Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.031.960 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 288 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"...powiem o kimś, że umie myśleć naukowo, kiedy potrafi myśli swe formułować jasno, wyrażać jasno, kiedy uznaje i wypowiada tylko te przekonania, które uzasadnić potrafi, kiedy i od siebie, i od drugich z nałogu już wymaga, żeby uzasadniali to, co głoszą, kiedy potrafi ocenić logiczną wartość rozumowań, które napotka, kiedy skutkiem tego nie pyta, kto mówi, ale pyta, co kto mówi i jak to uzasadnia,..

Dodaj swój komentarz…
coreless - Polski zaścianek i postkomuna   2 na 2
Aby nowe narzędzia polityki informacyjnej mogły rzeczywiście wnieść nową jakość do polskiej polityki, polscy politycy powinni się przede wszystkim wyzbyć pewnych postkomunistycznych nawyków i innych resztkowych strzępów "czerwonej" mentalności. Chodzi tu między innymi o stosunek do jawność informacji. Zbyt wielu polskich polityków, i tych na szczeblu lokalnym, i tych na szczeblu centralnym, wciąż traktuje tajność posiadanej informacji jako istotny atrybut władzy. Skutki są kuriozalne. Na przykład ze strony Departamentu Stanu czy Departamentu Obrony USA można ściągnąć bez problemu dokumenty objęte, z niewiadomych powodów, klauzulą tajności w Polsce, a o szczegółach polskiej polityki zagranicznej łatwiej się dowiedzieć ze stron zagranicznych ministerstw i agencji niż z polskich portali rządowych. Polscy politycy nie chcą informacji narodowi ujawniać, bo w ten sposób tracą - we własnych oczach - jeden z nieodłącznych atrybutów władzy, czyli tajność posiadanej informacji, nawet w rzeczywistości błahej. Ostatni bój sądowy z kancelarią prezydenta RP o ujawnienie ekspertyz prawnych w sprawie OFE pokazuje, że homo sovieticus tkwi głęboko nawet w umysłowości przedstawicieli dawnego obozu antykomunistycznego. Taki urok zaścianka.
Autor: coreless  Dodano: 02-09-2011
Reklama
fiedorek.t   1 na 1
Myślę, że może nie tyle mentalność post sovieticus, ale nieufność polityków do społeczeństwa. Doświadczenia notabli ze społecznością wirtualną często są brutalne. Za sprawą komentarzy pod ich blogami, stronami i cokolwiek jeszcze innego przyjdzie im założyć. Kultura dyskursu pozostawia wiele do życzenia. Być może boją się reakcji jakie pojawią się po ich wpisach? Wszystko ma wpływ na ich wizerunek wyborczy. W Polsce, użycie internetu do walki politycznej i pokazania się jaki to ja jestem "hero" to wciąż nowość, nie tak dawno wyśmiewana przez przeciwników. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Przykład idzie z tak uwielbianego zachodu. Wirtualna integracja społeczna ma ten plus, że łączy o wiele szersze kręgi ludzi, niż się naszym zapyziałym włodarzom wydaje. 
Autor: fiedorek.t  Dodano: 02-09-2011
coreless - @ fiedorek. t   1 na 1
Czasami wydaje mi się, że polscy politycy uważają się za proroków i kapłanów, którzy starają się usilnie robić wrażenie, ze robią coś wyjątkowo tajemniczego, specjalnego i niesamowitego, a więc i nie do pojęcia dla zwyczajnego zjadacza chleba. No cóż, życzę powodzenia w odprawianiu magicznych obrzędów. ;) W końcu w polityce aktywni obywatele są elementem niepożądanym, zbędnym, a nawet szkodliwym. Co innego bierne owce, przeżuwające to, co im właśnie dadzą.
Autor: coreless  Dodano: 02-09-2011
fiedorek.t   1 na 1
Dobre porównanie polityk-prorok,kapłan. Takich owiec, przeżuwaczy aż nad to w polskim internecie, ubolewam nad językiem wypowiedzi tychże zwierzaków. Nie raz próba nawiązania kontaktu z tą, moim zdaniem nową rasą pyszczatych troglodytów, spełzła na niczym. Napotkasz jednostki, ale i tak o całości świadczą stada beczące. Cóż można zrzucić to na karb naszej "młodej" demokracji, ale ile można? Postęp technologiczny jest nieubłagany. Pytanie, kiedy nasi politycy zaczną wychowywać swoich wyborców tak, żeby dyskusja z nimi nie przebiegała jak monolog?   
Autor: fiedorek.t  Dodano: 02-09-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365