Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.151.886 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 306 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co.

Dodaj swój komentarz…
sephy disislin
teraz jest czas, kiedy ludzie coraz mniej myślą o tolerancji
Autor: sephy disislin  Dodano: 10-05-2023
Reklama
Andrzej - Jestem za
Pani prof. Magdalena Środa to fantastyczna , otwarta i mądra osoba.
Nie posiadam takiego wykształcenia więc pewnie dlatego nie potrafię wyrażać się tak precyzyjnie, ale Pani moje przemyślenia i refleksje ubiera w słowa i robi to Pani wspaniale. Życzę wszystkiego najlepszego - gdybyśmy mieli takiego Prezydenta!
Autor: Andrzej Dodano: 07-06-2010
Artur Chludziński - sabriciaa
Serdecznie dziękuję za miłe słowa uznania. Słowem wyjaśnienia mogę dodać tylko, że Kościół Rzymskokatolicki jest jeden, a ojcowie dominikanie są jego (rzeczywiście najbardziej otwartą) częścią - przekonałem się o tym wielokrotnie biorąc udział w dyskusjach organizowanych przez Instytut Tertio Millenio.

Co do poglądów politycznych Pani Środy mogę powiedzieć jedynie: ja ich nie znam, bo to, że funkcjonowała w gabinecie SLD-UP nie świadczy jeszcze o tym, iż jej poglądy są lewicowe - sama o tym wspominała. :)

Pozdrawiam serdecznie!
Autor: Artur Chludziński Dodano: 30-01-2007
sabriciaa
Uważam,że jest to ciekawy wywiad... Choć nie mam podobnych skłonności poltycznych bardzo bodoba mi się zdanie, iż wiara katolicka ją nie denerwuje, a poltyczna ekspansja kościoła... W tym jest 100% racji. Za jedyny "nie-polityczny" kosciół uważam ojców dominkanow. Oni sa otwarci na caly swiat, tolerancyjni, zawszze usmiechnieci i skorzy do pomocy. A artykuł podziwniam. Przesyłam pozdrowienia!
Autor: sabriciaa Dodano: 29-01-2007
anty-r
Precz z komuną
Autor: anty-r Dodano: 09-03-2006
Stefan - laudacja
Ja osobiście poważam p. prof. M. Środę jest osobą która ma odwagę publicznie wyrażać swoje poglądy, które nie trafiają o większości i ma gdzieś co chołota o niej myśli. Tacy ludzie są potrzebni w tym kraju a nie ma iż tak wielu.
Autor: Stefan Dodano: 07-03-2006
euxinus - Pani Środa już dawno się skompromitowała
Nie tylko na prawicy ale i na lewicy . Pokazała , że nie potrafi bronić swoich słusznych racji - zresztą . Bojąc się dymisji z rządu Millera wykonała w tvp piękną woltę udając . że na międzynarodowym kongresie o dyskryminacji kobiet powiedziała nie to co powiedziała .
Autor: euxinus Dodano: 04-03-2006
Marek Brudka - Elektron a fryzury
Ocena "ilości" racjonalizmu na podstawie fryzury może wieść na manowce.. Stosując bowiem miarę Elektrona możemy dojść do raczej oczywistego wniosku, że Einstein był niepospolitym durniem :-)
Autor: Marek Brudka Dodano: 16-02-2006
Elektron - Wolność słowa - epitafium
"
Redakcja zastrzega sobie prawo usunięcia wpisu zawierającego zwroty niecenzuralne, obraźliwe, reklamę lub kryptoreklamę, oczywistą nieprawdę lub treść niezwiazaną z komentowanym tekstem lub tematem. "

Ten zapis powinien być hymnem wolności słowa. Gratulacje Racjonalista.pl!
Autor: Elektron Dodano: 16-02-2006
elektron - Z Archiwum X odcinek 999
Pani Środa wygląda jak pomnik iracjonalisy. Zawsze ma burzę włosów na głowie. Wygląda jakby przed chwilą wstała ze śmietnika i ogólnie ma wszystkich bardzo głęboko w poważaniu. I nie ważne czy udziela ona wywiadu czy berze udział w debacie telewizyjnej. Zwisizm i powiewizm jest chyba jej ulubioną doktryną. Daleko z tąd do racjonalizmu.
Autor: elektron Dodano: 16-02-2006
budzik - Artur
A jeszcze miesiąc temu musiałem dodawać ten tekst do "Znalezione w sieci". Dziś Artur publikuje u nas. Cieszę się i gratuluję! :)
Autor: budzik Dodano: 16-02-2006
Andrzej Dominiczak - Środa w ogóle i Środa w szczególe
Powiada Pani, że wiele kobiet nie wie, że przemoc jest zła. Większość jednak wie bardzo dobrze, a część z nich chciałaby się uwolnić ze związku, w którym panuje przemoc, i to nie tylko na okres kilku godzin, gdy sprawca będzie w areszcie, ale na całe życie. W Polsce jest to niemożliwe, a urząd Pelnomocnika ds. Równego Statusu pod Pani kierownictwem odrzucił projekt przepisu uznający przemoc w rodzinie za przesłankę do rozwodu. Dlaczego? Czy nie uważa Pani, że ofiary bicia i znęcania się nie powinny mieć prawa do występowania o rozwód na tej podstawie? Nie chodzi o zaden automatyzm, chodzi tylko o możliwość wzięcia pod uwagę tej przesłanki jako samodzielnej. Tzw, eksperyza prof. Filara w tej sprawie była stekiem niemądrych, seksistowskich złośliwości w rodzaju: "autorka tego projektu jest zapewne miłośniczką Harlekinów", a jedyne, co Filar potrafił powiedzieć przeciw temu przepisowi, to to, że "nie może być przyjęty". Proszę mi wyjaśnić, dlaczego kobieta bita przez męża nie może się we wniosku rozwodowym powołać na zadawane jej cierpienia? Pytanie to zadaję sobie, ile razy czytam pani ogolnikowe wypowiedzi w liberalnym duchu. Czyżby była Pani liberalna w ogóle, a autorytarno-klerykalna w szczególe?
Autor: Andrzej Dominiczak Dodano: 16-02-2006

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365