Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.936.300 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 479 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy."
Komentarze do strony Podróż do nowego Ciemnogrodu

Dodaj swój komentarz…
wektorowski - pokolenia
W mój gust ten tekst - dopisując do tych tendencji społecznych - nie zwrócił Pan uwagi na pokolenie wyrosłe w komunizmie, na którym to odbiło się pietno wszechobecnego niedoboru i antysystemowości. Zaobserwowałem, że wiele osób w tym przedziale wiekowym patrzy przez różowe okulary w stronę 'zachodu' i tak naprawdę chyba pojawia się tutaj coś na wzór 'syndromu sztokholmskiego'. Podświadome lgnięcie w stronę kolejnego systemu (ucieczka od bijącego ojczyma pod skrzydło sadystycznego ojca). Co więcej - pokolenie wyrosłe "po '89" ma znacznie bardziej racjonalne podejście, bardziej ukierunkowane na weryfikację informacji, niż na emocjonalne przyjmowanie ładnie opakowanej nowomowy. To jest refleksja na podstawie moich obserwacji otoczenia (mniej lub bardziej) bliskiego.
Pozdrawiam!
Autor: wektorowski  Dodano: 10-02-2017
Reklama
Dadam 1 - zastępowalność pokoleń
Cieszy mnie że w pokoleniu moich dzieci są ludzie
którzy myślą tak jak Autor.
Brawo.
Autor: Dadam 1  Dodano: 10-02-2017
krystek-lodz - niejasny fragment
Przy zgodnie z ogólnym przesłaniem tekstu, jeden fragment wydaje mi się niejasny lub nawet niekonsekwentny: "Multikulturalizm jest atrakcyjny, bo był on jednym z kluczowych elementów potęgi, ale jest też niezwykle groźny, bo ostatecznie to multikulturalizm stał się kluczowym mechanizmem całkowitego demontażu państwa polskiego. Multikulturalizm został ostatecznie wykorzystany przeciwko Polsce. I to nie tyle do załamania jej potęgi, ale do całkowitej likwidacji państwa polskiego. Pod względem trwałości systemu skuteczniejsze było francuskie barbarzyństwo, które bezlitośnie wytępiło fizycznie innowierców, angielskie barbarzyństwo, które ich wygnało na osobny kontynent, czy chiński egoizm, który odgrodził się od burz cywilizacyjnych wielkim murem." Wydaje mi się to wewnętrznie sprzeczne- niby jakim cudem multukulturalizm ma być kluczem potęgi, skoro z samej swej natury powoduje tendencje separatystyczne, nawet w społeczeństwach "patchworkowych" - np. ghetta przeróżnych mniejszosci w USA
Autor: krystek-lodz  Dodano: 10-02-2017
Mariusz Agnosiewicz - odp.   1 na 1
Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Polski złoty wiek był okresem sukcesów państwa multikulturalnego. Wiele dynamicznych i kreatywnych jednostek wygnanych z obcych państw za poglądy w Polsce znalazło oazę i współtworzyło wielkość Rzeczypospolitej. Ale wraz z nastaniem panowania królów zagranicznych w Polsce, tych ze Szwecji i Niemiec, multikulturalizm polski stał się problemem i ostatecznym pretekstem zaborów. To jest lekcja.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 10-02-2017
KrzysiekP - wektorowski
Wiek nie ma tu nic do rzeczy, a jedynie umiejętność krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Wiek jest o tyle istotny, ze wiąże się z nabywaniem doświadczenia. Nie każdy jednak potrafi z niego korzystać.
pozdrawiam
Autor: KrzysiekP  Dodano: 10-02-2017
Marius Apostata - Marius Apostata   1 na 1
Dziękuję za kolejny ciekawy tekst.
Autor: Marius Apostata  Dodano: 12-02-2017
Jan Rylew - Zbiorowa mądrość narodu...
Myślę, że ta zbiorowa mądrość narodu jest oparta nie tylko na doświadczeniu historycznym i współczesnym, ale i w dużym stopniu na opozycyjności KK do Islamu, a zwłaszcza do islamizmu co przeniosło się na społeczeństwo polskie. W sumie to KK ustami swoich duchownych zwraca głównie uwagę na prześladowania chrześcijan w państwach islamskich. To stwarza prawdopodobnie tę różnicę w stosunku do średniej w Europie.

Problem mediokracji i anidotum na to zjawisko jest o wiele bardziej skomplikowany. Określenie "niezależne media" to coś podobnego jak demokracja, coś o czym marzymy, ale możemy i powinniśmy działać tak jakby możliwe było osiągnięcie czegoś takiego.
Ciągle wierzymy, że uda się wprowadzić inny system, który załatwi sprawę, zapominając często, że system zależy także od ludzi. Dzisiaj mediokracja otumania ludzi wykorzystuje ich naiwność do wiary w to co podają w celu manipulacji. Naprawdę trudno mi w Polsce znaleźć człowieka niezależnego w poglądach. Można powiedzieć: Powiedz mi swoje poglądy, a powiem ci jakie media preferujesz.
Potrzebna jest postawa krytyczna do wszystkiego co nam wciskają, ale to już inny szeroki temat.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 13-02-2017
Šemū' el Lönneberg - Anty
Ciekawe jaki byłby wynik sondażu, gdyby przeprowadzono go w 10 prowincjach Cesarstwa Rzymskiego w czasie Wielkiej Migracji Barbarzyńców, tj. u schyłku starożytności i w początkach średniowiecza. Jak wiemy z Wikipedii: „proces ten radykalnie odmienił obraz kontynentu europejskiego – doprowadził do zmian etnicznych na dużych obszarach, wyznaczył koniec starożytności i pociągnął za sobą upadek cesarstwa”.
Myślę, że obecny napływ imigrantów skończy z nowożytnością i nastaną Wieki Ciemne i przyjdzie Kryzys Rozumu. Strzeżcie się bracia i siostry! Albowiem powiadam wam, że „proimigrancka lewica jest wyrazem nowoczesnego barbarzyństwa, wspierającego głęboko chory system neokolonialny”. Lękajcie się antyhumanistycznego antyintelektualizmu... Drżyjcie przed pożytecznym idiotyzmem na usługach wielkich korporacji! Stop Gówno Prawda! Nie oglądam TVNarowej! Hejt Stop! Wałęsa musi odejść!
Autor: Šemū' el Lönneberg  Dodano: 13-02-2017
ederlezi  -2 na 2
Przesada.Tak naprawdę to nie wiadomo ilu jest tych uchodźców a liczby podawane w mediach są mocno zawyżone. Polacy najbardziej panikują a tych uchodźców u nas nie ma. Większym zagrożeniem są 2 miliony Ukraińców w Polsce sprowadzonych. Wraz z ich ideologią banderowsko-UPA.Nie wszyscy ale wielu.I ich żądanie terytorialne. Islam jest demonizowany a nie taki diabeł straszny. Byłem w Niemczech w dzielnicy multikulti mieszkałem i jakoś nic złego się nie działo.
Autor: ederlezi  Dodano: 14-02-2017
Tadeusz Klonowski - zbiorowa mądrość
"Zbiorową mądrość" wymyślili komuniści. Nie wierzę w zbiorową mądrość. W każdym narodzie znajdzie się taka grupa, która da się omamić. Najważniejsze jest odpowiednie nauczanie młodego pokolenia - żeby rosło nowe pokolenie ludzi trzeźwo myślących, otwartych na świat, ale także sceptycznych do wciskanego "kitu". Obawiam się, że ostatnio wprowadzane zmiany w szkolnictwie mają inne cele.
Autor: Tadeusz Klonowski  Dodano: 14-02-2017
pciuch - Na zimno   1 na 1
Brak akceptacji dla emigracji nie oznacza niechęci wobec innych kultur. Sądzę, że wpuszczanie islamu do ultra-chrześcijańskiej Polski jest jak zarażenie syfilityka hiv'em. Marne szanse na przetrwanie.
Autor: pciuch  Dodano: 20-02-2017

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365