ... zainwestowała w edukację roboli albo w fabrykę samochodów, z których robole czerpaliby zyski i kupowali samochody to robole by musieli wstrzymać się z konsumpcją, ale potem nie spędzaliby czasu na 'robolowaniu' tylko na życiu nie będąc zależnymi od kapitalistów.W dzisiejszej Europie w wielu firmach motywuje się pracowników do lepszej pracy także premią z zysków. Wiele firm dopuszcza do Rad nadzorczych przedstawicieli pracowników. Dotyczy to wielkich , giełdowych spółek, bo tylko takie mogą produkować samochody Robotnik nie musi być właścicielem swojego warsztatu pracy, prawie zawsze* jest to niewykonalne choćby z racji pracy w zmianowych systemach. Rzecz w tym, żeby pozostając robotnikiem był godziwie traktowany i wynagradzany i, zgadzam się z Tobą, niezależny. Niezależność rozumiem jako możliwość zmiany pracy w warunkach takiej równowagi pracy i kapitału, w której żadna ze stron nie sprawuje dyktatu. *Prawie zawsze, oznacza jednak dwie możliwości 1 Pracownik musi mieć możliwość założenia własnej firmy. Zajedno chodzi o prawną jak i finansowo - kredytową możliwość 2 to, czego jestem praktykiem i gorącym orędownikiem : SPÓŁDZIELCZOŚĆ. Niestety w Polsce zarżnięta jak prosię przez rządy PZPR, a potem dobita jako ... dziecko komuny przez liberałów, tymczasem świetnie prosperująca w bogatych i wspierana w mądrze rządzonych krajach: Szwajcarii, Francji, Szwecji, Kanadzie, Czeskiej republice Niestety spółdzielczość ma jedno ograniczenie: nie zbuduje fabryki samochodów, ani rafinerii, nie ta skala, spółdzielnia pracy to maksimum setka ludzi (piszę jako praktyk) ale ile firm zatrudnia mniej? Dlaczego w Polsce tak trudno jest grupce budowlańców, spółdzielczo budować domy? Grupce mechaników założyć wspólny warsztat? Jednocześnie świetnie w Polsce prosperują spółdzielnie: mleczarskie, bankowe... Pole do działania spore > Pozdrawiam> Paolo MonstroWzajem Hanek
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#32 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > W dzisiejszej Europie w wielu firmach motywuje się pracowników do lepszej pracy także premią z zysków.Gdyby kapitał był publicznie jawny nikt więcej nie robiłby łaski pańskiej dzieląc się z pracownikami zyskiem, bo swiadomi robotnicy sami zażądaliby swojej działki i to kategorycznie. Potrafiliby takze związać swój interes z interesem firmy, po uzyskaniu swojej działki i zaakceptować rolę najemnika na cudzym. Utajniliscie kapitał żeby bronić się przed świadomością innych ale także przed sprawiedliwością społeczną. Chcecie niesprawiedliwie więcej dla siebie. A ponieważ nikt nie potrafi niesprawiedliwosci akceptować musieliście kapitał utajnic pod groźba kary za zdradę cudzych posiadłości. Prawda jest taka, że chytry traci 2x. |
#33 4 na 4 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Myśle, że w swojej wypowiedzi, być może bezwiednie, zawarłeś głęboką prawdę o głosującej większości Polaków:> Cytat: >To nie ważne jak żyjemy ani jak długo, ważne jest tylko to, że się urodzimy! >
W 2020 roku urodziło się najmniej dzieci od 16 lat, a propaganda PiS - 500+ dobra zmiana.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#34 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Nie wbijaj się dziecko do rozmów dorosłych > >W dzisiejszej Europie w wielu firmach motywuje się pracowników do lepszej pracy także premią z zysków.> Gdyby kapitał był publicznie jawny...Gdyby Hamerlik nie był debilem nie musiałby uciekać od pytań i argumentów > Utajniliscie kapitałSprzedajesz dzieci pedofilom > musieliście kapitał utajnica ty kurwisz swoje córki pedofilom alfonsie > pod groźba kary za zdradę cudzych posiadłości.kary śmierci przez łamanie kołem > Prawda jest taka, że chytry traci 2x.Masz rację: Przykład Hamerlika, który kupił 7 arów za 350 000 złotych Ty żałosny debilu 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#35 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Nie wbijaj się dziecko do rozmów dorosłychWasze dojrzałe rozwiązania poważnych problemów społecznych są silnie naznaczone waszym interesem, można by rzec, że są tendencyjne względem interesu grupy właścicieli. |
| hyperion (1422 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > W Polsce jest tak dziwnie i niezrozumiale, że Polacy nienawidzą nakazów, zakazów i nie stosują się do nich ale w tajnym wyborze do swojego rządu wybierają zawsze ludzi kochających się w nakazywaniu, zakazywaniu, grozeniu i karaniu.> O co tu chodzi?Polacy wybierają do władzy "niekompetentów" aby przez omijanie nakazów,zakazów przez nich stanowionych ćwiczyć swoją naturalną inteligencję, która inaczej by zgnuśniała jak to obecnie widzimy u społeczeństw bogatego zachodu  Inaczej sobie tego nie umiem wytłumaczyć. To chyba jakiś wyższy poziom polskości na który jeszcze się nie wspiąłem.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54 |
| Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Wyznawca PiS typu Konowal czy Leonardo już chwytają za widły,Daruj sobie takie "połajanki pani przedszkolanki" |
#38 -1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Problem w tym, że cuda, życie wieczne, pojawianie się i interwencja postaci nadprzyrodzonych typu: Zeusy, Jezusy, Ozyrysy, Maryje, świeci, bogowie itd ... są kompletnie nieweryfikowalne, nieprzewidywalne i tym bardziej niekotrolowalne. Mówimy więc o systemie, w którym nadzieja na cud jest ważniejsza niż działanie człowieka przeciwdziałające problemom.Jakim to ważnym problemom przeciwdziałałeś w swoim życiu? > Jakie życie w tym kraju Katolicy przygotowujecie tym, którzy w to nie wierzą? Co oferujecie tym, którzy oczekują jakiegoś przewidywalnego systemu?Katolicy "w tym khraju" nie mają prawie nic do powiedzenia. Więc po co te pretensje? Zapytaj tych, którzy rządzą. |
#39 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Katolicy "w tym khraju" nie mają prawie nic do powiedzenia. Więc po co te pretensje? Zapytaj tych, którzy rządzą.Każdy nosi w sobie odmienne emocje, przez które odmiennie pojmuje rzeczywistość i wyznacza sobie odmienne dążenia. Nie potrafimy zsynchronizowac naszych emocji. Nie potrafimy zestandaryzować naszych prawd. Nie potrafimy wyznaczyć sobie wspólnych celów. Im nasza kooperacja jest słabsza tym jesteśmy biedniejsi. Musimy nauczyć się wzajemnie akceptować i tolerować. Nie musimy wierzyć w tego samego boga, żeby podjąć współpracę dla wzajemnej korzyści. Sam nie zbuduję samochodu ale we współpracy z 50.000 ludzi zbuduję ich 200.000, żeby każdy mógł mieć ich 4. W swoim samochodzie mogę mieć wizerunek swojego boga a ty w twoim twojego. Nie musimy razem modlić się ale możemy razem kreować i dzielić się. Żeby to stało się możliwe, mimo różnic między nami, musimy opanować w sobie prymitywne emocje i pierwotne popędy, w tym popęd do władzy. Ja przestanę drwić z twojego boga a ty z mojego i będziemy się wzajemnie tolerować. Kiedy stworzymy wspólnie tyle dobra, że nam wystarczy, podzielimy się nim i rozjedziemy do domów, w których każdy będzie żył tak jak tego chce, tak jak tego potrzebuje. Jest jedna prawda uniwersalna, która nas wszystkich dotyczy. Żeby żyć musimy jeść i możliwość wspólnego zdobycia pożywienia łączy nas. |
#40 1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Pokaż kto i jak spłacił długi Gierka.Długi Gierka spłacił Jaruzelski, słowiańskim zwyczajem, dostarczając w l. 90-tych na Zachód ok. 1,5-2 miliony młodych, zdrowych, białych niewolników. |
#41 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>Z rządzeniem krajem jest tak jak z pandemią: ostateczna ocena nastąpi po latach.> >nieraz wystarczy wymienić wyzszych urzędnikow w kluczowych urzędach z PO na PiS (sądy, urzędy skarbowe, policja), w ciągu miesiąca uszczelniony system podatkowy generuje 50 mld zł hasło PiS -"wystarczy nie kraść jest prawdziwe> PiS chciałby zamieść pod dywan odpowiedzialność KNF za aferę GetBack, w której Polacy stracili 2,5 mld zł. A co ze SKOKami? też posżło się j***ć kilka miliardówodniosłem sie do słów Paolo że trzeba czekac wiele lat, co jest prawdą ale czasem efekty widac po miesiącu. Napisałem że PiS jest korzystniejsze dla nas od PO, ale obie formacje sa typu mafijnego, to patoelity. > okrągły na tym forum to już zostało parę osób co piszą ze sobą jedno i to samo. Wiesz co jest magicznego w Raju okrągły? Wystarczy że użyjesz tego słowa a wszyscy niemal s********ją. Zaczarowałeś to słowo.zauważyłem, już nikt mi "+" nie daje  to taka konwencja, próba spojrzenia z 2 mln lat naszego życia, sprzed udomowienia nas, sprzed nastania cywilizacji, nie można odciąć się od korzeni bo więdniesz Z rajem kojarzy się wąż, on nas selekcjonował pod względem wzroku (mamy tylko trochę gorszy niz sokoły), w raju miałes słaby wzrok ginąłeś bezpotomnie, od węża, nawet jak noworodkowi pokażesz zdjecie węża zobaczysz przerażenie a nie zareaguje na zdjęcie niedźwiedzia (w raju nie bylo niedźwiedzi) |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Pokaż kto i jak spłacił długi Gierka.> Długi Gierka spłacił Jaruzelski, słowiańskim zwyczajem, dostarczając w l. 90-tych na Zachód ok. 1,5-2 miliony młodych, zdrowych, białych niewolników.Przypominam, że starszyzna rządząca tym dolkiem miała i nadal ma możliwość stworzenia takiej organizacji społecznej, żeby żadno z jej dzieci nie zechciało od niej uciekać. Jaruzelski to podobnie jak Putin czy Trump tylko jeden człowiek i bez ogromnego zaplecza społecznego nie miałby żadnego znaczenia. Ludzie migrują głównie z dwóch powodów: - brak możliwości - brak wolności Ktoś inny stwarza więcej możliwość i daje więcej wolności nie zapewniając nawet prawa głosu. Polacy są mocno skoncentrowani na wzajemnych oskarżeniach i dążeniu do władzy. Ludzie, którzy nieustająco ze sobą walczą nie mają energii na stworzenie sobie dobrobytu. Dobrobyt rodzi się w zgnilym kompromisie. Dobrobyt rodzi się we wzajemnej tolerancji. Dobrobyt rodzi się w akceptacji odmienności drugiego człowieka i przyznaniu mu wartości, pomimo jego sprzecznych przekonan i dążeń. Żeby stworzyć wolność i perspektywę dobrobytu drugiemu człowiekowi potrzeba go uszanować i ustąpić mu. Stawianie siebie zawsze na pierwszym miejscu i bezkompromisowa postawa wobec innych prowadzi do wzajemnego zniewolenia i biedy z nędzą. Żebyśmy mogli stworzyć dobrobyt, od którego nikt nie zechce uciekać ją muszę uznać twoją wartość a Ty moją, ja muszę przyznać tobie prawo głosu a Ty mi. Dlatego też wycofuje się z kategorycznego oskarżenia innych ludzi o wszelkie zło tego świata. Nie rezygnuje ze swoich dążeń i nie zamierzam innym we wszytkim ustąpić ale nie sądzę, że inni ludzie dążyli do panowania zła w naszym życiu. Mają po prostu inne wizje życia niż ja i musimy się w tym jakoś zgodzić. |
#43 4 na 4 | Berzerac (5671 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> W 2020 roku urodziło się najmniej dzieci od 16 lat, a propaganda PiS - 500+ dobra zmiana.Tak jest. W Polsce toczy się batalia kobiet (słuszna) o wolność wyboru. Moim zdaniem sednem problemu jest to, że w każdym cywilizowanym, wolnym od narzucanych dogmatów religii kraju zabieg in vitro jest refundowany. U nas , w kraju, gdzie kościół niepotrzebnie wsadza swój ryj w dziedziny życia, gdzie nie powinien, zabieg ten uważany jest za świętokradztwo. I mamy niż demograficzny. Wiem coś o tym, bo nie posiadam dzieci. Leczenie bezpłodności kosztowało mnie dobrej klasy samochód. Kiedy leczenie okazało się bezskuteczne, pozostał zabieg in vitro. Wówczas koszt I zabiegu to była kwota 8 000 zł. Pierwszy zabieg dawał ok 40% szans, wielce prawdopodobne były kolejne, już trochę tańsze. Ale my zdecydowalibyśmy się na nie, tylko już bank odmówił mi kolejnych kredytów. I w dupie miałem, że ksiądz będzie grzmiał z ambony, że kościół mnie potępi. A Pisiory tej czarnej mafii dają pole do po/Pisu. I działają wespół na szkodę obywateli. W Polsce bywa tak, że posiadają dzieci ludzie, którzy nie powinni ich mieć. Ci którzy mogą mieć, a ich nie chcą. Ci którzy powinni je mieć - nie mogą. |
#44 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > W Polsce bywa tak, że posiadają dzieci ludzie, którzy nie powinni ich mieć. Ci którzy mogą mieć, a ich nie chcą. Ci którzy powinni je mieć - nie mogą.Natura widzi to inaczej. Nie chcenie własnych dzieci często projektuje się u innych, przez tych, którym wydaje się, że im dzieci należą się bardziej. Ci którzy pragną dzieci i nie mogą zaspokoić swojej potrzeby są w innym stanie umysłu niż ci, którzy dzieci posiadają i dla nich to jest całkowicie normalne a nawet trudne, bo z dziećmi trzeba przecież podzielić się domem i pożywieniem. Zmieniłby się twój stosunek do dzieci gdybyś je posiadał a zwłaszcza kiedy posiadałbyś ich kilkoro. Teraz sądzisz, że poświęciłbyś dziecku życie, bo tak pragnienia ukierunkowały twoją psyche ale po zaspokojeniu potrzeb posiadania dzieci twoja psyche podobnie jak u innych rozwijałaby się w różnych innych kierunkach i twoje dziecko nie stałoby być już być może na pierwszym miejscu. Każdy próbuje ukształtować społeczeństwo pod własne potrzeby ale my nie jesteśmy monolitem i różnimy się potrzebami, nie da ukształtować się społeczeństwa pod potrzeby wszystkich. Nie sądzę, żeby kościół katolicki miał problem z finansowaniem rozrodczości przez państwo. Kościół ma problem z manipulacją zarodkami. Kościół nie chce, żeby ktoś kombinował w probówkach z ludzkimi zarodkami, bo skoro wolno kombinować z zarodkami to dlaczego nie z płodami? Albo dlaczego nie z dziećmi albo z ludźmi? Może by takiemu człowiekowi wszczepić obcy kod genetyczny i zobaczyć co się stanie? Może pokombinować genami i zobaczymy co z tego wyjdzie? Może jakiś nadczłowiek? Wg mnie samo źródło niedopuszczalności do manipulacji ludzkim życiem znajduje się w instynkcie przetrwania. Gdyby pozwolić niekontrolowanie manipulować ludzkim ciałem moglibyśmy sprowadzić na siebie plagi egipskie, wynikające z tego, że manipulujący nie wie co czyni, nie ma pojęcia co z tego wyjdzie i jakie to może przynieść dla wszystkich konsekwencje. To nie jest tak, że nasze życie w Naturze jest stabilne i nie pojawi się coś, co wszystkich ludzi wykasuje jak np. zmodyfikowany gen ludzki. Masz pojęcie co oni tam kombinują w tych probówkach i czy nie trafisz na takiego, który zechce zabawić się w boga, poza twoją świadomością i twoim kosztem? To wszystko nie jest tak oczywiste jak próbujesz tu opisać a kościół katolicki nawet jeżeli nie potrafi uzasadnić swoich, bo działa intuicyjne to ma do tego silne podstawy - ochrona ludzkiego życia! |
#45 1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
O czym dyskutować z osobnikiem, który "nigdy w życiu nie spotkał żadnego Żyda" i "nic o nich nie wie". Ładna pogoda, śnieg pada. I tyle. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|