Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.031.695 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 288 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Im więcej zainwestowałeś w swoją religię, tym mocniej jesteś motywowany do ochraniania tej inwestycji.

Dodaj swój komentarz…
rudy102 - tragedia
Szalony roman ministrem edukacji.....Nieeeeeeeeeeee
Autor: rudy102 Dodano: 11-05-2006
Reklama
Kung fu - No to juz wszystko wiemy...
Prawica i liberalizm gospodarczy - glupie, lewica (w podtekscie) madre. Po co sie bylo tak rozpisywac?
Autor: Kung fu Dodano: 11-05-2006
Abulafia - Lewą naprzód.
Panie Izdebski. Liczba tekstów w serwisie; 2. Znane dla mnie p. artykuły; 1. Niemoc zmogła czy konformizm? Zgadzam się z tym co p. wyłuszcza ponieważ cierpię na skrzywienie lewicowe-jak wielu rodaków. Nawet w tym jedynym znanym mi p. artykule półgębkiem wspominany jest udział Kościoła w rozkładzie kraju. Znów więc zapytam; konformizm czy niemoc?
Dostrzegam tańce rytualne i zaklinanie rzeczywistości przez tzw. inteligencję w Kaczolandzie. Powszechna sprzedajność potencjału intelektualnego, znana pod pojęciem prostytucji, najzacniejsze trafia głowy. Odnoszę wrażenie, że postrzegana jest w kategoriach osobistych a nie pro publico bono. Protesty, marsze, kampanie prowadzone są w interesie przegranych, tych którzy nie załapali się na afisz. Wszelka działalność lewicy postrzegana jest jako zabiegi socjotechniczne. Gdzie w tym odnależć wartości lewicy, zdewaluowane ideały? Skoro partie o tradycji marksistowskiej skręca jezuityzm jak utożsamiać się z tym nurtem?
Na probierczy kamień dość przeszłości,
dość jej było, by sprawdzić co boli...
Autor: Abulafia Dodano: 11-05-2006
budzik - adogmatyk apolityczny (oby)
"Racjonalista" zaczyna się odwracać od dogmatów pana Fijora i chwała mu za to. Gdyby nie formułowanie wprost nazwy Sojuszu LD, tekst oceniłbym na 5, a tak jest 5-. Choć 6 dla serwisu za ewolucję. :)
Autor: budzik Dodano: 11-05-2006
Hank Rearden - o potrzebie socjalizmu
"Wheen bezwzględnie wyśmiewa ideologię neoliberalizmu [_2_] i hipokryzję etycznych uzasadnień stosowania nawet najbardziej drastycznych metod przy wszczepianiu "jedynie słusznych", angloamerykańskich wzorców". Jak to dobrze, że sprawdziło się planowanie centralne! Oczywiście w pełni "naukowe", "racjonalne".
To że doktryna MFW i IBRD nie mają wiele wspólnego z myślą Hayeka i Friedmana(Friedman opowiada się wręcz za likwidacją MFW, bo czyni więcej złego niż dobrego!!!), czego ów "mądry" Wheen nie raczył doczytać, nie przeszkadza mu w iście rynsztokowym stylu, zwanym przez autora textu "naukowym", zarzucać zwolennikom Friedmana "nonsens". I jeszcze to pozerstwo: liberalizm ekonomiczny to nonsens, ja za to znam wieczną prawdę o wyższości socjalizmu i etatyzmu.Jest lepszy, bo jest lepszy! Brawo! Co za wyrafinowany styl argumentacji!
Autor: Hank Rearden Dodano: 13-05-2006
Boguś - zabolało co?...hehehehe
Hank wyluzuj...

Tekst znakomity-prosze aby forumowicze rozróżniali neoliberalizm od liberalizmu-wszak wszyscy Ci ktorzy zaakceptowali "wolny rynek" sa liberalami-MY SOCJALDEMOKRACI TEZ...
Autor: Boguś Dodano: 24-05-2006
Izdebski - P. Kung fu, masz pan rację!
Panie Kung fu, w maksymalnym uproszczeniu to ma pan rację. A najlepszym na to dowodem jest pańska wypowiedź.
Poważnie - w dzisiejszej Polsce trzy czwarte społeczeństwa i dziewięć dziesiątych dziennikarzy ma poglądy prawicowe, a jeszcze więcej fideistyczne. Z prądem wszystko płynie. Sztuką jest popłynięcie pod prąd.
Ekstremy się stykają, ale zdecydowanie wolę intelektualistów o motywacji lewicowej, dla których najważniejszym podmiotem jest człowiek i dążenie do zmian od intelektualistów prawicowych odnoszących wszechświat do Boga i twierdzących, że lepiej to już było. Pozdrawiam. Izdebski.
Autor: Izdebski Dodano: 25-05-2006
davkurek - Hans Rearden ma racja
Friedman i Hayek? czy autora pogieło... wiec raczej nie wie co ci panowie mówili... jakos nie widze realizacji mysli Hayka czy Misesa a autor widzi... Za to wszech ogarniajacy etatyzm albo co gorsza socjalizm, niekiedy faszyzm autor nazywa liberalizmem albo neo liberalizmem? smieszne... Najbardziej zenujaca jest ta zamiana pojeć. Konfucjiusz: "naprawe państwa trzeba zaczac od naprawy pojęć" Autorowi pojęcia sie myla.. Popieram Hank Readen
Autor: davkurek Dodano: 18-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365