Racjonalista - Strona głównaDo treści
System prodemograficzny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-08-2011 12:19sceptymucha (moderator, 11470 punktów)System prodemograficzny
Ocena 7 na 7
Witam!
Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce.
Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny.
Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#331
08-09-2011 12:29
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal
Oczywiście. Ale takie myślenie to efekt braku edukacji. Nie powinno się traktować aborcji jako antykoncepcji, to ma być tylko droga wyjścia, gdy antykoncepcja zawiedzie. Ale antykoncepcji trzeba nauczyć, nikt sam z siebie nie wie, jak zrobić, żeby zminimalizować ryzyko niechcianej ciąży.
Moim zdaniem droga powinna być inna, wręcz odwrotna, niż stosowana. Obecnie robi się to tak: najpierw zakazać, a potem może ewentualnie nauczyć, ale niekoniecznie. A powinno być: najpierw nauczyć, a potem nie trzeba będzie zakazywać.
Znów zwyciężyło u mnie myślenie życzeniowe, no...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#332
08-09-2011 12:48
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal

>Ja nic nie pisze o umieraniu, tylko o wadze postulatów 97% populacji do wagi postulatów 3% populacji.
Zależy od postulatów.
Jeśli 97% populacji zażąda, by rzodkiewka była żółta, to najwyżej można postukać się w czoło i taką wyhodować. Jeśli te same 97% zażąda śmierci pozostałych 3%, to dla mnie to wystarczający powód, by owe 97% wysłać do innej galaktyki. Najlepiej niezamieszkałej.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#333
08-09-2011 13:02
 Ocena 2 na 2
hubin (2274 punktów)Odp: System prodemograficzny

>Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy
>zależny od dochodu liczonego na członka rodziny.

Zastanówmy się jak powstał pewien wyż demograficzny w Polsce?
Otóż pewien jenerał wprowadził stan wojenny, pokolenie które wtedy powstało było nazywane Zemstą Jaruzela.

"Hipoteza" brzmi: jeżeli nie masz nic innego do roboty będziesz się mnożył.

Rozwiązanie proste, wiemy że skuteczne, i nie trzeba mieszać w to Urzędów skarbowych które niekoniecznie sobie poradzą z dodatkowym obciążeniem.

PS
Drwię z tematu dyskusji, jeżeli uważasz że należy działać w kierunku zwiększenia przyrostu naturalnego to cóż działaj we własnym zakresie...


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

#334
08-09-2011 13:38
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal

>Jakoś nie zauważyłem obywatelskich inicjatyw ustawodawczych łagodzących ustawę aborcyjną - może ta "duża część obywateli" nie jest taka duża?
Było 1,5 miliona podpisów z żądaniem referendum w tej sprawie, sejm to olał, były inicjatywy złagodzenia tej ustawy ( obywatelskie i poselskie)odrzucane na wejściu albo przez marszałka albo przez sejm.
>Jest jeszcze abstynencja seksualna , a tak na poważnie to wolałbym żeby to ybł środek ostateczny a nie podstawowy.
Dobra rada dla impotentów wszelkiej maści.
>Sposób jest prosty i oczywisty - 100% podatek - więcej się nie da, no chyba że coś Vincent by wymyślił , ale ja nie postuluję zwiększenia dochodów państwa, tylko ich zmniejszenia tak aby WIĘCEJ zostało u ludzi i żeby przynajmniej ci co chcą nie decydowali się na aborcję"bo z kolejnym nie dam/-y sobie rady"
Gdyby to było takie proste to też by cię Nobel nie ominął.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#335
08-09-2011 13:44
 Ocena 3 na 3
Przemek J. (3008 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
Czego to miało dowieść w temacie dyskusji?

Jak dla mnie to tylko dowiodłaś, że masz ograniczony dostęp do informacji lub nie umiesz szukać. Ja osobiście wiem o ginekologu skazanym za dokonanie aborcji, odsiadującym wyrok, bo żona musiała zmienić lekarza.

#336
08-09-2011 14:27
 Ocena 3 na 3
Chlodwig (10939 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal
>Rozmnażają się
To potrafi każdy idiota.
Ilość nie przechodzi w jakość.

#337
08-09-2011 14:48
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal

>Rozmnażają się
Po co? Wlasnie widzialam taki produkt (piaty) beztroskiego rozmnazania sie. Mamusia przywiozla do Danii, ale pracy nie znalazl- bez jezyka, wyksztalcenia i prawa jazdy.

Konowal (6291 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Chlodwig
>>Rozmnażają się
>To potrafi każdy idiota.
>Ilość nie przechodzi w jakość.
>
Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi i.czaplicka
>>Rozmnażają się
>Po co? Wlasnie widzialam taki produkt (piaty) beztroskiego rozmnazania sie. Mamusia przywiozla do Danii, ale pracy nie znalazl- bez jezyka, wyksztalcenia i prawa jazdy.

To dostanie zasiłek - co się martwisz.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

#340
09-09-2011 13:00
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal

>Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.
A sądzisz, że będzie się im płacić więcej, jak "odpowiednia ilość" będzie żyła z socjalu?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#341
09-09-2011 13:08
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal

>To dostanie zasiłek - co się martwisz.
A moja emerytura zostanie pomniejszona o ten właśnie zasiłek.
Z mojego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ów produkt beztroskiego rozmnażania nie istniał.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#342
09-09-2011 14:50
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Meretseger
Wiedza to jedno, sytuacja to drugie. Moim zdaniem ważniejsza jest poprawa sytuacji ludzi tak żeby mieli nieograniczony niczym wybór, bo na razie rozwiązania idą tylko w kierunku usunięcia, skutków a nie przyczyny

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Meretseger
>>Powiedz to emerytom, którym płaci się grosze bo nie ma odpowiedniej ilości.
>A sądzisz, że będzie się im płacić więcej, jak "odpowiednia ilość" będzie żyła z socjalu?
Jak ktoś nie umie zagospodarować ludzi to niech się nie pcha do rządzenia.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Konowal (6291 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Meretseger
>>To dostanie zasiłek - co się martwisz.
>A moja emerytura zostanie pomniejszona o ten właśnie zasiłek.
>Z mojego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ów produkt beztroskiego rozmnażania nie istniał.
Żeby sie ubrać i pobawić będzie musiał gdzieś zarobić , choćby w szarej strefie czyli coś wytworzy, ba nawet może kiedyś zmądrzeć i stać się produktywnym obywatelem, zaś jak go nie będzie TO NA PEWNO NIE ZOSTANIE PODWYŻSZONA Twoja emerytura

Ba po pewnym czasie zostanie NA PEWNO obniżona bo coraz mniej będzie ludzi w wieku produkcyjnym . Krótkowzroczną masz politykę. No chyba że zamierzasz być odpowiedzialnym obywatelem i żyć tylko do 65 roku życia(obecnie).

#345
10-09-2011 12:33
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: System prodemograficzny
W odpowiedzi Konowal
>Wiedza to jedno, sytuacja to drugie. Moim zdaniem ważniejsza jest poprawa sytuacji ludzi tak żeby mieli nieograniczony niczym wybór, bo na razie rozwiązania idą tylko w kierunku usunięcia, skutków a nie przyczyny
Racja. Poprawa sytuacji ludzi zawsze jest najważniejsza. Ale to takie bardzo ogólne i w dodatku też życzeniowe

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365