Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.173.334 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3609 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans
Michel Onfray - Zmierzch bożyszcza

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Mówi się, że Bóg zła nie stworzył, ale je dopuścił. Więc jeśli dopuścił, to jest za to zło odpowiedzialny. (..) z czystej przyzwoitości, nie można zwalniać Pana Boga z odpowiedzialności za zło.

Dodaj swój komentarz…
Arminius - Kosmiczne koncepcje i pojazdy  -1 na 3
"Kosmiczne koncepcje i terminy w Biblii Hebrajskiej"
Niejaki zaś Josef Blumrich - inżynier, zatrudniony w NASA, kierownik projektów naukowo - technicznych - w profetycznych wizjach proroka Ezechiela dopatrzył się nie tylko objawienia boga Jahwe - ale przede wszystkim dokładnego opisu bliskiego spotkania trzeciego stopnia z reprezentantami cywilizacji pozaziemskiej. Szczególnie wielkie wrażenie na Blumrichu zrobiły pojazdy kosmiczne przybyszów z kosmicznych zaświatów.


en.wikipedia.org/wiki/The_Spaceships_of_Ezekiel
Autor: Arminius  Dodano: 18-10-2017
Reklama
Klopton
Liczba 7 i 12 pojawia się wszędzie, wszystkie mity i religie nawiązują do astrologii bez wyjątku, nawet stare słowiańskie/germańskie runy rozpisują 12 er astronomicznych z opisem ich charakterystyk, znają też podział na 4 wielkie ery o których pisał Platon a w Hinduizmie nazywa się je yuga. Mamy 7 czakr na Wschodzie powiązanych z planetami, tak jak 7 etapów przemiany metali w zachodniej alchemii, w niej też jest ścieżka solarna i księżycowa. Testament Salomona to nic innego jak powiązanie konstelacji gwiazd z danymi chorobami, pierwsza medycyna, choć Hindusi wiedzieli o tym dużo wcześniej.

Wszystkie ścieżki duchowe, religie są nierozłączne z astrologią ale nie wynika to z obserwacji wzrokowej i mierzenia w naszym współczesnym rozumieniu, a z inicjacji i misteriów gdzie wchodzi się w stany medytacyjne dzięki którym "odczytuje się informacje z kosmosu (to słowo oznaczało zawsze - porządek)". Do dziś ludzie się tym zajmują, a za pieniążki można doświadczyć tego turystycznie jadąc do Amazonii i eksperymentując z różnymi psychodelikami.
Autor: Klopton  Dodano: 19-10-2017
Klopton - @Arminius  -1 na 1
Kosmici nie potrzebują statków kosmicznych do przemieszczania się :)
Każda istota zbudowana z materii jest przypisana do swojej lokalizacji czasoprzestrzennej swoim elektromagnetyzmem który determinuje funkcjonowanie organizmu. Tak jak człowiek nigdy nie opuści sfery Ziemi, tak żadna inna istota nigdy, fizycznie, nie opuści swojej sfery lokalizacji czasoprzestrzennej, bo to przeczy fizyce. Statków kosmicznych nie ma, nie było i nie będzie. Każdy ruch jest równocześnie ruchem całego układu planetarnego, jedynym statkiem kosmicznym może tu być planeta Ziemia (i właściwie jest). Jeśli ktoś miałby tu przylecieć, musiałby przytargać za sobą cały swój wszechświat bo jego bytowanie jest tylko dyferencjacją energii w tamtej, danej lokalizacji czasoprzestrzennej. Byty nie istnieją osobno, nad, obok, poza czasem i przestrzenią, dlatego wszystkie wizje "obcych" opisane w starożytnych tekstach są wizjami wewnątrz umysłu, cała wiedza starożytnych nie bierze się z naszych metod poznawania opartych głównie o fenomen wzroku, a z form medytacji i introspekcji. Umysł to jedyny szlak komunikacyjny wiodący poza Ziemię i do dziś wiele osób tym szlakiem podróżuje po Kosmosie :)
Autor: Klopton  Dodano: 19-10-2017
Arminius - nie było  0 na 2
"Statków kosmicznych nie ma, nie było i nie będzie"
 
Wpis dot. tez Blumricha miał charakter prześmiewczy - wskazujący na to, iż ze Starego Testamentu można wykreować co tylko dusza zapragnie. W żadnym wypatku nie jestem adherentem poglądów Danikena

Autor: Arminius  Dodano: 20-10-2017
Klopton
Biblia jest zbiorem wielu tekstów z różnych okresów. Jak ktoś wycina z kontekstu to może rzeczywiście kreować co dusza zapragnie. Jeśli jednak spojrzeć z perspektywy badawczej w której to analizuje się język mitów wszystkich kultur z danego przedziału czasu, co pozwala nam wyobrazić sobie stan mentalny tamtego człowieka i warunki kulturowe, to wtedy obraz rysuje się w miarę konkretny i swoboda interpretacji się zmniejsza. Jest zaledwie kilka możliwości na odczytanie Biblii tak aby jako całość miała swój sens. Znaczenie i tak wyłania się jedno, różne są tylko sposoby rozumienia pewnych pojęć i zwrotów, które i tak znaczeń za bardzo nie zmieniają.
Jaka np różnica pomiędzy kosmitą a politeistycznym bogiem? Jedno i drugie znaczy istotę wyższą która odgrywa jakąś tam opisaną rolę sprawczą, potem jednak nieświadomie/implicite nasza wyobraźnia dopisuje sobie dodatkową historię/wyobrażenia nie wynikające bezpośrednio z treści tekstu.
Teorie często więc nie dotyczą bezpośrednio sensu jaki wyłania się z tekstu, dotyczą naszych nadbudowań i wyobrażeń które sami niechcący dodajemy.
Autor: Klopton  Dodano: 20-10-2017
kobieta - Achnaton - Amarna   1 na 1
Ciekawy tekst. Starozytni ludzie posiadali duzo wiedzy w dziedzinie astronomii. Podroze kosmiczne, byc moze byly tylko ich wyobrazeniem. Wspolczesni tez tak mysla.

Judaizm z idea jedynego Boga jest przejeciem kultury Egiptu. Faraon Achnaton (1350 BC) zreformowal religie, redukujac bostwa do jednego Boga - reforma amarenska. Wladca skoncentrowal sie tak bardzo na urzeczywistnieniu swojej idei, ze zaniedbal polityke panstwa. Po jego smierci duchowienstwo przywrocilo dawny porzadek spoleczny. Zydzi "adoptowali" idee Achnatona, utozsamiajac sie z wierzeniami monoteizmu religii amarenskiej. Byc moze wylonila sie taka koniecznosc historyczna. Mojzesz i Oidipus- symbolika religijna monoteizmu. Swiat, ktory pieknie opisal Miki Waltari w powiesci "Egipcjanin Sinuhe".
Rzymianie i Chinczycy asymilowali religie krajow podbitych, albo utozsamiali ich wierzenia lub swoje z juz istniejacymi. W wedrowkach po historii, odkrywamy wzajemne przejmowanie kultur przez kolejne cywilizacyjne procesy rozwojowe - synkretyzm religijno-kulturowy.

P.S. Minusujacy artykul czytelnicy napewno maja dziury w glowie. Powinni natychmiast udac sie do specialisty...
Autor: kobieta  Dodano: 23-10-2017
kobieta - Sorry!   1 na 1
Mialam na mysli wypowiedzi/komentarze nie artykul.

Pozdrawiam Autora
Autor: kobieta  Dodano: 23-10-2017
Klopton
https://www.youtube.com/watch?v=JV9bQv7pVFE

www.youtube.com/watch?v=808E5pUm0i4
Autor: Klopton  Dodano: 23-10-2017
Robasscom - Siedem
Mała poprawka: Bóg stworzył świat w sześć dni, nie siedem. Siódmego dnia odpoczął.
Autor: Robasscom  Dodano: 18-08-2021

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365