 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#46 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > O czym dyskutować z osobnikiem, który "nigdy w życiu nie spotkał żadnego Żyda" i "nic o nich nie wie".> Ładna pogoda, śnieg pada. I tyle.Cytat:Jakieś pytania? A po pytaniu... o czym tu dyskutować z kimś, kto ucieka od wszystkich pytań zasłaniając się Talmudem?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#47 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>>Samych Piżdzielców jakoś tu nie widzę. Kryją się jak komuchy?> >> jestem zwolennikiem komuny pierwotnej za Pis zmalalo bezrobocie, bezdomność, bieda, znacznie wzrosła stawka minimalna i dobrobyt, dlatego wole PiS niz PO (liberalizm jest antyludzki, zabija powoli)> >Z rządzeniem krajem jest tak jak z pandemią: ostateczna ocena nastąpi po latach.> nieraz wystarczy wymienić wyzszych urzędnikow w kluczowych urzędach z PO na PiS (sądy, urzędy skarbowe, policja), w ciągu miesiąca uszczelniony system podatkowy generuje 50 mld zł hasło PiS -"wystarczy nie kraść jest prawdziweW tym aspekcie PiS zdecydowanie przewyższa PO - liczba złodzieji jest ograniczona do koleżków z PiS, PO pozwalała kraść każdemu kto zapłacił. To, że PiS kradnie i marnotrawi mniej nie oznacza jednak, że warto ich utrzymywać przy władzy. > >Gierek zwiększał dobrobyt przez 10 lat. Spłacanie jego długów zajęło ponad 30 lat.> Gierek zadłużył na 20 mld $,Wg dzisiejszej wartości dolara to było 66.3 mld USD pl.wikiped(*)użenie_zagraniczne_PRL> wybudowal ogrom fabryk, domów.W budowy Gierek zainwestował 20% tych pieniędzy. Wiele z tych wydatków było faktycznie inwestycjami (drogi, szkoły, elektrownie), które przynoszą zyski do dzisiaj Polakom, jednak wiele innych (przemysł ciężki) okazało się stratą bo te gałęzie przemysłu nie generowały zysku już w latach 70 (bankrutowały na zachodzie Europy). Część wydatków była konsumpcją ( 15%), ale główna ich część ( aż 65% ) było surowcami i materiałami, których Gierek nie mógł przetworzyć z zyskiem - więc traciliśmy na tym. Nie oceniam Gierka intencji, ale całość jego polityki (mimo iż wiele elementów przynosi dochody do dzisiaj) była sprzeczna z interesem Polaków. Takie są fakty. PiSu intencji też nie chcę oceniać, ale Polska ma najniższy poziom inwestycji na głowę w UE, najszybciej starzejące się społeczeństwo (PiS zmarnował ostatnią szansę na rozwiązanie tego problemu) i zadłużała się nawet w szczytowym prosperity w historii swojego istnienia (lata 2015-2020). Efekty tego będzie widać za 15-20 lat i wtedy Polacy obarczą winą rządzących podówczas, podobnie jak za błędy Gierka obarczono winą Jaruzelskiego. > Ze splata były problemy bo zachód podniosl x 3 oprocentowanie kredytów i nie chcial od nas kupowac tak jak i my nie chcemy np Chińskiej czy Rosyjskiej szczepionki na kowid choc 3x tańsza. zachód chcial nas na kolanach i dostałNie mam informacji na temat intencji 'zachodu' w latach 70, ale spodziewałbym się, że rząd USA działał z premedytacją doprowadzając polski socjalizm i jego naiwne ekonomicznie władze do upadku gospodarczego. Było to, podejrzewam, elementem walki z ZSRR i jak widać po 1981 roku przyniosło oczekiwany skutek. CIA za śmieszne pieniądze finansowała Solidarność, która nieomal doprowadziła do upadku PRLu a być może nawet konfliktu z ZSRR. Permanenty kryzys z lat 80 będący skutkiem porażki ekonomicznej Gierka doprowadził do upadku PRL. Walka ekonomiczna była jawną strategią USA w stosunku do ZSRR. W latach 60 już stało się jasne, że gospodarka centralnie planowana jest mniej wydajna niż wolnorynkowa. USA nie chciała odpuścić nawet zdesperowanemu Gorbaczowowi i nie godziła się na rozbrojenie podnosząc koszty. USA mogło sobie pozwolić na 'gwiezdne wojny' i rozbudowę potencjału nuklearnego a ZSRR nie. Wyścig zbrojeń i zwiększanie kosztów dla nieefektywnej gospodarki ZSRR doprowadził do jego upadku. Upadek PRLowskich gigantów i przejęcie majątku przez zachodni kapitał nie jest, jak wielu w Polsce sądzi winą Niemców czy Jaruzelskiego ani tym bardziej nieistniejącej jeszcze w momencie upadku PRLu UE. Odpowiedzialność za to ponosi Solidarność, z której wywodzi się wielu polityków PiS i PO. Brali pieniądze od USA/CIA. W 1989 roku, de facto agenci opłacani przez CIA nie mogli się postawić swoim mocodawcom. Po upadku PRLu popełniali kolejne naiwne błędy tak by w zaledwie 10 lat z biznesu, który w 99% nalezał do Polaków otrzymać biznes, który w kilku % należy do Polaków nie dając narodowi nic w zamian. Ci sami ludzie, którzy do tego doprowadzili - dzisiaj desperacko szukają winnych nawet wśród PRLu. Nie twierdzę, że to był spisek - zwyczajnie kapitał wykorzystał naiwność solidarnościowych liderów, korupcję, zależności, 'długi' za finansowanie/pomoc w demontażu PRL i kompleks niższości wobec zachodu i .... zarabiał. Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Pokaż kto i jak spłacił długi Gierka.> Długi Gierka spłacił Jaruzelski, słowiańskim zwyczajem, dostarczając w l. 90-tych na Zachód ok. 1,5-2 miliony młodych, zdrowych, białych niewolników.Największa fala emigracji z Polski nastąpiła po wstąpieniu do UE (2004), Jaruzelski był wtedy 81 letnim emerytem. Możesz na niego zwalać, ale facet nie miał nic do powiedzenia po roku 1989, nawet jako prezydent jego władza byłą znikoma. Polaków na zachód wyganiają polskie katolickie rządy oparte nie na racjonalnym zarządzaniu tylko na cudach: walka o krzyże, aborcje, walka z gejami, walka o zamach Smoleński itd ... to są projekty, w które Polacy inwestują energię. Służba zdrowia, infrastruktura, korupcja, nepotyzm, edukacja, ... to można olać, ważne żeby krzyżyki wszędzie powiesić i żeby gej się nie mógł ożenić. Złe zarządzanie tworzy państwo gorsze niż to lepiej zarządzane przez sąsiadów - to nie spisek, to nie wina niemieckiej prasy II wojny światowej, Jaruzelskiego, 'tajnych służb', Rosji, bogów ... to wina Polaków. Ten trend trwa i będzie trwał a Jaruzelski już dawno nie żyje. Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Berzerac (5671 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Natura widzi to inaczej.Jak? Natura jest tak skonstruowana, że każdy gatunek na Ziemi dąży do prokreacji, do przekazania swych genów kolejnym pokoleniom. > Ci którzy pragną dzieci i nie mogą zaspokoić swojej potrzeby są w innym stanie umysłu niż ci, którzy dzieci posiadają i dla nich to jest całkowicie normalne a nawet trudne, bo z dziećmi trzeba przecież podzielić się domem i pożywieniem.Nikt nie twierdzi, że posiadanie potomstwa jest łatwe. Tylko człowiek kalkuluje, zwierzęta jakoś nie mają z tym problemu. Powtarzam- życie polega na przedłużaniu gatunku. > Zmieniłby się twój stosunek do dzieci gdybyś je posiadał a zwłaszcza kiedy posiadałbyś ich kilkoro. Teraz sądzisz, że poświęciłbyś dziecku życie, bo tak pragnienia ukierunkowały twoją psyche ale po zaspokojeniu potrzeb posiadania dzieci twoja psyche podobnie jak u innych rozwijałaby się w różnych innych kierunkach i twoje dziecko nie stałoby być już być może na pierwszym miejscu.To przecież normalne. Przychodzi czas, że potomstwo wyfruwa z gniazda. Z czym masz problem? > Nie sądzę, żeby kościół katolicki miał problem z finansowaniem rozrodczości przez państwo.No to podaj przykład. Oczywiście oprócz "kalendarzyka" > Kościół ma problem z manipulacją zarodkami.Kościół ma problem ze swoją doktryną, która ni z ch--ja nie przystaje do współczesnego świata. > Kościół nie chce, żeby ktoś kombinował w probówkach z ludzkimi zarodkami, bo skoro wolno kombinować z zarodkami to dlaczego nie z płodami? Albo dlaczego nie z dziećmi albo z ludźmi? Może by takiemu człowiekowi wszczepić obcy kod genetyczny i zobaczyć co się stanie? Może pokombinować genami i zobaczymy co z tego wyjdzie? Może jakiś nadczłowiek?Może człowiek, który jest odporny na wszelkie choroby, człowiek, któremu obce jest pojęcie agresji. > Wg mnie samo źródło niedopuszczalności do manipulacji ludzkim życiem znajduje się w instynkcie przetrwania. Gdyby pozwolić niekontrolowanie manipulować ludzkim ciałem moglibyśmy sprowadzić na siebie plagi egipskie,Przecież natura to robi od setek milionów lat. To dostosowanie to warunek przetrwania. > To nie jest tak, że nasze życie w Naturze jest stabilne i nie pojawi się coś, co wszystkich ludzi wykasuje jak np. zmodyfikowany gen ludzki.Słusznie. Z tymże natura cały czas "kombinuje" jak się nas pozbyć. Dziś covid, jutro inny patogen. Człowiek nie jest kimś wyjątkowym w przyrodzie. Żaden gatunek nie trwa wiecznie. > Masz pojęcie co oni tam kombinują w tych probówkach i czy nie trafisz na takiego, który zechce zabawić się w boga, poza twoją świadomością i twoim kosztem?> To wszystko nie jest tak oczywiste jak próbujesz tu opisać a kościół katolicki nawet jeżeli nie potrafi uzasadnić swoich, bo działa intuicyjne to ma do tego silne podstawy - ochrona ludzkiego życia!Teraz pierd--lisz jak Rydzyk. |
#50 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > PiSu intencji też nie chcę oceniać, ale Polska ma najniższy poziom inwestycji na głowę w UE, najszybciej starzejące się społeczeństwo (PiS zmarnował ostatnią szansę na rozwiązanie tego problemu) i zadłużała się nawet w szczytowym prosperity w historii swojego istnienia (lata 2015-2020).Nie osądzasz intencji PiSu tylko jego kompetencje w rządzeniu ludem  Ja też nie przepadam za rządami PiSu, bo nawet jeżeli za PiSu korupcji w państwie jest mniej to wciąż brakuje inwencji, kreatywności, nowości, niezależności a także społecznej solidarności. Wg mnie PiS to kalka niemieckich rządów z ostatnich 10-leci, bez własnych pomysłów i rozwiązań dopasowanych do Polski i Polaków. Największą kością w moim gardle jest to, że PiS jest katolicki. Nie znoszę katolicyzmu, nie trawię katolików. Dla mnie to słudzy obcych Panów, którzy bezmyślnie kopiują cudze idee, w które nawet ich dawcy nie wierzą. Ale ja PiSu nie wybrałem ani nikogo innego przez ostatnie 20 lat. To nie mój wybór i nie moja odpowiedzialność. Nie uczestniczę w tajnych wyborach prawodawców - to jest niemoralne. Mogę wybrać normę a nie osobę, która mi normę ustanowi i jedynie jawnie. Tajne wybory w ogóle mnie nie interesują. Ani w nich nie uczestniczę ani ich nie respektuję. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Może człowiek, który jest odporny na wszelkie choroby, człowiek, któremu obce jest pojęcie agresji.Biorąc pod uwagę, że ludzie żyją stadnie i zawsze w hierarchii piszesz o stworzeniu nadczłowieka, który zacznie nad tobą panować, czy o stworzeniu podczłowieka, nad którym Ty zapanujesz? > >Masz pojęcie co oni tam kombinują w tych probówkach i czy nie trafisz na takiego, który zechce zabawić się w boga, poza twoją świadomością i twoim kosztem?> >To wszystko nie jest tak oczywiste jak próbujesz tu opisać a kościół katolicki nawet jeżeli nie potrafi uzasadnić swoich, bo działa intuicyjne to ma do tego silne podstawy - ochrona ludzkiego życia!> Teraz pierd--lisz jak Rydzyk.Czy kontrolujesz to, co robią z twoim zarodkiem poza twoim organizmem i organizmem matki, zanim go osadzą w macicy? Ale zaznaczam, że nie mam nic naprzeciw in-vitro ani rekombinacji genetycznej, próbuję tylko zrozumieć pozycję ludzi kościoła i ich motywy. Nie usprawiedliwiam kościoła katolickiego. Nie trawię tej organizacji a już najbardziej ze wszystkiego jej podłej idei Pana i jego woli wyrażanej przez nawiedzonych w duchu kapłanów. Nie sądzę jednak, żeby kościół katolicki stał na drodze do twojego potomstwa. Kościół sprzeciwia się pewnym zachowaniom i hamuje popędy społeczeństwa. Tak dzieje się od tysiącleci. |
#52 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Dlaczego w Polsce tak trudno jest grupce budowlańców, spółdzielczo budować domy? Grupce mechaników założyć wspólny warsztat?Kiedyś obserwowałem próbę stworzenia spółdzielni przetwarzającej wieprzowinę: Rolnik sprzedaje prosiaki za 5-6PLN/kg (zależnie od roku) do ogromnych rzeźni (nie ma w Polsce praktycznie na rynku małych rzeźników). Rzeźnia zużywa większość prosiaka, dodając do produktów wodę i różne zapychacze, generując z 1kg mięsa 4kg szynki z innych rzeczy typu parówki czy nawet żarcie dla zwierząt. 1kg szynki kosztuje min 20PLN w sklepie (1kg stworzony z 250g prosiaka za którego rzeźnia płaci 6PLN, oczywiście nie ze wszystkiego da się zrobić szynkę). Rzeźnie mają zdecydowaną przewagę na rynku względem dostawców, którzy hodują od kilkuset do kilku tysięcy świń. Cena oscyluje wokół opłacalności, czasem miesiącami rolnicy są pod kreską bo rzeźnik zawsze może sprowadzić jakiś zamrożony szajs z Danii czy Holandii. Grupa rolników chciała ten problem rozwiązać - używając żargonu biznesowego chciała rozwinąć biznes wertykalnie, po polsku - zbudować rzeźnię a może nawet sklep. Wszyscy by skorzystali. Wszyscy mieli dostateczny kapitał, wszyscy znali się od lat, gorliwi katolicy co niedziela w kościele, w domu pełno obrazków, zamiast do widzenia 'z bogiem' itd .... ale nie dogadali się bo największy producent świń w regionie uznał, że zyska mniej (proporcjonalnie do wielkości biznesu) niż mniejsi producenci hodujący po kilkaset świń. Pokłócili się i pomysł upadł i nadal wszyscy płaczą gdy rzeźnia dyktuje im cenę pod kreską. Trudno mi uogólnić na cały kraj, bo nie działam w tej branży, ale moje życiowe doświadczenie pokazuje mi taki właśnie schemat. Polacy koncentrują się na hasełkach: Maryja, kobiety na wsi robią jakieś figurki, wieńce na różne posągi i obrazki, majowe, matki boskiej gromiczniej itd ... cała para idzie w ideologię. Gdy przyjdzie do konfrontacji z cwaniakiem/większym kapitałem zwyczajnie ich wykorzystującym - pokłócą się i pójdą do kościoła śpiewać piosenki. Potem zwalą na Niemca, na los i liczą na benefity w raju... Pozdrawiam Paolo Monstro |
#53 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Biorąc pod uwagę, że ludzie żyją stadnie i zawsze w hierarchii piszesz o stworzeniu nadczłowieka, który zacznie nad tobą panować, czy o stworzeniu podczłowieka, nad którym Ty zapanujesz?Nie. To o czym mówisz zalatuje faszyzmem. Mnie chodzi o to, aby nauka -zwłaszcza ta napiętnowana przez religię, służyła ludzkości. > >>Masz pojęcie co oni tam kombinują w tych probówkach i czy nie trafisz na takiego, który zechce zabawić się w boga, poza twoją świadomością i twoim kosztem?> >>To wszystko nie jest tak oczywiste jak próbujesz tu opisać a kościół katolicki nawet jeżeli nie potrafi uzasadnić swoich, bo działa intuicyjne to ma do tego silne podstawy - ochrona ludzkiego życia!Jeśli Ty lub osoby ci bliskie umierałyby i jedynym ratunkiem byłby przeszczep komórek macierzystych , to czy religia byłaby czynnikiem powodującym odmowę takiego leczenie - bo religia ci tego zabrania, czy też chęć życia spowodowałaby, aby zrewidować swoją wiarę? > Ale zaznaczam, że nie mam nic naprzeciw in-vitro ani rekombinacji genetycznej, próbuję tylko zrozumieć pozycję ludzi kościoła i ich motywy.Ponieważ genetyka jest dziedzina nauki, bezpośrednio zagrażającą religiom. Podważa rolę Boga jako nieomylnego stworzyciela. Niewątpliwie 4 wieki temu tacy naukowcy spłonęli by na stosie. > Nie usprawiedliwiam kościoła katolickiego.Obłędem byłoby go usprawiedliwiać. > Nie trawię tej organizacji a już najbardziej ze wszystkiego jej podłej idei Pana i jego woli wyrażanej przez nawiedzonych w duchu kapłanów.> Nie sądzę jednak, żeby kościół katolicki stał na drodze do twojego potomstwa.Nie stał. Ponieważ od tego czasu (ok 23 lat temu) opinia kościoła zaczęła walić mnie dogłębnie. Żal mi tylko ludzi, którzy dalej wierzą tym zakłamanym sługusom mamony. |
#54 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Nie sądzę, aby religijność była przyczyną fiaska powołania spółdzielni, sam jestem przykładem, że coniedzielny udział we mszy w tworzeniu spółdzielni nie przeszkadza. Powinni byli olać jednego, który nie chciał do spółdzielni przyjść i założyć ją bez niego. Pochwalę się, że w pewnej wielkopolskiej wsi mediowałem między rolnikami w podobnej sprawie (na zaproszenie proboszcza) i udało nam się doprowadzić do tego, że rolnicy mięsne przetwory sprzedawali do małych sklepów, a potem do własnych - firmowych. Teraz ich hitem oprócz firmowych sklepów, są dostawy pod próg i... katering, bo i w to poszli. Życzę im z serca dalszego rozwoju, choć za najtańszą wędlinę (pod próg) chcą ponad 30 złotych Niestety słabo znam polskie spółdzielcze prawo, w Polsce jestem jedynie udziałowcem spółdzielczego banku, udział wart jest kilkaset złotych i przynosi 5 złotych rocznie dywidendy (wg Hamerlika 5*10 100), ale orientuję się na tyle, że w Polsce spółdzielczość w żaden sposób nie jest wspierana przez państwo. A szkoda, bo jest to świetny sposób na zmniejszanie społecznych nierówności. Nikt się na spółdzielni nie dorobi miliardów, ale widziałem jak powstawały osiedla szeregowców (Gliwice), bądź dwu-czterorodzinnych domów (Zielona Góra), o wiele tańsze niż budowle dla jednej rodziny, a jednako komfortowe. Spółdzielczość pracy znakomicie poprawia ekonomikę, bo właściciel zawsze będzie pracował lepiej od najemnika, mniejsze jest zużycie wszelkich zasobów (bo własne) Szwajcarzy po wsiach kupują chętnie w sklepach należących do nich samych, francuscy rolnicy w spółdzielczych strukturach korzystają z maszyn. Dla małych zespołów specjalistów typu biura projektów, wielospecjalistyczne medyczne poradnie, prawnicze kancelarie, taka forma własności pozwala dojść do dużego finansowego sukcesu. Wielkim błędem w całej wschodniej Europie była prywatyzacja spożywki poprzez sprzedaż obcym firmom, zamiast wsparcie polskich rolników, aby właśnie w spółdzielczej formie kupili zakłady produkujące oleje, jogurty, cukier, piwo... Przecież mleczarskie spółdzielnie mają się nadal całkiem dobrze. Przy okazji: kiedyś w Hollywood aktorzy byli niemiłosiernie wyzyskiwani przez producentów, nawet wielkie sławy miały gaże nie stanowiące poważnego udziału w kosztach produkcji filmów. Charles Chaplin swoją o United Artists też założył jako spółdzielnię Na zakończenie przynudnego dictum,nauczka, nie poruszaj tematu, którego jestem fanatykiem  Polska miała kiedyś nawet prezydentem teoretyka i praktyka spółdzielczości, a w latach 20-tych XX wieku w samej Warszawie działało kilkaset spółdzielni mieszkaniowych. > PozdrawiamWzajemnie Hanek
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#55 -1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNo właśnie, problem w tym, że wielu łańcuchowych burków ma dobre żarcie i ciepłą budę. A co do pytań. Większość Twoich pytań, jest ustawiono pod niekończącą się talmudyczną dyskusję bez szans na konkluzję. Znam dobrze te sztuczki i już jestem na to za stary. Racjonalizm polega też na tym uporczywym przekonaniu, że każdy fakt ma swoją przyczynę. Tak więc, to nie bociany przynoszą chore dzieci, ale rodzą je chore kobiety - upraszczając - nawet, jeśli to nie jest ich osobista wina, ale np. choroby dziedziczne, albo świadomie propagowana anty-macierzyńska patologia danego środowiska. setman.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=55Zabijanie niefajnych dzieci nie jest żadnym rozwiązaniem, bo jest to zwalczanie skutków, a nie przyczyn. Jak masz spieprzone geny, albo nie po kolei w głowie, to daruj sobie robienie dzieci. - Chyba, że wierzysz w cuda. |
#56 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > > Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby> No właśnie, problem w tym, że wielu łańcuchowych burków ma dobre żarcie i ciepłą budę.Piszesz o podwładnych Rydzyka? > A co do pytań. Większość Twoich pytań, jest ustawiono pod niekończącą się talmudyczną dyskusję bez szans na konkluzję.Nijak nie rozumiem Twoich aluzji do Talmudu, podobnie jak czystych obelg o strzelaniu w potylicę, kradzieży nazwisk i niejedzenia wieprzowiny Niemniej nie sądzę, aby pytanie Cię o wyjaśnienia miało sens bo uciekniesz jak Hamerlik Pytanie jest proste: Ile dzieci wychowałeś i le wśród nich było niepełnosprawnych > Tak więc, to nie bociany przynoszą chore dzieci, ale rodzą je chore kobiety -To może od razu, jak Twoi idole traktujmy te kobiety Cyklonem B? > upraszczając - nawet, jeśli to nie jest ich osobista wina, ale np. choroby dziedziczne, albo świadomie propagowana anty-macierzyńska patologia danego środowiska.Twój wniosek, że niepełnosprawne dziecko to wina rodziców jest totalnym antynaukowym bełkotem. Wynika wyłącznie ze sfanatyzowania i ujemnej wiedzy. Gdybyś choć raz, nawet kierując się Ewangelią, porozmawiał w grupie wsparcia z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, wiedziałbyś więcej, ale po co pomagać? Wystarczy nie jeść wieprzowiny w wybrany dzień tygodnia. Cytat:Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili Współczuję ci w dniu Sądu > Zabijanie niefajnych dzieci nie jest żadnym rozwiązaniem, bo jest to zwalczanie skutków, a nie przyczyn.Znasz przyczyny? Tak, już pisałeś, że niepełnosprawne dzieci rodzą się, bo ciężarne piją, palą.... Znam dziesiątki niepełnosprawnych dzieci, których matki nie tknęły używek, co im masz do powiedzenia? Że za mało na tacę dały? > Jak masz spieprzone geny, albo nie po kolei w głowie, to daruj sobie robienie dzieci.Czworo zdrowych dzieci, a piąte chore ... Co masz do powiedzenia takiemu małżeństwu ODPOWIESZ TCHÓRZU? Uciekniesz jak Hamerlik przed jakąkolwiek odpowiedzialnością nawet za słowo, bo na więcej niż słowo cię nie stać > Jak masz spieprzone geny, to daruj sobie robienie dzieci.Żyj w celibacie jak Twój proboszcz? to Twoja rada? Może wydawać pieniądze na genetyczne badania zamiast na księżowskie gosposie? W Polskiej Ostrawie jest ośrodek pomagający kobietom w ciąży, zagrożonym aborcją, opiekują się w czasie ciąży, także jeśli dziecko ma się urodzić chore, pośredniczą w adopcjach. Wiem, że nie pomożesz bo .. 1 Po co? Wystarczy zakazać 2 Ten ośrodek prowadzi wspólnota lutersko - husycka, a to ludzie, którzy dla wygody wymyślili sobie Boga. Rozczaruję Cię. Katolicy, jak i ateiści też pomagają. > Chyba, że wierzysz w cuda.Cudem jest to, że zwiesz się katolikiem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#57 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Mogę wyjaśnić niepowodzenie spółdzielni. W spółdzielni spółdzielca i współwłaściciel nie podejmie się dla spółdzielni pracy po 12h dziennie, w ekstremalnym tempie, z maksymalnym poświęceniem uwagi i energii życiowej swojej pracy. W korpo przy pracy i życiu na cudzym (korpo wkracza w prywatną sferę życia swoich pracowników) to absolutna norma, zwłaszcza w amerykańskich czy japońskich. W korpo praca jest życiem, tam inne życie niż praca jest już tylko snem. Oto co robi permanentna rywalizacja i kontrola z psyche i życiem człowieka. Spółdzielnia przy korpo nie ma żadnych szans. Bylaby szansa dla spółdzielni gdyby w spółdzielniach zaczęły panować stosunki społeczne jak w korpo, czyli prezes nakazuje a podwładny leci na wysokości lamperii wykonać polecenie w strachu, że jeżeli nie podoła to leci na pysk i w nadziei, że jeżeli podoła to zostanie uznany za lepszego od innych i dodatkowo nagrodzony. |
#58 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Prosiłem cię już: Nie wbijaj się dziecko do rozmów dorosłych > Mogę wyjaśnić niepowodzenie spółdzielni.Nie możesz, skoro nie ma takich niepowodzeń Ty twierdzisz, że spółdzielczość NIE ISTNIEJE Wytrzeźwiej Pa
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > w Polsce jestem jedynie udziałowcem spółdzielczego banku, udział wart jest kilkaset złotych i przynosi 5 złotych rocznie dywidendy (wg Hamerlika 5*10100)Tak się wykłócales o tajemnicę mienia a teraz, choć nikt ci nie każe, sam się otwierasz. I co bolało? Zaczynasz się podpisywać z imienia  Czyli odcisnalem swoje piętno i zaczyna się u ciebie zmiana  Jeszcze chwila i zrozumiesz, że jawność kapitału doprowadzi nas jedynie do zjednoczenia i wyższej organizacji społecznej a nie do zniszczenia. Od początku ci tłumaczę, że świadomość choć boli to uzdrawia. |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Mam znajomego kuriera w Hermesie. Lata z paczkami jak zwariowany. Wyrabia do 70h tygodniowo a to jest nieustający bieg, setki pakietów dziennie. To jest praca zorganizowana na akord. W takiej pracy nie ma już miejsca na rodzinę, na znajomych, przyjaciół. W takiej pracy jest już tylko miejsce na wypicie browara i obejrzenie meczu podczas którego zasypia się. Nikt nie podjaby się takiej pracy w spółdzielni. Taka praca możliwa jest tylko na cudzym i w pełnej zależności od cudzego. Stąd sukces Zachodu. Stąd, że w Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoim domu. Reszta goni od świtu do nocy tylko po to, żeby jej z dobrobytu nie wyeksmitowano. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|