Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.050.291 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 157 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
'Wiara' nie jest tak naprawdę odrzuceniem rozumu, ale leniwą akceptacją złego rozumowania. 'Wiara' jest pseudo-uzasadnieniem, które pewni ludzie powtarzają, kiedy chcą o czymś twierdzić bez niezbędnych dowodów.

Dodaj swój komentarz…
canadol - Pieknie i ladnie   3 na 3
Trzeba pamietac o Holocauscie i tragedii narodu zydowskiego. Oby sie nie powtorzylo w naszych czasach (?).
Niemniej szokujace jest, ze ci co unikneli Oswiecimia pojechali budowac swoja "ziemie obiecana" w Palestynie. Pieknie i ladnie, ale pojechali tam, gdzie od setek, a moze tysiecy lat i dziesiatkow pokolen mieszkali nieprzerwanie Palestynczycy. I zaraz po wojnie pojechali mordowac (np. Yassin) i wypedzac. I to jest swoisty Holocaust naszych czasow.
Pamietajcie, ale wpierw spojrzcie na siebie............
Ani mnie ziebi, ani grzeje Zyd, Arab czy inny. Chodzi tylko o zwykla logike nie mowiac o sprawiedliwosci........
Autor: canadol Dodano: 01-11-2008
Reklama
Przemysław Biegański   1 na 3
Żydzi zaczęli tworzyć zręby swojego państwa jeszcze długo przed II Wojną Światową na terenach Palestyny. Po wojnie ruszyła fala uchodźców szukających schronienia przed pamięcią o Holokauście i przed prześladowaniami takimi jak pogrom kielecki chociażby. Zakładali kibuce, osady i zamieniali pustynię w ogród o czym nomadzi - Arabowie nawet nie próbowali myśleć. Może to przedmówcy umknęło ale to władze brytyjskie utrudniały osiedlanie Żydom na terenie Palestyny, podburzały ludność arabską i zbroiły arabów by ci dokonywali napadów na powstające osiedla żydowskie.
Żydzi tam nie zamierzali już pozwolić na kolejną rzeź i zaczęli się bronic najzwyczajniej.
Postęp, rozwój, urbanizacja jaką przynieśli tam Żydzi nie było po myśli ani przyzwyczajonych do swojej kolonialnej supremacji Brytyjczyków ani pozostających w średniowieczu Arabów. Cała historia państwa Izrael jest bardzo skomplikowana i nie można jej postrzegać w czarno - białych kolorach. - Źli Żydzi bo gnębią biednych "Palestyńczyków" ojej! Źli "Palestyńczycy" bo mordują Żydów... Żydzi w Izraelu żyją cały czas w cieniu zagrożenia, cały czas w stanie wojny która toczy się na ulicach ich miast, prezydent Iranu wzywa do wymazania Izraela
Autor: Przemysław Biegański  Dodano: 01-11-2008
canadol - Hipokryzja^2   1 na 1
W artykule mowi sie o Serbach i Horwatach, ale nie zajaknie sie o Palestynczykach i ich doli. Ale to nie jast dobre porownanie, bo tam chodzilo o wojne domowa wsrod ludzi, ktorzy tam zamieszkiwali od pokolen. Inaczej gdy jestnagla agresja, najazd i kolonizacja.
Moj przedmowca mowi o tym jak to Zydzi wprowadzali "postep i kulture" u "zacofanych i ciemnych".
Czyz to nie to samo jak hitlerowcy na Zamojszczyznie w czasie II WW. Przyszli i powiedzieli: jaka dobra ziemia, wypieprzac dziady, my to przyprowadzimy bauerow i pokazemy....A wy sobie wezcie tych dziadow (byla polska administracja -"Autonomia Palestynska). I uchodzcy z Zamojskiego mieszkali u mojej rodziny..........
Krotko: syjonizm ma cechy nazizmu. Jest to ruch skrajnie nacjonalistyczny, rasistowski i religino-fundamentalny.
I "Racjonalista" winien to rozrozniac!
Autor: canadol Dodano: 03-11-2008
rudy102 - no właśnie Palestyńczycy
Żydzi gnębią i zabijają od lat Palestyńczyków, zamykają ich w gettach...Nauczyli się od Adolfa.Miałem okazję rozmawiać z Palestyńczykiem-co tam się dzieje to horror.Jakoś nie płacze nikt nad losem PalestyńcZyków.No niby Izrael to rdzenna ziemia Żydów.Ale kiedy to było?2000 lat temu!To tak jak my byśmy teraz najechali Niemców bo Berlin w czasach pogańskich był słowiański i nazywał się Kopanica(Kopenitz w niemieckiej pisowni).Albo napaść na Ukrainę bo tam były kresy polskie.I jescze Czechy i zabrać im Zaolzie.Wg tej logiki jaką zastosował Izrael wszystkie narody na świecie powinny się zacząć wyrzynać bo kiedyś ktoś tam zajmował jakieś tereny.I zaznaczam, że nie jestem antysemitą.Nie mam nic do narodu żydowskiego tylko potępiam politykę państwa Izrael.
Autor: rudy102 Dodano: 04-11-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365