 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2011 12:19 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | System prodemograficzny
7 na 7 | Witam! Wątek powstał jako kontynuacja rozmowy z mbieleckim. Od problemów aborcyjnych przeszliśmy do kwestii, jak dbać o przyrost naturalny. W końcu głupio rozmawiać o aborcji, gdy dla dorosłych ludzi nie ma pracy, nie mówiąc o tym, że nie ma pieniędzy na domy dziecka, czy dożywianie biedniejszych. Jeśli chcemy zachęcać do rodzenia dzieci, to powinny one przychodzić na świat, w którym godnie będą mogły żyć i gdzie będzie dla nich miejsce. Padła pierwsza propozycja, jak zachęcić do robienia i wychowywania dzieci: Podatek dochodowy zależny od dochodu liczonego na członka rodziny. Zapraszam do dyskusji, czy warto coś zmieniać w kierunku prodemograficznym. Może nie warto? Jeśli warto, to co należałoby zrobić.
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#361 7 na 7 | maruda (5550 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Czemu teiści nie chcą/nie potrafią zrozumieć że religia to szaleństwo z doklejoną dobrotliwą buźką? - to pytanie intryguje mnie od dawna.> Bo Hitler,Chrześcijanin nie słyszałem by się wypisywał z organizacji zwanej chrześcijaństwem, a KPK kanon 11 mówi że każdy ochrzczony jest po wsze czasy ich. Zresztą nigdy nie przeszedł naszej procedury wypisywania się tej z dwoma świadkami, kościół by o tym wspominał przy każdej okazji. > Stalin,Podobnie jak wyżej, uczęszczał do seminarium duchownego w Tbilisi. Popraw się i nie opowiadaj więcej bajek.
Księża są satanistami bo ubierają się na czarno. |
#362 12 na 12 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Che Gevar Guevara, jesli już się na niego powołujesz. A co oni mają wspólnego ze mną (poza wątpliwym w niektórych przypadkach ateizmem)? Ja się z nimi nie identyfikuję. Natomiast wierzący identyfikują się z całym Kościołem. Czyli z Robertem Bellarmino, Heinrichem Kramerem, Konradem z Marburga, Tomasem de Torquemada, Bernardem Gui, Rodrigiem Borgia, magdalenkami z Irlandii i biskupem Paetzem.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#363 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | . > Bo Hitler, Stalin, Pol Pot, Kim Ir Sen, Che Gevar, Mao itd.Wszystko to, to para-religie oparte na głębokiej wierze, a wiara im głębsza tym głupsza i łatwiej prowadząca do zbrodni w imieniu ortodoksji, jej bogów i jej kapłanów. Gestapo i NKWD uczyło się metod od Świętej Inkwizycji. Stara dobra tradycja prześladowań innowierców i odstępców od wiary. Miłego dnia. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | No jak miło - Ty wybierasz z kim się identyfikujesz za siebie i za innych. Może jeszcze byś podliczyła trupy ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#365 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Zaś oczywistym jest, szczególnie dla chrześcijan, że niektóre prawa są niezmienne i nieważne czy zostaną tak czy siak przegłosowane w jakimś ciele ustawodawczym, co nie jest takie oczywiste dla ateistów.Ateiści, którzy znają historię chrześcijaństwa - a jest takich bardzo wielu - wiedzą, że prawa głoszone przez chrześcijaństwo są bardzo zmienne w czasie. Chrześcijaństwo oczywiście ma swój system etyczny i nie mam nic przeciwko temu, aby chrześcijanie go przestrzegali dyscyplinowani przez swoje środowisko i kapłanów. Ale obrzydliwością jest narzucanie - tego swoistego dla chrześcijaństwa, irracjonalnego systemu - całemu społeczeństwu. Ponieważ sprawy katolicyzmu do Pana nie docierają napiszę o Świadkach Jehowy. Uważają oni zgodnie z "Księgą Kapłanów" że dusza jest związana z krwią i dlatego żądają nie przetaczania krwi. Jako racjonalistę szlak mnie trafia na taką głupotę, ale jestem w stanie się z tym pogodzić, gdy dotyczy to tylko wiernych. Uważałbym to za zbrodnie, gdyby chciano to penalizować świeckim prawem. Przestrzegajcie kochani katolicy tego - co wam się żywnie podoba, ale dajcie żyć innym ludziom według ich moralności i rozumienia rzeczywistości. Nie narzucajcie nam - naszym zdaniem głupich, waszym zdaniem świętych - praw moralnych. W demokracji każdy chce żyć po swojemu, w państwie świeckim. Miłego dnia. @@@ . |
#366 7 na 7 | perun (8610 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Czemu teiści nie chcą/nie potrafią zrozumieć że religia to szaleństwo z doklejoną dobrotliwą buźką? - to pytanie intryguje mnie od dawna.> Bo HitlerHitler określał siebie jako chrześcijanin . Poczytaj jego przemówienia w Monachium - przeważnie zaczynały się od zdania ; ja jako chrześcijanin . Gott mit uns Stalin jak już to powiedziano uczył się na popa .Tak się wyuczył , że uwierzył ,że sam jest bogiem i stworzył religie opartą na chrześcijaństwie , gdzie za krytyke boga nie szło się do piekła , ale na Sybir ( nie wiem co lepsze ) Można było myśleć co sie chciało , byle myśli były zgodne z myślami boga (Stalina ) Reszta wymienionych przez Ciebie psycholi ( może z wyjątkiem Che )wzorowała się na stalinowskiej religii . Wszystkie te osoby wymienione przez Ciebie to psychole uważający się za bogów . Jeśli mają jakiś związek z ateizmem to nie większy niż allah i jhvh - oni też nie wierzą w innych bogów , uważają sami siebie za bogów . Trupy tych psycholi musisz dopisać na konto teizmu  |
#367 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > No jak miło - Ty wybierasz z kim się identyfikujesz za siebie i za innych. Może jeszcze byś podliczyła trupy ?Tak, zdecydowanie wybieram z kim się idetyfikuję, a od kogo się odcinam. Nawet to do kogo mi bliżej, a do kogo dalej. Za innych też wybieram na podstawie źródeł. Zawsze można przeczytać - kogo chwalą i kogo ganią. Od kogo się odcinają i jak się odcinają. Każdy człowiek umiera tylko raz i trudno licytować się trupami. Na podstawie przeczytanych lektur jestem pewien, że w tym zakresie chrześcijaństwo stanowi nieprześcigniony wzór dla innych zbrodniarzy. Ale nie to mnie tak boli, jak połączona z tym chrześcijańska obłuda. Mordowali z zachłanności na dobra doczesne i walki o totalną władzę, a głosili, że czynią tak dla dobra (zbawienia ofiar). Nawet potworność męki spalania, miała być "oczyszczeniem duszy". Jak każdy z nas ma Pan pełne prawo do wyboru i identyfikacji. Trochę Pana wybory znamy. Czyżbyśmy się mylili? Jest inaczej, to bardzo proszę o deklaracje. Miłego dnia. @@@ . |
#368 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > Jaki stąd wniosek?  Nie warto być grzeczną dziewczynką. Nuuuuuda...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#369 3 na 3 | zupełna (2507 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > . Uważam, że to mało logiczne przeczyć istnieniu nieistniejącego, a ateizm jest wymysłem i epitetem teistów.To znakomite uczucie móc przeczytać własne myśli ubrane w słowa przez kogoś innego. pozdrawiam serdecznie |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: System prodemograficzny | . > To znakomite uczucie móc przeczytać własne myśli ubrane w słowa przez kogoś innego.Dziękuję!Staram się dużo czytać, myśleć nad tym co przeczytałem i ubierać to w słowa. Myślę, że racjonalnie myślących ludzi jest, co prawda mniej niż byśmy chcieli, ale znacznie więcej niż się spodziewamy. Cieszę się, że Pani jest wśród nas. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
| zupełna (2507 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > . >>>Myślę, że racjonalnie myślących ludzi jest, co prawda mniej niż byśmy chcieli, ale znacznie więcej niż się spodziewamy. Dla mnie samej dość niespodziewanym okazało się, że poglądy najbardziej zbliżone do moich znalazłam właśnie na tym portalu.Do niedawna zupełnie nie oczduwałam potrzeby znalezienia językowego określenia na tę moją sferę życia. |
#372 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >>Czemu teiści nie chcą/nie potrafią zrozumieć że religia to szaleństwo z doklejoną dobrotliwą buźką? - to pytanie intryguje mnie od dawna.> >Bo Hitler> Hitler określał siebie jako chrześcijanin . Poczytaj jego przemówienia w Monachium - przeważnie zaczynały się od zdania ; ja jako chrześcijanin . Gott mit uns> Stalin jak już to powiedziano uczył się na popa .Tak się wyuczył , że uwierzył ,że sam jest bogiem i stworzył religie opartą na chrześcijaństwie , gdzie za krytyke boga nie szło się do piekła , ale na Sybir ( nie wiem co lepsze ) Można było myśleć co sie chciało , byle myśli były zgodne z myślami boga (Stalina ) Reszta wymienionych przez Ciebie psycholi ( może z wyjątkiem Che )wzorowała się na stalinowskiej religii .> Wszystkie te osoby wymienione przez Ciebie to psychole uważający się za bogów . Jeśli mają jakiś związek z ateizmem to nie większy niż allah i jhvh - oni też nie wierzą w innych bogów , uważają sami siebie za bogów .> Trupy tych psycholi musisz dopisać na konto teizmu  Mylisz propagandę i dążenie do celu za wszelką cenę z jakimiś osobistymi poglądami. Religia była tu wykorzystywana instrumentalnie od początku do końca, bo wbrew wielu tu nazywającym się racjonalistami, religia dal despotów i tyranów jest w państwie bardzo potrzebna w celu właśnie manipulacji społeczeństwem, ale dla nich nie ma najmniejszego znaczenia, bo sami są ateistami.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#373 3 na 3 | perun (8610 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Mylisz propagandę i dążenie do celu za wszelką cenę z jakimiś osobistymi poglądami. Religia była tu wykorzystywana instrumentalnie od początku do końca, bo wbrew wielu tu nazywającym się racjonalistami, religia dal despotów i tyranów jest w państwie bardzo potrzebna w celu właśnie manipulacji społeczeństwem, ale dla nich nie ma najmniejszego znaczenia, bo sami są ateistami.Jak papież bodajże Urban X który mówi coś w stylu ; ile to bajka o Jezusie przyniosła nam korzyści?  |
#374 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: System prodemograficzny |
> Zaś oczywistym jest, szczególnie dla chrześcijan, że niektóre prawa są niezmienneNiby jakie to prawa dla chrześcijan są niezmienne i dla których chrześcijan  |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: System prodemograficzny | > >Mylisz propagandę i dążenie do celu za wszelką cenę z jakimiś osobistymi poglądami. Religia była tu wykorzystywana instrumentalnie od początku do końca, bo wbrew wielu tu nazywającym się racjonalistami, religia dal despotów i tyranów jest w państwie bardzo potrzebna w celu właśnie manipulacji społeczeństwem, ale dla nich nie ma najmniejszego znaczenia, bo sami są ateistami.> Jak papież bodajże Urban X który mówi coś w stylu ; ile to bajka o Jezusie przyniosła nam korzyści?  O ile traktował to instrumentalnie to tak.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|