Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
155.653.510 wizyt
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7301 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 286 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Religia (...) jest największym wrogiem zdolności myślenia (...) Wiara jest największym przekleństwem ludzkości jako całkowite przeciwieństwo i wróg myśli".

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Słowa , słowa , słowa...
i wiele nieprawdy . Rządzenie niewiele ma wspólnego z paradygmatami naukowymi . Nie lubię gdy za dużo cytuje się wypowiedzi innych twórców . L. Kołakowskiemu przyznaję rzadko rację, ale tym razem tak w odniesieniu do systemu ustrojowego jakim jest socjalizm z wolnym rynkiem i absolutnym rozdziałem państwa od Kościoła . A od siebie dodam jesli chodzi o edukację : nauka etyki niezależnej od jakiejkolwiek religii a jedynie z uniwersalnymi prawami człowieka . W sferze kultury preferuję oryginalną Filozofię Kultury prof. A. Nowickiego. Autor ulega mistyce podobnej wśród naukowców np. fizyków , próbujących stałe fizyczne sprowadzić do bezwymiarowej subtelnej struktury materii . Wskali społeczności światowej erupcje konfliktów były , są i będą.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 18-06-2009
Reklama
Krystus - Stanowczo za długi artykuł
Prawa człowieka 1 i 2 generacji, o których jest w artykule, są ze sobą sprzeczne, więc nie rozumiem jak można je przyrównywać do wspólnej nazwy.
...a określanie ich mianem 'negatywnych' i 'pozytywnych' sugeruje wyższość jednych z nich. (osobiście uważam, że powinno być raczej odwrotnie)
Autor: Krystus  Dodano: 19-06-2009
PaB - uniwersalne???
Przepraszam, "uniwersalność" praw człowieka na czym się opiera? Bo sugeruję, że na, nomen omen, pobożnych życzeniach. Mamy już na pęczki "uniwersalnych" religii. Obejdzie się bez jeszcze jednej.
Autor: PaB Dodano: 19-06-2009
kobieta - Jadro i skorupka kultury
Kultura zawiera niezmienne jadro = reguly i normy zwiazane z moralnoscia, honorem czlowieka, oraz zewnetrzna kulturowa skorupke, ktora nieustannie podlega procesowi przemian np. tradycja, jezyk, moda, jedzenie itd.
Jadro - mozna powiedziec - zawiera bardziej uniwersalne wartosci. Ale przy analizie zjawiska kulturowego jadra w spoleczenstwie wielokulturowym, zauwaza sie jednak w pojeciach tych kultur minimalne roznice. Dlatego integracja nie musi oznaczac odrzucenia wszystkich elementow wlasnej kultury, tylko akceptacje nowej z zachowaniem pewnych czesci kultury pochodzenia. Prawa Czlowieka powinny stanowic "jadro praw czlowieka" w globalnym wymiarze. Tak mi sie wydaje.
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 19-06-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365