 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Ty twierdzisz, że spółdzielczość NIE ISTNIEJETwierdzę, że skoncentrowany kapitał jest produktywniejszy od rozproszonego. Ale jest pewien zasadniczy problem. Produkcja ukierunkowana jest na zaspokojenie potrzeb właścicieli. W plaskiej strukturze nie możemy sobie zapewnić nawet kartofli a silnie hierarchicznej możemy zbudować nawet piramidy ale tylko piramidy, bo tylko dla właścicieli. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Prosiłem, nie wtrącaj się do rozmowy dorosłych w twoim debilnym "umysłem" > >w Polsce jestem jedynie udziałowcem spółdzielczego banku, udział wart jest kilkaset złotych i przynosi 5 złotych rocznie dywidendy (wg Hamerlika 5*10100)> Tak się wykłócales o tajemnicę mieniaDoprawdy? żałosny jesteś tępy ciulu rozmawiający jedynie ze swoim chochołem Podałem ci nawet stan konta Opisałem mój dom A ty tępy ciulu i tak wiesz lepiej że mam 500 metrów i 10 000 000 000 hektarów i 1000% akcji vonociulstwa Berlińskiego robotnika nie stać na wyjazd do Seelow, ale polska uczennica Hamerlik - Konopka funduje mu wczasy w Maroku za kręcenie lizaków, bo tatuś jest kłamcą i tępym ciulem, liczącym, że ktoś mu uwierzy > a teraz, choć nikt ci nie każe, sam się otwierasz.wolno mi, tępy ciulu > I co bolało?ciebie boli ujawnienie za ile sprzedano twoją działkę , którą kupiłeś za 350 000 złotych za 7 arów > Zaczynasz się podpisywać z imienia  Moje imię i nazwisko są znane na forum od lat ale tępy ciul nie wytrzeźwiał, żeby raz przeczytać > Czyli odcisnalem swoje piętno i zaczyna się u ciebie zmiana  Nie pochlebiaj sobie hipokryto > Jeszcze chwila i zrozumiesz, że jawność kapitału 5 złotych rocznie to jest kapitał? Śmieszny, żałosny tępy ciulu Podałem ci nawet stan konta, ale ty tępy najarany nienawiścią i zawiścią ciulu wymyśliłeś, że żyję z kapitału, mam niewolników zatrudniam twoje dzieci latam do Dubaju i leżę w sadzie kiedy inni mój sad uprawiają Wmawiasz też że mieszkasz w niedogrzanej piwnicy pracujesz przykuty do maszyny bez prawa kontaktu z dziećmi, nie wolno ci korzystać z dróg i chodników a pracowałeś do odwodnienia 18 godzin pod rząd w dzień po zawale serca Ty tępy ciulu Jesteś tępym ciulem, żyjącym ze stręczenia swoich dzieci pedofilom, nikim więcej Synem prostytutki i przypadkowego klienta, podobnie jak twoje dzieci
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#63 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Ty twierdzisz, że spółdzielczość NIE ISTNIEJE> Twierdzę, że skoncentrowany kapitał jest produktywniejszy od rozproszonego.Twierdzisz, że spółdzielczość NIE ISTNIEJE A potem piszesz: Cytat:Lepsze jest 100 małych rafinerii od jednej dużej Tępy ciul nie rozumie nawet własnych słów > Ale jest pewien zasadniczy problem.To problem twojego psychiatry
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#64 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Stąd, że w Berlinie tylko 14% ludzi mieszka w swoim domu.W Lądku 99 % Ale jeden ciul z Lądka wyjechał do siedliska nędzy - Berlina Dlaczego? Bo głupi Prócz tego, że głupi to jeszcze kłamca, konfabulant, oszust, stręczyciel, złodziej, hipokryta, impotent i życiowa łajza.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#65 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Mogę wyjaśnić niepowodzenie spółdzielni. spółdzielca nie podejmie się pracy po 12h dziennie, w ekstremalnym tempie, z maksymalnym poświęceniem uwagi i energii życiowej swojej pracy. W korpo praca jest życiem, tam inne życie niż praca jest już tylko snem. Spółdzielnia przy korpo nie ma szans.warto zacząć od czegoś małego np 3 rolników lączy siły z czasem doszliby następni do 8 rolników, tylko z tego powodu że się połączyli zyski wzrosłyby -jak sądzę- o 30%, to jest matematyka gdzie 2+3=7 (u liberałów =5) |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Prosiłem, nie wtrącaj się do rozmowy dorosłych w twoim debilnym "umysłem"Ty i twoi kolesie w porozumieniu już stworzyliście mi jeden świat i istotnie wpłynęliście na moje i innych życie. To zły świat i zły wpływ. Pozwól jednak, że wtrącę się. |
#67 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >> Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby> >No właśnie, problem w tym, że wielu łańcuchowych burków ma dobre żarcie i ciepłą budę.> Piszesz o podwładnych Rydzyka?> >A co do pytań. Większość Twoich pytań, jest ustawiono pod niekończącą się talmudyczną dyskusję bez szans na konkluzję.> Nijak nie rozumiem Twoich aluzji do Talmudu, podobnie jak czystych obelg o strzelaniu w potylicę, kradzieży nazwisk i niejedzenia wieprzowiny> Niemniej nie sądzę, aby pytanie Cię o wyjaśnienia miało sens bo uciekniesz jak Hamerlik> Pytanie jest proste:> Ile dzieci wychowałeś i le wśród nich było niepełnosprawnych> >Tak więc, to nie bociany przynoszą chore dzieci, ale rodzą je chore kobiety -> To może od razu, jak Twoi idole traktujmy te kobiety Cyklonem B?> >upraszczając - nawet, jeśli to nie jest ich osobista wina, ale np. choroby dziedziczne, albo świadomie propagowana anty-macierzyńska patologia danego środowiska.> Twój wniosek, że niepełnosprawne dziecko to wina rodziców jest totalnym antynaukowym bełkotem. Wynika wyłącznie ze sfanatyzowania i ujemnej wiedzy. Gdybyś choć raz, nawet kierując się Ewangelią, porozmawiał w grupie wsparcia z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, wiedziałbyś więcej, ale po co pomagać? Wystarczy nie jeść wieprzowiny w wybrany dzień tygodnia.> Cytat:Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili > Współczuję ci w dniu Sądu> >Zabijanie niefajnych dzieci nie jest żadnym rozwiązaniem, bo jest to zwalczanie skutków, a nie przyczyn.> Znasz przyczyny?> Tak, już pisałeś, że niepełnosprawne dzieci rodzą się, bo ciężarne piją, palą....> Znam dziesiątki niepełnosprawnych dzieci, których matki nie tknęły używek, co im masz do powiedzenia?> Że za mało na tacę dały?> >Jak masz spieprzone geny, albo nie po kolei w głowie, to daruj sobie robienie dzieci.> Czworo zdrowych dzieci, a piąte chore ...> Co masz do powiedzenia takiemu małżeństwu> ODPOWIESZ TCHÓRZU?> Uciekniesz jak Hamerlik przed jakąkolwiek odpowiedzialnością nawet za słowo, bo na więcej niż słowo cię nie stać> >Jak masz spieprzone geny, to daruj sobie robienie dzieci.> Żyj w celibacie jak Twój proboszcz? to Twoja rada?> Może wydawać pieniądze na genetyczne badania zamiast na księżowskie gosposie?> W Polskiej Ostrawie jest ośrodek pomagający kobietom w ciąży, zagrożonym aborcją, opiekują się w czasie ciąży, także jeśli dziecko ma się urodzić chore, pośredniczą w adopcjach. Wiem, że nie pomożesz bo ..> 1 Po co? Wystarczy zakazać> 2 Ten ośrodek prowadzi wspólnota lutersko - husycka, a to ludzie, którzy dla wygody wymyślili sobie Boga. Rozczaruję Cię. Katolicy, jak i ateiści też pomagają.> >Chyba, że wierzysz w cuda.> Cudem jest to, że zwiesz się katolikiem    Wydaje mi się, że rozmawiasz z człowiekiem z już skostniałym kręgosłupem mentalnym. Trudno się z takim porozumieć. Jego świat i sposób widzenia jest ubogi, bo zasklepiony przez stygnącą papkę dogmatów, odbierającą swobodę własnego rozumowania, przeżutą i wydaloną, mało strawną. Co naturalne. Taka papka wielokrotnego zużycia jest mało wartościowa treścią odżywczą i z natury rzeczy łaknie się jest więcej. Jakość więc nadrabia się ilością. Pozdrowienia.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#68 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Nie sądzę, aby religijność była przyczyną fiaska powołania spółdzielni,Też nie sądzę, że sam fakt, że ktoś wierzy w bogów czy idzie do kościoła wysłuchać mszy (pytanie co tam usłyszy) jest powodem fiaska. Problemem jest nieracjonalność, która w Polsce cechuje bardzo dużą grupę katolików, grupę, która aktualnie sprawuje i władzę. Polska religijność przypomina Iran, wschodnią Turcję czy Palestynę, gdzie religia jest najważniejszym projektem a reszta tylko dodatkiem. Budowa szkoły, autostrady, zjazd absolwentów, otwarcie parkingu czy rozpoczęcie przekopu przez mierzeję ma charakter religijny w Polsce. Prześledź 'zrywy społeczne' i konflitky z ostatnich lat: - liczba piór w orzełku
- krzyże oświęcimskie
- krzyż w sejmie
- obrona krzyża smoleńskiego (niewiadomo do końca przed czym?) - w tym czasie Tusk podniósł VAT i nawet 1 Polak nie wyszedł protestować
- Jezus królem Polski
- aborcja
- krzyże w szkołach i urzędach
- LGBT
- żołnierze wyklęci/wypowiedzenie wojny ZSRR w 1945
- walka z 'cywilizacją śmierci'/UE
- walka z muzułmanami
To wszystko są projekty związane z religią/ideologią promowaną w kościołach. Gdy siądziesz przy wódce w tego typu religijnym towarzystwie usłyszysz te wszystkie (może poza piórami w orzełku) tematy w ciągu 10 min zanim dopijesz 2gą setkę. Gdy likwidowano PGRy i pozostawiano miliony ludzi bez środków do życia - nikt nie protestował, część biła brawo. Gdy jakiś ksiądz przyszedł przenieść 2 patyki z Krakowskiego Przemieścia do kościoła, doszło nieomal do wojny domowej. Wskaż chociaż 1 protest związany z: - jedną z najgorszych służb zdrowia w UE - podniesieniem podatków - bańką na rynku nieruchomości Ta ideologiczna zaciętość była powodem fiaska projektu, który opisywałem: ja mam 2tys świń a Jóźwiak tylko 500 i nie może być tak, że on zarobi 30% więcej a ja 'tylko' 20%. Tak jest bo tak jest i koniec - mogłem liczby pokazać, ale to wszystko 'bzudra' - cytując Konowała. Liczby liczbami a 'ja swoje wiem'. Mogę cierpieć byle Jóźwiak cierpiał bardziej .... i cierpią wszyscy do dzisiaj. Wg mnie przez lata walki o bogów, krzyże i męczeństwo Polacy (duża część) są niezdolni do popatrzenia na informację, przeanalizowanie jej i wyciągnięcie wniosków. Jesteśmy przyzwyczajeni do 'prawd' podanych na tacy: 'aborcjoniści' , 'zdrajcy' , 'geje-pedofile' , 'cywilizacja śmierci' , 'niemcy zabijający Polaków' , 'zamach smoleński' itd ... Cieszę się, że Twój projekt się powiódł (choć Wielkopolska, pewnie jakiś Konował czy Leonardo powie to Niemcy/dziadkowie w Wermachcie - czyli zdrajcy), ale nie widzę tego typu działań na większą skalę. Jeśli jeszczę Cię nie przekonałem - włącz TVP i odpowiedz sobie - jaki naród, swoim własnym wyborem, bez karabinu przystawionego do głowy - wybierze coś takiego, zapłaci za to, jeszcze zaklaszcze z podziwem i uwierzy ? Mam nadzieję, że się mylę w swojej ocenie, ale to, że mi się fakty nie podobają nie anuluje tych faktów. Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: żniwo obfite | > >>Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia >za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 >porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system >służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził >sobie lepiej.> >Od początku pandemicznej koronahisterii twierdziłem, iż jakkolwiek covid jest rzeczywistym problemem, to metoda walki z nim przyjęta przez Polskę ( i szereg innych krajów) jest błędna bo polega na zastosowaniu lekarstwa, które jest groźniejsze od choroby.> >Liczba zgonów jak wyżej ( z powodu rzucenia wszystkich sił i środków do walki z covidem i totalnym zaniedbaniu innych chorób i przypadłości) to - nota bene - tylko jeden z negatywnych skutków tej strategii.> Nie znam się na epidemiach, wirusach ani medycynie dostatecznie by się na temat słuszności strategii wypowiedzieć.> Oceniając z punktu widzenia jakości zarządzania, nie mogę polskiego rządu potępić, że podejmował asekuracyjne decyzje w obliczu nieznanego, na podstawie znikomej informacji. Łatwo jest oceniać teraz, ale decyzje były podejmowane 9 miesięcy temu.> Potępiam ten rząd jednak za pychę, za arogancką propagandę, za dyzmowatość, pewność siebie biorącą się z głupoty. Za krytykę innych, którzy toneli, a którzy dzisiaj nie wskazują palcami Polski z satysfakcją, że się ośmieszyliśmy.> Potępiam ten rząd za anarchię wynikająca z utraty zaufania do rządu i jego mediów: Szumowski, który w marcu naśmiewa się z noszących maseczki, twierdzący, że niczego nie zmieniają, a potem nakładający obowiązek noszenia maseczek, tuż po zamknięciu lasu - traci wiarygodność w oczach każdego człowieka zdolnego do podstawowej analizy informacji. Ten rząd spowodował ruchy anty-covidowe, anty-szeczpionkowe i jakiekolwiek inne oparte o spiskowe teorie - bo ten rząd jest notorycznie łapany na kłamstwie i promowaniu spiskowych teorii wbrew faktom - i cokolwiek nie powie nie ma autorytetu wśród racjonalnej części społeczeństwa.> To jest rząd, który oskarża jednocześnie o 3 wzajemnie wykluczające się wersje zamachu Federacje Rosyjską, na podstawie wybuchających parówek i 'ekspertów' komisji Maciarewicza, która z komisją badania wypadków lotniczych ma tyle wspólnego co zespół Downa z zespołem piłkarskim.> To jest rząd, który określa zdradą rozporządzenie o praworządności, ogłaszając ją na drugi dzień sukcesem bez wprowadzenia ani jednej zmiany. To są media, które photoshopują serduszka WOŚPU, rozsypują śmieci na placu Kaczyńskiego by oczernić zarząd miasta, czy stosują skrajnie prymitywne techniki manipulacyjne.> To są notoryczni kłamcy, amatorzy i krętacze - skrajną naiwnością jest wiara w cokolwiek nie powiedzą.> Jak Morawiecki powie, że jest 29 stycznia dzisiaj to 3x sprawdzę w kalendarzu - bo mam do czynienia z zawodowym łgarzem. Postąpie racjonalnie.> Pozdrawiam> Paolo Monstro   .
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#70 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Wyznawca PiS typu Konowal czy Leonardo już chwytają za widły,> Daruj sobie takie "połajanki pani przedszkolanki"To nie jest atak personalny tylko atak na sposób prowadzenia debaty jaki nagminnie stosujesz: emocjonalne hasełka odciągające od argumentów, uogólnienia, statystyki z dupy nie mające związku z dyskutowanym tematem, ataki personalne, spiskowe teorie i ignorowanie faktów. Dla przykładu: Cytat:Jak masz spieprzone geny, albo nie po kolei w głowie, to daruj sobie robienie dzieci. - Chyba, że wierzysz w cuda. - nieuzasadnione uogólnienie, ingorowanie faktów medycznych i być może spiskowa teoria: ludzie ze zdrowymi genami też rodzą chore dzieci
- 'nie po kolei w głowie' - wniosek pozbawiony przesłanek, w dodatku bardzo emocjonalny atak na ludzi, którzy chcą a nie mogą mieć dzieci i nie są chorzy psychicznie, co więcej nonsens: 'jeśli jesteś głupi nie postępuj głupio'
Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Problem w tym, że cuda, życie wieczne, pojawianie się i interwencja postaci nadprzyrodzonych typu: Zeusy, Jezusy, Ozyrysy, Maryje, świeci, bogowie itd ... są kompletnie nieweryfikowalne, nieprzewidywalne i tym bardziej niekotrolowalne. Mówimy więc o systemie, w którym nadzieja na cud jest ważniejsza niż działanie człowieka przeciwdziałające problemom.> Jakim to ważnym problemom przeciwdziałałeś w swoim życiu?Bardzo wielu włączając w to uratowanie życia, którego katolicka służba zdrowia chciała pozbawić. > Katolicy "w tym khraju" nie mają prawie nic do powiedzenia. Więc po co te pretensje? Zapytaj tych, którzy rządzą.Hm, kościół katolicki uważa rządzących za katolików, sami rządzący deklarują się katolikami i obwieszają się krzyżami - włączając w to sejm, spełniają oni wszystkie weryfikowalne atrybuty (chrzciny, komunie ... chodzenie do kościoła). Zakładasz, że to Ty decydujesz kto jest katolikiem a kto nie? Pozostawiam Cię ze swoją opinią, ale zrozumiesz mam nadzieję, że racjonalny człowiek będzie się kierował certyfikatem kościoła oraz weryfikowalnymi referencjami a nie 'opinia Leonarda z internetu'. Pozdrawiam Paolo Monstro |
#72 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Gdy likwidowano PGRy i pozostawiano miliony ludzi bez środków do życia - nikt nie protestował, część biła brawo. Gdy jakiś ksiądz przyszedł przenieść 2 patyki z Krakowskiego Przemieścia do kościoła, doszło nieomal do wojny domowej. Wskaż chociaż 1 protest związany z:> - jedną z najgorszych służb zdrowia w UE> - podniesieniem podatków> - bańką na rynku nieruchomości> Ta ideologiczna zaciętość była powodem fiaska projektu, który opisywałem: ja mam 2tys świń a Jóźwiak tylko 500 i nie może być tak, że on zarobi 30% więcej a ja 'tylko' 20%. Tak jest bo tak jest i koniec - mogłem liczby pokazać, ale to wszystko 'bzudra' - cytując Konowała. Liczby liczbami a 'ja swoje wiem'. Mogę cierpieć byle Jóźwiak cierpiał bardziej .... i cierpią wszyscy do dzisiaj.Chodzi mi po głowie pewien projekt, który mogły odciągnąć uwagę ludu od bogów i magicznych światów a przykuć jego uwagę do własnej rzeczywistosci ekonomicznej. To projekt publicznie jawnej księgi kapitału opisującej wszelką własność o rozproszonym i kryotograficznie zabezpieczonym zapisie będącej pod kolektywna kontrolą. Wg mnie treść takiej księgi będzie przyzywać i zmieniac świadomość ekonomiczna każdego, kto się w nią zagłębi. Wtedy ludzie grzmiący o piekle, które spotka każdego kto nie podporządkuje się woli Pana w niebie wyrazanej przez osoby nawiedzone w duchu świętym, stracą na znaczeniu. |
#73 4 na 4 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Chodzi mi po głowie pewien projekt, który mogły odciągnąć uwagę ludu od bogów i magicznych światów a przykuć jego uwagę do własnej rzeczywistosci ekonomicznej.> To projekt publicznie jawnej księgi kapitału opisującej wszelką własność o rozproszonym i kryotograficznie zabezpieczonym zapisie będącej pod kolektywna kontrolą.> Wg mnie treść takiej księgi będzie przyzywać i zmieniac świadomość ekonomiczna każdego, kto się w nią zagłębi.> Wtedy ludzie grzmiący o piekle, które spotka każdego kto nie podporządkuje się woli Pana w niebie wyrazanej przez osoby nawiedzone w duchu świętym, stracą na znaczeniu.Krystek, o ile mogę zgodziś się z niektórymi argumentami natury ekonomincznej, które podajesz (typu większy kapitał wypiera mniejszy), o tyle propozycje jakie na tym forum opisujesz opierają się, w uproszczeniu na założeniu 'idealnych ludzi'. Ludzi, którzy wiedzą czego chcą, którzy zrozumieją liczby, wyciągną poprawne wnioski, ludzi, którzy będą w większości działali dla dobra wspólnego itd ... Ludzie się zmieniają, ale nie w ciągu 1 roku, ani nie na podstawie decyzji systemu, poza tym nieidealni ludzie tworzą system. Dlatego propozycje, które podajesz, choć być może działałyby w idealnym świecie, nie zadziałają na świecie, w którym żyjemy - a tylko taki mamy. Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o> >[url=https://www.money.pl/gospodarka/indeks-excess-mortality-czyli-nadliczbowe-zgony-w-2020-polska-na-drugim-miejscu-w-ue-6599948393917408a.html]82tys> W Polsce jest tak dziwnie i niezrozumiale, że Polacy nienawidzą nakazów, zakazów i nie stosują się do nich ale w tajnym wyborze do swojego rządu wybierają zawsze ludzi kochających się w nakazywaniu, zakazywaniu, grozeniu i karaniu.> O co tu chodzi?> Ilez w Polsce mogłoby być lepiej gdyby zostało powiedziane, uważajcie na siebie i robcie co uważacie za dobre dla siebie w tej sytuacji.> Ilez lepszej energii mógłby to przynieść nawet gdyby wielu ludzi popełniło błędy?> Ale do takiego podejścia potrzebne są szacunek i uznanie wartości drugiego człowieka a Polacy mają w tym deficyt.> Ktoś inny w postrzeganiu to zazwyczaj patola, której trzeba grozić, żeby ją kontrolować.Znów nie widzisz i wyciągasz wnioski i spostrzeżenia niezgodne. Piszę do Ciebie jako Polaka w pochodzeniu, który zna jak to wygląda w praktyce, bo tu mieszkał. W wyborach tajnych nie skontrolujesz każdego, bo to niemożliwe. Są to właściwie wybory większościowe na partię z jej programem. Jak więc wygląda strukturalny i statystyczny (statystykę winieneś mieć na studiach, bo na UAM-ie w Poznaniu była) podział wyborców? W społeczeństwie najliczniejszą grupę społeczną można tak powiedzieć, stanowią ludzie niewykształceni. Takich można łatwo okłamać i co najgorsze kupić nie nawet 30-toma srebrnikami. Co PIS obiecywał? Dal 500+, który się zaczyna już sypać. Dzietność rodzin wcale nie wzrosła. Program 13-nastek dla emerytów co oczywistym kłamstwem. !3 wcale nie pomagają emerytom by nie pogrążać ich w stan ekonomicznej zapadłości, ich gospodarstw domowych. Bo? Rewaloryzacja emerytur mająca na celu utrzymać wartość realną ich emerytur jest tylko pozorem. Morawiecki przyciśnięty do muru o pieniądze na rozdawnictwo, zapożycza się, podnosi podatki gdzie tylko może, więc za to płacą także emeryci. Tak, tak. Morawiecki uruchamia inflację. A cechą inflacji jest przyrost nominałów o coraz mniejszej wartości realnej. Dla emeryta ważne są opłaty za przeżycie. Lekarstwa i zabiegi lekarskie, jedzenie, ceny mieszkań, a nie wyjazdy wakacyjne na Szeszele czy Malediwy. Tylko człowiek niewykształcony tego nie widzi i można mu się wytłumaczyć propagandowym kłamstwem. On uwierzy. No bo obiecują i dają. Nikt przecież nie zapyta skąd biorą by dawać! Bo prostego człowieka to nie obchodzi. Taki prosty człowiek tylko widzi, że rząd dotrzymuje słowa. To jest pozór uczciwego dotrzymania słowa. Rząd daje nie swoje pieniądze (tylko podatników), by je zaraz odebrać! Obiecywał także mieszkanie+, który na dobrą sprawę nie ruszył. Był jeszcze publicznie przyrzeczony program 300+, którego śladu nie widać. Pozostają tylko słowa i kłamstwa. Widzisz, że takich ludzi jest populistycnie więcej? Przegłosują mniejszość która nie tak widzi sposób rządzenia? Zawsze! Masz wyjaśnienie? Tylko nie wyjeżdżaj mi tu z jawnym głosowaniem, bo takie się nadają tylko w małych skupiskach prymitywnych plemion i nie mają nic wspólnego z demokracją np. 80 mln państwa. Zresztą oświadczyłeś, że nigdy nie głosowałeś, więc i tak nie wiesz o co chodzi. Dlatego polski naród jest tak rozpolitykowany. Sytuację pogrąża fakt, że społeczeństwo ubożeje, co widać w każdej dziedzinie. Owszem, są i też bogaci, ale jaki procent populacji stanowią? Poza tym jest to kapitalistyczny obraz rozwarstwienia każdego społeczeństwa. Słyszałem pewną wypowiedź, która mnie zastanowiła. Państwo jest bogate przez bogactwo swoich obywateli. Bogaty obywatel rzeczywiście jest mniejszym obciążeniem dla państwa. Tylko trzeba wtedy zmienić politykę społeczną. Rozdawnictwo tego nie tworzy. Usłyszałem także, że polityka demoralizuje poczucie włazy (dlatego taka walka wyborcza promująca lepszego kłamcę), bo system ubezwłasnowolnia społeczny wybór, gdy jego wybrany przedstawiciel, będący już u władzy, zaczyna działać wbrew woli społeczeństwa. Takiego nie można usunąć. Robi to system wyborów na partię. Partia, która jest u sterów władzy i faktycznie rządzi, wystawia w takim razie innego ignoranta, a poprzedniego w swoich szeregach na razie ukryje. Również bez akceptacji ze strony społeczeństwa. Takie wypaczenia uczciwości wyborów i tym samym istnienia kontroli społecznej swego wygranego są niemożliwe do realizacji. To stwarza system głosowania na program partii. To rodzi alienację, nie licującą z opiniami społeczeństwa. To pokazuje wyraziście PiS, a pokazywała PZPR, AWS, PO.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
| Hamerlik Konopka (19905 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Krystek, o ile mogę zgodziś się z niektórymi argumentami natury ekonomincznej, które podajesz (typu większy kapitał wypiera mniejszy), o tyle propozycje jakie na tym forum opisujesz opierają się, w uproszczeniu na założeniu 'idealnych ludzi'.Cóż takiego idealnego jest w koncepcji publicznie jawnej księgi kapitału? Bo nie rozumiem twojego zarzutu o idealizm? To jest koncepcja prosta jak budowa cepa, wynika z niej powszechna wiedza kto jest w posiadaniu dobra a kto nie. Na tej bazie każdy buduje sobie własne wnioski o ekonomii i społeczenstwie. Co sugerujesz, że lepiej dla rozwoju świadomości ludu będzie utajnic przed nim wszelkie kapitały? W czyim interesie tu występujesz? W społecznym czy prywatnym? Publiczną księgę kapitału mogą stworzyć jedynie idealni ludzie a nieidealni nie poradzą? BZDURA! |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|