Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
190.494.869 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 667 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Julio VALDEÓN BARUQUE, Manuel TUŃÓN DE LARA, Antonio DOMINGUEZ ORTIZ - Historia Hiszpanii
Anatol France - Bogowie pragną krwi
Artur Patek, Jan Rydel, Janusz J. Węc (red.) - Najnowsza Historia Świata tom 4 1995-2007

Znajdź książkę..
Sklepik "Racjonalisty"
Friedrich Nietzsche - Antychryst
Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie mowy sejmowe

Złota myśl Racjonalisty:
"Napatrzył się i wciąż nie mógł zrozumieć - co za fatum wisi nad tym nieszczęsnym krajem, co za przekleństwo, że jeśli nawet pojawiał się tu ktoś porządny, to albo zaraz znikał nie wiedzieć gdzie, albo po fakcie okazywał się zupełnie inny i tak czy owak do wyboru zostawali tylko kretyni i złodzieje, świnie i dupy wołowe, cynicy i nieudacznicy - i proszę, wybieraj, chciałeś wolności, chciałeś demokracji..
 Kościół i Katolicyzm » Doktryna, wierzenia, nauczanie » Święci i poświęceni

Zjawy i rozpraszanie uwagi
Autor tekstu:

Tłumaczenie: Krzysztof Achinger

Lawrence Murphy był złym człowiekiem. Był księdzem z Wisconsin, który molestował ponad 200 chłopców, a tragizmu dodaje sprawie fakt, że owi chłopcy byli głusi. Polowanie na najsłabszych i najbardziej podatnych było najwyraźniej jego życiową misją. Co więcej, był to skandal, o którym bezpośrednio doniesiono kardynałowi Ratzingerowi, jako pełnomocnikowi watykańskiemu; jego pełnomocnictwo polegało na przerzucaniu winnych, aby ukryć ich zbrodnie i dać im możliwości nowych polowań.

No cóż, Watykan znalazł wreszcie w swej czarnej (ale złoconej!) i wyschłej skorupie serca, że trzeba coś zrobić dla Wisconsin: pobłogosławili objawionego ducha. Ho ho! To od razu wszystko naprawi!

Kościół zadeklarował, że widzenie z 1859 blond Marii unoszącej się między drzewami było prawdziwe i godne więc lokalny Kościół katolicki jest bardzo zajęty poszerzaniem swojego parkingu by poradzić sobie z napływem łatwowiernych pielgrzymów, którzy zgromadzą się na miejscu wyobrażając sobie unoszącą się cheerleaderkę Jezusa.

Jest to także śmieszna historia. Belgijska imigrantka, Adele, Adele twierdziła, że widziała postać:

Gdy dotarli do wgłębienia, Adele widziała piękną panią, ubraną w błyszczącą biel z żółtą szarfą wokół pasa. Jej suknia opadała do stóp w zgrabnych fałdach. Miała koronę z gwiazd wokół swojej głowy, a jej długie, złote, faliste włosy opadały luźno na ramiona. Biło od niej takie niebiańskie światło, że Adele z ledwością mogła jej spojrzeć w twarz.

Wiesz, co naprawdę sprawiło ten cud? Adele towarzyszyły dwie kobiety, które nie widziały ani nie słyszały unoszącej się pani.

„Adele, kto to? — zapytała jedna kobieta. "Dlaczego nie możemy jej widzieć, tak jak ty?" - wyłkała druga.

„Uklęknijcie" — powiedziała Adele — „Pani mówi, że jest Królową Nieba". Nasza Błogosławiona Pani odwróciła się, spojrzała łaskawie na nie i powiedziała: „Błogosławieni, którzy uwierzyli, a nie widzieli". Co tu robicie bezczynnie… gdy wasi towarzysze pracują w winnicy mego Syna?"

I to ustawia wszystko. Musiał to być magiczny manifest, skoro był niewidzialny. Niewidzialna i blond, dokładnie tak wyobrażam sobie semicką kobietę z Bliskiego Wschodu. A zdanie, że jesteś błogosławiony, jeśli nie widzisz, to najwyższy katolicyzm.

Inną śmieszną rzeczą jest fakt, że nawet księża czuja się nieswojo, świadomi, że to wszystko wygląda raczej jak dogodny zbieg okoliczności.

Przywódcy katoliccy opisali zrządzenie z Wisconsin, jako radosną wieść dla czasu próby Kościoła katolickiego, który przeżywa trudności związane z wykorzystywaniem seksualnym.

„Jest to dar dla wiernych" — powiedział ksiądz Johann Roten, dyrektor International Marian Research Institute na Uniwersytecie w Dayton.

„Oczywiście można powiedzieć, że wyciągnięto to z piwnicy, aby usunąć problemy dzisiejszego Kościoła" — powiedział w wywiadzie telefonicznym. „Ale miejmy nadzieję, że będzie to miało korzystny wpływ na ludzi, pokazując im, że są sposoby na życie w wierze, które są bardzo czyste".

Taa, jakie?

Nieważne! Mamy księży gwałcących dzieci! Wymaga to odwrócenia uwagi przy pomocy niewidzialnej blondynki, nieważne, że to bezczelna sztuczka, zaraz usłyszymy wszystkie wyświechtane frazesy!

Tekst oryginału.

Pharyngula, 28 grudnia 2010r.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
Skrajna lewica i skrajna prawica: rozróżnienie bez różnic
Ateistki

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (9)..   


« Święci i poświęceni   (Publikacja: 04-01-2011 )

 Wyślij mailem..     
Wersja do druku    PDF    MS Word

PZ Myers
Ur 1957. Amerykański profesor biologii na uniwersytecie w Minnesocie, prowadzi również popularyzujący naukę blog Pharyngula.

 Liczba tekstów na portalu: 109  Pokaż inne teksty autora
 Najnowszy tekst autora: Prawdziwi Naukowcy™ nie pozwalają, by dowód przeszkadzał teorii
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 800 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365