 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2011 12:19 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | System prodemograficzny
7 na 7 | Witam! Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce. Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny. Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#331 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Oczywiście. Ale takie myślenie to efekt braku edukacji. Nie powinno się traktować aborcji jako antykoncepcji, to ma być tylko droga wyjścia, gdy antykoncepcja zawiedzie. Ale antykoncepcji trzeba nauczyć, nikt sam z siebie nie wie, jak zrobić, żeby zminimalizować ryzyko niechcianej ciąży. Moim zdaniem droga powinna być inna, wręcz odwrotna, niż stosowana. Obecnie robi się to tak: najpierw zakazać, a potem może ewentualnie nauczyć, ale niekoniecznie. A powinno być: najpierw nauczyć, a potem nie trzeba będzie zakazywać. Znów zwyciężyło u mnie myślenie życzeniowe, no... 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#332 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Ja nic nie pisze o umieraniu, tylko o wadze postulatów 97% populacji do wagi postulatów 3% populacji.Zależy od postulatów. Jeśli 97% populacji zażąda, by rzodkiewka była żółta, to najwyżej można postukać się w czoło i taką wyhodować. Jeśli te same 97% zażąda śmierci pozostałych 3%, to dla mnie to wystarczający powód, by owe 97% wysłać do innej galaktyki. Najlepiej niezamieszkałej.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#333 2 na 2 | hubin (2274 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
>Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy >zależny od dochodu liczonego na członka rodziny.
Zastanówmy się jak powstał pewien wyż demograficzny w Polsce? Otóż pewien jenerał wprowadził stan wojenny, pokolenie które wtedy powstało było nazywane Zemstą Jaruzela.
"Hipoteza" brzmi: jeżeli nie masz nic innego do roboty będziesz się mnożył.
Rozwiązanie proste, wiemy że skuteczne, i nie trzeba mieszać w to Urzędów skarbowych które niekoniecznie sobie poradzą z dodatkowym obciążeniem.
PS Drwię z tematu dyskusji, jeżeli uważasz że należy działać w kierunku zwiększenia przyrostu naturalnego to cóż działaj we własnym zakresie...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#334 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Jakoś nie zauważyłem obywatelskich inicjatyw ustawodawczych łagodzących ustawę aborcyjną - może ta "duża część obywateli" nie jest taka duża? Było 1,5 miliona podpisów z żądaniem referendum w tej sprawie, sejm to olał, były inicjatywy złagodzenia tej ustawy ( obywatelskie i poselskie)odrzucane na wejściu albo przez marszałka albo przez sejm. > Jest jeszcze abstynencja seksualna , a tak na poważnie to wolałbym żeby to ybł środek ostateczny a nie podstawowy.Dobra rada dla impotentów wszelkiej maści. > Sposób jest prosty i oczywisty - 100% podatek - więcej się nie da, no chyba że coś Vincent by wymyślił , ale ja nie postuluję zwiększenia dochodów państwa, tylko ich zmniejszenia tak aby WIĘCEJ zostało u ludzi i żeby przynajmniej ci co chcą nie decydowali się na aborcję"bo z kolejnym nie dam/-y sobie rady"Gdyby to było takie proste to też by cię Nobel nie ominął.
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#335 3 na 3 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Czego to miało dowieść w temacie dyskusji? Jak dla mnie to tylko dowiodłaś, że masz ograniczony dostęp do informacji lub nie umiesz szukać. Ja osobiście wiem o ginekologu skazanym za dokonanie aborcji, odsiadującym wyrok, bo żona musiała zmienić lekarza. |
#336 3 na 3 | Chlodwig (10939 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Rozmnażają się  To potrafi każdy idiota. Ilość nie przechodzi w jakość. |
#337 4 na 4 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Rozmnażają się  Po co? Wlasnie widzialam taki produkt (piaty) beztroskiego rozmnazania sie. Mamusia przywiozla do Danii, ale pracy nie znalazl- bez jezyka, wyksztalcenia i prawa jazdy. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Rozmnażają się  > To potrafi każdy idiota.> Ilość nie przechodzi w jakość.> Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Rozmnażają się  > Po co? Wlasnie widzialam taki produkt (piaty) beztroskiego rozmnazania sie. Mamusia przywiozla do Danii, ale pracy nie znalazl- bez jezyka, wyksztalcenia i prawa jazdy.To dostanie zasiłek - co się martwisz.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#340 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.A sądzisz, że będzie się im płacić więcej, jak "odpowiednia ilość" będzie żyła z socjalu?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#341 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> To dostanie zasiłek - co się martwisz.A moja emerytura zostanie pomniejszona o ten właśnie zasiłek. Z mojego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ów produkt beztroskiego rozmnażania nie istniał.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#342 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | Wiedza to jedno, sytuacja to drugie. Moim zdaniem ważniejsza jest poprawa sytuacji ludzi tak żeby mieli nieograniczony niczym wybór, bo na razie rozwiązania idą tylko w kierunku usunięcia, skutków a nie przyczyny
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.> A sądzisz, że będzie się im płacić więcej, jak "odpowiednia ilość" będzie żyła z socjalu?Jak ktoś nie umie zagospodarować ludzi to niech się nie pcha do rządzenia.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >To dostanie zasiłek - co się martwisz.> A moja emerytura zostanie pomniejszona o ten właśnie zasiłek.> Z mojego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ów produkt beztroskiego rozmnażania nie istniał.Żeby sie ubrać i pobawić będzie musiał gdzieś zarobić , choćby w szarej strefie czyli coś wytworzy, ba nawet może kiedyś zmądrzeć i stać się produktywnym obywatelem, zaś jak go nie będzie TO NA PEWNO NIE ZOSTANIE PODWYŻSZONA Twoja emerytura Ba po pewnym czasie zostanie NA PEWNO obniżona bo coraz mniej będzie ludzi w wieku produkcyjnym  . Krótkowzroczną masz politykę. No chyba że zamierzasz być odpowiedzialnym obywatelem i żyć tylko do 65 roku życia(obecnie). |
#345 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Wiedza to jedno, sytuacja to drugie. Moim zdaniem ważniejsza jest poprawa sytuacji ludzi tak żeby mieli nieograniczony niczym wybór, bo na razie rozwiązania idą tylko w kierunku usunięcia, skutków a nie przyczynyRacja. Poprawa sytuacji ludzi zawsze jest najważniejsza. Ale to takie bardzo ogólne i w dodatku też życzeniowe 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|