Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
151.338.137 wizyt
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7294 tekstów. Zajęłyby one 28766 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 1470 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Wiara prowadzi do poróżnienia człowieka z immanencją, a więc z nim samym, ateizm godzi go z ziemią, synonimem życia.

Dodaj swój komentarz…
kobieta - Dobry tekst i jak szybko...   3 na 3
Bardzo ambitne postulaty. Zycze dzielnym Francuzom zeby sie te postulaty urzeczywistnily. Aktywne, dzielne spoleczenstwo. Byc moze wkrotce wszyscy musimy wykazac sie taka odwaga.

Polacy zostali okradzeni przez poprzedni rzad i dalej na tych samych ludzi glosowali-nie wszyscy. Trudno to zrozumiec.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 04-12-2018
Reklama
Arminius - bardziej po lewej stronie
"Żółte Kamizelki nie są ani prawicowe ani lewicowe — nie są zatem ideologiczne".


Pobieżny przegląd ich postulatów dosyć jednoznacznie wskazuje na to, iż jednak - mimo wszystko - bliżej im do lewej strony sceny politycznej niż prawej, przy całej, obecnej względności pojęć lewicy i prawicy.
Autor: Arminius  Dodano: 04-12-2018
klawik - Polacy   1 na 1
Polacy kiedyś też wychodzili na ulice kiedy rząd robił podwyżki. Teraz dostali 500 i nie zauważyli, że to z ich własnej kieszeni i siedzą na dupach w 10-letnich vw golfach. Taki katolicko-disco-polowy klimat. Kurwa. Brawo Francuzi. Dziękuję za artykuł.
Autor: klawik  Dodano: 04-12-2018
Poltiser - Reverse Robin Hood & not so mary..   1 na 1
Autor ma rację, tak samo Żółte Kamizelki
- złodziejom trzeba patrzeć na ręce
- reszta to szum informacyjny i ideologiczne filtry...

;-)

Serdecznie pozdrawiam...

PS. Obecnie - skrajna lewica i skrajna prawica to dwie strony tego samego szaleństwa, w dodatku często - mają tych samych sponsorów i tych samych przyjaciół...
Autor: Poltiser  Dodano: 04-12-2018
Klopton - Korporacjonizm
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1376241,las-w-hambach-nalezaca-do-rwe-kopalnia-chce-wyciac-las-ktory-ma-12-tys-lat.html

Wszystkie gospodarki Europy funkcjonują obecnie dzięki dwóm rzeczom:
1. Dług, czyli kreowanie pieniędzy z niczego przez banki i pożyczanie je rządom, co daje nieustającą inflacje którą należy jakoś maskować przez co przekazują rzeczywistą władze korporacjom, bo dostęp do nieruchomości, ziemi oraz regulacji prawnych to jedyne zabezpieczenie długu jakie akceptują banki.
2. Redukcja kosztów poprzez postęp technologiczny i szukanie taniej siły roboczej.

Ekologia i socjalizm sprawiają, że nie ma już jak maskować inflacji i z czego spłacać długi, czyli punkt 1 więc trzeba udzielać większego dostępu do dóbr narodu korporacjom i bankom.
Chiny przestały być miejscem redukcji kosztów i zaczęły przeważać w wyścigu technologicznym, czyli mają punkt 2.

Trupa nie ma sensu ratować. Europa już nie odzyska iluzji stabilizacji i bezpieczeństwa.
Autor: Klopton  Dodano: 05-12-2018
Klopton - innymi słowy...
...żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego, że musi. Niektóre postulaty tych Żółtych Kamizelek są sensowne ale większość to żenada i żadne pragnienia wolnościowe a zwykła głupota rozpuszczonego społeczeństwa które nie wie skąd się biorą pieniądze i jak cokolwiek działa.
Jeżeli podatki zostaną obniżone, podniesie się progi zadłużenia, co będzie oznaczało to, że po pierwsze osłabi się waluta a więc wpływy z eksportu, po drugie rząd będzie musiał oddawać więcej dóbr publicznych (czyli ustępstwa regulacyjne, ustępstwa podatkowe ziemie, lasy, nieruchomości) bankom i korporacjom aby dopinać budżet i dostawać pożyczki, co sprawi, że za 10 lat korporacje aby się ratować przed nadchodzącą jak burza konkurencją korporacji z Chin zaczną jeszcze bardziej brutalnie wyzyskiwać pracownika, truć żywność, truć środowisko, wycinać lasy, wciskać na siłę ludziom toksyczne leki i szczepionki oraz obniżać jakoś produktów i usług. Nikt ich nie zatrzyma bo będą "too big to fail".
Doskonały przepis na to aby za 50 lat Europa była 3 światem a 1 została Azja.
Autor: Klopton  Dodano: 05-12-2018
Burnham - o co chodzi
Ten ruch jest doskonałym zobrazowaniem tego co się stanie w Europie jeżeli rzeczywiście kraje zachodnie zaczną przestrzegać ustawy o delegowaniu pracowników, co na dniach weszło w kolejną fazę na najwyższych szczeblach władz unijnych, tak jak od ponad roku dzieje się to we Francji. Piszę o tym na forum od dawna. Ceny transportów kabotażowych we Francji są dwu czy nawet trzykrotnie wyższe od tych jakie są na terenie Niemiec. Transporty towarowy do Francji jest zawsze droższy aniżeli do jakiegokolwiek innego kraju zachodniego. Dlaczego ? Bo tam się przestrzega ustaw o konieczności delegowania pracowników co podniosło u nich koszty ponad dwukrotnie. Najwyraźniej kontrahenci zaczęli te koszty przerzucać bezpośrednio na konsumentów stąd zwykli ludzie odczuli to tak mocno, że powiedzieli dość. Spedycje francuskie oraz kontrahenci na pewno nie pochłoną tych rosnących cen. Następnie, podwyżka cen paliw przelała czarę goryczy i stąd te protesty. Jeżeli unijni macherzy od gospodarki zaczną z poziomu polityki "naprawiać" gospodarkę poprzez szersze wprowadzanie pomysłu o delegowaniu pracowników to może się to skończyć kolejnymi protestami, ale już w innych krajach.
Autor: Burnham  Dodano: 05-12-2018
Morvoren - @Klopton
>> ,,żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego, że musi"

PiS również?
Autor: Morvoren  Dodano: 07-12-2018
hyperion - @demokracja bezpośrednia ale nie..   1 na 1
Dopóki Francuzi nie wpadną na pomysł aby wprowadzić odpowiedzialność karną posła za obietnice wyborcze oraz możliwość jego odwołania w trakcie kadencji to sobie mogą rozwiązać Senat, organizować zgromadzenia obywateli odnawialne a choćby i  co 2 tygodnie a i tak się nic nie zmieni. Dużo ładnych haseł ale brak konkretów.
Autor: hyperion  Dodano: 07-12-2018
kobieta - AKT IV-moze dojsc do smiertelnej..
przemocy

Jutro kurtyna podniesie sie po raz czwarty. Tak opisuja "zolte kamizelki" nowe protesty, ktore planuja przeprowadzic w calej Francji w ten weekend.

Rzad zmobilizowal 89 tysiecy policjantow w calym kraju.

P.S. Badzmy z nimi myslami
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2018
kobieta - Juz wiadomo ze,
Sekretarz partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer, nazywana AKK, przejmuje funkcje Angeli Merkel. Prawdopodobnie bedzie takze przyszlym kanclerzem Niemiec.
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2018
Klopton - @Morvoren
Żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego że musi, PiS również.

Podatki mają lepić budżet aby można było utrzymać poziom wydatków, a że obywatele chcą więcej, więcej i więcej wydatków to się podnosi podatki. 90% ludzi nie wie przecież jak funkcjonuje państwo i skąd się biorą pieniądze, myślą że rząd je po prostu ma, choć od czasów II wojny św żaden rząd nawet na jeden dzień nie miał własnych pieniędzy. W momencie kiedy złoto przestało decydować o stabilności wymiany handlowej a w jego miejsce wszedł dolar, wszystkie pieniądze są zmyślane przez banki i pożyczane rządom a te nakładają podatki aby oddawać bankom realne pieniądze. Z racji jednak tego, że bak nie chce zmyślonych pieniędzy a jedynie realne, mające pokrycie, to oddaje się rynki i regulacje (czyli władzę rządu), co zbudowało sektor spekulacji i sprawia, że np mieszkania są drogie, jedzenie trujące a rzeki brudne. Dlatego, że żaden rząd nie ma już władzy nad niczym prócz propagandy, resztą rządzi handel.
Autor: Klopton  Dodano: 08-12-2018
kobieta - Demokracja i praworzadnosc UE ?  -1 na 1
Jak sie patrzy na wydarzenia we Francji i Belgii z perspektywy Reformacji, widac jasno, ze jest to wojna antykultury neomarksistowskiej z kultura lacinska – rzymianie i germanie ; "narodowcy" i globalisci.

Polscy prounijni neoliberalowie, wrogowie tej wladzy, ktorzy stygmatyzuja rzad, i dyskryminuja spoleczenstwo, chca oddac suwerennosc na rzecz Federacji Europy, powinni teraz opuscic kraj ”polskich faszystow” i przeniesc sie do europejskich ”slodkich”dyktatorow, wlacznie z b. prezydentem L.W.

Teraz: Dobrze byloby zawalczyc (zrobic jakis ruch) o odebranie rynku mediowego.

P.S. Mam nadzieje, ze polska policja po tych wydarzeniach w Europie, odzyska takze swoja wladze, i bedzie pilnowala publicznego porzadku w kraju - bez leku i obaw. "Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo".
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - "Zolte kamizelki",
zadaja rezygnacji Macrona i calkowitego zatrzymania imigracji.

Tego typu zadania maja chyba wszystkie panstwa Europy, oprocz rzadu
zawieszonego w prozni, w Szwecji. Nawet policja mowi stop imgrantom.

Odlozone planowane podwyzki podatkow przez Macrona, "Zolte kamizelki" w ogole nie interesuja. Won z globalistami! Koniec z imgracja!

Bog wysluchal Polskiego Narodu. Tak mi sie wydaje. Obserwujac scene polityczna przez rok, widzialam jak niesprawiedliwie opozycja traktowala polskie spoleczenstwo. Koniec z walka o wladze. Wracamy do normalnosci - mam nadzieje.

www.friatider.s(*)-avg-ng-och-stoppad-invandring

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - P.S.
Do artykuly jest dolaczony 4 -godzinny film z wydarzen w Paryzu.

Warto obejrzec.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - Skopiowane kamizelki
Szwedzi, tez w zoltych kamizelkach, demonstruja po raz drugi przeciwko paketowi migracyjnemu ONZ, ktory rzad szwedzki stara sie przeforsowac bez debaty ze spoleczenstwem.

To wiecej niz pewne, ze wkrotce ludzie ubiora sie w zolte kamizelki i beda protestowac przeciwko polityce w Szwecji. Mysle, ze to dobry sposob, zeby doprowadzic chociaz do malych zmian w tym kraju. O wszystko trzeba walczyc, a w Polsce rzad podpisal z wlasnej woli, kierujac sie dobrem "ludu".

www.friatider.s(*)nstrerade-mot-migrationspakten

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
Rafał Poniecki - Są w czarnej d.
Tego można, a nawet należało się spodziewać, gdy rząd otwiera granice dla kogokolwiek robiąc z państwa przytułek dla obcych, jednocześnie olewając własnych obywateli.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Rzad tchorzy!
Haha. Racja Panie Rafale.

Tylko ze, flaga EU na wozach bojowych przeciwko "Zoltym kamizelkom" jest bardzo wymowna. Kto tlumi niepokornych? Kto odpowiada za brutalna walke z "Zoltymi kamizelkami"?

To podchodzi pod pacyfikacje ruchow spolecznych i narodowych.

A teraz prosze sobie wyobrazic niepokorny, prawicowy rzad PIS-u w Polsce albo ten niepokorny Sozialismus & Kommunismus hier. Te same konsekwencje?

Pozdrawiam

P.S. Liberalna-lewica szkoli swoich politykow u Sorosa w USA.
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
sikający pod wiatr - 40-kilogramowy argument
Paradoksalnie, Joseph Ignace Guillotin był nie tylko chirurgiem, lecz również deputowanym do Zgromadzenia Narodowego. Zauważmy, jak błyskawicznie i skutecznie działa nawet dziś urządzonko jego pomysłu. Ledwo modnisie w jaskrawych kamizelkach zaczęli je po placach rozstawiać, a już projekty wzrostu akcyzy na paliwa spadły na dno kosza. Jaki to piękny i prosty wynalazek! Jaki dobry dla przeciętnego obywatela!
Autor: sikający pod wiatr  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Liberalny humanizm
Kultura jak i pozostale galezie zycia spolecznego sa w sluzbie liberalnych politykow. A wiec urzednicy, biurokraci, szefowie roznych dziedzin polityki spolecznej, czesto nie majacy nic wspolnego z dana dziedzina, sa finansowani/kupowani przez politykow–z pieniedzy podatnikow.
Lewicowi liberalowie korumpuja kulture i polityke spoleczna w celach ideologicznych. To jest agenda liberalnej demokracji. Dobrze finansowani szefowie decyduja o wyborach w panstwie. Funkcjonuja oni w stosunku do swoich politycznych pracodawcow jako ekstremisci. ”Ekstremistow” nie interesuja regiony, oni przejmuja miasta. Tylko miasto moze byc arena ich dzialalnosci. W takim swiecie, wiekszosc wytworow ludzkiej dzialalnosci nie ma ”wlasnych” wartosci, jest nieautentyczna. Nic z tych wytworow nie jest prezentowane wyborcom-wiekszosci.
Projekt EU jako Federacji, zeby zadne panstwo nie reprezentowalo swojej pozycji. W socjalizmie wszystko ma byc wspolne. Fuzja liberalizmu gospodarczego i globalizmu z polityka poprawnosci i antynacjonalizmu, gdzie wszystko jest kontrolowane przez politycznie ”naiwnych” re-aktorow – demokracja liberalna ; nazizm, komunizm.
Dlatego czesc ”Zoltych kamizelek” demonstruje.

P.S. Tak. Tak. Postwic "ich" przy gilotynie.
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Pogarda do wyborcow - konsekwencje
Francuskie "Zolte kamizelki" sa reakcja na pogarde do wyborcow.

Francja, a wlasciwie Macron, placi dzisiaj cene przywodztwa oderwanego od rzeczywistosci.

Zachlysniecie sie wladza, pewnosc siebie i podniesiona do ideologii pogarda do wyborcow, prysly jak banka mydlana.

Wladza bedzie miala "wysoka cene" i innego formatu wartosc moralna. Nie kazdemu kandydatowi na przywodce bedzie sie oplacalo nim zostac.

Silni przywodcy jak Kurz, Salvini czy Orban beda pionierami do nasladowania. Wydarzenia w Francji wyznacza wkrotce nowy kierunek w polityce.

Z artykulu powaznej opozycyjnej gazety dla politycznych liderow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
Poltiser - Idealiści i złodzieje
Problem uczciwości politycznej gry nie jest nowy. Od starożytności do chwili obecnej manipulowanie informacją, prawem i powszechnymi wierzeniami jest, było i będzie obecne. Żadne zaklinanie rzeczywistości, ani wyzwiska dla złapanych na gorącym uczynku, nie pomogą. Zawsze byli naiwni którzy wierzyli we wszystko, skorumpowani, którzy pójdą z każdym oraz idealiści, którzy zasłuchani we własne idee nie chcą i nie mają czasu, słuchać kogoś innego. Poza tymi trzema grupami uwija się banda kryminalistów, bez skrupułów ani poczucia winy.
Demokracja sprawdza się głównie tam, gdzie ludzie w większości należą do grup nastawionych na współpracę i sami wybrali sobie elity...
Problemem idealistów jest brak komunikacji i możliwości stworzenia większości.
Manipulatorzy i złodzieje zawsze znajdą chętnych do współpracy, a innych zastraszą.

Czas przestać się ekscytować epitetami, deklaracjami i klasyfikacjami. Należy - jak autor tekstu - patrzeć na czyny i ujawniać intencje. Problemy są realne i trzeba powszechnej akceptacji do walki ze skutkami galopującej głupoty polityków i bankierów nad którymi już nikt nie ma kontroli...
Autor: Poltiser  Dodano: 10-12-2018
GrzeTor - Macron dostał życiową szansę
Mógłby ograniczyć socjal i zrzucić odpowiedzialność za to na protestujących.
Autor: GrzeTor  Dodano: 11-12-2018
kobieta - ONZ António Guterres
W poniedziałek globalny pakt migracyjny został przyjęty podczas dwudniowej konferencji ONZ w Marrakeszu w Maroku.
"Świat Zachodu potrzebuje więcej imigracji, aby przetrwać. Kraje uprzemysłowione potrzebują jeszcze większej imigracji, aby ich dobrobyt przetrwał". Ogłosił w poniedziałek sekretarz generalny ONZ António Guterres w Marrakeszu. Uwaza, ze dobrobyt w krajach rozwinietych zalamie sie bez jeszcze wiekszej migracji.
Krytycy w dzisiejszych mediach napisali, ze uwazaja, ze pakt pozbawia kraje suwerennosci narodowej, staje sie kosztowny dla podatnikow, pobudzi wieksza migracje, da podstawe do wiekszej kontroli mediow. Na poczatku media pisaly, ze bedzie ulatwieniem dla studentow i pracownikow naukowych. Tak pisaly nasze media-znowu klamia. Jak to co on mowi, ma sie do wydarzen we Francji Macrona.

www.friatider.s(*)mer-invandring-f-r-att-verleva

P.S. Wyksztalceni ludzie zajmujacy sie tylko krytyka religii, wspieraja rezim i nie poszerzaja wiedzy w zakresie wszystkich innych dziedzin spolecznych.
Autor: kobieta  Dodano: 11-12-2018
GrzeTor
Jak wygląda Francja - przykładowa stacja metra w Paryżu www.youtube.com/watch?v=EuEDuye-JmE
Autor: GrzeTor  Dodano: 11-12-2018
kobieta - "Zdrada narodow Europy"
UE i ONZ maja wspolny cel: zalegalizowac nielegalna imigracje. Minister spraw zagranicznych Wegier Péter Szijjártó, ktory chce zachowac sklad etniczny w Europie ostrzega, ze 35 milionow imigrantow moze probowac dotrzec do Europy.

www.friatider.s(*)-deri-mot-de-europeiska-folken

Tekst w orginale po angielsku znajduje sie pod niebieskim tekstem- ungerska regeringen och den statliga nyhetsbyrån MTI - otworzyc markerem myszy.

P.S. Wyksztalceni ludzie zajmujacy sie tylko krytyka religii, wspieraja rezim i nie poszerzaja wiedzy w zakresie wszystkich innych dziedzin spolecznych.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 12-12-2018
Robert Grzeszczyk - protest ekonomiczny   1 na 1
Zadziwiła mnie zwyczajowa u Środy "trafność" opinii, iż to protest ekonomiczny i bytowy. I tak potocznie w większości jest przedstawiany. Cieszył opór Bralczyka. A wszystko na scenie przy okazji "nomen-omen" analizy słowa "dzban*", które zdobyło pierwsze miejsce w slangu młodzieżowym za rok 2018.
*- człowiek ograniczony, niespełna rozumu
Autor: Robert Grzeszczyk  Dodano: 14-12-2018
AnnaRacjonalist - Wygoda nade wszystko...   1 na 1
Niestety, obawiam się, że tak jak oceniam Francuzów na bazie mniejszego lub większego z nimi kontaktu - postulaty te mnie nie dziwią a wręcz wywołują uśmiech na twarzy. Bynajmniej nie wesołości to dowód...
O ile zgadzam się co do produkcji oleju palmowego - sama prowadzę małą krucjatę w tym zakresie - o tyle większość tych postulatów jest jak zwykle wyrazem pokłosia rewolty z XVIII wieku. Kilka kwestii zapewne przydałoby się także Polakom, ale to już inna kwestia.
Jedno co zwróciło moją uwagę w bardzo pozytywny sposób, to to, że tak naprawdę do zjednoczenia ludzi pod wspólnymi auspicjami doszło po wypełnieniu ogólnodostępnej ankiety internetowej.
Proszę, przyjrzyjcie się bliżej temu zjawisku... części społeczeństwa nie tylko chciało się uczestniczyć, ale także po podliczeniu wyniku stwierdzono, iż skoro jest wielu chcących podobnych zmian, warto zawalczyć "o swoje". Przyznam, że jest to godne podziwu...
Autor: AnnaRacjonalist  Dodano: 14-12-2018
kobieta - Francja
”Zolte kamizelki” mowia, ze nie ustapia. Z liberalna demokracja nie da sie prowadzic dialogu. Musi dojsc do ustapienia Macrona i zmiany polityki spolecznej. Naszym najwazniejszym postulatem jest wprowadzenie demokracji przedstawicielskiej. Macron moze sobie mowic co chce, ale to juz koniec z nim - mowia. To tak jakby rzadzaca partia i spoleczenstwo, chcialo teraz przeprowadzic dekomunizacje w Polsce - tak jak zrobili to Czesi w swoim czasie.

U nas jest jeszcze gorzej. Wczoraj ukazal sie w mediach art. lidera partii zielonych, ktory chce przesiedlic Szwedow, ktorzy nie lubia wielokulturowosci. “Samotni mlodzi imgranci” demonstruja i zadaja mieszkan, opieki i pieniedzy - to czego brakuje.
Socjaldemokraci i lewica liberalna zyja w swoich milionowych willach, a od biednego spoleczenstwa chca wiecej pieniedzy na imigracje. Caly czas czerwoni mowia, ze trzeba byc przygotowanym na przyjmowanie imigrantow teraz i w przyszlosci.
Przez przypadek mozna zostac zastrzelonym, pobitym, okradzionym, zgwalconym/a itd.

www.friatider.s(*)iktet-p-ingrid-74-hon-r-rasist

Artykul - Kobieta pobita w pralni za "rasizm", przez kryminaliste z Afganistanu.

P.S. Od r.2015 krytykuje polityke Europy.
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2018
kobieta - Transformacja;wiedza tlumow-demofobia
Liberalizm konstytuuje prawa czlowieka do wolnosci, ale w praktyce–realliberalizm-staje sie ideologia coraz bardziej autorytarna, elitarna i nietolerancyjna. Niektorzy czolowi liberalowie martwia sie wydarzeniami w swiecie zachodnim, znaczy odchyleniami dzisiejszego liberalizmu od podstawowych, zrownowazonych wartosci liberalizmu: elitaryzm i demokracja ; odgorne zarzadzanie i samoorganizacja ; globalizacja i samorzad lokalny ; twarde i miekkie wartosci.
Lewicowi liberalowie zachwiali rownowage wybierajac biegun pierwszy, ignorujac biegun opozycji. ”Liberalizm zostal w rzeczywistosci postawiony na glowie”. Pytanie: czy liberalowie moga sami naprawic bledy?
Rzeczywistosc liberalizmu charakteryzuje sie glownie biurokracja UE i neoliberalnymi ideami gospodarczymi.
W drugiej polowie XIX w. liberalizm przeksztalcil sie z filozofii malych przedsiebiorstw i malych miasteczek w filozofie wielkich firm i miejskich biurokracji. Rozwoj postrzegany jest nie jako zmiana, ale jako ”transformacja”. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Strategie...
Transformacja wywolala chorobe systemu. Dla uzdrowienia sytuacji, liberalowie zaczeli wtlaczac wiecej socjalizmu i coraz wiecej rzadow centralnych. Elity przyjely taktyke bycia nieczulym na opozycje ludu w sposob destrukcyjny, wprowadzajac wiecej antydemokratycznych filtrow. ”Liberalowie musza zachowac swoja obrone przed niechecia tlumow”.
Kregi liberalne zaczely glosic, ze ”ludzie sa zbyt glupi (krotkowzroczni, rasistowscy, seksistowscy, transfobowi, nacjonalistyczni, bigoteryjni), aby podejmowac sensowne decyzje, a beznamietni eksperci potrzebuja dodatkowych uprawien”.
Swiatowe koncerny podporzadkowuja sobie swiat, stajac sie nastepnym totalitarnym systemem, gdzie lewica-liberalna podporzadkowala media, skolonizowala prawice, a najwiecej do powiedzenia ma swiat bankierow.
Elity liberalne przy pomocy filtrow ignoruja wole narodu. Politycy liberalni duzych miast, ryzykuja kreacje inflacji kupujac glosy za pieniadze wyborcow. Nie preferuja zasady, ze ich polityka mogla stac sie dla wyborcow rozczarowaniem, a demokracja “ludu” daje wyborcom mozliwosc, zeby nie glosowac na nieudanych politykow.
To nacjonalizm jest przeszkoda zaczeli mowic liberalowie-“Liberalizm narodzil sie globalny”. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Fanatyzm liberalow
Dla liberalow jest jasne, ze prawa uniwersalne stana sie rzeczywistoscia w wymiarze swiata, jesli tylko rzady beda liberalne. Powod dla ktorego eliminuja inne barwy polityczne.
Alexis de Tocqueville mowil, ze interesom ludzkosci lepiej sluzyc bedzie szczegolna ojczyzna, niz proba rozpalenia namietnosci do calej ludzkosci. “Demokracja ze swoja wrazliwoscia, troska o dobro ogolu, daje szanse kazdej jednostce”.
Liberalowie daza do interpretowania wszystkich problemow i koordynowania zycia spoleczenstw – totalne kreowanie rzeczywistosci.
Wsrod niebezpieczenstw serwowanych przez elity liberalne jest polityka tozsamosci- daza do pozbawienia nas tozsamosci narodowej i nie tylko. Wprowadzaja transplciowe toalety, celebruja roznorodnosci, poszukuja nastepnej uciskanej mniejszosci itd. Za przeciwdzialanie polityce tozsamosci jest sie oskarzonym o populizm. Liberalowie toleruja dewiantow z ich krytyka. Tolerancja i prawa mniejszosci sa podstawowa wartoscia liberalizmu, podczas gdy szacunek jest podstawową wartością dla hierarchii, zarówno prawnej, jak i kryminalnej. Szybciej oskarżaja o fobię przeciwko grupie mniejszościowej, niż o fobię większościową. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Demokracja "populistow"
Liberalowie zapomnieli, ze demokracja nie jest baza wartosci polaczona przez ciala miedzynarodowe, bez zasady wiekszosci obywateli.

“Populistow” nierewizjonistyczne spojrzenie na demokrację ma kluczowe znaczenie i atrakcyjnośc dla populacji panstw. Demofobia elity i jej anty-populizm są dwoma odrębnymi koncepcjami tej samej drogi. Istnieje prawdziwy problem liberalizmu, to problem samego populizmu, ktory polega na tym, że nalega on na więcej demokracji.
Spoleczenstwa ograniczane przez socjalizm w pelerynie fanatycznego liberalizmu, beda glosowac na anty-elitarnych, pro-demokratycznych politykow –”populistow”.

”Populistyczny” poglad wydaje sie bardziej klasycznie liberalny niz elit liberalizmu socjalistycznego sprawujacych wladze w panstwach Europy Zachodniej. Idea wyjsciowa UE jest wspaniala, teraz wymaga reform, oczyszczenia z fanatycznego liberalizmu.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Nowi/starzy liberalowie w Szwecji
Mittendemokraterna, Middle democrats, Center-Demokraci

Jak wiecie od 9 wrzesnia, mamy rzad administracyjny i prawdopodobnie beda nowe wybory.
Granice polityczne Szwecji ulegly zmianie. Powstaje nowy blok partyjny Mittendemokraterna, utworzony z roznych kolorow, od socjaldemokratow do umiarkowanych. Liberalne gazety lacza ich wszystkich do wspolnej bitwy z lewicowymi ekstremistami i Szwedzkimi Demokratami-populistami.
Polityka zmienia sie nagle w torbe pelna dobroci, podczas gdy slon w pokoju obok (SD), patrzy na ten koktajl dobroci sfrustrowany.
Center Demokraci glosza, ze sa najlepszym wyborem polityki i chca budowac kraj od nowa. Mowia o sobie: nowy sojusz, taki mily dla spoleczenstwa, taki rowny, przyjazny dla firm, przyjazny dla srodowiska i politycznie czysty. Jestesmy tymi, ktorych moga chciec normalni Szwedzi.
Lewicowi ekstremisci-partia lewicy, jak dotad nie odwazyla sie zrobic cokolwiek poza odrobina podziwu dla Jeremy'ego Corbyna, Yanisa Voroufakisa i innych w "dzikiej" Europie.
Kiedy CD, niezaleznie od ostatniej mieszanki, stana sie zwyciezcami wyborow, Partia lewicy bedzie trzymana w kosmicznej odleglosci od wladzy. Ktos moglby sie zastanowic, dlaczego potrzebujemy innych opcji niz CD. Oj,mam skojarzenia z dzialaniem opozycji w ciagu roku w Polsce.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Strategie liberalow
Nowy blok po to, by pompatyczni politycy obronili sie wobec obywateli. Niezadowolenie z estblishmentu w tym kraju jest gorsze niz kiedykolwiek, w calym zachodnim swiecie.

Ale dobry film dobiega konca, kino ma zostac oproznione, wszyscy musza wyjsc na ulice i wrocic do rzeczywistosci.

CD, upowaznieni przez wyzsza potege, by zachowac czystosc od politycznie niewiernych, predzej czy pozniej zostana zmuszeni do rozpadu z trzaskiem.
Demokraci liberalni bez swietej cnoty, egzaltowani i banalni, niesprawiedliwi, ktorzy wykluczaja i polaryzuja ludzi, tych, ktorzy sa zmartwieni, czuja sie zmarginalizowani i pogardzani.

Pomimo wydarzen w Paryzu, uczynili z demokracji ekskluzywny klub, wiedzac, ze ich demokracja jest kwestionowana. Robia to, zeby nie dac ludziom alternatywy glosowania na Szwedzka Demokracje-rzad prawicowy. Utrzymac wladze za wszelka cene. Przez dziesieciolecia zastepowali w tym kraju powszechnosc, zarowno indywidualizm jak i kapistalistyczna “shot-yourself culture”.

Dzisiaj Szwecja jest jednym z najbardziej “nierownych” krajow w Europie. To polityka dzisiejszych CD, z niewielka zmiana wladzy na przestrzeni lat stworzyla taka sytuacje.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Mozna popatrzec z dystansu...
Sa obojetni na odpowiedni wysilek przeciwko koncentracji wladzy i zwiekszeniu zdrowia psychicznego spoleczenstwa. Symbolizuja halas i niekonczace sie zadania polityczne. Wszelki sprzeciw jest marginalizowany, jawny brak rozwiazania politycznego, ktory domaga sie politycznej i spolecznej Europy dla narodow. Cala Europa wymaga nowych wymiarow politycznych i innej polityki.
Podczas gdy samochody plona i kamienie lataja w powietrzu, pompatyczni politycy nakrecaja sie do dzialania. W rzeczywistosci obracaja sie troche w lewo, troche w prawo z przestarzalym sposobem myslenia, ktory nie daje im zadnych odpowiedzi. Podobnie jak roboty ze starym programowaniem, zatrzymaly sie gwaltownie i probuja zrobic jakis skret, ale wydaja tylko metaliczny dzwiek i nie moga sie uruchomic.
W mediach, roznej masci publicysci mecza sie zeby napisac cos co oderwie ludzi od problemow niezadowolenia i polaryzacji. To tylko proba wzniesienia ludzi na przestworza, zeby wykrzyknac: “Mamy odpowiedz”. Ale piszacy sa tylko odzwiernymi, ktorzy trzymaja polityczne myslenie z humanizmem jako baza w odpowiedniej odleglosci. To juz sie zdezaktualizowalo. Czy lud sie podniesie, czy kraj zginie?

P.S. Podziwiam polski rzad, za niekonczaca sie przepychanke z zolnierzykami wojny kulturowej.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Fort de Brégançon, kryjȯwka M
Protesty przeciwko prezydentowi Francji E. Macronowi trwają. Ostatnio około 40 osób z "Żółtych kamizelek" próbowało szturmować coraz bardziej niepopularny średniowieczny zamek prezydenta na Francuskiej Riwierze.

Fort Bregancon był domem letnim dla francuskich prezydentów od 1968 r., obecnie takze dla E. Macrona.

Jednak nie jest jasne, czy prezydent był w zamku, gdy jego przeciwnik próbował wejść. Oficjalnie nie zostało ujawnione, czy 41-letni Macron i jego 65-letnia żona Brigitte spędzają Boże Narodzenie w zamku.

Demonstracje w Bregancon coraz bardziej przypominają rewolucję francuską w 1789 r.,spowodowaną między innymi marnotrawstwem życia ówczesnej monarchii. Nie tylko zamek ma własną prywatną plażę. Według RT, francuski prezydent niedawno zainstalował również basen - za 34 000 euro. Luksusowa instalacja nie powinna wpaść w gust francuskiego narodu "Żółtych kamizelek" - tak mysle.

www.rt.com/news(*)6-macron-vacation-yellow-vest/

Do Siego Roku!
Autor: kobieta  Dodano: 30-12-2018
kobieta - Révolution-"Wyeliminuj przywileje elit"
Brutalne starcia miedzy protestujacymi a policja we Francji.

Przypowieść o rewolucji francuskiej w 1789 roku nie jest zbyt odlegla.

“Żółte kamizelki” nadal wymagaja odejścia E. Macrona oraz likwidacji przywilejow elit. "Wyeliminuj przywileje elit" - glosiły hasla.

Teraz ruch opublikuje także trzystronicowy manifest skierowany do Macrona, gdzie mówi:

"Gniew zamieni się w nienawiść, jeśli będziesz kontynuował, od piedestału, ty i twoi współpracownicy, patrzycie na zwykłych ludzi jako żebraków".

Tym razem zaatakowane sa glowne zalozenia lewicowego liberalizmu.
Autor: kobieta  Dodano: 05-01-2019
kobieta - "Macron jest przeciwko narodowi"
Rzad koalicyjny we Wloszech stanal po stronie francuskich "Zoltych kamizelek".

Minister spraw wewnetrznych, Matteo Salvini, uwaza, ze francuski prezydent sprzeciwil sie wlasnemu narodowi.

"Popieram uczciwych obywateli, ktorzy protestuja przeciwko panujacemu prezydentowi, ktory jest przeciwko wlasnemu narodowi" - powiedzial.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Lewicowy-liberalizm zabawia sie wladza
Polityk AFD prawie zabity w "politycznie umotywowanym morderstwie".

www.friatider.s(*)politiskt-motiverat-mordf-rs-k

Frank Magnitz, ktory kieruje AFD w Bremie w Niemczech, zostal zaatakowany przez trzech zamaskowanych mezczyzn. Teraz walczy o swoje zycie, poniewaz ma duza otwarta rane w glowie. Badzmy z nim myslami.

Pomimo brutalnego ataku, szwedzkie liberalne media nadal podzegaja do partii poprzez zwyczajowe obrazliwe sformulowania, takie jak "ksenofobia, inne wybrane slowa, ktore zmniejszaja wartosc krytykow imigracyjnych.

P.S. Dzieki ulotkom, wszyscy jestesmy "uswiadomieni".

Trzymam kciuki za polski rzad. Dziekuje za odslone prawdy z lat 90- tych. Uczylam sie o tym w czasie studiow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2019
Psyklok
Właśnie francuskie władze zrównały w prawie demonstrantów z kibolami. Udział w protestach to od teraz przestępstwo. Witamy faszyzm. To już nie jest demokracja.To zamordyzm.
Autor: Psyklok  Dodano: 12-01-2019
kobieta - "Moc jest na twoich kontach"
Rewolucja znajduje się w twojej karcie bankomatowej. Jest to motto sobotniego "dziewiątego aktu" Zoltych kamizelek” we Francji. Tym razem chcą zwrócić uwagę rządu, opróżniając banki z gotówki - w celu wywołania nowego kryzysu finansowego.

Dziewięć tygodni po rozpoczęciu ruchu demonstranci, którzy nazywają siebie “Żółtymi kamizelkami”, uzywaja nowego narzędzia w walce z prezydentem Emmanuelem Macronem: swoją kartȩ bankomatową.

Chodzi o to, że obywatele w całej Francji w sobotę rano, powinni udać się do bankomatów i wyjac dużą ilość gotówki, aby wzbudzić obawy w sektorze bankowym, a w dłuższej perspektywie opróżnić banki z pieniądzy, sparaliżować je i stworzyć mały kryzys finansowy.

Ostatecznym celem jest skłonienie rządu francuskiego do spełnienia kilku żądań “Zoltych kamizelek” – odejscie Macrona, zmiana przepisów podatkowych i reforma systemu demokratycznego, na demokracje "ludu".
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365