Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.885.731 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 472 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) nie sposób, opierając się na hipotezie religijnej, wywieść jakiegokolwiek nowego faktu ani przewidzieć i przeprowadzić dowolnego zdarzenia, ani też oczekiwać nagrody czy lękać się kary.

Dodaj swój komentarz…
bie - komuniści nie popełnili zbrodni  -5 na 5
i nie będziemy z nich się tłumaczyć. Komuniści reprezentują i reprezentowali to, co najlepsze w człowieku. I praktyka komunistyczna nie jest od tego wyjątkiem.
Autor: bie Dodano: 21-02-2010
Reklama
Marcin - jak można zaprzeczać zbrodniom?
I to nie ważne, czy je popełnili...
Autor: Marcin Dodano: 21-02-2010
bie - antykomunizm  0 na 2
Pani/Panie szimiurna - "zindoktrynowanym"? Przez kogo?:-)
A teraz chwila dla rozrywki:


Kochany Panie Janie, piszę potajemnie
Żeby w porę ten gryps Pan otrzymał
ode mnie. Albowiem Pańskie dobro mając na uwadze
Wracać Panu nie radzę. Naprawdę, nie radzę.
Tu życie nie dla Pana. Bo czyż wiarę Pan da
Że gorzej tu, niż głosi wasza propaganda?
W Łodzi nie ma nikogo. Wszyscy na zesłaniu.
Ja, z garstką literatów, na twardym posłaniu
W łachmanach i kajdanach, z «pepeszą» przy mordach
Za karę oglądamy nowe filmy Forda.Głowy mamy golone. Nasz pokarm jedyny
To z łebków emigranckich przysłane trociny.
Milicjanci, nas łapią i pod chloroformem
Każą pisać do „Szpilek” i chwalić reformę.
Światło, wodę — od dawna skasowano w Łodzi,
do kościoła, rzecz prosta, nikt dzisiaj nie chodzi
Bo tam, żandarm sowiecki, przebrany za księdza,
Każdego, kto się zjawi, na Sybir wypędza.Takie to u nas życie, drogi Panie Janie,
Zatem lepiej dla Pana, jeśli Pan zostanie.
A gryps ten proszę spalić! Tuwim jest uparty
I na pewno pomyśli, że to tylko żarty.
A mnie... Pan sam rozumie: postawią pod ściankę,
Rozstrzelają, powieszą i zrobią rąbankęJan Brzechwa, "Gryps do Jana Lechonia"
Autor: bie Dodano: 21-02-2010
szimurina  0 na 2
przejrzałem forum KPP i strach mnie ogarnął... jakim trzeba być zindoktrynowanym betonem żeby pisać takie bzdury i propagandę
na polemikę z tym szkoda życia bo ciężko rozmawia się (a przekonać się nie da) z fundamentalistami każdej ideologii, strzeżmy się ludzi którzy wychwalają totalitaryzmy, zaprzeczają zbrodniom
Autor: szimurina Dodano: 20-02-2010
racjonalista - zieewww
Temat iscie stworzony dla IPN. I co ma wspolnego z religia?
Autor: racjonalista Dodano: 20-02-2010
RyszardW  -1 na 1
"komunistów - ludzi, którzy stają w obronie tak znienawidzonej przez Pana prawdy."  - dość osobliwe ciapkanie wargami - pod względem psychiatrycznym
Autor: RyszardW  Dodano: 19-02-2010
ch bRyszardW - Panie Koraszewski  -1 na 1
Niech Pan nie bierze sobie do serca tekstów jak wyżej, okaż pan wyrozumiałość głupocie
Autor: ch bRyszardW  Dodano: 19-02-2010
Peter - :)  0 na 2
Panie Koraszewski ^^ W zaledwie jednym niedługim komentarzu wspiął się Pan na wyżyny ekwilibrystyki i erystyki dzięki: 1) zestawieniu ze sobą przeciwieństw - komunizmu i nazizmu; 2) obelgi i oszczerstwa wobec komunistów - ludzi, którzy stają w obronie tak znienawidzonej przez Pana prawdy. Co ciekawe, przypisuje im Pan cechy, ktorych nigdy nie przejawiali ani nie przejawiają ("trochę naiwnych i wierzących w każde kłamstwo, a troche łajdackich i
tęskniących do wieżyczek obozów koncentracyjnych i wierzących, że to
właśnie oni będą w tych wieżyczkach nad drutami, a nie za drutami."). Może niczym u Makbeta tak i u Pana zaobserwować mozna zjawisko projekcji własnych pragnień i frustracji? 3) prześlizgiwanie się między niewygodnymi faktami, zadającymi kłam antykomunistycznej propagandzie.

Tylko skąd ten amok? Przecież AK-owskie korzenie to nic złego. Nie Pańska w tym wina :) Po prostu trzeba jakoś z tym żyć. Głowa do góry :)

Zapraszam do lektury, bo człowiek uczy się przez całe życie:
www.kompol.type(*)83b46fd766e6f70651777f704616af
www.kompol.type(*)b29fd8525b7d2c5d21ab477d95afd1
Autor: Peter Dodano: 19-02-2010
Andrzej Koraszewski - śmiałem się  0 na 2
Śmiałem się kiedy skończyła sie wreszcie miłość zachodnich intelektualistów do Stalina i Mao, kiedy mi mówiono, że starczy 20 lat i pojawi się nowa generacja nazistów i komunistów, trochę naiwnych i wierzących w każde kłamstwo, a troche łajdackich i tęskniących do wieżyczek obozów koncentracyjnych i wierzących, że to właśnie oni będą w tych wieżyczkach nad drutami, a nie za drutami. Romantyzm bycia panem zycia i smierci ma dla takich nieodparty urok.  
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 19-02-2010
robert - jakoś  0 na 2
Wolę dzisiejszą srogość niż ówczesną!
Żyjcie chłopaki w swoim komsomolskim świecie!
I dziękujcie komu chcecie że możecie dyskutować za zasłoną nicków w sieci.
Możecie pisać, cytować, opowiadać ale ludzie głosują i głosowali nogami.
I mało było głosów na wasz wyśniony raj.
A tak nawiasem ,co z tymi grobami Polaków, które są tam gdzie nigdy Hitler nie dotarł?
Sami się zastrzelili?
P.S. liczba "zamkniętych" świadczy o skuteczności aparatu ścigania.
A jak wiadomo nie wysokość , lecz nieuchronność kary jest najlepszą prewencją.
Autor: robert  Dodano: 19-02-2010
bie - uzupełnienie  0 na 2
A to gwoli uzupełnienia - fragment artykułu z "Przeglądu":


"Biorąc to wszystko pod uwagę, zdziwienie musi budzić fakt, że w dobie rozkwitu swobód i wolności, pod rządami władzy liberalnej i nieopresywnej, lecz wdrażającej politykę miłości, liczba wyroków skazujących za przestępstwa karne jest ponadtrzykrotnie wyższa niż w mrocznym apogeum stalinowskiego bezprawia! A przecież były to czasy szalejącego terroru sowieckiego, samo jądro ciemności nieludzkiego i krwiożerczego systemu, gdy jednostka była zerem i bzdurą i nikt nie ważył się iść prawą.
Statystyki, sporządzone przez demokratyczne Ministerstwo Sprawiedliwości III RP, a nie przez żaden kłamliwy aparat komunistycznej propagandy, nie pozostawiają jednak wątpliwości (tabelka s. 25). Porównajmy więc: w 2008 r. (już po Ziobrze) - sądy skazały prawie 421 tys. osób. W 1951 r., gdy srożyli się Stalin, Bierut i Romkowski z Wozniesienskim, niespełna 137 tys." z: www.przeglad-ty(*)/index.php?site=kraj&name=3178Mam nadzieję że m. in.te dane dadzą do myślenia i że następnym razem nie będziemy już tacy skorzy to powtarzania antykomunistycznych kłasmtw i może bardziej krytycznym okiem będziemy patrzyć na to, co się nam w tej chwili serwuje. Pozdrawiam.
Autor: bie Dodano: 18-02-2010
bie  -1 na 1
Bez względu na to, jaki sposób liczenia przyjmiemy (skazanych bądź uwięzionych) faktem pozostaje to, że liczba więźniów na mieszkańca w ZSRR w najgorszym okresie (tzn. w czasie wojny) jest powównywalna do liczby więźniów w USA dzisiaj (czyli o okresie pokoju). Myślę że zwyczajnym brakiem uczciwości jest publikacja artykułów dotyczących więziennictwa radzieckiego bez podania tego typu danych! Dlatego myślę że śmiało można powiedzieć że artykuł ten ma charakter antykomunistycznej propagandy. 


Kłamstwem jest również to, że większość albo "duża część" skazanych trafiała do zakładów karnych, obozów itd. za działalność polityczną. W okresie 1935-1939 za przestępstwa kontrrewolucyjne skazano: 16.3%, 12.6%, 12.8% i 18.6% ogółu skazanych. (źródło: AHM).
Mam nadzieję że te fakty skłonią racjonalnie myślących ludzi do przemyślenia swojego błędnego stanowiska i w konsekwencji - staną się przesłanką do odrzucenia błędnej, zakłamanej antykomunistycznej teorii "dwóch totalitaryzmów", gdyż w tym przoduje raczej kler i środowiska z nim związane.Natomiast odnośnie Katynia - jedyny w tej sprawie "dowód" oskarżający Rosjan - dokumenty z tzw. teczki nr 1 to fałszerwstwo. Wiarygodność tych 3 dokumentów została podważona w klikudzisięciu miejscach.
Autor: bie Dodano: 18-02-2010
ats42
Brak pierdli to poważna sprawa i wyzwanie dla państwa;) Sami to odczuwamy; sądy zwalniają przestępców złapanych przez policję, bo więzienia są przeładowane. Pewne formy odbywania kary nie są łagodne z zamierzenia, ale właśnie z braku miejsca w zakładach karnych i caly ten humanitaryzm idzie się jebać, jak już się ustali, z czego on wynika.
ZSRR na niwie socjalistycznego budownictwa dawno pokonało ten problem i może stanowić wzór dla innych:)
Ale nie o to chodzi, lecz o tendencyjność przedstawiania faktów. Usiłuje się stworzyć wrażenie, jakby za Stalina budy z więźniami kursowały po mieście częściej, niż tramwaje i autobusy. Epatuje się horrendalnymi liczbami ofiar stalinizmu i komunizmu w ogóle abstrahując od procentowego udziału ofiar w ogólnej masie społeczeństwa (np. Chin) i od rozpiętości w czasie, a to ma znaczenie.
Z artykułu p. Punpura, cyt. za A. Appelbaum: "w latach 1930-48 do obozów pracy mogło trafić nawet 6 mln ludzi". 6 mln w 19 lat? Z jakim średnim wyrokiem? To ma być tak porażająco wysoka ilość? Hitleryzm wywołał ca 50 mln ofiar śmiertelnych w okresie 6 lat, w USA ok 90% więźniów stanowią kolorowi i latynosi- grupy upośledzone społecznie jako efekt polityki wewnętrznej wszystkich amerykańskich administracji od czasów G. Waszyngtona.  
Autor: ats42  Dodano: 18-02-2010
marcin kwiek - zdecydujcie się
Albo rozmawiamy o skazanych odbywających kary w więzieniach, albo o wszystkich skazanych, również tych poddanych nadzorowi kuratora. Tych pierwszych jest w USA 2,3 mln, tych drugich 4-5 mln. Liczba podana przez bie (2 022 976) odnosiła się do skazanych przez sądy radzieckie na kare więzienia. Tak więc ok. 2mln. więźniów na 160 mln mieszkańców Związku Razieckiego, przy 2,3 mln więźniów na 300 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych.
Autor: marcin kwiek Dodano: 18-02-2010
Marcin Punpur - postmodernistyczna prawda i prawda   3 na 3
Naprawde nie wiem co jest gorsze: wypisywanie glupot przez bie czy takie macenie wody w stylu "prawda lezy gdzies po srodku"?
W przypadku Katynia istnieja niepodwazalne dowody na wine NKWD, wystarczy siegnac do Wiki i poczytac chociazby o słynnej notatce nr 794/B skierowanej przez Berie do Stalina. Stalin nie pytał o zgode Hitlera, a nawet gdyby tak było, w zaden sposob nie umniejsza to jego winy i nie przemieszcza prawdy w jakis mityczny środek.
Robert Conquest, który bywa miejscami tendencyjny, napisał kiedyś, że argumenty i styl dyskutowania ortodoksyjnych marksistów zamuliłły publiczna agore na wiele dekad. Wpisy bie i petera (nie zdziwilbym sie gdyby to byla jedna i ta sama osoba) świetnie to unaoczniaja. Juz samo zestawianie amerykanskiego systemu wieziennictwa z totalitranym zamordyzmem ZSRS, gdzie decyzje o wyroku były często podejmowane administracyjnie, to znaczy bez rozprawy, jest przegięciem...ale co tam hulaj dusza w anonimowym swiecie wirtualnej rzeczywistosci!
W jednym z ats42 musze sie jednak zgodzic, za kłamstwo katyńskie mozna dostac w zęby, tym bardziej ze rodziny pomordowanych ciagle zyja...i ja im sie nie dziwię
Autor: Marcin Punpur Dodano: 18-02-2010
ats42 - @ marcin kwiek
Stosunek wynosi ca 1:80 do ogólu czyli jakieś 1:60 do ilości dorosłych, czyli dalej mniej (2 x), niż ilość osób objętych systemem penitencjarnym w USA obecnie.
Autor: ats42  Dodano: 18-02-2010
marcin kwiek - do bie   2 na 2
Napisałeś że w więzieniach i obozach radzieckich "Tuż przed wojną ogólna liczba więźniów nie wynosiła więcej niż 2 022 976 ludzi". Nawet jeżeli przyjąć te dane za prawdziwe (nie wiem, nie sprawdzałem) to racz zauwazyć, że liczba ludności w Związku Radzieckim wynosiła wtedy ok. 160 mln. Dzisiaj w USA mieszka ok. 300 mln ludzi. A teraz weź do ręki kalkulator i policz ile to wychodzi procentowo.
Autor: marcin kwiek Dodano: 18-02-2010
ats42 - @bie
Znamienne, że wg CNN USA mając raptem 5% ludności świata mają aż 25% światowego ogółu więźniów. Czyżby nieoczekiwana zamiana miejsc?
 
Co do dyskusji na temat Katynia, czy prób rehabilitacji ś.p. ZSRR proszę nie liczyć na rzetelną dyskusję, to się tutaj z mety zamienia w pyskówkę. Mamy teraz czas odwetu 'białogwardzistów', a te syny nie biorą jeńców. Zresztą jest zupełnie bez sensu upierać się przy którejś z opcji, pomiędzy którymi biegnie ostra linia podziału- tak się można zmotywować tylko do mordobicia. Prawda zazwyczaj leży pośrodku i trzeba jej szukać właśnie tam, gdzie się widzi tylko granicę interesów.
 
W przypadku Katynia każda strona odmiennie interpretuje te same, znane fakty, coś po swojemu pichci i jest zbyt wiele niejasności i niedomówień we wszelkich wersjach tej historii.
Istnieje wszakże teoria łącząca to wszystko, na gruncie której zachowanie się obu stron- radzieckiej i niemieckiej jest doskonale wytłumaczalne. Teoria ta mówi, że zbrodni na polskich oficerach dokonało NKWD w porozumieniu z Niemcami i z ich inspiracji, w początkowej fazie egzekucji być może nawet z obserwatorami niemieckimi. To się trzyma kupy i tłumaczy zachowanie jednych i drugich z czasów wojny, jak i rządy Rosji w dobie współczesnej. Graficy jeszcze nad tym pracują;)
Autor: ats42  Dodano: 17-02-2010
bie - liczba więźniów w USA   1 na 1
Dziękuję za zwrócenie mi na to uwagi. Rzeczywiście różne statystyki różnie liczą, uwzględnia się także osoby przebywające na zwolnieniu warunkowym albo takie, które znajdują się pod nadzorem sądowym. Ale to nie zmienia prostego faktu - że obecnie w USA w więzieniach przebywa więcej ludzi niż w najgorszym okresie istnienia "totalitarnego" ZSRR - ponad 2.3 mln -  a także porównywalnie do liczby więźniów z czasów wojny - i to sumując tutaj wszystkich łącznie (więźniowie obozów karnych, kolonii karnych i zakładów karnych). 

Duża liczba osób trafiła do więzień radzieckich w wyniku napiętej sytuacji wojennej (zarówno w trakcie jak i przed II wś), dlatego w latach 1938-1945 notujemy znaczny wzrost ilości skazanych - z 1 196 tys (1937) do 2 065 tys (1942). W 1934 roku ogólna liczba skazanych w ZSRR wynosiła 510 tys (stan na 1 stycznia 1934).  
Autor: bie Dodano: 17-02-2010
marcin kwiek - do bie   1 na 1
Mylisz (nie wiem czy celowo) liczbę skazanych z liczbą osadzonych w więzieniach. Większość skazanych prawomocnymi wyrokami nie odsiaduje kary w zakładach zamknietych. Słyszałeś o czymś takim jak probacja czy zwolnienie warunkowe?
 
Autor: marcin kwiek Dodano: 17-02-2010
bie - liczba więźniów w USA - 7.3 mln (2007, CNN)   1 na 1
Rzeczywiśie, moje dane są nieaktualne. Oto bardziej aktualna liczba więżniów w USA - na rok 2007. Wg CNN - 7.3 mln ludzi. Jest to prawie 1.5 raza więcej niż w 1996, i 3 razy więcej niż w najgorszym okresie ZSRR. Oto źródło: www.cnn.com/200(*)3/02/record.prison.population/ 
Autor: bie Dodano: 17-02-2010
Peter - Skąd źródło?   1 na 1
Tutaj jest żródło: www.kompol.type(*)c13d4d2c38edbde57fd60daf6c2732

"W gąszczu informacji
przeważnie pomijających ten temat w prasie, w sierpniu 1997 r., agencja
prasowa FLT-ATP donosi, że w więzieniach USA nigdy jeszcze nie
przebywało tylu ludzi, co w roku 1996 – mianowicie 5,5 mln! To o 200
tys. więcej niż w 1995 r. i świadczy to o tym, że liczba przestępców w
tym państwie stanowi 2,8% dorosłej populacji. Dane te są dostępne dla
wszystkich korzystających z usług północnoamerykańskiego Departamentu
Sprawiedliwości. Więźniów w USA w roku 1996 było o 3 miliony więcej niż
wynosiła maksymalna liczba więźniów w ZSRR! Przypomnijmy: W Związku
Radzieckim za swe przestępstwa odsiadywało wyroki co najwyżej 2,4%
dorosłej populacji. W USA ten wskaźnik wynosi 2,8% i wciąż rośnie. 18
stycznia 1998 r. Departament Sprawiedliwości podał, że liczba więźniów
w USA wzrosła w 1997 r. o 96 100 osób."
Autor: Peter Dodano: 17-02-2010
marcin kwiek - do bie
Liczba więźniów w USA w 1996 r. wynosiła ok. 1,7 mln. W 2008 r.było to ok. 2,3 mln. (Znalezienie tych danych w internecie zajęło mi ok. 3 min.)
Skąd wziąłeś te 5,5 mln?
No chyba że dane które znalazłem są zafałszowane. W końcu po kapitalistach wszystkiego się można spodziewać :)
Autor: marcin kwiek Dodano: 17-02-2010
RyszardW - Peter, bie  0 na 2
Ludzie dzisiaj swobodnie migrują szukając godziwszego życia. Czy piszecie z Korei Płn., Kuby czy z Wenezueli?
Autor: RyszardW  Dodano: 17-02-2010
bie - buractwo  -2 na 4
oj, słoma z butów wystaje panie Marcinie.. Zero argumentów - tylko chamskie odzywki. Natomiast jeśli chodzi o fakty, to może czytelników zainteresuje fakt, oczywiście niezany Marcinowi Punpurowi i jemu podobnych, tak skorych do nazywania tych, z którymi się nie zgadzają albo tym, którzy wytykają ich błędy - "idiotami" - że w najgorszym okresie istnienia państwa radzieckiego, tuż przed samą wojną, w więzieniach i obozach radzieckich przebywało mniej ludzi w przeliczeniu na ogół aniżeli dzisiaj w "cywilizowanym" USA. Dane odnośnie liczby osób skazanych i zesłanych do łagrów są ogólnie znane historykom, więc nie ma mowy tutaj o żadnych domniemaniach itp. Tuż przed wojną ogólna liczba więźniów nie wynosiła więcej niż 2 022 976 ludzi (źródło: Americal Historical Review). Ale po co takie dane różnej maści domorosłym pseudoauotom, którzy wykazują się tylko ignorancją i skrajnym oportunizmem. W 1996 liczba więźniów w USA wynosiła 5.5 mln. Dlaczego nie zajmiecie się tym problemem? Czy waszym zdaniem warunki, w których przebywają czarnoskórzy i latynoamerykanie w USA są niewarte wspominki, jeśli już zabieramy się za temat więziennictwa? Czy może po prostu - drodzy koledzy - prawda jest dla was niewygodna?
Autor: bie Dodano: 17-02-2010
kobieta - Wschodu i Zachodu definicja wladzy i wiedzy   1 na 1
Bardzo dobry artykul. Roznice pomiedzy Europa Zach a Europa Wsch. sa konsekwencja tego, ze w Rzym Wsch. i Rzym Zach. w latach 500-1000 zdefiniowano w rozny sposob pojecie wladzy. Chrzescijanstwo mialo rozne pozycje w tych dwoch regionach, ktore doprowadzily do dwoch roznych ustosunkowan sie do nauki. Dwie rozne konstrukcje ramowe narzucone na zyjace na tych obszarach ludy. Komunizm, to byla taka nieudana proba zmodernizowania definicji nauki na Wschodzie wg. pojec Zachodu i narzucenia tego systemu na kraje od Baltyku do Slowenii, gdzie wartosci zachodnie mialy wiecej lub mniej stabilna tradycje. Dogmatyzm chrzescijanski na Wschodzie i sowjecki dogmatyzm marksistowski to dwie strony tej samej monety - prawda objawiona. Tylko calkowite odrzucenie chrzescijanstwa - innych religii wywodzacych sie z tego samego pnia - moze ustawic rozwoj regionu na innej sciezce rozwojowej. Racjonalne myslenie to nie to samo co ortodoksyjna wiara i ortodoksyjna nauka bedaca podstawa wschodniej idei panstw. Chrzescijanstwo Zach. w tym polskie chetnie zamazuje kontury tych pojec na korzysc watykanczykow, ale to tylko werbalna kosmetyka.
Pzdr  
Autor: kobieta  Dodano: 17-02-2010
Marcin Punpur - nie dla bredni   3 na 5
Jesli dawniej ktos negowal i falszowal zbrodnie stalinowskie stajac sie pozytecznym idiotą, to dzis osoba taka - w zwiazku z tym, ze pozytek z tego typu propagandy zaden - staje sie po prostu idiota!  Przyłączam sie tym samym do posta "komentatora".
Autor: Marcin Punpur Dodano: 17-02-2010
bie - prawo do dyskusji?
komentator - czy to wszystko co masz na ten temat do powiedzenia?
Autor: bie Dodano: 17-02-2010
komentator - trole   3 na 5
Peter, Bie i wam podobni, mam gorącą prośbę: trolujcie na jakimś innym portalu, bo już się niedobrze robi.
Autor: komentator Dodano: 17-02-2010
bie - nie dla ignorancji, prymitywnizmu i antykomunizmu!  -5 na 7
oj, widzę drodzy panowie - antykomuniści, że brakuje Wam argumentów (i może wiedzy), skoro musicie sięgać po argumentum ad hominem i ratować się gburowatymi hasłami. Ignorowanie tego, że obecnie na naszych oczach dzieje się wielka rewizja historii, w której wybiela się i gdzieniegdzie nawet rozgrzesza i gloryfikuje zbrodnie, popełnione przez nazistów, z drugiej strony - wymyśla się bądź fałszywie obwinia o zbrodnie komunistów -  wcale dobrze o Was nie świadczy. Tym bardziej że pod tym płaszczykiem antykomunizmu rośnie nowa, faszystowska hydra. A w Waszym rozumowaniu - przykro mi - ale racjonalizmu nie widać.
Autor: bie Dodano: 16-02-2010
Adomas - Zaraz się jeszcze dowiemy   1 na 3
że to komuniści wynaleźli Internet!
Autor: Adomas  Dodano: 16-02-2010
ROM-an - nie dla Peter'a   4 na 6
Peter, żyłem w czasach gdy te frazesy, ta nowomowa sączyła się zewsząd. Twoje wywody są jak żywcem z tamtych czasów. Nikomu nie odmawiam dyskusji na tym forum ale ty gościu idź sobie stąd bo mi się niedobrze robi. Zapamiętaj sobie, ateista to nie równa się komunista. Tak samo brzydzi mnie ksiądz jak sekretarz twojej partii. 
Autor: ROM-an  Dodano: 16-02-2010
Przemek   2 na 2
A Huxley: "Wszystkie próby stworzenia idealnego społeczeństwa w historii ludzkości kończyły się masowymi morderstwami".
Autor: Przemek  Dodano: 16-02-2010
CHOLEWA - @Panie Andrzeju,   1 na 1
szkoda czasu na tego typu dyskusje. Dowodów na tę zbrodnię jest mnóstwo. Sam Chruszczow na Zjeżdzie partii w stenogramach wypowiedzi przyznaje winę Stalinowi za tę zbrodnię. To opasłe tomisko przeczytałem na początku lat 60. uw.ze względu na potrzebę poznania tamtych czasów. Szkoda ,że tę cegłę spaliłem.Kłaniam się.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 16-02-2010
ROM-an - nie dla komunistów oszołomów   1 na 3
"PRAWDA" była i jest po stronie komunistów ale zawsze w niej były same kłamstwa. Kłamstwa komunistów to właśnie ta "PRAWDA" tylko że inaczej.
Autor: ROM-an  Dodano: 16-02-2010
Peter - :D  -10 na 14
Panie Andrzeju Koraszewski :D Po pierwsze: Nie ma żadnych, najmniejszych nawet dowodów na to, że za zbrodnię katyńską odpowiada NKWD. Są za to niezbite dowody, że polskich oficerów zamordowali hitlerowcy. Jesteś tylko jednym z wielu negacjonistów zbrodni nazistowskich, ale czego - poza antykomunistyczną histerią i chwytami retorycznymi z najniższej półki - można spodziewać się po wiceszefie polskiej sekcji szczekaczki zwanej BBC i "współpracowniku paryskiej Kultury". Właśnie z powtarzania kłamstw dotyczących komunizmu żyją ludzie twego pokroju. Czegóż innego można od nich oczekiwać?
To, że burżuazyjne władze Rosji ogłaszają, iż za Katyń odpowiada ZSRR - nie powinno nikogo dziwić. Wszak bez podtrzymywania antykomunistycznej nagonki burżuazja jakiegokolwiek kraju nie może czuć się pewna swej władzy.
Co do porównania ludzi odkłamujących reakcyjną propagandę do tych, którzy podają w wątpliwość Holokaust, zbrodnie terrorystów islamskich i prawdę o przyrodzie - Panie Koraszewski :D Widać nie ma Pan nic sensownego do powiedzenia, więc tanim chwytem usiłuje zdyskredytować oponenta. Jak uczniak, naprawdę jak uczniak :D Nie mogę uwierzyć, że ma Pan czytelników za takich ćwierćinteligentów.

Tym niemniej zapraszam:
www.kompol.org
www.komsomol.pl
Autor: Peter Dodano: 16-02-2010
Andrzej Koraszewski - niedosyt   6 na 8
Mamy negacjonistów zbrodni sowieckich, które uznają sami Rosjanie i udostępniają swoje dowody (wcześniej sprawa Katynia była już wystarczająco udokumentowana), mamy negacjonistów Holocaustu (chociaż potwierdzają te zbrodnie sami Niemcy dostarczając dowodów), mamy negacjonistów zbrodni terrorystów islamskich, mamy negcjonistów ewolucji, mamy nawet negacjonistów okrągłości Ziemi. A ja ciągle mam niedosyt, nigdzie nie czytałem o ludziach, którzy przeczą, że człowiek jest żyworodny. Czyżby naprawdę takich nie było? Nie  mogę w to uwierzyć.      
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 16-02-2010
Crystiano - Mam dowód na nieistnienie Boga   4 na 6
czyta posty Petera i nie grzmi ;-)
Autor: Crystiano  Dodano: 16-02-2010
Peter - ...  -8 na 10
Owszem, w Katyniu Polaków zamordowali hitlerowcy i są na to niepodważalne dowody:

www.kompol.type(*)c7644ca7940402c9f40e9793622db2

Prawda jest po stronie komunistów, a z twojej wypowiedzi wyśmiewającej źródło informacji bez podania żadnych merytorycznych argumentów wynika, że najzwyczajniej w świecie obawiasz się prawdy. A lęk przed prawdą na pewno nie toruje drogi postępowi nauki. Osoby, którym goebbelsowska i insza kapitalistyczna propaganda wyprała mózg nie zasługują na miano racjonalistów. Bowiem nawet gdyby dławili się dowodami, będą zaprzeczać prawdzie.
Autor: Peter Dodano: 16-02-2010
ROM-an - nie dla komunistów   1 na 3
Do Peter-:D,
Tak, a w Katyniu Polaków zamordowali Niemcy a najpewniej sami strzelili sobie w tył głowy. To forum które podałeś jest tak samo "dobrym" źródłem informacji jak Fronda. Komuniści i religijne oszołomy to tam sama nacja. Nawet gdyby się dławili dowodami to będą zaprzeczać prawdzie. Nie porównuj racjonalistów z komunistami bo komunista jak idea będzie zagrożona stanie się zbrodniarzem a racjonalista przyjmie nowe fakty. Tak działa nauka.
Autor: ROM-an  Dodano: 16-02-2010
Crystiano - Słuchać komunistów  0 na 2
w kwestii gułagu to tak jak słuchać neonazistów w kwestii holocaustu ;/
Autor: Crystiano  Dodano: 16-02-2010
Peter - :D  -4 na 8
Wygląda na to, że osobnicy pragnący być uważani za "racjonalistów" prześcigają w antykomunistycznych oszczerstwach samo Radio Maryja. A wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się jak to naprawdę było z tzw. gułagami, polecam referat Mario Sousy zamieszczony tutaj:

www.kompol.type(*)b29fd8525b7d2c5d21ab477d95afd1
Autor: Peter Dodano: 16-02-2010
Crystiano - Tradycja stwarzania pozorów  -1 na 1
w Rosji ma długą historię. Warto poczytać chociażby o wsiach potiomkinowskich. Z drugiej strony nie można chyba jednak porównywać łagrów i hitlerowskie lagrów, to jakby nie patrzeć zupełnie inna skala zbrodni.
Autor: Crystiano  Dodano: 16-02-2010
CHOLEWA - Moim zdaniem jest to   1 na 1
najlepsza krytyczna synteza Pańskiego pióra na temat dwu totalitaryzmów.Wydaje się że istotą zauroczenia ideologicznego jest propaganda, działająca na umysly jak wyśmienity szampan, podawany w pucharach przez intelektualistów pod wieloma względami toksykującymi innych.W Polsce przedwojennej takim zauroczeniem obdarzony był między innymi filozof pedagog W. Spasowski, autor "Wyzwolenia człowieka". Gdy odwiedzał on ówczesny Kraj Rad, pokazywano mu specjalnie przygotowane osrodki, o których Pan wspomina.Wspomniane prace różnych autorów są mi znane oprócz "Gułagu w oczach Zachodu".Nie można równiez nie wspomnieć o kłamstwach polityków, i to funkcjonujących w demokracjach zachodnich.Polityka i kłamstwo nie muszą chodzić parami.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 16-02-2010

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365