Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.020.961 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3996 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) dopóki stosujemy się do rygorów logiki akceptowanych w dociekaniach naukowych, dopóty nie ma śladów Boga, które dałoby się nieomylnie wyśledzić w świecie, niczego, co moglibyśmy z pewnością zidentyfikować jako Jego znaki.

Dodaj swój komentarz…
vanswirr - groźby karalne   16 na 16
Na miejscu Pana Agnosiewicza w stosunku do Pana mieczdamoklesa złożyłbym doniesienia o popełnieniu dwóch przestępstw - groźby karalnej z art. 190 kk, oraz, po ustaleniu sprawcy, prywatny akt oskarżenia o zniewagę. Jak policja potrafiła tak ładnie i szybko znaleźć człowieka który umieścił w sieci odcinki koziołka matołka, to tu tez nie powinna mieć problemu z ustaleniem IP.
Autor: vanswirr  Dodano: 22-03-2013
Reklama
getytlimo2  -50 na 50
Od dłuższego czasu w kwestii składania donosów widzę w naszym Mariuszku pierwszorzędny talent; aż żal, że tak późno nam przyszedł na świat. Pewnie jesteś bardzo szczęśliwym człowiekiem...pozazdrościć..
Autor: getytlimo2  Dodano: 22-03-2013
marakondes - @getytlimo2  -42 na 44
Gdyby przyszedł wcześniej mógłby z tego dobrze żyć. W PRL-u donosicielstwo było cenione przez władzę. Myślę , że gdyby teraz  się dobrze zakręcił , to obecne władze też by doceniły donosy na podatników będących w szarej strefie. W budżecie braki duże.  
Autor: marakondes  Dodano: 22-03-2013
Rezler Marek - Takie są realia   11 na 13
Opisane w artykule realia nie stanowią w historii nowości. Punktem startu głównych poczynań każdej ze stron aktualnie rządzących, są sondaże i kartki wyborcze. Za Rydzykiem jest dobrych kilka milionów głosów wyborczych i zwrócenie ich przeciw sobie byłoby politycznym samobójstwem. Rydzyk nigdy nie obejrzy świata w pop-art, podobnie jak nigdy nie spotka to żadnego z purpuratów. Kruczków prawnych zawsze będzie dość, by znaleźć rozwiązanie korzystne dla nich - jak w przypadku właśnie Radia Maryja, czy Komisji Majątkowej. To państwo w państwie i próba wyprostowania tych spraw oznaczałaby śmierć polityczną. Tym ludziom wolno absolutnie wszystko, de facto są nietykalni. Przynajmniej w dzisiejszej Polsce. A wymiar sprawiedliwości    n i g d y   w dziejach świata nie był w pełni niezawisły i niezależny. To mit dobry dla teoretyków, pięknoduchów i bat na tych, którzy ośmielają się go kwestionować. Obecny układ wynika z braku stabilizacji sceny politycznej i niepewności kierunku rządów w przyszłości. Sędziowie i prokuratorzy też są ludźmi, też mają swoich przełożonych i trzeba to traktować jako sprawę oczywistą i naturalną. A krzyki, obelgi, wyzwiska i pogróżki... Cóż, to środowisko tak już ma, już nie umie inaczej. Taki koloryt.
Autor: Rezler Marek  Dodano: 22-03-2013
Yksiński   11 na 11
"Odbieram jednak wiele słów sympatii, posłowie nawet mówili, że zrzucą się na moją grzywnę."

Łańcuszek Św. Antoniego - wersja sądowa xD
Autor: Yksiński  Dodano: 22-03-2013
marakondes - nienawiść  -45 na 45
Nie chcę wnikać w szczegóły oskarżeń wobec RM,w  większości to naciąganie antyreligijnej procy. Chciałbym zwrócić uwagę na motywy tego donosicielstwa. Czy motywem jest dbałość o przestrzegania prawa w 3RP ? Czy jest to ideologiczna nienawiść wobec religii?Gdyby ks.Rydzyk nie miał przed nazwiskiem ks. , p.Agnosiewicz nie tropiłby jego poczynań. Ideologiczna nienawiść jest zalążkiem totalniactwa i jest niebezpieczna gdy przybiera polityczną formę. Można podać skrajny, ale dosadny przykład, cofnąć się do lat 30 w Niemczech, i zamiast na Rydzyków  faszyści  pisali donosy na Żydów. To jest podobna nadgorliwość motywowana nienawiścią ideologiczną, narodową. Nie znam przykładu, żeby katolicy z taką nadgorliwością śledzili poczynania ateistów. Myślę, że racjonaliści spod znaku ateizm powinni się  zastanowić, co w ich głowach gdzieś w świadomości  jest zakopane,czy to jest rozum, czy nienawiść. 
Autor: marakondes  Dodano: 22-03-2013
Stefan Dudziński - stefan   7 na 9
I właśnie uważam że trzeba poskromić język nawet gdyby nie wiadomo kogo sprawa dotyczyła.Można nie zgadzać się z panem Agnosiewiczem ale takie chamstwo pod jego adresem jest poniżej krytyki.A przecież jego poglądy nie są bezpodstawne i wiele ma racji ,ja ani za ojcem Rydzykiem ani za jego radiem nie przepadam napiszę to wprost co nie oznacza że będę się o nim wypowiadał tak jak niektórzy o panu Agnosiewiczu.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 22-03-2013
pawel_wr   23 na 23
Brawo za odwagę dla M.Agnosiewicza.


Dura lex , sed lex.
Autor: pawel_wr  Dodano: 22-03-2013
P.Kostuch - Dość tej hydry!   26 na 26
Ataki ze strony obrońców RM są żałosne. Porównanie racjonalistów do faszystów, a Rydzyka do Żydów, jest wręcz kryminalnym chamstwem wobec tych ostatnich. Chwała Mariuszowi za społecznictwo. Rydzyk nie jest człowiekiem, dla którego 3,5tys to byłby problem. Poza tym, z chęcią zobaczyłbym go w więzieniu, bo zdaje się, że już się tyle nazbierało. Gdyby zwykły dziennikarz gadał takie rzeczy, już dawno miałby przynajmniej areszt. To przerażające, że nasza prokuratura jest tak słaba, że się tego środowiska boi. To powinna być krótka piłka, a ludzie zajmujący się takimi sprawami, być dobrze chronieni. Nie jestem wielkim fanem organów ścigania, ale jak już są, to niech przede wszystkim walczą z prawdziwą mafią i prawdziwym zagrożeniem dla ludzi (wzniecanie nienawiści), a nie drobnymi machlojkami, czy setną częścią grama marychy w czyjejś kieszeni.
Autor: P.Kostuch  Dodano: 22-03-2013
Rafał Maszkowski - PKRD -> MKPRM -> mohery?   13 na 13
Słuchaczy RM jest ok. 1-1,5 mln, ale krąg sojuszników jest szerszy, obejmuje większość wyborców PiS-u, których liczba nieprzypadkowo jest podobna do liczby dominicantes (30%), chociaż zbiory te nie są tożsame. Ale nie każda z tych osób jest w stanie wytrzymać audycje RM, a bardzo niewiele TV Trwam.

PKRD mają oficjalnie aż 160 tys. członków, a na krajowe zjazdy dla dzieci przybywa 15 tys. dzieci. Naprawdę jest to ok. 3-4 tys. Wg danych ISKK z 2006 r. członków było 5 tys.
www.radiomaryja.pl.eu.org/teksty/pkrd

Myślę, że PKRD, mimo wielkich wysiłków, nie mają większego znaczenia. Tysiące martwych dziecięcych dusz przekłada się na niewielką liczbę młodzieży. Młodzieżowe Koła Przyjaciół RM padły kilka lat temu i RM teraz nawet nie próbuje ich wskrzeszać. Niewielkie efekty dała też współpraca z organizatorami innych kościelnych spotkań dla młodzieży i organizacjami, jak KSM. Obecnie RM próbuje werbować młodzież poprzez WSKSiM, w tym wyjazdowe zajęcia dla licealistów, oraz poprzez szkoły katolickie, ale z mizernym efektem.

Większy efekt i chwilowe zwiększenie słuchalności RM wziął się prawdopodobnie z mobilizacji środowisk kościelnych i pisowskich w związku z kampanią żądania przywilejów dla TV Trwam.
Autor: Rafał Maszkowski  Dodano: 22-03-2013
marakondes  -20 na 20
Ataki ze strony obrońców RM są żałosne.  Porównanie  racjonalistów do faszystów, a Rydzyka do Żydów, jest wręcz kryminalnym chamstwem wobec tych ostatnich
Nikogo nie atakuje,  wyraziłem swój pogląd i go uzasadniłem. Jeśli ktoś się nie zgadza to proszę o merytoryczne argumenty, na tym chyba polega racjonalizm, ten ateistyczny ma inne fundamenty? Proszę również zapoznać się z znaczeniem słowa "porównanie".  
Autor: marakondes  Dodano: 22-03-2013
Asphodelus - Motłoch kato-prawicowy.   11 na 11
Ogółem niektórzy z przedmówców dobrze scharakteryzowali tych ludzi. Są to skrzywdzeni przez własną nieporadność miernoty, które nie mogą się odnaleźć w Polsce po 1989 r. dlatego obarczają o wszystko winą ''okrągły stół''. Miałbym więcej czysto ludzkiego współczucia i litości dla nich, gdyby nie mieli oni w sobie tylu pokładów nienawiści do wszystkiego, co jest im obce, a jednocześnie nie byli leniwi (co jest też małym plusem) i przez to nie poszukiwali pracy jak inni.

Są w większości prości, z wykształceniem podstawowym, (choć jasne jest, że pewna ich grupa to inteligencja) dający się łatwo manipulować klerowi. Ich liczebność jednak maleje, gdyby tak NIE było, to PiS wygrał by swobodnie w 2011 roku.

Powyższa grupa to połączenie zwolenników i członków PiS, sympatyków i czytelników GP oraz zwolenników mediów Rydzyka. Lenistwo o którym wspomniałem to plus, bo nie mobilizują się aż tak bardzo, jak mogliby. (Co jest dobre dla nas) Większość dzieci (a zwłaszcza wnuków) pewno gdzieś 80% dystansuje się od nich i ich się wstydzi.
Autor: Asphodelus  Dodano: 22-03-2013
Asphodelus - Kwestia kibiców.   6 na 6
Kwestia kibiców. Część kibiców to potomkowie wyżej wymienionego motłochu, ale nie wszyscy, powiedziałbym, że mniejszość. Kibice nie są z natury wielkimi fanatykami katolickimi czy zwolennikami PiS-u. Za PiS-u byli wrogami... PiS-u. Katolickość jest tylko powierzchowna, tutaj niestety zawinił faktycznie Tusk, bo premier zapomniał, że lud pragnie tylko jednego: ''chleba i igrzysk'' i właśnie nieopatrznie zabrał ludowi igrzyska. Kibice zaś warunkowo popierają PiS i KK bo zdaje im się, że ci ''oddadzą'' im stadiony, ale starczy, że na arenie politycznej pojawi się populista który obieca ''igrzyska'', to kibice zapomną o swych obecnych idolach i przejdą na nowych ''objetnikarzy''.
Autor: Asphodelus  Dodano: 22-03-2013
Robert G. - Brawo!   17 na 17
Brawo!
I dla sędziny i dla p. Mariusza.
Doprawdy mając przeciwko sobie zajadłe mohery i patriotyczną młodzieżówkę w brunatnych koszulkach trzeba mieć prawdziwe cojones a nie kalesony aby publicznie wystąpić w takiej sprawie.
Ja mam wciąż nadzieję, że w Polsce nie powtórzy się scenariusz niemiecki sprzed 1933 roku. Tam przecież też większość nie chciała Hitlera, też się z niego przecież nabijali. W Toruniu hodujemy sobie takiego właśnie pseudointeligentnego przywódcę, doktora nauk mitycznych. W Warszawie mamy innego przywódcę o podobnie niewielkim wzroście co Adolf i podobnie rozdętym ego. Też się przecież z niego śmiejemy jak oni tam niegdyś z austriackiego malarza.
Tym bardziej cieszę się, że pan mecenas G. wziął się za łby z dawnym ojcem duchownym. Niech się zagryzą na chwałę ich boga.
Autor: Robert G.  Dodano: 22-03-2013
Jacek Tabisz   22 na 22
Wielkie barwa za odwagę Mariuszu! Dziękuję też za bardzo ciekawe przedstawienie tej sprawy. A trollom katolickim dziękuję za wspaniały przykład zła, jakie rodzą w ludziach wierzenia religijne, oraz wspaniałe przykłady tego, czym jest tzw. "moralność" chrześcijańska. To jest właśnie ta "religia miłości" tak? Współczuję wam, że Wasze umysły już są tak wyprane, że prawdopodobnie nigdy się już nie zmienicie, aby być uczciwymi, dbającymi o sprawiedliwość ludźmi. Tak jak czyni to Mariusz, który was tak oburzył. Ale wy już nawet nie potraficie tego zrozumieć... Bronicie ludzi chcących oblać kwasem sędzinę, kradnących pieniądze i arogancko zastraszających wymiar sprawiedliwości, jednocześnie bez żenady korzystających z protekcji politycznej. Straszna jest wasza kondycja trolle...
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 22-03-2013
"obudzone demony" - "rydzykowa wolska"   18 na 18
do "marakondes"
Jest faktem, że to "rydzyki" czyli katolicki kler i większość ich wiernych wyznawców, których antysemityzmu nauczonych prosto z ambon donosili na Zydów skazując Ich tym samym na śmierć w Niemczech, w Polsce i w innych krajach katolickich. Tej prawdy nie uda się wam zamazać. Antysemityzm w Polsce wciąż jest podsycany z kościelnych i medialnych ambon (radio maryja, tv trwam, fronda...) i już za samo to media te powiny być zlikwidowane, a ich główni zarządcy znaleźć się na sądowych ławach oskarżonych z zarzutami łamania prawa konstytucyjnego i karnego.
Oburzające jest, że w tej przestępczej działalności kościoła i kleru aktywnie współuczestniczą rządzący Polską od 1989 roku prezydenci, premierzy, senatorowie, posłowie, rząd i wymiar sprawiedliwości, czego jednym z najświeższych dowodów są wiernopoddańcze deklaracje watykańskich pachołków Komorowskiego i Tuska przy okazji zmiany na stanowisku naczelnego pasożyta w Watykanie.
W wyznaniowej Polsce w majestacie prawa dzieje się bezprawie.
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 22-03-2013
marakondes - litości !!  -13 na 15
@obudzone demony- tak,  księża donosili na Żydów ,ale też pewnie  mordowali ich osobiście, Watykan  współpracował z Hitlerem w zemście za ukrzyżowanie Jezusa. Ta czarna mafia nie zna granic obłudy, powinno się ich pozamykać , odizolować od ludzi zwłaszcza od dzieci, bo wiadomo jakie to pedofilskie bestie. Zadowolony ??? 
Ufff, poziom dyskusji się nie zmienia na tym portalu !! Tylko trolle katolickie czasami go zaniżają . 
Autor: marakondes  Dodano: 22-03-2013
chyzwar - ot tak   14 na 14
jak zwykle przyjemnie się czyta, dobry, rzeczowy tekst p. Agnosiewicza.

trollami katolickimi nie należy się przejmować, ale niepokoi mnie, że jest ich coraz więcej. Obawiam się, że katoprawica będzię zdobywała coraz większe poparcie, bo idzie kryzys czyli czasy niepewne, a wtedy szuka się Autorytetów.

Chyba, że racjonaliści się zaktywizują.
Autor: chyzwar  Dodano: 22-03-2013
getytlimo2 - Najazd trolli  -5 na 7
Pamiętam, parę miesięcy temu 'racjonaliści.pl' mieli fazę na ignorowanie tzw. trolli. Co by się nie napisało, zero reakcji, taka umowa była. Myślałem, że po tym wpisie od nowa będę musiał zakładać konto, a tu proszę..tyle poparcia. Nie wiem tylko, czemu prezes narzeka na naszą kondycję, powinien się cieszyć, coś tu nie gra.
Autor: getytlimo2  Dodano: 22-03-2013
galvani   13 na 13
Kościółek i jego przdupasy jak zwykle pokrzwdzeni przez cały Świat. Znaleźli się bezbożnicy, którym nie podoba się dewotka nie przestrzegająca prawa. Mało tego, obrywa się biskupowi pijaczkowi, nawet nieomylny papież zostaje szargany. Wy, religianci macie paragraf o obrazie uczuć religijnych i szczujecie nim ludzi kultury, polityków a najbardziej zwykłych szarych zjadaczy chleba. Macie swoich łapsów, ktorzy tropią nieprawomyślnie myślących i denuncjujecie ich bez najmniejszch skrupułów. To kablowanie wcale was nie boli. Oj wy biedne żuczki jeszcze tylko brakuje wpisów o tych misjonarzach, co to ich "dzicy" żywcem jedli...
Autor: galvani  Dodano: 22-03-2013
Asphodelus - @ odpowiedź do chyzwar   10 na 12
Mnie się jednak wydaje, że trolli katolickich jest coraz więcej, tylko zaczęli się aktywizować. Mają komputery i Sieć- zaczęli pisać ale realnie kończy się na happeningach i pokrzykiwaniach. Liczba ich się nie zwiększa, ja jako żak widzę na uczelni pewne zaktywizowanie radykalnej prawicy, ale nie dość że jest ich mało, to mnie samemu udało się u niektórych zasiąść ziarno niepewności w ich przekonaniach.

Co do Autorytetów, to dla większości młodych na pewno to nie będzie katoprawica, u mnie w uczelni jest katoprawicy gdzieś 15-20%. Relatywnie mało.

Problemem jest co innego- mianowicie to, że rząd który miał być liberalny nie spełnia obietnic a Polsce potrzeba moim zdaniem jakiejś nowej partii Centroliberalnej, póki co i tak nie jest jeszcze tak tragicznie, jak by być mogło, na plus dla Normalnych Polaków dodam, że środowisko KK-PiS-SP-Rydzyk-GP-MW-ONR ustawicznie się ośmiesza. Jak można poważnie traktować nacjonalistów czyniących błazeństwa w szkołach wyższych, ''marsze krzyżowe'' czy brednie o zamachu? Zresztą oni zrobili już coś co jest dla mnie niewybaczalne- ukradli patriotyzm, powiedzieli: ''tylko katolik może być Polakiem'' czyli de facto wykluczyli 50% Polaków ze społeczeństwa. Że nie wspomnę obelg jakimi plują codziennie na nas.
Autor: Asphodelus  Dodano: 22-03-2013
Szarycz Zbigniew - w kwestii formalnej...  0 na 4
Sędzina to żona sędziego, rozprawę prowadzi sędzia.
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 22-03-2013
Mariusz Agnosiewicz - Sędzina   1 na 1
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 22-03-2013
Asphodelus - ''mieczdamoklesa''
Panie Mariuszu a w sprawie tego człowieka o pseudonimie ''mieczdamoklesa'' to zamierza pan na serio formalnie wejść na drogę sądową czy sobie odpuścić? Zdaje sobie sprawę że polska Prokuratura i Policja rzadko interweniują w sprawie internetowych bluzgów, choć oczywiście można by wykryć IP sprawcy.
Autor: Asphodelus  Dodano: 23-03-2013
Mariusz Agnosiewicz - odp.
Ten email dostałem 28 lutego 2012. Radzono mi, bym zgłosił to na policję i nawet miałem taki zamiar, lecz nie miałem wówczas na to czasu i tak minęło. Dziś, po ponad roku, trudno byłoby mi uzasadnić, że odczuwam groźbę jako realną.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 23-03-2013
Szarycz Zbigniew - sędzia sędzina
@Agnosiewicz - skoro chce Pan być taki nowoczesny - OK. Ale niech Pan już wtedy nie miesza i używa jednej nazwy w jednym artykule.
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 23-03-2013
kraken  -2 na 2
Mariusz-dzieki za obszerne wyjasnienia,ale......Czy aby nie robicie im wszystkim(mam na mysli srodowisko moherowo-maryjno-ryjowe) zbyt wielkiego zaszczytu walkujac temat>Ja rozumiem niebywaly w historii III RP precedens pojawienia sie tego przekretasa przed obliczem Temidy(chyba zadzialala tu obawa,ze TYM razem,moze zostac doprowadzony pod "opieka" dwoch roslych glin),ale moim zdaniem,walkowanie tematu,a wlasciwie drobnego incydentu, tylko ich dodatkowo rozzuchwala.Wprawdzie kropla drazy skale nie sila,lecz czestotliwoscia kapania,ale czy nie lepiej zastosowac metode niczym na zbyt jazgotliwego kundla zza plotu,ktoremu,jesli robi sie zbyt dokuczliwy,najlepiej- nasikac na pysk...POMAGA!!! Sprawdzilem niejednokrotnie
Autor: kraken  Dodano: 24-03-2013
"obudzone demony" - "Miłośnik zwierząt"   1 na 5
“Ofiarną i wytrwałą walkę z okrucieństwem wobec zwierząt uważam za walkę o godność, kulturę i wyższą cywilizację naszego społeczeństwa.”
/ Maria Dąbrowska /

Do "kraken".
Najchętniej to teraz Tobie "nasikali byśmy na pysk"...
W ostatnim zdaniu swojego komentarza popisałeś się typowo chrześcijańskimi wartościami zalegającymi jak widać jeszcze w zakamarkach Twojej osobowości.
Proponujemy pamiętać, że porównywanie ludzkich zachowań do zwierzęcych ubliża zwierzętom.
Trzeba było zwrócić uwagę włacicielom hałaśliwego pieska, bo piesek nigdy nie hałasuje bez powodu, ale do tego już nie starczyło Ci odwagi... Lepiej "nasikać psu na pysk..."
...i jeszcze do tego pochwaliłeś się swoim "bohaterskim czynem" publicznie...
PS.
Z pozostałą częścią Twojej opinii również się nie zgadzamy. Naszym zdaniem Mariusz Agnosiewicz postępuje ze wszech miar słusznie. Każdy bowiem szczegół zuchwałego panoszenia się kleru w Polsce powinien być ujawniany, piętnowany i traktowany zgodnie z obowiązującym prawem.
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 24-03-2013
Mariusz Agnosiewicz - odp.   1 na 1
Szarycz: Używanie obu form nie jest błędem. Dawniej używałem jedynie "sędziny", gdyż to forma wg mnie elegantsza, ale gdy okazało się, że sporo ludzi nie zna współczesnego znaczenia tego wyrazu i czuje potrzebę "poprawiania" mnie, zacząłem stosować obie formy, niejako edukacyjnie. Jak widać powyżej, jednak nie naprowadza to na trop i nadal pojawiają się "poprawiacze".
Kraken: Od zamykania oczu problemy cudownie nie znikają. RM to nie jest jakiś malutki oszołomek grasujący po portalach i starający się wszczynać awantury. To jest poważny gracz społeczny, nawet jeśli, jak słusznie koryguje mnie Rafał Maszkowski, dane na temat jego wpływu są "przeszacowane".
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 24-03-2013
Hotbit - @marakondes - @getytlimo2   3 na 3
Donos w Polsce źle się kojarzy w związku z PRL, gdzie władza i państwo były uznawane ogólnie przez narzucone z zewnątrz. W obszarze, w którym obywatele szanują prawo państwa, donos jest wręcz szlachetnym obowiązkiem. Również w PRL donos na X-a, który np. po pijanemu śmiertelnie potrącił Y-ka i uciekł nie był negatywnie odbierany.

Al Capone został skazany nie za morderstwa, ale za podatki. Od dawna wiadomo, że im silniejsza mafia tym głębiej ma zamiecione pod dywan brudy. Przedstawiciel(ka) władzy, który(a) jawnie i bezczelnie łamie prawo - to niewątpliwie poglądowy okaz katolickiej niemoralności.
Autor: Hotbit  Dodano: 25-03-2013
marakondes - @Hotbit  -4 na 4
Czym innym jest donos na złodzieja, mordercę , czym innym na kogoś kto zapłacił grzywnę za kogoś. Zwłaszcza, że  osoba skazana została dlatego, że nie miała głupiego pozwolenia na zbieranie pieniędzy. Żebrak też musi mieć takie pozwolenie od urzędnika ? Absurd !  To sprawa osoby dającej i proszącej , a nie urzędnika. Pan Agnosiewicz wszyskim tak  wnika? To nienawiść  do religii jest motorem napędowym tej nadgorliwości. A nienawiść ubrana w polityczny garnitur rodzi totalitaryzm. 
Autor: marakondes  Dodano: 25-03-2013
Hotbit - @marakondes   3 na 3
Czy my mówimy o tej samej osobie? Myślałem że chodzi o posłankę Annę Sobecką, osobę znajdującą się u szczytów władz sporego państwa znajdującego się w centrum Europy. Nie wiedziałem że Rydzyk wziął kasę od jakieś żebraczki - Sobeckiej.

Wiesz marakondes, można wybaczyć portierowi Nowakowi, że nie potrafi zrobić zastrzyku, ale nie można tego wybaczać dyplomowanej pielęgniarce Kowalskiej.
POSŁANKA na Sejm RP Sobecka, osoba która powinna dawać przykład społeczeństwu, osoba tworząca prawo zwyczajnie na to prawo pluła w świetle kamer. Nie widzisz wagi tego zdarzenia?
Autor: Hotbit  Dodano: 25-03-2013
marakondes - @Hotbit  -1 na 1
Jeśli chcesz oceniać postawę posłów wobec prawa naturalnego, sprawiedliwości, normalności, zdrowego rozsądku , to jeśli p.Sobecka na to prawo pluje , to inni posłowie uchwalając prawo w Sejmie na te zasady rzygają. Zgoda, p.Sobecka złamała prawo, no i co, wielkie przestępstwo popełniła ? Pan Agnosiewicz jest oburzony i  kapuję, dlatego, że tak ceni praworządność ? NIE !Dlatego jest kapustą, bo w środku ma nienawiść do Kościoła, księży.Gdyby p.Agnosiewicz  był rasistą , a ks.Rydzyk murzynem , też by wnikał. Gdyby p.Biedroń złamał prawo , p.Agnosiewicz by doniósł na niego ? Nie ma innych problemów, niż bawić się w prawnego pedanta ? Pluciem na zdrowy rozsądek nie jest prawo, które nakazuję pytać się urzędnika, czy Kowalski może prosić od Nowaka jałmużnę ? To was nie oburza ? To jest przykład jak ideologiczna nienawiść wypacza normalność w relacjach między ludźmi, bo to ksiądz, murzyn, Żyd ! 
Autor: marakondes  Dodano: 26-03-2013
Robin99
@marakondes
Skąd ty wiesz tyle o nienawiści pana Agnosiewicza? Jesteś psychologiem? Bo widzę, że stworzyłeś na szybko profil psychologiczny tej osoby. Widocznie inaczej odbierasz rzeczywistość, jeżeli nie widzisz wagi występku pani Sobeckiej. Sąd na szczęście zauważył. Już parę razy tu pisano dlaczego, więc nie będę tego powtarzał. A to, że skupiamy się na konkretnych osobach i konkretnych tematach? Widocznie zapomniałeś na jakim portalu się udzielasz. A portal ten jest wynikiem reakcji na pewne rzeczy dziejące się w Polsce. I wierz mi byłbym szczęśliwy gdyby taka strona jak racjonalista nie musiała istnieć.
Brakuje mi w twoich wypowiedziach, że donos ten jest atakiem na kościół:)
Tak z ciekawości, co to jest prawo naturalne?
Autor: Robin99  Dodano: 26-03-2013
Mariusz Agnosiewicz - odp.   2 na 2
Ignorowanie rejestrowania i nadzoru nad zbiórkami publicznymi prowadzi właśnie do takich nadużyć jak zebranie milionów na stocznię od naiwnych, często zdesperowanych i pokrzywdzonych przez transformację ludzi, które następnie nie są przekazane na to, co było w celu zbiórki, lecz na budowę własnego imperium. Można dyskutować sens tego prawa, lecz twierdzenie, że karanie za jego nieprzestrzeganie to niegodziwość uznaję za rodzaj upośledzenia intelektualno-moralnego z którym dyskutować się nie da.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 26-03-2013
marakondes  -1 na 1
@Robi99 Piszę o motywach p.Agnosiewicza, nie opisuje stanu psychicznego.Według mnie  to antyreligijno-ideologiczno-emocjonalny stosunek do KK, który można porównać do  relacji rasista-murzyn, faszysta-Żyd, są tam emocję i ideologia, a tym samym fałsz i nienawiść. Nikt normalny nie zawraca sobie głowy p.Sobecką i ks.Rydzykiem . Pan Agnosiewicz tak się przejmuję "oszukanymi" moherami ks.Rydzyka ?Czemu "oszukani" nie wieszają psów na Rydzyka i nie podają go do sądu? Tylko robi to Robin Hood z racjonalista.pl? zapomniałeś na jakim portalu się udzielasz. A portal ten jest wynikiem reakcji . No właśnie ten portal to racjonaliści , a nie ideolodzy ateizmu nienawidzący wszystkiego co z wiarą związane. Ateiści nie mają monopolu na racjonalizm,można wniknąć i pokazać, że bliżej im do irracjonalizmu. W google znajdziesz co to prawo naturalne. @Agnosiewicz- RM poinformowało  osoby,które wpłaciły kasę na stocznie, że mogą otrzymać zwrot pieniędzy, a jeśli chcą to mogą przeznaczyć to na RM i tyle, nikt nikogo nie oszukał. Jeśli ktoś nie zna szczegółów,rzuca oskarżenie to w moim przekonaniu jest to rodzaj upośledzenia intelektualno-moralnego z którym dyskutować się nie da. 
Autor: marakondes  Dodano: 26-03-2013
Mariusz Agnosiewicz - odp.   1 na 1
Marakondes, przestań się zapluwać nad moimi motywami o których guzik wiesz. Jak chcesz dać upust swej złości, idź z tym na jakieś forum katolickie, bo tutaj miejsca na to nie ma. Co do Radia Maryja: nie wiem czy jesteś z nim związany czy tylko tak naiwny, że piszesz te brednie o domniemanych zwrotach i naprawdę trudno na poważnie na to odpowiadać, lecz postaram się... Zbiórka Rydzyka, ogłoszona niejako w konkurencji do zbiórki Solidarności, która została należycie ogłoszona, spożytkowana i rozliczona - pozostała w ścisłej tajemnicy. Osoby związane ze zbiórką i dający kasę owszem mieli pretensje, lecz nie słuchano ich. Przez długie lata odmawiano im śledztwa w tej sprawie. Jedyna osoba spoza RM, która była wtajemniczona w zbiórkę i zaczęła zgłaszać pretensje do Rydzyka, niestety miała pecha szybko zginąć tragicznie w tzw. niewyjaśnionych okolicznościach (utrata panowania nad samochodem na prostej drodze). Rydzyk owszem z czasem ogłosił, by spławić pytających, że kto chce może dostać zwrot. Nie wiem czy ktoś się odważył (nie ma żadnej możliwości sprawdzenia tego), lecz wymagano dowodów wpłaty. A ile osób trzyma np. dowody przekazu pocztowego?
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 26-03-2013
Rafał Maszkowski - wpływy RM
> To jest poważny gracz społeczny, nawet jeśli,
> jak słusznie koryguje mnie Rafał Maszkowski,
> dane na temat jego wpływu są "przeszacowane".

Odnosiłem się do znacznie przesadzonej liczebności członków PKRD i uczestników zjazdów dla dzieci. Natomiast jeżeli chodzi o popierających w starszym wieku, to dane o słuchalności RM nie obejmują całości problemu, a więc można mówić nawet o niedoszacowaniu.
Autor: Rafał Maszkowski  Dodano: 26-03-2013
sylwek9990 - w sumie to się cieszę
Uuu... Radio, które rządzi krajem w końcu musi upaść i "my się już o to postaramy"/...
Autor: sylwek9990  Dodano: 08-09-2015

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365