Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.544.248 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 243 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Pokarmem umysłu jest poznawanie. Żądza nie trwania czy przetrwania, jak mówisz, lecz pędu, postępu, odkrywania nowych prawd, wydobywanie ich z głębin ziemi, z tkanki roślin, z atomów i z bezmiarów gwiazd, z własnych myśli wreszcie. Poznawanie wszechświata, poznawanie siebie i poznawanie swojej roli we wszechświecie. Tu jest źródło wszelkiej wiedzy, tu kryje się motor nauki. I jakże możesz zmusić..

Dodaj swój komentarz…
CHOLEWA - Najgorsze jest to,   1 na 1
że nie można wymazać bolesnych wspomnień i emocji z nim związanych. Tak jest u mnie.Emocje jednak z czasem mogą maleć, wspomnienia nie.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 05-05-2010
Reklama
kognitywista - alternatywna interpretacja ?
Bardzo ciekawe i cenne badanie, choć na bardzo małej próbie. Zastanawiające, że automatycznie zinterpretowano przetrwałe emocje jako zdysocjowane od wspomnień, które zwykle są ich przyczyną. Całkowicie pominięto jesze jedną możliwą interpretację. Emocje u osób z amnezją nadal mogą być wywoływane przez wydarzenia zapisane w pamięci trwałej. Przyczyną problemu może być natomiast zaburzenie procesu PRZYPOMINANIA, czyli przechodzenia wspomnień z pamięci trwałej do tymczasowej (operacyjnej) - czyli inaczej niemożność wprowadzenia tych zapamiętanych wydarzeń w obszar uwagi.
Autor: kognitywista  Dodano: 06-05-2010
marcinbiotech - A
Dziwi mnie zdumienie pierwotnych autorów, gdy odkryli że emocje występują również u osób z amnezją, w końcu są one odbierane przez inne receptory i przechowywane w innych fragmentach mózgu. Z tego też względu występuje również część osób, po urazie mózgu, które mimo że pamiętają własne wesele czy narodziny dziecka a nie pamiętają emocji z tym faktem związanych.
Autor: marcinbiotech  Dodano: 06-05-2010
Poniecki
@kognitywista -  Bardzo celna uwaga. W koncu, dlaczego emocje mamy traktowac jako cos totalnie odmiennego od pamieci? Nawet jesli w momencie ich wystapienia najprawdopodobniej sa tylko reakcjami biochemicznymi, po pewnym czasie staja sie czescia pamieci (rowniez opartej na biochemii). I tak jak z pamiecia w komputerach: jedno, to miec cos zapisane w pamieci, a drugie to miec do tego dostep.
Zdarza sie, ze cos pamietamy, ale nie skad to wiemy.
Byc moze, ze uszkodzenie hipokampa nie do konca blokuje zapamietywanie? Ze emocje, jako cos bardziej pierwotnego, sa zapamietywane, chociaz ich kontekst nie.
Autor: Poniecki  Dodano: 07-05-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365