 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Najemny pracownik warsztatu oponiarskiego WIE ile samochodów obsługuje, WIE ile kosztuje wymiana opon. WIE ile zysku ma właściciel> I CO Z TEGO?Wie po ile właściciel kupuje opony, po ile maszyny, ile wydał na rozbudowę zakładu i jakie ma odsetki od kredytu w ujęciu rocznym? Skąd ty wiesz co o finansach wie zwykły robol najemny, robiący za minimalną na śmieciowce poprzez agencję pracy tymczasowej, w której siedzibie nigdy żywego ducha nie zastaniesz? Wysłałeś do niego dzieci z ankieta, żeby go wypytaly, jak wasz urząd statystyczny budujący statystykę rozkładu bogactwa w społeczenstwie? Wziąłeś pod uwagę, że robol może kłamać ze wstydu przed dzieckiem. Co mu powie? Prawdę? |
#362 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Najemny pracownik warsztatu oponiarskiego WIE ile samochodów obsługuje, WIE ile kosztuje wymiana opon. WIE ile zysku ma właściciel> >I CO Z TEGO?> Wie po ile właściciel kupuje opony, po ile maszyny, ile wydał na rozbudowę zakładu i jakie ma odsetki od kredytu w ujęciu rocznym?Tak! Dokładnie tak! Może się pomylić o kilka procent. W dodatku większość klientów nie kupuje opon, tylko przyjeżdża je wymienić, a cena za wymianę jest jawna. Wie ile opon wymienia, wie ile to kosztuje, wie ile kosztują opony, ile prądu zużywają maszyny, wie ile zarabia i nie ma z tego powodu żadnych skutków Czekam na argumenta Reszta to twoja demagogia japiszona udającego zatroskanie o los "roboli" żeby czasem nie unikali opodatkowania swoich rowerów na rzecz Hamelika
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| 0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>W teorii uruchamiania i testowania (na przeciętnym uniwersytecie to kurs 2-3h tygodniowo przez rok) przyjmuje się, że każdy program ma błędy> >Więc jest to teoria niepoparta dowodami. Państwowe uniwersytety podlegają wpływowi panującej władzy politycznej. W czasach Galileusza ....> Teorie tego typu niczego nie udowadniają tylko budują model prawdopodobieństwa. Paradoksalnie tak samo jak kryptografia, na której opierasz swoje 99%.Wyjaśnijmy sobie coś. Wycofujesz się ze stwierdzenia, że bitcoin na pewno nie jest bezpieczny (Twoje słowa: "na pewno ma luki") ? Twierdzisz już tylko, że bitcoin może nie być bezpieczny, ale tak naprawdę tego nie wiadomo ? (ok, na tej samej zasadzie możliwe jest, że jesteś mózgiem w słoiku albo, że zwodzi Cię demon Kartezjusza) Jednocześnie jakoś zupełnie nie przeszkadza Ci, że zdecydowana większość ludzi (w tym niezależnych badaczy dysponujących wiedzą techniczną) kompletnie nic nie wie i nie może się dowiedzieć na temat sposobu działania oprogramowania państwowego systemu bankowego. Ze szczątkowych informacji opublikowanych na temat tych systemów wiadomo tylko, że na pewno nie są bezpieczne, ponieważ istnieje w nich luka, umożliwiająca nieograniczone i niekontrolowane kreowanie jednostek pieniężnych przez grupę osób posiadających fizyczną kontrolę nad dyskami twardymi w NBP. Zwykłemu człowiekowi bez układów korupcyjnych z rządem pozostaje do wyboru niezależny od władzy centralnej system pieniężny o otwartym kodzie, który teoretycznie może mieć lukę, którą przez lata miliony ludzi nie zdołało zauważyć (na co jednak brak jakichkolwiek konstruktywnych dowodów) albo państwowy system pieniężny, który NA PEWNO ma lukę (wprowadzoną do niego od początku i celowo). Robisz z ludzi idiotów ?  > Możesz iść do szamana zamiast lekarza, możesz budować dom w oparciu o rady na Facebooku zamiast projekt inżynierski itd. Konsekwencje są na Tobie w razie czego.Problem w tym, że tak właśnie nie jest. Żądam, żeby państwo nie wtrącało się w moje życie i żebym sam ponosił za nie odpowiedzialność. Niestety, na każdym kroku jestem uszczęśliwiany na siłę. > Zauważ tylko, że anty-naukowcom nie udało się wiele stworzyć poza krytyką nauki.Czyli Galileusz był według Ciebie anty-naukowcem ? > To nauka stworzyła teorię stojącą za bitcoinem, a nie jakiś guru od btc. Ta teoria pochodzi z lat 70 i jest stworzona przez podobnych spiskowców, którzy tworzyli teorie testowania i uruchamiania oprogramowania.Znów mnie nie rozumiesz. W żadnym wypadku nie jestem przeciwny nauce jako takiej. Jestem przeciwny ingerencji państwa w naukę. Jestem gorącym zwolennikiem niezależnych badań i prywatnych uczelni (niefinansowanych z pieniędzy siłą wydartych z kieszeni podatników, po to, aby przerobić ich na wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą, harującą pod dyktando rządu lub wielkiego korpo, które się z nim dogaduje). Zauważam, że największe przewroty naukowe często są zasługą niezależnej pracy badawczej poza państwowymi uniwersytetami. Zauważam, że państwowe instytucje wielokrotnie próbowały zahamować postęp. Kropotkin w Zdobyciu chleba pisze: Cytat:Skąd uczony czerpie dzisiaj środki do prowadzenia badań naukowych ? Musi ubiegać się o pomoc państwową, którą zresztą na stu kandydatów otrzymuje jeden. Napewno liczyć na nią może ten tylko, kto się zobowiąże kroczyć utartemi, uświęconemi przez tradycję drogami. Wystarczy przypomnieć sobie jak Akademja francuska potępiła teorie Darwina, jak Akademja petersburska odtrąciła Mendelejewa, a Towarzystwo Królewskie w Londynie odmówiło wydrukowania pracy Joule'a, jako nie naukowej - pracy zawierającej określenie mechanicznego równoważnika ciepła.
Oto dlaczego nie w akademjach i uniwersytetach powstały wszystkie prace naukowe, wszystkie odkrycia przewrotne. Dokonali tego ludzie, albo dostatecznie zamożni, by zachować swą niezależność, jak Darwin i Lyell, albo też biedacy, którzy rujnowali swe zdrowie, pracując w niedostatku, a często w nędzy.
"Zdobycie chleba" str. 88 Feyerabend, pisząc o olbrzymiej arogancji niektórych "naukowców" z państwowo kontrolowanych instytucji, dodaje nawet słowa Einsteina: Cytat:Einstein dostrzegał ten problem, radził więc, aby osoby zajmujące się badaniami naukowymi nie łączyły ich ze swoim zawodem: "badanie naukowe musi być wolne od nacisków ze strony działalności zawodowej" (Born-Einstein Letters, str. 105ff)
"Przeciw metodzie" str. 164 . |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Tradycjonaliści muszą trochę ustąpić. Świat zmienia się i tego żadna agresja nie powstrzyma. Trzeba popłynąć z nowym prądem.Ee tam. Z prądem płyną zdechłe ryby.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Tak! Dokładnie tak! Może się pomylić o kilka procent.Zwyczajnie kłamiesz. Robol nic nie wie i często jest świadomy swojej absolutnej niewiedzy więc jest całkowicie bezsilny wobec swojego otoczenia, nierzadko wrogiego. To są kłamstwa pospolite, że aż niedobrze robi się od słuchania ich. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Tak! Dokładnie tak! Może się pomylić o kilka procent.> Zwyczajnie kłamiesz.oooooooo wystarczyło zapytać 148 razy i Hamerlik przeczytał pytanie! Sukces! Oczywiście przeczytał argumenta bez jakiegokolwiek zrozumienia, przerosły go intelektualnie, betonowo - teflonowy mózg niezdolny jest do przemyślenia FAKTÓW Więc uzasadnię, może jak powtórzę 149 razy to przeczytasz , w to, że zrozumiesz, nie wierzę. Niestety twój obraz świata to obraz wydumanych "roboli bez mienia", bo japiszon zawiści Bezosowi To czego, wg ciebie mechanik w oponiarskim warsztacie nie wie? KONKRETNIE! Skoro zarzucasz mi kłamstwo, to je wskaż> Wie po ile właściciel kupuje opony?Tak, to bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy zadzwonić do hurtowni i powiedzieć "ile kosztują opony jeśli zamówię 100 sztuk" > po ile maszyny?Tak, to bardzo łatwo sprawdzić w taki sam sposób. Ceny narzędzi sprawdzi w markecie > ile wydał na rozbudowę zakładu?Tak, to bardzo łatwo sprawdzić. Patrzę na dom po sąsiedzku i wiem, ile kosztowała budowa i za ile inwestor kupił ziemię. Ceny transakcyjne nie są tajemnicą i jakie ma odsetki od kredytu w ujęciu rocznym? Tak, to bardzo łatwo sprawdzić. Kredyty nie różnią się znacząco w różnych bankach. Możesz przyjąć, że w Niemczech 1,2% pod hipotekę Suma pomyłek to kilka procent. Te twoje mityczne dzieci wysyłane z ankietami nie istnieją Wie, ile sam zarabia i jakie jest opodatkowanie dochodów i składki. Wie, jaka jest cena zamiany opon Wie, ile kosztują nowe opony w hurtowni i w detalu Wie, ile kosztuje energia i ogrzewanie Wie, ile wynoszą podatki, w tym podatek od nieruchomości Wie, ile samochodów przyjeżdża dziennie/tygodniowo/miesięcznie Do tego widzi jakim samochodem właściciel przyjeżdża do pracy, wie który jest jego dom. Czego nie wie? To już kolejny przykład matematycznego udowodnienia, że bredzisz, żyjąc w urojonym świecie. Podobnie bredziłeś twierdząc, że stary człowiek ma na starość sprzedać swój dom i (mieszkając pod mostem) do końca życia żyć ze sprzedanej kwoty dzieląc ją na czas jaki mu pozostał do śmierci, TYLKO NIE WIE KIEDY UMRZE, i to twój system kładzie na łopatki > Robol nic nie wie i często jest świadomy swojej absolutnej niewiedzy więc jest całkowicie bezsilny wobec swojego otoczenia,... I mieszka w niedogrzanej piwnicy i nie stać go na podróż do sąsiedniego miasta. Pracuje w dzień po zawale przykuty do maszyny bez prawa poruszania się drogami i chodnikami, bez prawa kontaktu z dziećmi, pozbawiony nawet wody Skończ już p*****lić o tych mitycznych "robolach bez mienia" XIX wiek się już skończył. Oranienburg wyzwolono w 1945 Znam Berlin, znam ludzi, którzy pracują w Berlinie, Kolonii, Akwizgranie, Monachium. Tylko nie pipc znów, że tylko 14% ma swoje mieszkania, bo wynika z tego że twoi rodzice należą do finansowej elity Niemiec Należą? > To są kłamstwa pospolite, że aż niedobrze robi się od słuchania ich.Kłamstwem jest to, że skończyłeś ekonomiczne studia Kłamstwem jest to, że kupiłeś Plac Defilad w Warszawie Kłamstwem jest to, że bank dał ci kredyt na 1000% wartości działki do przechlania Kłamstwem jest to, że zlicytowano cię i nawet nie wiesz za ile Prostych obliczeń nie poradzisz wykonać. > Zauważ, wpierw przez 10 lat czekasz na cud utrzymując dom, na który nie stać cie, zamiast go od razu sprzedać.Od razu sprzedać i od razu pójść pod most? DLACZEGO TY NIE SPRZEDAŁEŚ SWOJEJ DZIAŁKI TYLKO CZEKAŁEŚ NA LICYTACJĘ??? Bo to wszystko jest oparte na twoich konfabulacjach
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > DLACZEGO TY NIE SPRZEDAŁEŚ SWOJEJ DZIAŁKI TYLKO CZEKAŁEŚ NA LICYTACJĘ???Bo nie mogłem sprzedać czegoś co w rzeczywistości należało do kogoś innego. Bo bank nie zwolni hipoteki, dopóki nie uzna całej spłaty a kiedy uzna zwolnienie trwa miesiącami. Nikt zdrowy ba umyśle czegoś podobnego nie kupi. Bo 100.000 które wpłaciłem do banku + działka to było za mało. Chcieli dużo więcej. Chcieli 100.000, działkę i jeszcze żeby zostało im setki tysięcy w nieograniczonym długu, który nigdy nie wygaśnie. Kapujesz już? Bo za sprzyjających mi ludzi uzalem wrogów, który od początku zamierzali ubogacić własne życie niszcząc moje. Nie mogłem jej sprzedać, bo to była zasadzka, w której zamierzano ukraść moją krew, moje życie i prawie udało się ale wypili za mało krwii i na złość przeżyłem. Właśnie dlatego. A teraz robię co mogę, żeby dzialanosc wampirów ograniczyć i ty nie staniesz mi na drodze! |
#368 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Odniosłeś się ARGUMENTÓW, które ci podałem? Za tydzień znów będziesz labidził, że "robol bez mienia" nie wie za ile pracuje Odniosłeś się kłamstw o przykuciu do maszyny i niedogrzanych piwnicach? Przeprosiłeś za kłamstwa, że masz maturę? > >DLACZEGO TY NIE SPRZEDAŁEŚ SWOJEJ DZIAŁKI TYLKO CZEKAŁEŚ NA LICYTACJĘ???> Bo nie mogłem sprzedać czegoś co w rzeczywistości należało do kogoś innego.> Bo bank nie zwolni hipoteki, dopóki nie uzna całej spłatyCoooooooooooooooooooooooooooooo? To twierdzi EKONOMISTA????????? Tysiące ludzi uciekają przed licytacją, sprzedając majątek z hipotecznym obciążeniem! Bank spółdzielczy w mojej gminie pozwala na to każdemu, kto się przerajcował z kosztami budowy. W mojej wsi stoi dom na sprzedaż z hipoteką. A ty twierdzisz nawet, że nie wiesz za ile cię zlicytowano, dopłaciłeś 100 000 i nadal miałeś dług? I sam nie wiesz ile???? > a kiedy uzna zwolnienie trwa miesiącami.kilka dni. A po spłacie, sąd w kilka dni zmienia wpis w księdze. Nawet nie sprawdziłeś. > Bo 100.000 które wpłaciłem do banku + działka to było za mało.Ile za mało? > Chcieli dużo więcej. Chcieli 100.000, działkę i jeszcze żeby zostało im setki tysięcy w nieograniczonym długu, który nigdy nie wygaśnie.> Kapujesz już?Przykro mi, jesteś JEDYNYM takim gościem. Na ile % brałeś ten kredyt? W Prowidencie ? RRSO 1000% ? Wziąłeś 350 000 na zakup 7 arów, bez wkładu własnego, ziemię zlicytowano, dopłaciłeś 100 000 i zostały ci setki tysięcy do spłaty?? Bank nie sprawdził rzeczywistej wartości działki? Nie wymagał wkładu własnego i dał kredyt na ziemię o wartości 500 zł/m 2 ????? A świstak zawijał w te sreberka.... Nadal kłamiesz, że jesteś ekonomistą?? > Bo za sprzyjających mi ludzi uzalem wrogów, który od początku zamierzali ubogacić własne życie niszcząc moje.Noooo cały świat uwziął się na jednego Hamerlika. Biedactwo. Jesteś idiotą, jeśli myślisz, że w to uwierzę Żaden bank nie da ci na gębę kredytu na zakup kolumny Zygmunta > Nie mogłem jej sprzedać, bo to była zasadzka,Biedactwo... cały świat uwziął się na jednego Hamerlika. Ponoć ekonomisty.... Nie wzruszają mnie te twoje konfabulacje tak samo jak te, o przykuciu do maszyny i pracy bez dostępu do wody w dzień po zawale serca > A teraz robię co mogę, żeby dzialanosc wampirów ograniczyćp*****lisz godzinami na forum? Oszczędzając na alimentach? Setki tysięcy ludzi wyjechały z Polski do Niemiec, wrócili i kupili mieszkania lub zbudowali domy, a na jednego Hamerlika uwziął się świat i musi wydzierać swojemu dziecku śniadanie. > i ty nie staniesz mi na drodze!A mnie to wisi! Rozumiesz? Możesz mieć dom, możesz mieszkać w piwnicy, wisi mi to, żal mi jedynie dzieci wychowywanych w atmosferze konfabulacji, zawiści, nienawiści, i nieporadności , a przy tym dzieci bez zaćpanego ojca.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Biedactwo... cały świat uwziął się na jednego Hamerlika. Ponoć ekonomisty....Nie o to chodzi, to nie jest już istotą tej rozmowy. Wasz system państwowy zbudowany na rzymskim prawie utajnionej i nieopodatkowanej własności, jest dobrym system dla błekitnokrwistych. Mi chodzi o korektę tego systemu do potrzeb czerwonokrwistych. Sam jestem czerwonokrwisty, z czerwonokrwistych pochodzę i chcę wieść życie z ludźmi mojej klasy w przyjaznym a nie wrogim nam świecie. Mam naturalne prawo kształtować świat wg własnych potrzeb. Wolno mi sprzeciwić się złym i wrogim mi normom społecznym, co niniejszym czynię. Ale żebyś mnie dobrze zrozumiał. Nie chcę zabrać ci twojej cząstki świata lecz chcę się z tobą światem sprawiedliwie podzielić. A sprawiedliwie będzie wtedy kiedy ty i ja, obaj będziemy ważni i obaj będziemy doceniani. Nie tylko ty ale również ja. Namawiam cię na dobry kompromis. Świata we dawnych zasad zachować nie możecie. To jest nie do zaakceptowania. Musicie ustąpić i wtedy stworzymy nowe porozumienie społeczne. To jedyna droga. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Setki tysięcy ludzi wyjechały z Polski do Niemiec, wrócili i kupili mieszkania lub zbudowali domy, a na jednego Hamerlika uwziął się świat i musi wydzierać swojemu dziecku śniadanie.W Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoich domach. Tak podejrzewa się, żadnej weryfikowalnej informacji nie ma, kapitał jest tajny. Skoro wszystkim doskonale powodzi się, nie musicie mieć żadnej obawy przed wyjawieniem kapitałów a nawet przed opodatkowaniem własności podatkiem określanym w demokracji bezpośredniej. Jawność kapitału zrobi wszystkim tylko dobrze. Im więcej transparentności w stosunkach społecznych tym mniej w nich zgnilizny. Nie pozwolę ci ściągnąć całej uwagi na oskarżenie mojej skromnej osoby i wyrażanie wobec mnie pogardy, w czym czujesz się doskonale i czym z pewnością ściągniesz do tej rozmowy zaraz jacka, który też czuje się w tym dobrze. Porozmawiajmy o sprawach wspólnych a nie o mnie. To nie jest rozmowa o mnie. To jest rozmowa o łączących nas stosunkach. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Setki tysięcy ludzi wyjechały z Polski do Niemiec, wrócili i kupili mieszkania lub zbudowali domy, a na jednego Hamerlika uwziął się świat i musi wydzierać swojemu dziecku śniadanie.> W Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoich domach.Znów powtarzasz mantrę Ilu mieszka na swoim w Słubicach? W Lądku? Chcesz mi wmówić, że w Berlinie jest większa bieda niż w Lądku? Podobnie jak z czujnikiem ruchu Mantra - ucieczka - mantra - ucieczka Jeśli są jakieś argumenta, Hamerlik konsekwentnie je omija > Skoro wszystkim doskonale powodzi się,to znaczy że znów Hamerlik przyćpał > Jawność kapitału zrobi wszystkim tylko dobrze.Przeczytałeś moje argumenta o pracowniku oponiarskiego warsztatu? Dlaczego sam kłamiesz o swojej finansowej historii? > Nie pozwolę ci ściągnąć całej uwagi na oskarżenie mojej skromnej osobyTy sam piszesz brednie o swojej historii > Porozmawiajmy o sprawach wspólnych a nie o mnie.Od spraw wspólnych uciekasz w chochoły > >Biedactwo... cały świat uwziął się na jednego Hamerlika. Ponoć ekonomisty....> Nie o to chodzi, to nie jest już istotą tej rozmowy.> Wasz system państwowyOd spraw wspólnych uciekasz w chochoły Mantra - tydzień przerwy - mantra > Mam naturalne prawo kształtować świat wg własnych potrzeb.Ależ oczywiście!!! Tylko nikt nie chce dala ciebie zrezygnować z prawa do wypracowanej emerytury Nikt nie chce zrezygnować dla ciebie z dorobku życia > Wolno mi sprzeciwić się złym i wrogim mi normom społecznym,Zaproponuj lepsze Niestety proponujesz masowy głód, niewolnictwo i maksymalną koncentrację własności > Ale żebyś mnie dobrze zrozumiał.> Nie chcę zabrać ci twojej cząstki świata lecz chcę się z tobą światem sprawiedliwie podzielić.Przełóż to na polski > A sprawiedliwie będzie wtedy kiedy ty i ja, obaj będziemy ważni i obaj będziemy doceniani. Nie tylko ty ale również ja.Nigdy nie będziesz doceniany inaczej niż za własną pracę. Twoje mantry i chochoły nie zyskają ci poważania Ucieczki przed argumentami również > Namawiam cię na dobry kompromis.Doprawdy? Z mojej strony: mam zrezygnować z emerytury, sprzedać dom, zamieszkać w pokoiku i sprzedać sad. A ty z czego zrezygnujesz? Kompromis? > Świata we dawnych zasad zachować nie możecie.My? > To jest nie do zaakceptowania.Żal mi cię. 80000000 twoich rodaków to akceptuje > Musicie ustąpićMy? > i wtedy stworzymy nowe porozumienie społeczne. To jedyna droga.Nie masz niczego do zaproponowania oprócz swoich konfabulacji, kłamstw chochołów i obrażania
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > mam zrezygnować z emerytury, sprzedać dom, zamieszkać w pokoiku i sprzedać sad. A ty z czego zrezygnujesz?Masz zrezygnować z finansowania twojej emerytury z przymusowych podatków od biedy a także z długów biedoty wobec kapitalistów, których sama nie zaciągnęła lecz zaciągnęły je rządy, żeby sfinansować twoją emeryturę i państwowe dotacje do własności prywatnej. Poddanie mienia opodatkowaniu podatkiem od własności okreslanym w demokracji bezpośredniej nie jest przymusem wyprzedaży posiadłości. Po prostu zapłać podatek, korzystając również ze zwolnienia opodatkowania pracy i konsumpcji. Skoro już mówisz o tym, że będziesz musiał wszystko sprzedać i inni będą musieli, oczami wyobraźni widzę jak w moim modelu rośnie wartość pracy i maleje wartość mienia, co wzmocni roboli nie tylko poprzez uwolnienie ich od opodatkowania pracy i konsumpcji. Wyobraz sobie świat, w którym własność i pieniądze przestają "pracować" ale zaczynają pracować ludzie. Jezu jaki piękny! Jak życie mogłoby być łatwiejsze, gdyby ograniczyć wszystkich darmozjadów i pasożytów! |
#373 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > oczami wyobraźni widzę jak w moim modelu rośnie wartość pracy i> maleje wartość mienia, co wzmocni roboli nie tylko poprzez> uwolnienie ich od opodatkowania pracy i konsumpcji.Fajnie. Poprzyj to jakimś przykładem, o którym można będzie porozmawiać. Np. taksówkarz w twoim systemie kupił sobie 15-letni samochód i zaczyna wozić ludzi. > Wyobraz sobie świat, w którym własność i pieniądze przestają "pracować"> ale zaczynają pracować ludzie. Jezu jaki piękny! Jak życie mogłoby być> łatwiejsze, gdyby ograniczyć wszystkich darmozjadów i pasożytów!Gdy byłem kiedyś w Indiach, w pewnym sklepie z pamiątkami, do którego zawiózł nas kierowca, młody człowiek (pracownika sklepu) zachwycał się przy nas sprzedawanymi tam rękodziełemi. Liczył, że udzieli się nam jego zachwyt. Kupiłem wprawdzie wyrzeźbionego słonika w kamiennej kuli, ale reszta fantów była mocno wyśrubowana cenowo. Koleżanka też kupiła coś drobnego. Wyszliśmy szybko na zewnatrz, by poczekać jeszcze na kolegę (Niemca) który jeszcze wertował sklep. Ten Hindus dobrze widział, że jego "zachwyt" jest wartością dodaną i na niektórych działa. Nie na darmo znalazłeś prace w marketinku. Z twoim cudownym "Jezu jaki pięknym!" systemem jest podobnie: stosuj swoje marketingowe sztuczki do woli, ale pamiętaj że tamte pamiątki miały jednak jakąś wartość, głównie sentymantalną: w końcu niecodzinnie człowiek jeździ sobie do Dehli. Pozwól, że na razie zostanę sceptyczny, ale pozostawiam otwarte drzwi. Podaj jakiś przykład, który możemy dalej omówić.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#374 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Poddanie mienia opodatkowaniu podatkiem od własności okreslanym> w demokracji bezpośredniej nie jest przymusem wyprzedaży posiadłości.> Po prostu zapłać podatekCzyżby, na starośc też?  Gdy człowiek przestaje być atrakcyjnym pracownikiem na rynku, a mieszka w swoimich wciąż opodatkowanym 40m2 ze starą schorowaną żoną? Skąd ma wziąć na opłacenie? "Nie jest przymusem wyprzedaży posiadłości"  zawsze cieszy, gdy uda się obnażyć prawdziwy cel aktorskiej gdy.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Powtórzę pytanie o kompromis, bo znów uciekłeś Mam zrezygnować z emerytury, sprzedać dom, zamieszkać w pokoiku i sprzedać sad. A ty z czego zrezygnujesz? Ma resztę twojego wpisy odpowiedziałem setki razy. Jesteś zwolennikiem głodowej eutanazji starych ludzi
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|